logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

علت بنفش شدن صفحه تلویزیون

علت بنفش شدن صفحه تلویزیون
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت بنفش شدن صفحه تلویزیون به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

صفحه بنفش تلویزیون به دلایل مختلفی به وجود می آید که در این مقاله از آی پی امداد به موضوعات بسیار مهمی اشاره خواهیم کرد که در این میان می توان به علت بنفش شدن صفحه تلویزیون، طریقه رفع مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون و … اشاره کرد.

خلاصه ای از دلیل بنفش شدن صفحه تلویزیون

کاربران گرامی مرکز تعمیرات لوازم خانگی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از دلیل بنفش شدن صفحه تلویزیون را مطرح کرده ایم.

دلیل بنفش شدن صفحه تلویزیون
  • مشکل در بک لایت تلویزیون
  • خرابی پنل تلویزیون
  • مشکل در اتصالات تلویزیون
  • مشکل در پیکسل های تلویزیون
طریقه رفع مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون
  • اتصالات دستگاه را قطع و وصل کنید.
  • بک لایت، پنل و پیکسل سوخته باید توسط تعمیرکار تعمیر شوند.

دلیل بنفش شدن صفحه تلویزیون

مشکل در تنظیمات تلویزیون تنها یکی از دلایل بنفش شدن صفحه تلویزیون می باشد و مشکلات دیگری مانند مشکل در بک لایت تلویزیون، خرابی پنل تلویزیون و … وجود دارد. همچنین اگر تلویزیون را جابجا کنید، به پنل ضربه بزنید یا به آن فشار بیاورید و تلویزیون را در جای خیلی سرد یا گرم قرار دهید، صفحه تلویزیون بنفش خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکلات باید مراقب تلویزیون های خود باشید و در زمان روشن بودن تلویزیون آنها را جابه جا نکنید. می توانید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید یا روی پایه میز قرار دهید که برای این کار باید از پایه های مناسب و استاندارد استفاده کنید تا مشکلی پیش نیاید.

همچنین اگر دستگاه های مغناطیسی یا آهن ربا را در نزدیکی تلویزیون قرار دهیم، مشکلات پیکسلی پیش می آید و رنگ های تلویزیون به هم ریخته و باعث ایجاد رنگ های متعدد در تصویر و یا ارغوانی شدن تصویر می شود. برای جلوگیری از این مشکل باید مواردی مانند قرار ندادن موبایل یا سایر وسایل الکترونیکی در کنار تلویزیون را رعایت کنیم.

نحوه رفع مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون

رفع مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون به چندین روش ذکر شده زیر خلاصه ای می شود:

  1. مشکل در بک لایت تلویزیون
  2. خرابی پنل تلویزیون
  3. مشکل در اتصالات تلویزیون
  4. مشکل در پیکسل های تلویزیون

مشکل در بک لایت تلویزیون

بک لایت تلویزیون برای روشن کردن صفحه نمایش کار می کند. در واقع رنگ بنفش صفحه تلویزیون به دلیل تغییر رنگ لامپ های نور پس زمینه LED است. اگر نور پس زمینه مشکل داشته باشد، باعث می شود رنگ های تلویزیون با هم ترکیب شوند و برخی رنگ ها در تصویر قوی شوند. نقص نور پس زمینه در تلویزیون های جدید باعث می شود تصویر تلویزیون به رنگ بنفش درآید. نور پس زمینه تلویزیون شامل چراغ های LED متصل به پنل است که قسمت اصلی تلویزیون را تشکیل می دهد که به آن صفحه نمایش نیز می گویند.

مشکل در بک لایت تلویزیون در علت بنفش شدن تلویزیون

چگونه متوجه شویم که نور پس زمینه تلویزیون ما خراب است؟ توجه داشته باشید که اگر رنگ تصویر تلویزیون شما به مرور زمان بنفش شد و برخی از قسمت های تصویر سفید شد، به احتمال زیاد نور پس زمینه تلویزیون آسیب دیده است. بنابراین در صورت مشاهده مشکل در نور پس زمینه تلویزیون، بهتر است برای تعمیرات با تعمیرگاه مجاز آی پی امداد تماس بگیرید.

خرابی پنل تلویزیون

پنل قسمتی از تلویزیون است که تصویر را نمایش می دهد. همچنین قسمت بسیار مهمی است و رنگ ها در این قسمت چیده شده اند. این قطعه فوق العاده ظریف است و در صورت قرار دادن اشتباه یا قرار دادن آن در جای گرم می تواند بشکند. اغلب، مشکلات رنگ تصویر به دلیل آسیب دیدگی پنل ایجاد می شود، اما درک و اثبات این مشکل بسیار دشوار است. اگر پنل تلویزیون تعمیر شده آسیب دیده است، باید پنل تلویزیون را تعویض کنید.

خرابی پنل تلویزیون در علت بنفش شدن تلویزیون

تعویض پنل تلویزیون بخشی از روند تعمیر تلویزیون می باشد که بسیار مهم است. به همین دلیل هزینه بالایی دارد. زمانی که پنل آسیب دیده و قابل تعمیر نیست و می خواهیم آن را تعویض کنیم، لازم است آن را نزد تکنسین تلویزیون متخصص و آموزش دیده ببریم. آی پی امداد به عنوان نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون می تواند مشکل شما را حل کند.

مشکل در اتصالات تلویزیون

کابل را از تلویزیون و لپ تاپ یا هر چیز دیگری که کابل به آن وصل است، جدا کنید. همچنین می توانید این دستگاه ها را روشن و خاموش کنید. یک لحظه صبر کنید و سپس کابل را دوباره وصل کنید. دقت داشته باشید که کابل این سری را به درستی وصل کنید. حالا دستگاه ها را وصل کرده و روشن کنید. احتمالا مشکل حل شده است. در غیر این صورت، توجه داشته باشید که تلویزیون های جدید دارای چندین پورت hdmi هستند، بنابراین اگر یک پورت شل است، می توانید کابل را در پورت دیگری امتحان کنید. شما کابل را سه بار وصل کردید، حتی در کانال های مختلف امتحان کنید. در صورتی که رفع نشد، موارد ذکر شده را طی کنید.

مشکل در اتصالات تلویزیون در علت بنفش شدن تلویزیون

کابل HDMI احتمالا خراب است. احتمالا مدتی است که از آن استفاده می کنید و عمر آن به پایان رسیده است. قبل از تأیید اینکه کابل آسیب دیده و غیرقابل استفاده است، آن را روی دستگاه دیگری امتحان کنید. تلویزیون، لپ تاپ یا پروژکتور دیگری پیدا کنید و آن کابل را به دستگاه وصل کنید تا مطمئن شوید که دستگاه تخلیه شده است.

مشکل در پیکسل های تلویزیون

همانطور که می دانید؛ پیکسل ها واحدهای نورانی هستند که می توانند با توجه به تصاویر نمایش داده شده رنگ را تغییر دهند و قدرت تغییر رنگ را دارند. به دلایل مختلف، پیکسل ها ممکن است دچار مشکل شده و خاموش شوند. پیکسل ها برای نمایش رنگ های مختلف ساخته شده اند. هنگامی که تصویر برای مدت طولانی در تلویزیون نمایش داده می شود، پیکسل ها در آن گیر می کنند، این عبارت رنگ نمایش داده شده را قفل می کند و ثابت می ماند و همان رنگ را نمایش می دهد.

مشکل در پیکسل های تلویزیون در علت بنفش شدن تلویزیون

اگر رنگ بنفش صفحه تلویزیون به دلیل مشکل پیکسلی باشد، با کمک برنامه های ریکاوری که رنگ پیکسل های تلویزیون را تغییر داده و به حالت اولیه باز می گرداند. اما اگر این مشکل توسط نرم افزار حل نشد، باید پنل تلویزیون را پیش تعمیرکار ببریم تا رفع شود. یکی دیگر از دلایل ایجاد رنگ های اضافی و ارغوانی شدن تصویر، تغییر دمای هوا است. اگر مکانی که تلویزیون در آن قرار دارد، بیش از حد سرد باشد، باعث می شود کریستال مایع روی پنل به اندازه کافی گرم نشود و نتواند کار کند و شاید بتوانیم مشکل صفحه نمایش تلویزیون LED بنفش را با افزایش دما حل کنیم.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست