چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید

چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید

اقلامی که نباید در ماشین لباسشویی انداخت

چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید را برای شما در سایت آموزشی و خدماتی آی.پی امداد شرح داده ایم تا کمتر نیازمند تعمیر لباسشویی شوید . و بدانید که با انداختن این لباسها یا اقلام در ماشین لباسشویی به دستگاه خود آسیب میزنید .

چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید

استفاده از ماشین لباسشویی قاعده خاص خود را دارد و نمی‌توان هر وسیله‌ای را در درون آن شستشو داد یکی از راه‌های طول عمر دستگاه و همچنین طول عمر وسایل خود این است که از روشی صحیح برای پاک کردن (لباس) و استفاده از آن (ماشین لباسشویی) بهره ببرید.

یکی از مواردی که باعث آسیب به دستگاه ماشین لباسشویی می‌شود استفاده ناصحیح از آن است یکی از موارد استفاده ناصحیح این است که شما وسایلی که قابلیت شستشو در ماشین لباس‌شویی ندارد را در آن بیندازید.

پول فلزی را نباید در لباسشویی انداخت

پول فلزی از چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید .

یکی از مواردی که می‌تواند به ماشین لباسشویی شما آسیب بزند وجود پول فلزی در آن است شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که فراموش کرده باشید پول‌های خود را که به‌صورت سکه هستند را از جیب خود قبل از شستشو بیرون بیاورید خوب است بدانید این مسئله باعث آسیب رسیدن به دستگاه شما می‌شود حتی امکان دارد این به ف پمپ تخلیه نیز آسیب وارد کند. پس به یاد داشته باشید که جیب‌های خود را قبل از شست‌وشو بررسی کنید این مسئله آن‌قدر مهم است که حتی می‌تواند به درام شما نیز آسیب بزند و باعث سوراخ شدن مخزن خارجی شود به‌گونه‌ای که گاهی اوقات شمارا مجبور به خرید یک ماشین لباسشویی جدید می‌کند.

لباس‌هایی آغشته به لکه‌های آتش‌زا را نباید در لباسشویی انداخت

لباسهای آغشته به لکه های آتش زا از چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید .

یکی از نکات مهم در شستشوی لباس این است که لباسی را که آغشته به لکه‌های آتش‌زا می‌باشند در ماشین لباسشویی نیندازید این‌یک اشتباه بزرگ است ابتدا باید لکه‌ها را از بین ببرید سپس اقدام به شستشو با ماشین لباسشویی کنید این مسئله به این دلیل خطرناک است که موجب آتش‌سوزی و یا حتی انفجار در دستگاه شما می‌شود.

لباس‌هایی که دارای اشیای فلزی هستند را نباید در لباسشویی انداخت

لباسهایی که دارای اشیای فلزی هستند  از چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید .

بعضی از لباس‌ها دارای زنجیر، سیم و یا قلاب می‌باشند که باید قبل از انداختن آن‌ها در ماشین لباسشویی این اقلام فلزی را خارج کنید یا درصورتی‌که امکان خارج شدن آن‌ها فراهم نیست. لباس خود را با دست بشویید. به دلیل اینکه این مسئله باعث آسیب به ماشین لباسشویی شما شده و همچنین لباس شمارا نیز ممکن است تخریب کند.

مو و کرک چنانچه به لباسها چسبیده باشد را نباید در لباسشویی انداخت

مو و کرک چسبیده به لباس از چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید .

درصورتی‌که کرک و مو وارد ماشین لباسشویی شود باعث خواهد شد که فیلترهای پمپ تخلیه مسدود شو. د پس خوب است این مورد را مدنظر داشته باشید و درهرصورت از وجود کرک و مو به درون ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.

لباس‌های با اندازه بسیار کوچک نباید در لباسشویی انداخت

لباسهای با اندازه بسیار کوچک از چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید .

بعضی از لباس‌ها به دلیل اینکه خیلی کوچک هستند ممکن است در دریچه‌ها و حتی شلنگ‌های ماشین گیر افتاده و باعث مشکل شود پیشنهاد می‌شود در صورت شستشوی این‌گونه اقلام آن‌ها را ابتدا در یک سری کیسه که مخصوص شست‌وشو در لباسشویی هستند بگذارید تا به این‌گونه مسائل برخورد نکنید.

لباس‌هایی که قابلیت ضد آب دارد را نبای در لباسشویی انداخت

لباسهایی که قابلیت ضد آب دارد از چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید .

خوب است لباس‌هایی که ضد آب هستند را در ماشین لباسشویی نیندازید به دلیل اینکه آن‌ها دارای پوشش خاصی هستند که باعث می‌شود پر از آب‌شده و درنهایت باعث آسیب به ماشین لباسشویی شود.

از پود و مایع شوینده کمتر برای شستن لباسها استفاده کنید

این تصور غلط را که هر چه ماده شوینده شما بیشتر باشد پاک‌کنندگی شما بیشتر است را به دور بیندازید. به دلیل اینکه این مواد می‌تواند به ماشین لباسشویی شما آسیب وارد کند هنگامی‌که شما بیش‌ازحد موردنیاز مواد شوینده را وارد دستگاه می‌کنید به‌مرور زمان این مواد در ماشین لباسشویی شما انباشته می‌شود و علاوه بر بوی بد باعث خواهد شد واشری که دوره درب دستگاه شما قرار دارد نیز به آسیب ببیند.

به ظرفیت بارگیری ماشین لباسشویی خود دقت کنید

وقتی گفته می‌شود ماشین لباسشویی دارای ظرفیت ۵ کیلو است بدین معناست که شما نباید بیش از ۵ کیلو بار در آن قرار دهید به دلیل اینکه به ماشین لباسشویی آسیب وارد می‌کند. هنگامی ماشین لباسشویی شما درست‌کار می‌کند که آب و مواد شوینده به‌صورت صحیح گردش پیدا کند. هنگامی‌که شما بار زیاد را به ماشین لباسشویی وارد می‌کنید علاوه بر این‌که لباس‌های خود را به‌خوبی نمی‌شویید آسیب به دستگاه خود نیز وارد کنید.

No votes yet.
Please wait...

3 دیدگاه

 • علیپور

  پتو یک نفره

  No votes yet.
  Please wait...
 • شروین امینی

  سلام
  میخواستم بپرسم لباسشویی الگانس رو چجوری ریست میکنن؟؟؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • علیرضا حمیلی

  سلام میخواستم بدونم دکمهXonoaدرلباسشویی نشانه ی چ دمایی هست؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.