logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت عمل نکردن ریموت کرکره برقی

علت عمل نکردن ریموت کرکره برقی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت عمل نکردن ریموت کرکره برقی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

کرکره‌های برقی برای مصارف مختلفی استفاده می‌شوند و بیشترین کاربرد آن‌ها مربوط به درب‌های پارکینگ، مناطق امنیتی و سایر مکان‌های مشابه است. این نوع کرکره‌ها دارای یک سنسور و یک برد داخلی هستند که با استفاده از ریموت کنترل مخصوص خود تنظیم می‌شوند. قطعه‌ اصلی در هر کرکره برقی، ریموت کنترل آن است که مسئول اجرای دستورات لازم برای باز و بسته شدن درب است. اما در برخی مواقع، ریموت کرکره برقی با مشکلاتی مواجه می‌شود. حال سوال این است که چه عواملی می‌توانند، باعث کار نکردن ریموت کرکره برقی شوند؟ در این مقاله از وب‌سایت آی پی امداد به بررسی علت عمل نکردن ریموت کرکره برقی و راه‌حل‌های رفع این مشکل می‌پردازیم. اگر بعد از خواندن این مطلب سوالی داشتید، می‌توانید در قسمت دیدگاه همین مقاله یا بخش پرسش‌و‌پاسخ سایت آی پی امداد بپرسید تا متخصصان ما راه‌حل‌های مناسب را به شما ارائه دهند.

5 علت کار نکردن ریموت کرکره برقی + راه‌حل

استفاده طولانی مدت از ریموت کرکره برقی ممکن است باعث ایجاد اختلال در آن شود که این امر بیشترین علل عدم کارکرد را تشکیل می‌دهد. در ادامه به معرفی دلایل کار نکردن ریموت کرکره برقی می‌پردازیم:

 1. آسیب فیزیکی در ریموت کنترل
 2. آسیب‌های مربوط به باتری ریموت
 3. ایجاد مشکل در تنظیمات ریموت
 4. سوختن ریموت کرکره برقی
 5. آب‌خوردگی ریموت کرکره برقی

علت کار نکردن ریموت کرکره برقی + راه‌حل

در ادامه به توضیح مفصل دلایل عمل نکردن ریموت کرکره برقی و ارائه راه‌حل رفع این مشکل می‌پردازیم.

1. آسیب فیزیکی در ریموت کنترل

دلایل خرابی ریموت کرکره برقی می‌تواند به طور عمده به آسیب فیزیکی آن برگردد. اگر ریموت کنترل تحت فشار قرار گیرد یا از ارتفاع سقوط کند، احتمالا قطعات داخلی آن آسیب می‌بینند و عملکرد آن کاهش می‌یابد.

آسیب فیزیکی در ریموت کنترل کرکره برقی

راه‌حل:

برای جلوگیری از آسیب فیزیکی به ریموت کرکره برقی، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • محافظت از ریموت: اطمینان حاصل کنید که ریموت کنترل در محلی نگهداری می‌شود که از آسیب‌های خارجی محافظت شده باشد، مانند سقوط، فشار یا ضربه.
 • استفاده محتاطانه: هنگام استفاده از ریموت، از هرگونه استفاده نادرست که منجر به آسیب‌دیدگی آن می‌شود، پرهیز کنید.

2. آسیب مربوط به باتری ریموت کرکره‌برقی

در برخی از مدل‌های ریموت کرکره برقی، از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌شود. در این حالت، ممکن است به دلیل خالی شدن یا ضعیف شدن باتری، ریموت کرکره برقی عمل نکند.

خرابی باتری ریموت کرکره برقی

راه‌حل:

 • در این صورت، راهکاری که می‌توانید انجام دهید، تعویض باتری است. اولین قدم برای رفع این مشکل، تشخیص نوع باتری مورد استفاده در ریموت است. سپس با خرید باتری جدید با همان ولتاژ و نوع، باتری قبلی را تعویض کنید. برای این کار، بهتر است از باتری‌های باکیفیت و مطابق با استانداردهای توصیه شده استفاده کنید.
 • در هنگام تعویض باتری، دقت کنید که قطب‌های مثبت و منفی باتری را به درستی قرار دهید تا اتصالات صحیح برقرار شود. سپس ریموت کنترل را با باتری جدید مجدد فعال کنید و آن را تنظیم کنید.
 • با تعویض باتری درست، ریموت کرکره برقی به عملکرد اصلی خود بازمی‌گردد و شما می‌توانید از آن بهره ببرید. به یاد داشته باشید که در صورت نیاز، باتری را به موقع تعویض کنید تا تامین منبع تغذیه بهینه شده و مشکلات عملکرد را به حداقل برسانید.

3. ایجاد مشکل در تنظیمات ریموت

یکی از عواملی که ممکن است باعث عمل نکردن ریموت کرکره برقی شود، پاک شدن یا بهم ریختگی تنظیمات آن است. هر ریموت کنترل دارای تنظیمات خاصی است که منجر به ارسال سیگنال‌های مختلف می‌شود. بنابراین، ایجاد مشکل در تنظیمات ریموت کرکره برقی باعث عمل نکردن آن می‌شود.

ایجاد مشکل در تنظیمات ریموت کنترل کرکره برقی

راه‌حل:

 • برای استفاده طولانی مدت از ریموت کنترل، لازم است سیگنال و تنظیمات را به درستی حفظ کنید. برای جلوگیری از پاک شدن یا بهم ریختگی تنظیمات ریموت کنترل، ابتدا باید با دستورالعمل‌های استفاده و تنظیم آن آشنا شوید.
 • همچنین در صورت نیاز به تغییر تنظیمات ریموت کنترل، از روش‌های مناسب استفاده کنید. بهتر است تغییرات را با دقت انجام داده و تنظیمات را به درستی ذخیره کنید تا عملکرد صحیح ریموت حفظ شود.

4. سوختن ریموت کرکره برقی

هنگامی که برد ریموت کنترل برقی ضعیف می‌شود، می‌تواند یکی از علل آن آسیب یا سوختگی باشد. در این شرایط، ریموت کنترل به درستی قادر به انجام وظایف خود نیست.

راه‌حل:

 • در صورتی که ریموت کرکره برقی دچار آسیب یا سوختگی شده و برد آن ضعیف شده باشد، توصیه می‌شود که به متخصصان آی پی امداد مراجعه کنید.

5. آب‌خوردگی ریموت کرکره برقی

گاهی اوقات ریموت کنترل تحت تاثیر عواملی مانند آب‌خوردگی قرار می‌گیرد. اگر ریموت کنترل مورد نظر شما دارای بدنه‌ای مقاوم در برابر آب یا شرایط جوی مختلف نباشد، احتمالا در این شرایط آسیب خواهد دید. این شرایط به طور عمومی باعث وارد شدن آسیب به برد و قطعات الکترونیکی ریموت می‌شود و در نتیجه موجب عمل نکردن ریموت کرکره برقی شده یا دکمه‌های موجود روی صفحه آن، وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

راه‌حل:

 • برای رفع این مشکل باید به متخصصان آی پی امداد مراجعه کنید.

چگونه متوجه شویم که ریموت کرکره برقی خراب شده است؟

بدون شک علائمی وجود دارند که به شما نشان می‌دهند، ریموت کرکره برقی خراب شده است و دیگر کار نمی‌کند. این علائم در مدل‌های مختلف متفاوت هستند.

 • اولین و ساده‌ترین نشانه خرابی، عدم عملکرد آن است. در این حالت، با فشردن دکمه‌ها، هیچ تغییری در واکنش کرکره برقی حس نخواهید کرد و باید به رفع مشکل آن فکر کنید.
 • نشانه بعدی خرابی ریموت کنترل، آسیب‌های فیزیکی در بدنه آن است. اگر بدنه ریموت کنترل شکسته شده باشد، احتمالا عملکرد خوبی نخواهد داشت. حتی ممکن است به دلیل آسیب‌دیدگی، سیگنال‌های داخلی آن به طور قابل توجهی آسیب ببینند که در این حالت نمی‌تواند به درستی عمل کند.
 • علامت دیگری که خرابی ریموت کنترل را نشان می‌دهد، عملکرد دیر یا نادرست آن است. در این موارد، ممکن است با فشردن یک دکمه، درب با تاخیر یا به طور نادرست باز یا بسته شود.

چگونه متوجه شویم که ریموت کرکره برقی خراب شده است؟

اگر ریموت کرکره برقی خراب شود، چه کار کنیم؟

هرگاه با هریک از شرایط فوق روبه‌رو شدید، سریعا باید برای تعمیر آن اقدام کنید، چه به صورت سطحی و چه به صورت عمیق. آسیب‌های کوچک ممکن است به مرور زمان بزرگتر شده و در نهایت ریموت کرکره برقی را با مشکل روبه‌رو کنند. بهتر است تعمیر ریموت را به دست کارشناسان آی پی امداد بسپارید که دارای تجربه کافی در این زمینه هستند تا آسیب‌های آن به طور کامل رفع شود. هرگونه عمل نادرست و اشتباهی منجر به از بین رفتن کامل آن ریموت می‌شود.

وقتی قصد تعمیر یک ریموت کنترل را دارید، باید به چند نکته حائز اهمیت توجه کنید که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • همواره تلاش کنید از آسیب دیدن ریموت جلوگیری کنید تا مجبور نشوید، هزینه‌های زیادی را برای تعمیر آن پرداخت کنید.
 • برای تعمیر ریموت کرکره برقی، حتما به تیم یا فردی با تخصص کافی در این زمینه مراجعه کنید.
 • قبل از هر چیز، علت خرابی ریموت کنترل را بررسی کنید، شاید دلیل عمل نکردن آن به خاطر ضعف یا تمام شدن باتری باشد.
 • گاهی اوقات ریموت مشکلی ندارد و علت اصلی عمل نکردن ریموت کرکره برقی، سنسوری است که در کنار آن نصب شده است.

جهت رفع مشکل عمل نکردن ریموت کرکره برقی با کجا تماس بگیریم؟

در این مقاله از آی پی امداد به دلایل عمل نکردن ریموت کرکره برقی و فرآیند تعمیر آن پرداختیم و اکنون برخی از عللی که باعث عدم عملکرد ریموت کرکره برقی می‌شوند را به راحتی می‌توانید درک کنید. اگر با این نوع مشکلات روبرو شده‌اید، می‌توانید به متخصصان آی پی امداد مراجعه کنید تا ریموت کرکره برقی خود را تعمیر کنید. شما می‌توانید درخواست خود را آنلاین ثبت کرده و منتظر بمانید تا کارشناسان آی پی امداد در بازه زمانی کوتاهی با شما تماس بگیرند و هماهنگی‌های لازم را انجام دهند. همچنین می‌توانید با شماره‌های 02158941 یا 02191093903 برای ثبت درخواست خود تماس حاصل نمایید.

دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده!

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال دیدگاه حتما به نکات زیر توجه نمایید:

 • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد پاسخ داده می شود.
 • لطفاً سوال خود را با جزئیات کامل مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
 • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست