021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت جرقه زدن ماکروفر

علت جرقه زدن ماکروفر
علت جرقه زدن ماکروفر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

علت جرقه زدن ماکروفر، شامل دلایل متعددی میباشد که سعی کرده ایم به طور کامل در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. عللی از قبیل خرابی لامپ مگنتران، وجود جسم فلزی داخل ماکروفر و … باعث جرقه زدن مایکروفر میشود. امیدواریم بتوانید به کمک مقاله علت جرقه زدن ماکروفر به سادگی به رفع مشکل مایکروفر و مایکروویو خود بپردازید.

کاربران گرامی، در صورت وجود سوال، انتقاد و یا پیشنهاد در زمینه علت جرقه زدن مایکروفر میتوانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشنسان آی پی امداد در میان بگذارید.

6 دلیل جرقه زدن مایکروفر

مشکل جرقه زدن در مایکروفر یکی از مشکلات متداولی است که ممکن است در محل کار یا خانه با آن رو به رو شوید. جرقه زدن مایکروفر اتفاقی بسیار خطرناک است که ممکن است باعث برق گرفتگی شما یا آتش سوزی شود.

دلایل جرقه زدن مایکروفر را در زیر نام برده و در ادامه به توضیح و تفصیل هر یک از آن ها میپردازیم:

  • وجود فلز در مایکروفر
  • از بین رفتن عایق دیواره ماکروفر
  • خرابی پوشش انتشار امواج (صفحه میکا) در ماکروفر
  • خراب شدن 3 پایه فلزی
  • اشکال در لامپ مگنتران

با ادامه مقاله علت جرقه زدن ماکروفر همراه باشید تا به طور کامل با هر یک از این موارد آشنا شوید.

وجود جسم فلزی در ماکروفر، از عوامل موثر در جرقه زدن ماکروفر

یکی از متداول ترین و مهم ترین علت های جرقه زدن مایکروفر که ممکن است در صورت بی دقتی در هر خانه ای اتفاق بیفتد، وجود جسم فلزی در ماکروفر میباشد. جاماندن یک قاشق فلزی داخل ظرف، وجود فویل روی غذا، قرار دادن ظرف استیل، ظروف چینی دور طلایی و هر جسم فلزی دیگر در ماکروفر ایجاد جرقه میکند و ممکن است باعث آتش سوزی در دستگاه شود.

از بین رفتن عایق بدنه ماکروفر، از علت های جرقه زدن مایکروفر

یکی از علت های مهم جرقه زدن مایکروفر پوسیدگی رنگ دیواره مایکروفر یا از بین رفتن عایق بدنه ماکروفر میباشد. عایق دیواره ماکروفر هنگامی که از بین میرود، اشعه های مایکروویو به دیواره بدون عایق برخود میکند و باعث ایجاد جرقه میشود. این جرقه ها با تولید سر و صدای بسیار زیادی همراه است.

خرابی پوشش انتشار امواج (صفحه میکا) ، از علت های جرقه زدن مایکروفر

صفحه ای بر روی دیواره ی مایکروفر وجود دارد که مسئولیت همسو کردن امواج و متمرکز کردن گرما برای گرم کرم کردن غذا را بر عهده دارد. این صفحه همچنین وظیفه محافظت از لامپ مگنتران را بر عهده دارد که مانع از ورود مواد غذایی به داخل لامپ مگنتران شود. خرابی این پوشش موجب پراکنده شدن امواج میشود و برخورد امواج به دیواره ماکروفر باعث از بین بردن عایق دیواره ها شده و باعث تولید جرقه و سر و صدای بلند میشود.

خرابی لامپ مگنتران، از علت های جرقه زدن مایکروفر

در صورت خرابی لامپ مگنتران ممکن است آنتن ماکروفر و صفحه میکا را از بین ببرد. در صورت از بین رفتن صفحه میکا و آنتن در ماکروفر جرقه ایجاد میشود و ممکن است باعث آتش سوزی شود.

اشکال در سه پایه فلزی، از علت های جرقه زدن ماکروفر

برخی مایکروفرها دارای سه پایه های فلزی هستند که می‌توان مواد غذایی یا ظروف را بر روی آن قرارداد. این پایه ها یشتر برای پختن کیک و شیرینی در ماکروفر مورد استفاده قرار میگیرند. اگر این پایه به صورت غیراستاندارد ساخته‌شده باشد ممکن است باعث ایجاد جرقه در مایکروفر شود. در هنگام استفاده از این پایه ها حتما دقت نمایید که سر پایه ها عایق پلاستیکی وجود داشته باشد، همچنین عایق روی 3 پایه فازی از بین نرفته باشد.

سوختن دیود در ماکروفر، از دلایل جرقه زدن در ماکروفر

سوختن دیود یکی از دلایلی است که میتواند باعث جرقه زدن ماکروفر شود. دیود قطعه‌ای است که کار آن تبدیل توان خروجی ترانسفورماتور AC به DC است. این قطعه ایجادکننده ولتاژ بالا است. از ولتاژ بالا به منظور قدرت دادن به مگنتران برای طبخ غذا استفاده می‌شود. اگر دیود ولتاژ بالا در اثر اتصال کوتاه بسوزد موجب ایجاد جرقه در ماکروفر خواهد شد.

روش های پیشگیری از جرقه زدن ماکروفر

با توجه به مواردی که بالا گفته شد در صورت رعایت مواردی به سادگی میتوانید از جرقه زدن مایکروفر خود جلوگیری نمایید:

  • مطمئن شوید که هیچ قطعه فلزی داخل ماکروفر نباشد.
  • بررسی نمایید که صصفحه میکا سالم باشد.
  • عایق های بدنه ماکروفر را بررسی نمایید که دچار مشکل نشده باشد.
  • از سلامت دیود مطلع شوید.
  • 3 پایه فلزی را بررسی نمایید و از سلامت آن مطمئن شوید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست