logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علائم سوختن کمپرسور کولرگازی

علائم سوختن کمپرسور کولرگازی
علائم سوختن کمپرسور کولرگازی
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علائم سوختن کمپرسور کولرگازی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از ایراداتی که می تواند برای کولرگازی شما پیش آید، سوختن کمپرسور می باشد. شاید تصور کنید که سوختگی کمپرسور جزو مواردی است که می توانید به راحتی آن را در خانه انجام دهید، در صورتی که این گونه نیست و باید از یک متخصص و یا تکنسین کمک بگیرید. چرا که این مسئله کاملا جدی بوده و باید توسط یک شخص که مهارت کامل در عیب یابی و تعمیر آن دارد، انجام پذیرد.علائم سوختن کمپرسور کولرگازی، جزو مواردی است که در این مطلب به آن پرداخته ایم تا بتوانید با بروز هر یک از این علائم و نشانه ها، متوجه سوختن کمپرسور کولرگازی خود شوید.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله در آی پی امداد می توانید با تمام علل و علائم سوختگی کمپرسور کولرگازی اشنا شوید.

علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولرگازی

علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولرگازی، می تواند در هر کولرگازی متفاوت باشد. ما در این مطلب یک به یک آن ها را بررسی کرده ایم و برای شما شرح داده ایم. توجه داشته باشید که در صورت عدم تسلط کافی به عیب یابی و تعمیر کمپرسور کولرگازی، باید برای تعمیر آن از یک تکنسین کمک بگیرید.

ما در ادامه به بررسی موارد زیر به صورت جداگانه می پردازیم:

 • عدم روشن شدن و کارنکردن کمپرسور کولرگلزی
 • ایجاد باد گرم توسط کولرگازی
 • پریدن مدام فیوز کولرگازی
 • تکان خوردن یونیت خارجی در زمان کار کردن
 • ایجاد سر و صدای زیاد یونیت خارجی در زمان کار
 • نشت در اطراف یونیت خارجی
 • کاهش جریان هوا
 • هزینه غیر منطقی قبض برق

عدم روشن شدن کولرگازی، دلیلی بر سوختن کمپرسور

یکی از دلایل سوختن کمپسور کولرگازی، عدم روشن شدن کمپرسور است. امکان دارد که در زمان روشن کردن کولرگازی متوجه شوید که برق یونیت خارجی تامین شده و فن عملکرد مناسب خود را دارد. اما کولرگازی به دمای تعیین شده نمی رسد و نمی تواند هوای مطبوعی را تولید کند.

چرا کمپرسور کولرگازی سوخته

در این زمان باید ابتدا کولرگازی را خاموش کنید و از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید. توجه داشته باشید که عیب یابی کولرگازی، می تواند هزینه بر باشد. اما هزینه بر بودن تعویض و یا تعمیر کمپرسور خیلی منطقی تر از آسیب دیدن اجزا و قطعات سالم کولرگازی، به دلیل سوختن کمپرسور می باشد. در این شرایط باید تست کمپرسور کولرگازی انجام شود.

تولید باد گرم توسط دستگاه کولرگازی یکی از نشانه های سوختن کمپرسور

امکان دارد که در زمان کار کردن کولرگازی، متوجه شوید که دستگاه باد گرم تولید می کند. این می تواند یکی از علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولرگازی به شمار آید. چرا که نمی تواد گاز مبرد را از طریق سیستم پمپ کند. به همین خاطر قدرت خنک کنندگی به شدت کاهش پیدا می کند.

 • هم چنین باید در نظر داشته باشید که این مطئله می تواند یک از نشانه هیا نشت گاز مبرد باشد. اگر دستگاه کولرگازی شما، به تدریج قدرت خنک کنندگی خود را از دست داده است، می تواند یکی از دلایل آن، نشت گاز مبرد باشد.
 • پس از آن که دستگاه کولرگازی، گاز مبرد خود را از دست داد، فشار زیادی به کمپرسور وارد شده و باعث می شود که بسوزد.
 • در این زمان باید دستگاه کولرگازی را خاموش کنید و برای عیب یابی و تعمیر گاز مبرد و یا کمپرسور با تعمیر کاران ماهر آی پی امداد تماس بگیرید.

پریدن فیوز کولرگازی، دلیلی بر سوختن کمپرسور

اگر کلید کینیاتوری و یا فیوز کولرگازی شما مدام می پرد، می تواند یکی از علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولرگازی به شمار آید. باید در نظر داشته باشید که نباید سعی به روشن کردن دستگاه کولرگازی کنید. بلکه فیوز کولرگازی، کار خود را به درستی انجام داده و شما را از خطرات احتمالی مانند آتش سوزی و آسیب بیش تر به کولرگازی، محافظت نموده است.

 • به طور معمول زمانی این اتفاق رخ می دهد که تعداد زیادی از لوازم خانگی برقی پر مصرف با هم کار کنند. این مسئله می تواند به فشار بیش تر منجر شده و باعث آتش سوزی شود. در صورتی که یونیت خارجی کولرگازی شما برق را از دست بدهد، مدار را قطع می کند.
 • هم چنین این مسئله می تواند نشانه ای جهت خراب شدن و یا در حال خراب شدن کمپرسور به شمار آید. در این زمان کمپرسور بیش از حد معمول گرم شده و برای انجام کار خود نیاز به انرژی زیادی دارد.
 • در صورتی که برای روشن نمودن مجدد کولرگازی به سراغ جعبه فیوز می روید، باید بدانید که داغ بودن بیش از اندازه فیوز، اصلا نشانه خوبی نمی باشد و باید جهت جلوگیری از هر گونه خطرات احتمالی دیگر با تکنسین و تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

تکان خوردن یونیت خارجی در زمان کار، از علائم سوختن کمپرسور

در صورتی که پس از هر بار روشن کردن کولرگازی متوجه می شوید که یونیت خارجی برای روشن شدن به سختی استارت می خورد، به این معنی است که کمپرسور در ورند روشن شدن، دچار مشکل می باشد. هم چنین این مسئله می تواند یکی از علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولرگازی باشد. در صورتی که به دفعات این اتفاق افتاد، به شما توصیه می کنیم که دستگاه کولرگازی را خاموش نموده و با نزدیک ترین نمایندگی تعمیرات کولرگازی تماس بگیرید.

ایجاد سر و صدای زیاد یونیت خارجی، نشانه ای بر سوختن کمپرسور

امکان دارد که در زمان روشن کردن دستگاه کولرگازی، متوجه صدای جیغ مانند و یا هر گونه صدای غیر عادی دیگری شوید. بهتر است برای امتحان کردن این صدا، کنار یونیت خارجی بایستید و از کسی بخواهید که دستگاه کولرگازی را روشن کند. در صورتی که صدا های گفته را شنیدید، باید برای عیب یابی و تعمیر کمپرسور کولرگازی اقدام نمایید.

نشت در اطراف یونیت خارجی از علائم سوختن کمپرسور

رطوبت و یا آب های موجود در نزدیکی یونیت خارجی می تواند یکی از علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولرگازی و نشت گاز مبرد باشد. این مسئله می تواند یک خطر جدی برای سلامتی شما به شمار آید. چرا که نشت گاز مبرد می تواند منجر به تحریک چشم، حالت تهوع، سرفه و سردرد شود.

هم چنین نشت در نزدیکی یونیت خارجی می تواند یکی از نشانه های آسیب دیدن لوله تخلیه باشد. چرا که امکان دارد لوله تخلیه شسکته و یا مسدود شده باشد. به همین خاطر نمی تواد به درستی آب را تخلیه نماید. در صورتی که در زمان مناسب برای عیب یابی و تعمیر آن اقدام نکنید، امکان زنگ زدگی، کپک زدن و یا حتی سوختن کمپرسور کولرگازی پیش خواهد آمد.

کاهش جریان هوا و سوختن کمپرسور

یکی دیگر از علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولرگازی، می تواند کاهش جریان هوا باشد. در واقع این نشانه می تواند یکی از بهترین نشانه ها به شمار آید. چرا که سوختن و یا آسیب دیدن کمپرسور کولرگازی شما در مراحل اولیه است و می توانید برای آن اقدامات لازم را انجام دهید.

شما می توانید برای تست و بررسی این مسئله، دست خود را نزدیک دریچه قرار دهید تا جریان هوا را احساس کنید. در صورتی که جریان هوا ضعیف بود، امکان خراب شدن و یا سوختن کمپرسور وجود دارد. هم چنین اگر متوجه نمی شوید که هوا به داخل اتاق پرتاب می شود، امکان دارد که مشکلی در سلامت کمپرسور و یا موتور اسپلیت رخ داده باشد.

هزینه غیر منطقی قبض برق و سوختن کمپرسور

یکی از علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولرگازی، هزینه غیر منطقی قبض برق است. شما تنها با یک نگاه به رقم و عدد قبض برق خود می توانید متوجه این مسئله شوید. در صورتی که کمپرسور مجبور باشد برای خنک نمودن و تولید هوای مطبوع برای محیط، بیش تر کار کند، علاوه بر این که فشار زیادی به آن وارد می شود و داغ میشود، مصرف برق آن نیز افزایش یافته و هزینه قبض برق شما بیش تر از حد معمول می شود.

نتیجه گیری از علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولرگازی

علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولرگازی، به طور کلی شامل تمامی مواردی بود که پیش تر با ذکر دلیل و شرح دادن هر کدام برای شما گفتیم.

 • توجه داشته باشید که عیب یابی و تعمیر کمپرسور کولرگازی کاری آسان و هم چنین سرسری نیست و باید توسط تکنسین و تعمیرکار ماهر انجام پذیرد.
 • بهتر است در صورت مشاهده هر یک علائم و نشانه های گفته شده، کار با دستگاه کولرگازی را متوقف کنید و با نزدیک ترین نمایندگی تعمیرات کولرگازی تماس بگیرید. شما می توانید در این زمینه از تکنسین های ماهر آی پی امداد در خواست کمک کنید.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست