021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

چرا یخچال زود اتومات می کند؟

چرا یخچال زود اتومات می کند؟
چرا یخچال زود اتومات می کند
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه
podcast

پادکست علت زود اتومات کردن یخچال فریزر و ساید بای ساید

منتظر خواندن دیدگاه شما بعد از گوش کردن به این پادکست خواهیم بود.

یکی از مهمترین و اصلی ترین وسایل در آشپزخانه هر خانه ای یخچال فریزرها هستند که شاید روزانه چند بار گاه و بیگاه به آن سر میزنیم یخچال فریزر ها براساس نوع وظیفه ای که دارند چند دقیقه کار میکنند و پس از آن برای مدتی فعالیتشان قطع میگردد، اما این نحوه کارکرد چه نام دارد؟ یا کوتاه و بلند بودن زمان این فعالیت (که به دلیل انجام آن توسط خود یخچال به آن اتومات کردن گفته میشود) ایجاد شود چه باید کرد؟ اگر برای شما نیز این موضوع پیش آمده است که با دقت کردن به یخچال خود متوجه این موضوع شده اید که یخچال شما به طور طبیعی کار نمیکند پس در این مقاله با موضوع چرا یخچال زود اتومات می کند با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل زود اتومات کردن یخچال مواجه اید اما اطلاعی در مورد این مشکل ندارید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با متخصصین آی پی امداد همراه باشید.

چرا یخچال زود اتومات می کند؟

زود اتومات کردن یخچال بدین معناست که مثلا اگر یخچال شما 45 دقیقه در حال انجام فعالیت برای رساندن دمای یخچال به دمای تنظیم شده توسط شما بوده است باید زمان 15 دقیقه استراحت داشته باشد اما زمانی که یخچال شما به مشکل زود اتومات کردن برخورد میکند قبل از سپری شدن مدت زمان 15 دقیقه مجددا فعالیت خود را از سر گرفته و در اصطلاح یخچال زود اتومات میکند که در ادامه به بررسی علل این موضوع میپردازیم:

 • زود اتومات کردن یخچال زمانی اتفاق میافتد که دمای مناسب و به تعادل رسیده شما به هر دلیلی زودتر از زمان مشخص تغییر کند.
 • این مشکل ممکن است در زمان باز بودن درب یخچال و خروج هوای سرد داخل یخچال و وارد شدن هوای محیط ایجاد گردد.
 • ممکن است لاستیک دور درب یخچال شما دچار پارگی شده باشد و هوای داخل به بیرون نفوذ کند و یخچال شما به اشتباه مجددا شروع به کارکند.
 • ممکن است یخچال شما در فاصله  نامناسبی از دیوار و بسیار نزدیک به اجسام اطراف قرار داشته باشد که این امر موجب اختلال در کارکرد کمپرسور یخچال میگردد و زودتر از زمان طبیعی دچار تغییر دما میگردد.
 • اگر یخچال شما در محلی قرار دارد که در معرض تابش مستقیم نور خورشید و گرم شدن قرار دارد ممکن است شاهد زود اتومات کردن یخچال باشید زیرا تابش خورشید و گرمای یخچال باعث تسریع در تغییر دمای یخچال میگردد.
 • در صورت مشاهده این مشکل بهتر است در اسرع وقت توسط یک تعمیرکار یخچال، دستگاه خود را سرویس نمایید.

دلیل قطع و وصل شدن پیوسته فعالیت یخچال چیست؟

یخچال ها با توجه به وظیفه ای که در نگه داری مواد غذایی دارند باید به صورت نرمال پس از مدتی کارکردن از حرکت بایستند در واقع زمانی که دمای داخل یخچال به دمایی که شما تنظیم کرده اید میرسد ترموستات یخچال دستور قطع فعالیت یخچال را داده و یخچال شما برای مدتی فعالیت نخواهد کرد و با تغییر دمای مجدد درون یخچال مجددا به وسیله ی ترموستات شروع فعالیت یخچال از سر گرفته میشود. در واقع میتوان دلیل قطع و وصل شدن پیوسته فعالیت یخچال را که اتومات کردن گفته میشود را میتوان حساس بودن ترمستات یخچال به تغییر دمای یخچال دانست.اما این فعالیت یخچال به چه دلیل میباشد در ادامه مزیت اتومات کردن یخچال را برای شما توضیخ خواهیم داد:

 • مواد غذایی که شما در داخل یخچال قرار داده اید با توجه به درست اتومات کردن یخچال تازه میماند.
 • دمای یخچال شما در هنگام اتومات صحیح یخچالتان همیشه در دمای تنظیم شده توسط خود شما باقی خواهد ماند.

یخچال هر چند دقیقه باید اتومات کند؟

شاید شما از زمان دقیق اتومات کردن یخچال اطلاع نداشته باشید و همیشه نگران کارکرد یخچال خود باشید اما زمانی که شما از این موضوع که یخچال هر چند دقیقه باید اتومات کند اطلاع داشته باشید راحت تر از بروز مشکلات احتمالی برای یخچال خود جلوگیری میکنید اگر به دنبال دانستن پاسخ این سوال هستید به خواندن این مقاله ادامه دهید:

 • تمامی یخچال فریزرها باید بعد از مدتی کارکرد و فعالیت برای رساندن دما به میزان تنظیم شده مدتی به حالت استراحت و عدم فعالیت بروند که همانطور که گفتیم به این حالت اتومات کردن یخچال میگویند.
 • اینکه زمان دقیق اتومات کردن یخچال چقدر است تا حدود زیادی به برند یخچال شما و سلامت دستگاه شما بستگی دارد.
 • به عنوان مثال اگر یخچال شما 45 دقیقه کار میکند حتما باید مدت 15 دقیقه به حالت استراحت باشد.
 • نکته ای که در مورد نحو کارکرد یخچال ها باید به آن دقت شود این است که بدانید چرا یخچال زود اتومات میکند؟ و یا اصلا اتومات نکرده و یکسره در حال کار است، در واقع این نوع کارکرد ممکن است برای یخچال شما باعث بروز آسیب گردد.

نتیجه گیری از علت زود اتومات کردن یخچال

یخچال ها به عنوان یک وسیله مهم و بسیار کارآمد در هر خانه ای شناخته میشوند زیرا محل نگه داری مواد غذایی شما هستند و قطعا هرگونه اختلال در نحوه کارکرد آن علاوه بر خراب شدن مواد غذایی داخل آن میتواند شما را متحمل به پرداخت هزینه زیادی نیز کند، شما میتوانید با مطالعه مقاله بالا و داشتن اطلاعات کافی از نوع صحیح کارکرد یخچال خود هم موجب بهبود کیفیت یخچال خود شده و هم با جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی به آن خود را در برابر پرداخت هزینه های سنگین تعمیر یخچال خود بی نیاز کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست