021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات چای ساز با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت های نشتی آب از چای ساز

علت های نشتی آب از چای ساز
علت های نشتی آب از چای ساز
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

از اصلی ترین ایراداتی که برای یک چای ساز ایجاد می شود می توان به نشت آب اشاره کرد، اینکه شما در هنگام خرید چه چای سازی را انتخاب می کنید بسیار مهم است، زیرا نشت آب در چای ساز هایی از جنس پلاستیک یا شیشه بسیار بیشتر است تا چای ساز های فلزی و پیرکس.اما علت آب دادن در چای ساز چیست؟ در این مقاله علت های نشتی آب از چای ساز را بدون در نظر گرفتن برند آن بررسی خواهیم کرد.

با مطالعه مقاله دلایل آب دادن چای ساز میتوانید مانند یک تعمیرکار در منزل به عیب یابی و تعمیر دستگاه چایساز خود بپردازید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه علت های نشتی آب از چای ساز میتوانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ از کارشناسان آی پی امداد بپرسید.

چرا آب از چایساز و کتری برقی نشت میکند؟

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی چای ساز های در آشپزخانه ها جایگزین قوری و کتری های قدیمی شدند، این چای ساز ها بسیار کاربردی هستند و اگر شما دوست دارید که در مدت زمان کوتاه تری چای خود را آماده کنید و از عطر طعم چای خود لذت ببرید قطعا انتخاب چای ساز به جای قوری و کتری برای شما هوشمندانه خواهد بود.

اما هر وسیله ای در منزل ممکن است با خرابی و بروز مشکلات مختلف مواجه شود، بیشترین خرابی ای که به گفته تکنسین ها در چای ساز بروز می دهد آب دادن چای ساز یا نشت آب در آن است. عملکرد کلی چای ساز های مختلف به این شکل است که با استفاده از المنت هایی که در کتری موجود است در کوتاه ترین زمان ممکن آب را جوش می آورد، و با استفاده از قوری و سینی چای ساز کمک می کند تا چای اصطلاحا زود تر دم بکشد.

اما علل اصلی آب دادن چای ساز چیست؟

 • انتخاب و خرید یک چای ساز بی کیفیت
 • تمام شدن آب داخل کتری برقی
 • جمع شدن املاح در چای ساز
 • خرابی ترموستات و سنسور ها در چای ساز
 • نداشتن توری در چای ساز

در ادامه این مقاله به طور کامل به نحوه عیب یابی و تعمیر نشت آب از چایساز و کتری برقی میپردازیم.

بی کیفیت بودن برند چای ساز و تاثیر آن در نشت آب

بی کیفیت بودن برند چای ساز و تاثیر آن در نشت آب به شرح زیر است:

 • علتی که در کوتاه مدت موجب نشت آب می شود بی کیفیتی چای ساز است.
 • بی کیفیت بودن چای ساز و نشت آب ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند.
 • معمولا چای ساز هایی که از جنس پلاستیک هستند در مدت کوتاه تری عملکرد خوب خود را از دست می دهند.
 • پس در هنگام خرید چای ساز صرفا به قیمت پایین توجه نکنید و سعی کنید از چای ساز هایی استفاده کنید که در آن ها از جنس فلز و پیرکس استفاده شده است.

شاید چای ساز های با کیفیت قیمت بیشتری داشته باشد اما بارها این نکته ذکر شده که در هنگام خرید باید نگاهی توام با سرمایه گذاری داشت، مخصوصا وقتی با قیمت بالاتر می توان کالایی را خریداری کرد که در بلند مدت خرج تعمیرات بسیار پایین تری را برای شما دارد.

زمانی که چای ساز را روشن میکنید مطمئن شوید آب در کتری وجود دارد!

بدون آب بودن کتری چه ارتباطی با نشت آب از آن دارد؟

 • شاید در روزمره این اتفاق را تجربه کرده باشید که از روی بی توجهی هنگامی که درون کتری یا چای ساز آب نیست یا کم هست آن را روشن کنید و منتظر شوید تا جوش بیاید.
 • بدون آب ماندن کتری چای ساز باعث می شود که المنت ها حرارت بالای خود را به بدنه وارد کنند که این موضوع آسیبی جدی به کتری چای ساز شما می زند و موجب نشت آب می شود.

جمع شدن املاح در کتری و نقش آن در آب دادن چایساز

جمع شدن املاح در کتری و نقش آن در آب دادن چایساز به شرح زیر است:

 • با جوش آوردن پیاپی آب در کتری چای ساز شاهد به وجود آمدن املاح روی دیواره ها و کف کتری خواهیم بود که میتواند در طولانی مدت باعث خوردگی بدنه چای ساز شود و حفره های کوچکی را در آن ایجاد کند.
 • پس ما باید برای مقابله با جمع شدن املاح در کتری چای ساز، قبل از اینکه چای ساز نیازمند تعمیر شود مرتبا جرمگیری انجام دهیم.

البته حتما به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام جرم گیری اقدام به انجام این کار با اشیای سخت یا نوک تیز نکنید، زیرا این کار می تواند مستقیما موجب آسیب رسیدن به دستگاه شما بشود.

خرابی ترموستات و سنسور ها در چای ساز نیز باعث نشتی آب از دستگاه میشوند!

خرابی ترموستات و سنسور ها در چای ساز باعث دیر قطع شدن جریان ورودی برق به المنت می شود و در نتیجه مدت زمان جوشیدن و بالاتر رفتن حرارت بیشتر می شود.

 • این موضوع موجب آسیب رسیدن به آببند های چای ساز می شود.
 • به مرور زمان بدنه چایساز از حرارت بالا سوراخ شده و موجب نشتی آب از آن میشود.

نداشتن توری و ایجاد نشت آب در چای ساز

قسمت قبل متوجه شدید که عملکرد غلط ترموستات و قطع نکردن جریان ورودی برق به المنت ها در زمان مناسب می تواند موجب نشت آب در چای ساز شود، اما سوالی که ایجاد می شود این است که نداشتن توری و ایجاد نشت در چای ساز چه ارتباطی با همدیگر دارند؟

 • نداشتن توری موجب می شود که بخار درون چای ساز به سرعت خارج شود و دمای دستگاه علی رغم دمای آب بالا خیلی بالا نباشد.
 • این مسئله موجب عدم قطع جریان برق ورودی توسط ترموستات می شود.
 • در این هنگام آببندی و عایق اطراف چای ساز از بین می رود و موجب نشت آب می شود.

اگر چای ساز آاگ شما نشت آب دارد با بهره مندی از خدمات تعمیر چای ساز آاگ میتوانید به راحتی مشکل آن را رفع نمایید.

نگاهی کلی به علل اساسی آب دادن چای ساز

ما در این مقاله 5 عدد از اصلی ترین علل آب دادن چای ساز را بررسی کردیم، به یاد داشته باشید که شما با خرید یک چای ساز رده بالا و نگه داری مناسب از آن بسیار کمتر با مشکل در چای ساز خود مواجه می شوید.

البته دلایل متفرقه ی دیگری هم در آب دادن چای ساز وجود دارد که احتمال رخ دادن آن ها بسیار پایین می باشد، برای مثال شکستن کفی کتری چای ساز، آب شدن بدنه ی چای ساز، سوراخ شدن و شکستگی بدنه چای ساز و …

و در اخر همواره باید به این نکته در خرید چای ساز توجه کرد که خرید چای ساز هایی با بدن پلاستیکی شاید ارزان قیمت باشند اما اصلا منطقی نیستند و سطح عملکرد آن ها در کوتاه مدت پایین می آید.

در خرید چای ساز همیشه به سراغ چای ساز هایی فلزی یا از جنس پیرکس بروید تا خیال شما از کیفیت آن ها جمع باشد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست