021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه استفاده از آبسردکن

نحوه استفاده از آبسردکن
نحوه استفاده از آبسردکن
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

امروزه یکی از وسایل بسیار پرکاربرد در فصل تابستان و در مکان های مختلف به خصوص مکان های عمومی مثل پارک ها، ادارات، مراکز خرید و … آبسردکن ها میباشند که این دستگاه ها را در انواع مختلف شکل و سایز میتوانید ببنید اما نحوه استفاده از آبسرد کن از هنگام نصب تا هر بار استفاده نیازمند رعایت نکاتی است که منجر به بهبود کارایی دستگاه و افزایش عمر مفید آن میشود پس اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند هستید در ادامه با ما همراه باشید تا با هم به مطالعه راهنمای استفاده از آبسردکن ها بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه به تازگی اقدام به خرید آبسردکن برای منزل یا محل کار خود کرده اید اما با شیوه صحیح استفاده از این دستگاه آشنا نیستید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

آشنایی با دستگاه آبسردکن

آبسرد کن ها دستگاه هایی هستند که برای خنک کردن آب آشامیدنی مورد استفاده قرار میگیرند که با توجه به مکان هایی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرند در انواع مختلفی دیده میشوند که در ادامه به منظور آشنایی با آبسردکن به معرفی برخی از انواع آبسردکن ها برای شما میپردازیم:

 • آبسردکن های بطری دار که بیشتر مناسب مکان هایی است که به طور متوسط از آن استفاده میشود مانند آموزشگاه ها دفاتر کار که در روی این مدل آبسردکن ها یک بطری بزرگ آب که ابعاد مختلفی دارد به صروت وارونه قرار گرفته است.
 • آبسرد کن های بدون بطری که بیشتر مناسب مکان هایی با مصرف بیشتر میباشد هستند و از منبع آب لوله کشی شهری استفاده میکنند که در این مدل آبسردکن ها میتوانید از یک تصفیه آب نیز استفاده نمایید.

طریقه نصب آبسردکن

طریقه نصب آبسرد کن کار دشواری نیست اما اگر دستگاه شما توسط شرکت سازنده قابل راه اندازی است بهتر است این کار را به متخصصین این کار بسپارید اما اگر خودتان اقدام به نصب آبسردکن نمودید میتوانید طبق مراحل طریقه نصب آبسرد کن که در ادامه برای شما آورده ایم اقدام نمایید:

 • در هنگام حمل آبسرد کن دقت کافی را داشته باشید که دستگاه به جایی برخورد نکند.
 • بهتر است دستگاه را در جایی که تهویه و دمای مناسبی دارد قرار دهید.
 • اگر دستگاه شما از نوع اتصال به لوله کشی شهری است بهتر است محلی در نزدیکی شیر آب باشد تا شلنگ شما کوتاهتر باشد.

راهنمای استفاده از آبسردکن

اگر شما نیز به تازگی اقدام به راه اندازی یک آبسرد کن در محل خود نموده اید بهتر است با مطالعه موارد زیر که راهنمای نحوه استفاده از آبسردکن میباشد به شروع کار با آبسردکن خود اقدام نمایید:

 • ابتدا آبسرد کن را در محل دقیق خود قرار داده، و دقت کنید که دستگاه در فاصله مشخصی از دیوار و یا اجسام اطرافش قرار داشته باشد.
 • سپس بهتر است برای دستگاهتان از یک محاقظ برق استفاده نمایید تا با قطع و وصل شدن جریان برق به دستگاه شما آسیبی وارد نگردد.
 • در مرحله بعد اقدام پر کردن آب مینمایید که این مرحله با توجه به نوع آبسرد کن شما میتواند از آب لوله کشی باشد یا قرار دادن مخزن آب بر روی دستگاه.
 • در مرحله بعدی باید دستگاه آبسردکن خود را به برق متصل کنید.
 • همانطور که گفته شد حتما از محافظ برق استفاده کنید.
 • پس از زدن دستگاه به برق باید مدت زمانی را برای خنک شدن آب به دستگاه فرصت دهید .
 • بسته به نوع دستگاه شما میتواند فقط آب سرد کن یا مجهز به آب سرد کن و آب گرم کن باشد.
 • کلید روشن و خاموش کلی دستگاه در پشت دستگاه شما قرار دارد که معمولا برای آب سرد به رنگ سبز یا آبی و برای آب داغ به رنگ قرمر میباشد.
 • پس از آن یک نشانگر در جلوی دستگاه شما قرار دارد که در صورت خنک شدن آب روشن خواد شد.
 • زمانی که آب به درجه مشخص سردی برسد دستگاه در حالت حفظ دمای مطلوب قرار خواهد گرفت.

طریقه نصب مخزن آبسردکن ساده

مخزن آبسردکن ها در دو نوع ساده و شناوردار موجود میباشد.مخزن های آبسردکن ساده که برای محیط های کار و یا دفاتر استفاده میشوند در حالت استاندارد به حالت 10 و 20 لیتری تهیه میشوند که بهتر است پس ازچند بار استفاده مخزن آبسرد کن را تعویض نمایید زیرا این مخازن دارای جنس پلاستیکی هستند که حداکثر زمان استفاده از آنها به صورت استاندارد در دفترچه راهنمای آن قید شده است، مخزن آبسرد کن قسمتی است که دائما در تماس مستقیم با آب میباشد به همین دلیل ممکن است دچار رسوب گرفتگی و یا چسبیدن مواد در آب به دیواره های آن گردد پس بهتر است در هنگام تهیه آبسردکن نوعی را انتخاب نمایید که مجهز به تصفیه آب نیز هست تا هم باعث بهبود کارکرد دستگاه شما گردد و هم عمر آن را بالا تر ببرد طریقه نصب مخزن آبسردکن ساده به شرح زیر میباشد:

 • برای نصب مخزن آبسرد کن در صورت خالی شدن یا اولین استفاده ابتدا باید مخزن را از روی آبسرد کن جدا کنید و توجه داشته باشید که در این هنگام شاسی خروج آب را فشار ندهید زیرا منبعی برای آب به دستگاه شما متصل نیست و ممکن است سبب وارد شدن آسیب به دستگاه شما گردد.
 • به وزن مخازن دقت کافی را داشته باشید زیرا این مخازن در هنگام پر بودن حدود 10 و یا در نوع 20 لیتری وزنی 20 کیلوگرمی دارند پس اگر برای حمل آن به مشکل برخواهید خورد حتما به کمک شخصی این کار را انجام دهید.
 • میتوانید برای راحت تر بودن در هنگام خرید یک مخزن دسته دار تهیه نمایید که با داشتن دسته در دو سمت آن حمل را برای شما آسانتر میکند.

نتیجه گیری از نحوه استفاده از آبسردکن

آبسردکن ها یک وسیله بسیار ضروری و پر کاربرد در فصل تابستان و گرما در محیط های عمومی و شخصی هستند که با کارکرد درست میتوانند لذت نوشیدن یک لیوان آب خنک را برای ما به همراه داشته باشند اما گاهی رعایت نکردن نکات اصولی در هنگام استفاده از این وسایل میتواند منجر به کاهش کارایی و عمر مفید این دستگاه ها گردند پس اگر شما قصد استفاده و راه اندازی آبسرد کن خود را دارید پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله فوق در جهت راهنمای استفاده از آبسرد کن میباشد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست