021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز

طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز
طرز تهیه اسپرسو
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که از برند خلیی خوبی اقدام به خرید دستگاه اسپرسوساز کرده و همچنین قهوه با کیفیتی نیز خریداری میکنید اما در هنگام تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز طعم قهوه شما خوشایند نبوده و به ذائقه شما خوش نمیاید اگر شما نیز با مشکل تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز خود مشکل دارید میتوانید در این مقاله همراه ما باشید تا به شما طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز را آموزش دهیم.

کاربران گرامی چنانچه تازه اقدام به خرید دستگاه اسپرسوساز کرده اید و نمی دانید که تهیه اسپرسوساز در این دستگاه به چه صورت است؛ به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

نحوه کارکرد دستگاه اسپرسوساز

دستگاه اسپرسوساز از کنار هم قرار گرفتن اجزای داخلی آن و تشکیل این دستگاه ساخته شده است، که با حرکت آب داغ به سوی محل قرارگیری دانه های قهوه و عبور از آنها عصاره ای برای ما به همراه دارد به نام قهوه اسپرسو! نحوه کارکرد دستگاه اسپرسوساز برپایه عبور آب داغ از میان دانه های قهوه است.

چه عواملی برطعم قهوه هنگام تهیه با دستگاه اسپرسوساز تاثیر دارند؟

بی شک برای تهیه یک قهوه بی نظیر شما مستلزم به رعایت یک سری نکات و همچنین در اختیار داشتن امکاناتی هستید تا طعم قهوه مورد نظرتان برای شما دلچسب واقع گردد در ادامه به بررسی عواملی که بر طعم قهوه هنگام تهیه با دستگاه اسپرسوساز تاثیر دارند میپردازیم:

 • مهمترین عامل کیفیت آبی است که در دستگاه استفاده میکنید، توجه داشته باشید که این آب بهتر است یک آب معدنی با درصد پایینی از سختی باشد.
 • اگر دستگاه شما مجهز به تصفیه آب نیست بهتر است برای تهیه قهوه با دستگاه اسپرسوساز از آب تصفیه شده استفاده کنید.
 • سعی کنید دستگاه اسپرسوساز خود را به طور منظم و دوره ای تمیز کنید زیرا وجود حتی کوچکترین دانه ای از قهوه در مسیر آب در دستگاه موجب تغییر در طعم قهوه شما خواهد شد.
 • سعی کنید بسته بندی قهوه خود را بدون درپوش در فضای باز قرار ندهید تا از تغییر طعم قهوه جلوگیری گردد.

آموزش طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز به صورت گام به گام

برای تهیه یک فنجان اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز میتوانید مطابق با مراحل گام به گام زیر پیش روید:

 • ابتدا مخزن آب دستگاه اسپرسوساز را تا میزان مشخص شده از آب پر کنید.
 • به منظور داغ شدن از ریختن آب داغ درون آن خودداری نمایید.
 • در این مرحله قهوه تان را آماده کنید.و درون پرتافیلر بریزید.
 • سعی کنید با تمپر به صورت یکسان پودر قهوه تان را فشرده کنید.
 • دقت کنید که فشار شما نباید به قدری زیاد باشد که برای عبور آب از میان دانه های قهوه مشکل ایجاد کند.
 • سپس دستگاه رروشن نمونده و منتظر بمانید قهوه شما از دستگاه اسپرسوساز خارج گردد.
 • قهوه باید به صورت ممتد و نه قطره قطره از دستگاه شما خارج شود.

ترفند های مهم در تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز

قطعا تبحردر انجام هر کاری با تکرار آن کار به دست می آید اما نکات و ترفندهای مهم در تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز نیز در طعم قهوه شما بی تاثیر نیستند که در ادامه به معرفی آنها برای شما میپردازیم:

 • به میزان فشار دستتان در هنگام تمپر کردن توجه کنید فشار زیاد باعث سفت شدن دانه های قهوه و تیره تر شدن اسپرسو شما میشود.
 • هرگز برای تهیه اسپرسو از آبی که چند روز در دستگاه مانده است استفاده نکنید.زیرا این آب مانده در طعم قهوه شما تاثیر منفی دارد.
 • سعی کنید به تمیز کردن دستگاه خود دقت کافی را داشته باشید. تا از طعم کهنگی آن جلوگیری نمایید.
 • اگر عمل آسیاب کردن قهوه را خودتان در منزل انجام میدهید سعی کنید ذرات آن را ریزتر از سوراخ های فیلتر دستگاه نکنید زیرا این کار باعث نفوذ ذرات پودر به داخل قهوه شما میشود.

نتیجه گیری از طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز

برای تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز در منزل نیاز نیست شما دوره خاصی ببینید تنها کافی است با مطالعه مقاله فوق و آموزش طرز تهیه اسپرسودر اسپرسوساز به صورت گام به گام این مرحل را یاد بگیرید تا بتوانید لذت تهیه یک فنجان اسپرسو را  به راحتی در منزل برای خود به ارمغان آورید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با خرابی در دستگاه خود مواجه شدید می توانید با شماره گیری 02158941 از خدمات نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز در آی پی امداد بهره مندشوید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست