علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی

تاریخ انتشار: 09 اسفند دسته بندی: آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی 0 دیدگاه
علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمیشود

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی

در این مقاله به علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی میپردازیم ، تا چنانچه نیاز به تعمیرات ظرفشویی داشتید و نمیدانستید که چرا ماشین ظرفشویی روشن نمیشود ، با خواندن این مقاله اطلاعات خود را غنی نمایید .

توجه توجه : چنانچه نیاز به تعمیرات ظرفشویی داشتید با تعمیرگاه مجاز آی.پی تماس بگیرید تا از قطعات فابریک و ضمانتنامه رسمی بهره مند شوید .

گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی شما روشن نشود واین موضوع شما را بترساند.اما جای نگرانی نیست تنها دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی آسیب دیدن موتور نیست دلایل زیادی موجب این امر میشود که در زیر آن ها را شرح میدهیم.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ ، تعمیر ماشین ظرفشویی الجی ، تعمیر ماشین ظرفشویی دوو ، تعمیر ماشین ظرفشویی بوش ، تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ کلیک نمایید

اگر ظرف‌ها را جمع کرده‌اید و آماده‌اید که با شستشو آن‌ها را تمیز کنید، اما هنگامی‌که ماشین ظرف‌شویی شما شروع به کار نمی‌کند ، این مسئله می‌تواند برای شما ناامیدکننده باشد.  در این مقاله قصد داریم در مورد دلایل روشن نشدن ماشین ظرف‌شویی برای شما توضیحاتی ارائه دهیم . لازم به ذکر است همواره درخواست کمک از تکنسین‌های لوازم‌خانگی را در دستور کار قرار دهید.

ایراد در سلکتور ظرفشویی میتواند از علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی باشد

در ماشین ظرف‌شویی بخشی به نام سلکتور وجود دارد که وظیفه آن هنگام تعیین شرایط متفاوت برای چرخه‌ای شستشو نمایان می‌شود اگر سوئیچ یا همان سلکتور مشکل داشته باشد و دکمه‌های آن آسیب‌دیده باشند و نتوانند به بیرون بیایند به یک حالت گیر داشته باشند آن مسئله می‌تواند دلیل به کار نیفتادن  ماشین ظرف‌شویی شما باشد.

برای آزمایش سلکتور می‌توانید از مولتی متر استفاده کنید محل قرارگیری سلکتور نیز بر روی کنترل پنل است و اگر می‌خواهید به آن دسترسی داشته باشید باید صفحه‌ای  که در داخل درب است را بازکنید. همواره مسائل ایمنی را رعایت کنید و قبل از اینکه کار خاصی را بر روی دستگاه انجام دهید از جریان داشتن برق اطلاع کسب کنید.

آسیب‌دیدگی یا ایراد در رله ظرفشویی میتواند از دلایل کار نکردن ظرفشویی باشد

استفاده از رله بر روی موتور پمپ اصلی در بعضی از دستگاه‌های ماشین ظرف‌شویی دیده‌شده است.

خوب است بدانید رله برای فراهم کردن جریان برق سیم‌پیچ استارت موتور به‌کاربرده می‌شود البته تا موقعی که موتور دستگاه شما به کار بیفتد حال اگر ماشین ظرف‌شویی شما به کار نمی‌افتد یا روشن نمی‌شود و این اطمینان را دارید که برق از مدار کنترلی به  موتور می‌رسد این احتمال وجود دارد که رله استارت دستگاه شما آسیب‌دیده باشد در مورد نحوه نصب رله نیز باید گفت آن را در کنار موتور قرار می‌دهند. اگر مایل هستید که درستی کارکرد آن را بررسی کنید می‌توانید با استفاده از دفترچه راهنمای محصول و با استفاده از مولتی متر این کار را انجام دهید. در صورتی  مشکلی در رله وجود داشت می‌توانید آن را جایگزین کنید.

قفل درب یا سوئیچ قفل درب ظرفشویی میتواند از دلایل کار نکردن ظرفشویی باشد

مقاله علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی :اگرچه روشن نشدن ماشین ظرفشویی میتواند نگران کننده باشد اما گاهی ممکن است مشکل سطحی و راه حل آن آسانباشد مانند قفل درب یا سوئیچ قفل دربپس اینگه چرا ماشین ظرفشویی روشن نمیشود به قفل درب ( میکروسوئیچ ظرفشویی ) مرتبط میباشد  .

مطمئنا کمک گرفتن از تکنسین متخصص برای شما هزینه دارد پس به شما توصیه میکنیم قبل از تماس با تعمیرگاه مجاز ماشین ظرفشویی این مورد را با توضیحی که به شما میدهیم چک کنید و در صورت ممکن آن را تعمیر کنید.

هنگامی که درباره مکانیسم ساختاری ماشین ظرفشویی اطلاعات دارید، واضح است که میدانید چه باید کرد اما اگر نمیدانید باید بگوییم برای امتحان کردن درب دستگاه چندین بار درب را با دقت باز و بسته کنید اگر مشکل حل نشد باید در را باز کرده و سوئیچ قفل درب و قفل درب را به صورت جداگانه بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک ، تعمیر ماشین ظرفشویی زاروتی ، تعمیر ماشین ظرفشویی الگانس کلیک نمایید

تایمر یا کنترل الکترونیکی میتواند از دلایل روشن نشدن یا کار نکردن ظرفشویی باشد

مقاله علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی : مسئله بعدی که باید بررسی شود تایمر دستگاه است.پس از بررسی قفل درب دستگاه و اطمینان از سالمبودن آن ها اگر باز هم ظرفشوی شروع به کار نکردباید به  بررسی کنترل الکترونیکی یا تایمر دستگاه بپردازید. اگر ماشین ظرفشویی شما یک تایمر دستی داشته باشد،در هنگام کار صدای یک کلیک را می شنوید زیرا تایمر برق را به هر یک از بخش های چرخه به ترتیب انتقال میدهد:

برای بررسی تایمر ابتدا اطراف ماشین ظرفشویی را آزاد کنید و پانل درب داخلی را باز کنید. تایمر در پشت پانل کنترل در قسمت بالای دستگاه یافت می شود.تایمر  توسط یک موتور کوچک هدایت می شود.از یک اهم متر استفاده کنید واز درستی عملکرد قطعه کنترل کننده تایمر مطمئن شوید.در صورت سالم بودنقطعه و اطمینان از درستی عملکرد تایمر باید از درستی کنترل الکترونیکی نیز مطمئن شوید.کنترل الکترونیکی  مدارهای موتور و شیر ورودی را از طریق ریزپردازنده و رله های الکتریکی کنترل می کند.از یک فیوز حرارتی برای تست عملکرد کنترل تایمر استفاده نمایید.

پس اینکه چرا ماشین ظرفشویی روشن نمیشود به تایمر یا برد الکترونیکی نیز مرتبط میباشد

 فیوز حرارتی میتواند از دلایل روشن نشدن یا کار نکردن ظرفشویی باشد

مقاله علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی : گاهی اوقات ممکن است پریدن فیوز حرارتی در ماشین ظرفشویی باعث روشن نشدن ماشین ظرفشویی شود.طراحی فیوز حرارتی به گونه ای انجام شده که با بالا رفتن بیش از حد دمای ماشین ظرفشویی به دلیل امنیت دستگاه فیوز حرارتی می پرد.در این صورت باید فیوز حرارتی از دستگاه جدا کنید و آن را با یک فیوز حرارتی سالم تعویض کنید .پس از اینکار امتحان کنید که ماشین ظرفشویی روشن شود.باید بدانید که فیوزحرارتی در اکثر ماشین ظرفشویی ها در قسمت کنترل پنل قرار می‌گیرد ؛ در اینجا متوجه شدیم ، دلیل اینکه چرا ماشین ظرفشویی روشن نمیشود میتواند از فیوز حرارتی نیز باشد .

در ادامه این موارد را برای عدم کار کردن یا علتت روشن نشدن ماشین ظرفشویی نیز بررسی کنید

قفل درب ظرفشویی  را بررسی کنید.

اگر درب یا قفل آسیب‌دیده باشد، می‌تواند از بسته شدن ماشین ظرف‌شویی جلوگیری کند.

ببینید اگر قفل کودک ظرفشویی روشن است :

اگر دکمه‌ها کار نمی‌کنند این موضوع را موردبررسی قرار دهید.

بیایید یک چرخه متفاوت را برای شستشو در ظرفشویی امتحان کنیم

3 سیکل وجود دارد: عادی، سنگین و خودکار. اگر شما یک چرخه عادی داشتید، بگذارید یک چرخه سنگین یا خودکار را امتحان کنیم تا مطمئن شویم که دکمه‌ها کار می‌کنند.

ماشین ظرف‌شویی خود را برای رفع علت روشن نشدن تنظیم مجدد کنید

برای حل هرگونه مشکلی، همیشه می‌توانید ماشین ظرف‌شویی خود را بازنشانی کنید. با خاموش کردن دستگاه خود و جدا کردن آن، شروع کنید. 30 دقیقه صبر کنید و دوباره آن را ببندید. پس از بازگشت، یک چرخه شستشوی جدید را انتخاب کنید و آن را شروع کنید. گاهی اوقات، بسته به نام تجاری ماشین ظرف‌شویی شما یک برنامه بازنشانی متفاوت وجود دارد. بنابراین اگر هیچ‌وقت تاکنون کارنکرده‌اید، دستورالعمل محصول خود را برای یک راه‌حل دقیق‌تر بررسی کنید.

آیا ظرفشویی با تأخیر شروع می‌شود؟

در مدل‌هایی که همراه با یک دکمه ساعت تأخیر هستند، ویژگی شروع با تأخیر ممکن است فعال باشد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست