logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

دلایل مختلفی می تواند علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی شود که در این میان می توان به عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی اشاره کرد. در ادامه به موضوعات بسیار مهمی اشاره خواهیم کرد که در این میان می توان به کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی به دلیل وجود نوسانات برق در ساختمان، وجود مشکل در دیگ، عدم تنظیم صحیح برنامه خشک‌کن ماشین لباسشویی، انسداد یا گرفتگی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و خرابی موتور ماشین لباسشویی اشاره کرد که در این مقاله به صورت اختصاصی هریک از این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با آی پی امداد همراه باشید.

خلاصه ای از دلایل عدم کار کردن دور تند ماشین لباسشویی

کاربران گرامی آی‌ پی امداد برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از دلایل عدم کار کردن دور تند ماشین لباسشویی را مطرح کرده ایم.

کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی به دلیل وجود نوسانات برق در ساختمان
  • در صورت وجود نوسانات برق در ساختمان ممکن است آسیب جدی به ماشین لباسشویی وارد شود.
  • اگر چنین مشکلی برای شما رخ داده است، برای رفع آن به هیچ عنوان شخصا اقدام به تعمیر نکنید و پیشنهاد می شود از خدمات تعمیرکار آی پی امداد استفاده کنید.
عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی
  • علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی می تواند به دلیل رعایت نکات ساده ای مانند قرار دادن بیش از حد لباس در داخل دیگ ماشین لباسشویی باشد.
وجود مشکل در دیگ می تواند موجب کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی شود
  • اگر درب ماشین لباسشویی شما در طول چرخه شستشو و چرخش اصلا نمی چرخد، احتمال مشکل در بخش دیگ بسیار بالا می باشد.
عدم تنظیم صحیح برنامه خشک کن ماشین لباسشویی
  • اگر برنامه ها به درستی تنظیم نشده باشند، ممکن است دور تند ماشین لباسشویی کار نکند.
خرابی موتور ماشین لباسشویی
  • موتور ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین بخش های می باشد و در صورت خرابی علاوه بر کار نکردن دور تند، ممکن است دور کند نیز کار نکند.

کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی به دلیل وجود نوسانات برق در ساختمان

اولین و ساده ترین دلیل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی به مشکل جریان برق در ساختمان و منزل شما مربوط می شود. گاهی اوقات نوسانات برق، قطع برق و آسیب به پریز برق دستگاه می تواند این مشکل را برای ماشین لباسشویی شما ایجاد کند. بنابراین بهتر است برای حل سریع و حرفه ای مشکل از یک برقکار ماهر کمک بگیرید. موتور ماشین لباسشویی سرعت لازم برای چرخش دیگ را با سرعت بالا فراهم می کند. نوسانات برق شهری می تواند یکی از مهم ترین عوامل موثر بر عملکرد موتور و توقف چرخش دیگ ها در سرعت های بالا باشد. علاوه بر این، گاهی اوقات این تغییرات باعث آسیب به خروجی یا قطع جریان می شود که این نیز یکی از دلایل کار نکردن ماشین لباسشویی با سرعت بالا است.

عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

بی توجهی به وزن ماشین لباسشویی و قرار دادن لباس های زیاد در ماشین لباسشویی باعث فشار به قطعات ماشین لباسشویی و آسیب به ماشین می شود. پس دلیل دوم که ماشین لباسشویی با سرعت بالا کار نمی کند، وزن بیش از حد لباس ها است. بنابراین برای جلوگیری از خطا و آسیب به ماشین لباسشویی، بهتر است همیشه به ظرفیت ماشین لباسشویی توجه کنید و مقدار مناسب لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی ها ظرفیت های مختلفی دارند. این ظرفیت ها بر حسب کیلوگرم بوده و مطابق با وزن لباس های قرار داده شده در ماشین لباسشویی برای شستشو می باشد. توجه داشته باشید که نباید کمتر از حداکثر توان دستگاه را لباس قرار دهید. در صورت عدم توجه به این موضوع و وارد کردن بسیاری لباس، سایر قسمت های ماشین لباسشویی از جمله موتور آن تحت فشار قرار می گیرند و حتی ممکن است دچار مشکل شود. عدم چرخش دیگ علاوه بر آسیب به سایر قطعات نیز از دیگر پیامدهای این بی احتیاطی است. زیرا وزن لباس های خیس زیاد است و موتور نمی تواند آنها را به سرعت بچرخاند. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق به قدرت دستگاه و مقدار لباسی که داخل آن می گذارید توجه کنید.

وجود مشکل در دیگ می تواند موجب کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی شود

اگر درب ماشین لباسشویی شما در طول چرخه شستشو و چرخش اصلا نمی چرخد، ممکن است برای رفع مشکل به تعمیرکار نیاز داشته باشید. پیشنهاد می شود در صورت خرابی، از خدمات تعمیرکار آی پی امداد استفاده کنید. برای آزمایش، باید یک چرخه کوتاه را بدون شستشو یا مواد شوینده اجرا کنید. پس از شروع چرخه، باید دیگ را بررسی کنید. در چند دقیقه اول دستگاه پر از آب می شود، سپس باید شکاف در را نگاه کنید تا ببینید که آیا دیگ ماشین لباسشویی در حال چرخش است یا خیر.

وجود مشکل در دیگ می تواند موجب کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی شود

عدم تنظیم صحیح برنامه خشک کن ماشین لباسشویی

برنامه خشک کن لباسشویی را اشتباه انتخاب کرده اید. اگر برنامه ها به درستی تنظیم نشده باشند، ممکن است ماشین لباسشویی با سرعت بالا کار نکند. بنابراین با توجه به نوع لباس، باید لباس های شسته شده را در ماشین لباسشویی قرار دهید و تنظیمات نهایی را درست انتخاب کنید. همچنین می توانید دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را برای دستورالعمل های مربوطه باز و مطالعه کنید.

عدم تنظیم صحیح برنامه خشک کن ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی برنامه های شستشوی مختلفی دارند که باید بر اساس نوع لباس و نوع شستشوی مورد نیاز انتخاب شوند. برای درک بهتر برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی می توانید از راهنمای آنها استفاده کنید. ماشین لباسشویی ها با برند های مختلف، دارای برنامه شستشوهای مختلفی می باشند. گاهی اوقات دلیل اینکه ماشین لباسشویی شما سریع کار نمی کند این است که به برنامه های شستشو که روی حالت اشتباه تنظیم شده اند توجه نمی کنید. بنابراین قبل از هر چیز نوع لباس را در نظر بگیرید و برنامه شستشوی خود را بر اساس آن انتخاب کنید.

انسداد یا گرفتگی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی وظیفه حذف کثیفی ها را از ماشین را بر عهده دارد. بنابراین در صورت بروز مشکل در این ماشین لباسشویی، آب داخل ماشین لباسشویی نیز دچار مشکل می شود و دستگاه نمی تواند به خوبی خشک شود. در واقع گاهی اوقات تجمع پرزهای لباس یا سایر اجسام ریز و درشت داخل پمپ تخلیه باعث مسدود شدن قسمتی از ماشین می شود و باعث چرخش سریع ماشین لباسشویی می شود. بنابراین باید این قسمت از ماشین لباسشویی را جدا کرده و زباله ها و پرزهای جمع شده در پمپ تخلیه را جدا کرده و تمیز کنید.

انسداد یا گرفتگی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

فرآیند تخلیه آب آخرین فرآیند است و پس از تخلیه لباس انجام می شود، بنابراین اگر مشکلی در فرآیند وجود داشته باشد، آب تخلیه نمی شود و گردش آن انجام نمی شود، بنابراین لباس ها خشک نمی شوند. اجسام خارجی یا پرزهای لباس می توانند در این قسمت گیر کرده و پمپ تخلیه را مسدود کنند. در نتیجه، علاوه بر کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی، دور کند ماشین لباسشویی نیز کار نمی کند.

خرابی موتور ماشین لباسشویی

موتور یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی است. اگر موتور لباسشویی از کار بیفتد، نمی تواند لباس ها را به درستی بچرخاند و چرخه شستشو به درستی اجرا نمی شود. معمولا خرابی موتور در این حالت مربوط به خرابی سه قسمت موتور، بلبرینگ و سیم پیچ ثانویه موتور است. کربن موتور قطعه ای از گرافیت است که پس از مدتی استفاده فرسوده می شود. این باعث قطع ارتباط بین آن ها خواهد شد. برای رفع آن باید کربن را عوض کنید و منیفولد و موتور را کاملا تمیز کنید.

خرابی موتور ماشین لباسشویی

خشک شدن بلبرینگ ماشین لباسشویی باعث سخت شدن می شود که منجر به تولید صدای زیاد و از کار افتادن واشر خشک کن می شود. سفتی یاتاقان ها از چرخش موتور جلوگیری می کند و دور تند را کاهش می دهد. در این مورد، بلبرینگ ها باید تعویض شوند. گاهی اوقات سیم پیچ ثانویه سوخته یا بریده می شود. دو نوع بوبین در ماشین لباسشویی نصب می شود: چرخش معمولی و چرخش سریع. اگر این قطعه ایراد دارد یا خراب شده است می توانید آن را برطرف کرده و مشکل چرخش سریع ماشین لباسشویی خود را حل کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست