شارژ گاز یخچال ، کولرگازی

شارژ گاز یخچال

شارژگاز یخچال ، یخچال فریزر ، ساید بای ساید در محل

در ابتدا لازم است بدانید مقاله ای تهیه شده جهت آموزش شارژ گاز یخچال می باشد.اگر نیاز به تعمیرکار برای شارژ گاز یخچال خود دارید با ما تماس بگیرید.شماره تماس بخش تعمیرات یخچال : 02188959591

در این مقاله میخواهیم به نحوه سیکل برودتی ، خصوصیاتی که باید مواد سرمازا داشته باشد ، نکاتی مهم از شارژگاز یخچال ، وسایل و تجهیزات شارژگاز یخچال ، نشت یابی ، وکیوم  ، آموزش شارژ گاز یخچال ، انواع گاز برای شارژ گاز یخچال ، شارژ گاز کولرگازی و موارد مربوطه بپردازیم .

برای شارژ گاز یخچال با ما تماس بگیرید   021-88959591

 

شارژ گاز یخچال به علت های متفاوتی می تواند مورد نیاز باشد.به عنوان مثال آسیب دیدن لوله انتقال سرمای یخچال می تواند باعث خالی شدن گاز یخچال شود و شما نیاز به شارژ گاز یخچال خود داشته باشید. گاز یخچال با کسی شوخی ندارد ، خطرناک است ! این جمله را جدی بگیرید و بدانید که شارژگاز یخچال باید توسط تعمیرکار یخچال انجام گردد و چنانچه یخچال شما سامسونگ یا ال جی است برای استفاده از خدمات این دو برند پرطرفدار در ایران با نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ و نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در تماس باشید ، تا از شارژگاز اصولی و استاندارد بهره مند شوید .

آموزش شارژ گاز یخچال

ماده سرمازا ( مبرد )

سیال واسطه ای است که حرارت را از اواپراتور جذب کرده و در کندانسور آن را به محیط پس میدهد و این عمل با تقطیر و تبخیر آن صورت میگیرد .

نحوه سیکل برودت در آموزش شارژگاز یخچال

برای انتقال حرارت از داخل یک محفظه یا اتاق به خارج ، احتیاج به یک واسطه است .

در یک سیستم سرد کننده مکانیکی استاندارد عمل گرفتن حرارت با تبخیر مایعی در دستگاه تبخیر  ( اواپراتور ) و پس دادن آن در دستگاه تقطیر ( کندانسور ) صورت میگیرد و این امر باعث تغییر حالت ماده سرمازا از بخار به مایع میگردد .

مایعاتی که بتواند به سهولت از مایع به بخار و بالعکس تبدیل شوند به عنوان واسطه انتقال حرارت به کار برده میشوند ، زیرا این تغییر حالت باعث تغییر حرارت نیز میگردد .

خصوصیات مواد سرمازا ( گاز )

1 . دارای نقطه جوش پایینی باشد .

2 . قابل انفجار نباشد .

3 . اکسید کننده نباشد .

4 . قابل اشتعال نباشد .

5 . در صورت نشت به سهولت قابل تشخیص باشد .

6 . محل نشت آن قابل تعیین باشد .

7 . قادر به عمل کردن در فشار کم باشد .

8 . از نوع گازهای پایدار باشد .

9 . قسمتهایی که در داخل مایع حرکت میکند به سهولت قابل روغنکاری باشد .

10 . تنفس کردن آن مضر نباشد .

11 . دارای گرمای نهان متعادلی برای مقدار تبخیر در واحد زمان باشد .

12 . جابجایی نسبی آن برای ایجاد مقدار معینی برودت کم باشد .

13 . دارای کمترین اختلاف بین فشار تبخیر و تقطیر باشد .

نکات

 • ماده سرمازا نباید خورنده باشد تا ایجاد زنگ زدگی نکند .
 • مزایای گاز R-600A  نسبت به سایر گازها قیمت مناسب ، مقدار مصرف کم آنها ، صدای عملکرد پایین ، فشار کندانسور پایین ، نداشتن تاثیرات منفی روی اثر گلخانه ای زمین ، حداقل مشکل در رروغن کاری سیلندر کمپرسور میباشد .
 • در حال اکثر کارخانجات تولیدکننده کمپرسور از قبیل دانفوس و ... کمپرسورهای مخصوص گاز R-600A را تولید میکنند .
 • این کمپرسورها بخاطر عملکرد مناسب و راندمان بسیار بالای خود نقش مهمی در صرفه جویی مصرف برق ایفا میکنند .
 • در اکثر کشورهای اروپایی گاز R-600A  در لوازم برودتی مخصوصا در یخچال و فریزرهای خانگی مورد استفاده قرار میگیرند.
 • گاز R-600 A سطح سمی کمتر و مطابق با استانداردهای جهانی می باشد .
 • بزرگترین خطری که گاز R-600 A دارد ، قابل اشتعال بودن آن است .
 • لوله مویین دستگاههایی که با گاز R-600 A  کار میکنند ، مشابه لوله مویین دستگاههایی است که با گاز R-12 و مغایرت دارد با دستگاههایی که با گاز  R-134A کار میکند .
 • طول لوله مویین گاز R-600 A در حدود 20 تا 30 درصد از طول گاز مبرد R134A  می باشد .
 • باید به این نکته توجه داشت که کار لوله مویی در سیکل برودتی مهم بوده و با انتخاب نادرست قطر و طول آن باعث میگردد که به نقطه سوپر هیت در انتهای لوله اواپراتور نرسیده و باعث افت کارآیی سیستم گردد .
 • در مقایسه با R134 ، مبرد R600 اجازه استفاده از انواع بیشتری از فیلترها را خواهند داشت .
 • یکی از اساسی ترین پارامترها ، وکیوم کامل سیستم تبرید و تخلیه از هوا و رطوبت می باشد .
 • وجود هوا و رطوبت اثرات منفی روی عملکرد و صدای کارکرد دارد و حتما باید سیستم تبرید از دو سمت لوله سرویس کمپرسور و درایر سه لول به طور همزمان و حداقل 30 دقیقه وکیوم انجام گیرد .
 • استفاده از ابزار کنترل رطوبت در دستگاههای شامل گاز R134 الزامی است .
 • گاز R134 در رده گازهای مخرب گلخانه ای شناخته شده است .
 • محل وکیوم و شارژ در کمپرسورها ، لوله کور که یک لوله مسی بر روی بدنه کمپرسور لحیم شده است که فقط در هنگام شارژ و وکیوم از آن استفاده میکنیم .

شارزگاز کولرگازی

همانطور که در بالا اشاره نمودیم لازم است بدانید که شارژگاز کولرگازی به مانند شارژگاز یخچال خطرناک بوده و دارای حساسیت میباشد ، بنابراین لازم است که خاطر نشان کنیم برای شارژگاز کولرگازی از تعمیرکار کولرگازی بهره مند شوید و همچنان به توصیه های آی.پی امداد در مقاله شارژگاز دقت نمایید .

گازهای مورد استفاده در کولرگازی

1 : R-22  و 2 :R-407C , R-410A

مبردها مخلوط یا چند مبرد با درصدهای معین تشکیل شده اند و مشخصه بارز این مبردها عدد 5 یا 4 در ابتدای شماره شناسایی مبرد می باشد .

گازهای جایگزین R22 در تهویه مطبوع

 1. R-417A در این گازها روغن  MO , AB , POE ، دمای اواپراتور بالا و متوسط ، رنگ کپسول سبز و کاربرد آن در تهویه مطبوع و تبرید تجاری میباشد .
 2. R-422D در این گازها روغن  MO , AB , POE ، دمای اواپراتور بالا و متوسط ، رنگ کپسول سبز روشن و کاربرد آن در تهویه مطبوع و تبرید تجاری میباشد .
 3. R-410A در این گازها روغن POE ، دمای اواپراتور بالا و متوسط ، رنگ کپسول صورتی و کاربرد آن در تهویه مطبوع میباشد .
 4. R-407C در این گازها روغن POE ، دمای اواپراتور بالا و متوسط ، رنگ کپسول قهوه ای روشن و کاربرد آن در تهویه مطبوع و تبرید تجاری میباشد 

شناسایی گاز با کیفیت

اگر سوال شما این است که چگونه گاز با کیفیت و نامرغوب را از هم تشخیص دهیم ، به توضیح زیر دقت فرمایید :

امروزه به علت کثرت تولید کنندگان مبرد احتمال تقلب در آنها به صورت ترکیب با هوا و سایر گازها صدمات جبران ناپذیری به دستگاههای تهویه و تبرید وارد میکند پس باید قبل از خرید مبرد از ترکیبات و خلوص آن آگاهی داشت که اینکار با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیبات و خلوص مبرد انجام میگیرد که میتواند برای یک نوع مبرد یا چندین نوع مبرد استفاده شود .

وسایل و تجهیزات شارژ گاز یخچال

 • گیج هایفشار به همراه شیلنگ های مخصوص آنها
 • تجهیزات جوشکاری
 • پمپ وکیوم
 • انواع رابط ها
 • آمپر متر
 • انبر کورکن
 • ابزار مربوطه مانند لوله مویی بر ، آچارها ، پیچ گوشتی و ...
 • کپسول گاز
 • آینه تلسکوپی

حال که با وسایل و تجهیزات شارژگاز آشنا شدید ، آی.پی امداد به شما گوشزد مینماید که جهت شارژگاز یخچال بوش ، آاگ ، جنرال الکتریک و دوو خود حتما از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال بوش ، نمایندگی تعمیرات یخچال آاگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک و نمایندگی تعمیرات یخچال دوو استفاده نمایید  تا از شارژگاز اصولی ، بهینه و بدون خطر بهره مند شوید .

گیج های فشار

اساس عملکرد گیج های فشار : دارای لوله ای درون یک محفظه دایره ای گیج میباشد که با سطح بیضوی خود وقتی فشار سیال وارد آن میشود تمایل به باز شدن دارد و عقربه گیج را روی صفحه به سمت بالا حرکت میدهد و هنگامی که فشار کم شد لوله بوردن جمع شده و عقربه به سمت پایین حرکت میکند .

انواع گیج های فشار

 • گیج تکی ساده
 • گیج تکی مرکب
 • گیج مانیفولد

نکته : تمام اتصالات گیج ها معمولا 1/4 اینچ می باشد . گیج های فشار مورد استفاده در صنعت برودتی فشار نسبی را شان میدهند ، یعنی اختلاف فشار بین مبرد درون سیستم و فشار جو را نمایش میدهند و فشار مطلق را نشان نمیددهند ، لذا هنگامی که عقربه گیج صفر را نشان میدهد در واقع فشار جو 15PSI است .

روش های نشت یابی در عملیات شارژ گاز یخچال

نشت معمولا در سیکل تبرید در محل اتصالات واقع میشود و معمولا محل نشت چرب میشود زیرا همراه با مبرد روغن نیز خارج میگردد . گاهی اوقات بر اثر پوسیدگی یا ضربه در طول مسیر مبرد نشتی نیز ایجاد میگردد که به روشهای زیر میتوان نشت یابی کرد .

1 : با استفاده از محلول کف صابون

متداول ترین روش نشت یابی است که پس از مرحله ایجاد فشار در سیکل محلول کف صابون را در محل های مشکوک مورد آزمایش قرار میدهیم در صورتی که هیچ حبابی تولید نشود محل نشتی ندارد .

2 : مشعل هالید

مشعل ساده ای که با گاز پروپان پر میشود و در بالای محفظه اختلاط مشعل یک حلقه مسی است که شعله از میان آن عبور میکند . وقتی مشعل روشن میشود هوا از طریق لوله مکنده به داخل محفظه اختلاط راه یافته و شعله به رنگ آبی و بدون دود میسوزد ولی وقتی که مواد فریونی به همراه هوا وارد محفظه اختلاط میشوند رنگ شعله سبز میشود . برای این کار مشعل را روشن کرده و سر آزاد لوله مکنده را به اطراف اتصالات لوله ها و نقاط مشکوک نزدیک میکنیم در صورتی که گازی از این نقاط خارج شود رنگ شعله تغییر میکند و محل نشت پیدا میشود .

3 : نشت یاب الکترونیکی

نشت یاب الکترونیکی کاملا حساس و دقیق میباشد و کار کردن با آن بسیار ساده است ، ابتدا آن را روشن کرده در این حالت صدای بوق خفیفی به گوش میرسد ، هنگامی که حس کننده آن در مجاورت ماده فریونی قرار می گیرد صدای بوق آن سریع تر و یا به صورت آژیر در می آید و محل نشت را پید میکند ، نشت یاب الکترونیکی به کلر حساس هستند اما امروزه مبردهای جدید فاقد کلر هستند و باید نشت یاب جدید و مخصوص استفاده کرد .

4 : نشت یاب با اشعه ماوراء بنفش

پمپ وکیوم

دستگاهی است فقط برای ایجاد خلاء از آن استفاده میشود و میتواند هوا و یا رطوبت احتمالی درون سیکل را خارج کند و میتواند خلاء نزدیک به خلاء مطلق در حدود 29 اینچ جیوه ایجاد کند . گاهی اوقات به دلیل عدم وجود پمپ وکیوم یا محدودیت استفاده از آن از کمپرسور یدکی استفاده میشود . زیرا میتوانیم کارهایی دیگر مانند ایجاد فشار در سیستم یا شستشوی سیکل با محلول های شیمیایی که احتیاج به فشار هوا داریم انجام دهیم ، کمپرسور یدکی بهتر است از نوع سیلندر پیستونی بسته ( یخچالی ) استفاده گرد و فقط 2 عدد شیر سوزنی روی لوله های رفت و برگشت آن جوشکاری میکنیم تا شیلنگهای گیج به راحتی به آن متصل شوند .

برای متوجه شدن از کامل شدن وکیوم و عدم نشتی در سیستم از دستگاه الکترونیکی وکیوم سنج استفاده میکنیم .

مرحله انجام وکیوم

این عمل بعد از مرحله نشت یابی و قبل از شارژگاز صورت میگیرد و برای این منظور انجام  میشود که سیکل باید از هرگونه ماده سرمازای قبلی و هوا و رطوبت موجود تخلیه شود ، سیکل کولرگازی هر قدر از وکیوم بهتری برخوردار شود و مرحله شارژ کاملا انجام شود از راندمان بالاتری برخوردار خواهد بود .

 • شیلنگ گیج فشار کم مانیفولد ( گی آبی ) را به لوله کور یا شیر سرویس متصل میکنیم .
 • شیلنگ وسط گیج را به مکش پمپ وکیوم یا مکش کمپرسور یدکی متصل میکنیم . در این حالت شیر قرمز رنگ بسته و شیر آبی باز است .
 • پمپ وکیوم یا کمپرسور یدکی را روشن میکنیم تا هوای داخل سیکل خارج گردد .
 • اگر سیکل کولر یا اتصالات سرویس نشتی و رطوبت نداشته باشد حداقل بعد از 40 دقیقه سیکل وکیوم میشود .
 • علامت وکیوم کامل این است که هوا از پمپ وکیوم یا کمپرسور یدکی خارج نشود و همچنین گیج روی 29INHG  قرار گیرد و ثابت بماند .
 • شیر گیج آبی بسته شود و پمپ وکیوم یا کمپرسور یدکی خاموش گردد .
 • در حدود 5 دقیقه صبر کنید تا عقربه گیج منحرف نشود و از وکیوم کاملا اطمینان حاصل کنید .
 • پمپ وکیوم یا کمپرسور یدکی را از سیکل خارج میکنیم و به جای آنها کپسول مبرد را جهت انجام مرحله شارژ میبندیم .

انبر لوله کور کن

وسیله ای مانند انبر قفلی است که برای مسدود کردن کامل لوله شارژ که از خروجی گاز در خاتمه شارژ جلوگیری میکند و برای کور کردن لوله هایی با قطر مختلف ساخته شده است ، ابتدا باید لوله را با فشر کور کرد سپس جهت اطمینان جای آن را جوشکاری میکنیم تا از شکستن احتمالی لوله جلوگیری شود .

شارژ گاز یخچال

این مرحله بعد از وکیوم کامل سیستم صورت میگیرد و آخرین مرحله میباشد . باید توجه داشت که هر سیستم تهویه بعد از اتمام مراحل سرویس باید از ماده مبرد به اندازه کافی پر شود تا باعث ایجاد سرما در کابین مربوطه گردد .

مراحل شارژ گاز یخچال

 • به جای پمپ وکیوم یا کمپرسور یدکی کپسول ماده مبرد را جایگزین میکنیم .
 • شیر کپسول مبرد را باز میکنیم ولی شیر آبی و قرمز هنوز بسته اند .
 • شیر قرمز را کمی باز میکنیم تا هوای موجود در حد فاصل شیلنگ گیج تا کپسول خارج گردد .
 • شیر قرمز را بسته و شیر آبی را باز میکنیم در این حالت عقربه گیج به سرعت به سمت بالا حرکت میکند .
 • برای جلوگیری از استهلاک شیر آبی گیج ، باید شیر کپسول مبرد را مرتبا باز و بسته کرد تا آرام آرام گاز به سیکل ااضافه شود .
 • ترموستات دستگاه را روی رنج بالاتر قرار میدهیم تا از ایجاد سرما در اواپراتور اطمینان حاصل کنیم .
 • میزان گیج فشار مبرد شارژ شده در کولر در فصل تابستان بین 60 تا 75 PSI متغیر میباشد .
 • آمپر متر انبری را روی رنج مناسب قرار داده و آمپر کمپرسور را طبق آمپر روی پلاک کولر مطابقت میدهیم .
 • مرتبا میزان سرمای اواپراتور را تست میکننیم تا جایی که لوله برگشت سرد و عرق کند .
 • در این مرحله گیج آبی را بسته و با استفاده از انبر کورکن در فاصله 2 تا 3 سانتی متری قبل از شیر سوزنی لوله کور کمپرسور را پرس میکنیم .
 • گیج مانیفولد و اتصالات مربوطه را باز میکنیم .
 • با سیم جوش نقره انتهای لوله کور را جوشکاری میکنیم تا مبرد خارج نگردد سپس انبر کور کن را باز میکنیم .
 • محل پرس شده توسط انبر کور کن را برای اطمینان و جلوگیری از شکستن آن با سیم جوش نقره تقویت میکنیم . مرحله شارژ گاز تمام شد .

شما عزیزان میتوانید برای شارژگاز یخچال اسنوا ، شارژگاز یخچال بلومبرگ ، شارژگاز یخچال فریجیدر با نمایندگی تعمیرات یخچال اسنوا ، نمایندگی تعمیرات یخچال بلومبرگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر ارتباط برقرار نمایید .

طریقه شارژ گاز یخچال

 • ابتدا باید از نشتی گاز اطمینان حاصل نمود که شارژ گاز یخچال شما بیهوده نگردد .

شارژ گاز یخچال با ازت : جهت فشار و خلاء از گاز ازت استفاده نمایید ، زیرا در روش فشار اکسیژن ؛ مقداری بخار رطوبت وارد سیستم می شود .

 • در مرحله بعد برای چک کردن یخچال ، باید لوله های کندانسور و اواپراتور و لوله مویی را توسط گاز ازت ( نیتروژن ) شستشو دهیم .
 • سپس از طریق لوله کور دستگاه را وکیوم نمایید .

توجه : بعد از وکیوم کردن دستگاه را مدتی به گیج فشار ضعیف که مقدار وکیوم را نشان میدهد وصل نمایید ، چنانچه گیج پایین آمد دستگاه نشتی دارد ( مجدد نسبت به رفع نشتی اقدام نمایید ) ولی در صورتیکه گیج حرکتی نکرد گازگیری را شروع نمایید.

 • حال باید گازگیری کرد : در ابتدا لوله گیج را به کپسول گاز متصل کنید و سپس گاز را باز کرده و طرف دیگر لوله را که به گیج متصل است شل کنید تا مقداری گاز خرج شود ( هوایی که از قبل درون لوله بوده خارج شود ) .
 • والف گیج را باز کنید تا گاز وارد یخچال شود .

توجه 1 : عمل گازگیری را هنگام روشن بودن کمپرسور و کم کم انجام دهید .

توجه 2 : شارژ گاز کولرگازی را نیز به همین شکل انجام دهید ، فقط در کولرگازی از فریون 24 یا 407 استفاده میشود .

حال که با طیقه شارژگاز یخچال در آی.پی امداد آشنا شدید ، شما را نیز با نمایندگی تعمیرات یخچال ارج ، نمایندگی تعمیرات یخچال یخساران و نمایندگی تعمیرات یخچال ایندزیت آشنا میکنیم تا چنانچه نیاز به شارزگاز یخچال ارج ، یخساران یا ایندزیت داشتید با اطمینان به نمایندگی تعمیرات به شارژگاز یخچال خود بپردازید .

تعمیر اواپراتور نشتی دار

خوردگی یا فشار زیاد عوامل اصلی نشتی در اواپراتورهای آلمینیومی هستند . برای تعمیر نشتی جزئی ، روشهای زیادی وجود دارد که بهترین آنها استفاده از چسبهای دو جزئی مخصوص آلمینیوم است . روش تعمیر به شرح زیر میباشد :

 • قبل از هر کار فشار سیستم باید به فشار اتمسفر یک برسد .
 • اطراف محل نشتی با سمباده یا چاقو تمیز گردد تا فلز نمایان شود .
 • اطراف محل نشتی با ابزار نوک تیز کمی گود شود .
 • اطراف محل نشتی با استون ، تمیز شود . ( استون روی آلمینیوم را که برای حفاظت استفاده میشود حل میکند .)
 • چسب دو جزئی به نسبتی که سازنده اعلام کرده ساخته شود . مخلوط روی محل مالیده شود .( مدت زمان لازم برای خشک شدن چسب بر اساس زمان اعلام شده در نظر گرفته شود .)
 • چسب اضافه از اطراف محل نشتی برداشته و اگر موادی مثل لاک برای حفاظت آلمینیوم در دسترس است روی محل مالیده شود .

توجه : دقت فرمایید که چسبهای دو جزئی ، معمولا تحریک کننده پوست هستند که در صورت تماس با پوست باید محل را با آب و صابون شست .

توجه : آی.پی امداد در مقاله شارژگاز یخچال و کولرگازی به تمام جوانب آن پرداخت و در خلاصه به اینگونه بیان میکنیم که : شارزگاز یخچال به تنهایی مشکل شما را برطرف نمیکند ، نشتیابی ، وکیوم ، تعویض فیلتر درایر و ... باید همراه شارژگاز انجام گردد تا برودت یخچال شما به حالت عادی برگردد و دیگر نیازی به شارژگاز مجدد نداشته باشید ، حتی یک نشتی ریز شما را به مشکل عدم برودت برمیگرداند ، به طور مثال شارژگاز یخچال آریستون تخصص میخواهد و حتما باید اصول شارژگاز رعایت شود و برای استفاده خدمات از نمایندگی تعمیرات یخچال آریستون استفاده نمایید .

توجه 3 : آی.پی امداد علاوه بر آموزش و راهنمای شارژگاز یخچال و کولرگازی هزینه شارژگاز یخچال را به صورت کامل تحت پوشش قرار داده است ، تا شما عزیزان با اطمینان کامل و در کمال آرامش با مجموعه آی.پی در سراسر تهران تماس حاصل نمایید و از خدمات بهینه آن بهره مند شوید .

78 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
ساسان 15 بهمن 1398

سلام یخچال مدل er13 فن و لامپش عمل نمیکنن ولی هردو سلام هستن در ضمن وقتی یخچال ب برق زده میشه لامپ روشن میشه ولی وقتی زمان تاخیری تمام میشه و موتور روشن میشه لامپ هم خاموش میشه علتش چیه؟

پاسخ دادن
  آی.پی امداد 16 بهمن 1398

  سلام دوست عزیز ، اتصالی مربوط به برد الکترونیکی یخچچال خود را رفع نمایید.

  پاسخ دادن
وحید بابایی 23 دی 1398

سلام میخواستم بدونم فشار دیسشارج در کمپرسور یخچال با گاز 134 چند هست؟ سپاسگذارم

پاسخ دادن
سعیدکاغذکنانی 19 آذر 1398

سلام وقت بخیر یخچال فریزر مابه مدل 1951بايد چه نوع گاز زده بشه آر 134يا ار 600?مرسی ازحمات شما متشکرم

پاسخ دادن
  مدیر 19 آذر 1398

  سلام دوست عزیز ، روی کمپرسور نوع گاز ثبت شده است.

  پاسخ دادن
ناشناس 23 آبان 1398

نحوه‌بستن‌سیمکشی‌موتور‌هایتک

پاسخ دادن
احسان معتمدی 01 مهر 1398

سلام عرض ادب ، ببخشید من یه یخچال فریزر دوقلو هیمالیا مدل بتا R450H نوفراست دارم چند ماهی هست که دمای یخچال تا ۱۵+ و دمای فریزز تا ۹- تغییر میکنه که با خاموش روشنش که میکنم آرام آرام یخچال میاد برا ۷+ و فریزر برا ۱۹- میرسه ، اواپراتور فریزر هم برفک داشت بازدیدش کردم ، مشکلشون چیع ؟؟ کمبود و افت فشار گاز هستش یا ایراد مداری پیدا کردن ؟؟ سپاس فراوان

پاسخ دادن
  مدیر 01 مهر 1398

  سلام ، سنسور چک شود و مشکل عدم یخزدایی ( دیفراست ) هم باید توسط تعمیرکار یخچال هیمالیا در محل رفع عیب شود .

  پاسخ دادن
علی مهماندوست 09 تیر 1398

سلام یخچال بکو موتورش سوخت تعمیرکارموتورپاناسونیک کارگذاشت حالاهر4ساعت نیمساعت اوتومات میکنه مجبوربه سوختن فن زیادمیشه لطفاایرادکارکجاست ودرضمن یه تعمیرکارمتفرقهبازدیدکردگویاخیلی کم سرلوله موتورچرب میکنه لطفا ماراهنمای بفرماییدمتشکرم

پاسخ دادن
محمدرضا ماهان 10 خرداد 1398

سلام یخچال فریزر الکترو استیل دارم فریررش مشکلی نداره زود به نقطعه مد نظر میرسه ولی یخچالش بعداز برق رفتن چند روز طول میکشه به دمای ۱۲ برسه از ۱۲ هم پایینتر نمیاد علتش چیه ؟ نشتی گاز.؟ هزینش چه مبلغه ممنون

پاسخ دادن
محمود جزایری 27 اردیبهشت 1398

سلام.پول شارژگاز یخچال ۴۵۰ هزارتومن بدون نشت گیری درسته؟زیادنیست؟یخچال امرسان

پاسخ دادن
محمود جزایری 27 اردیبهشت 1398

سلام.پول شارژگاز یخچال ۴۵۰ هزارتومن بدون نشت گیری درسته؟زیادنیست؟

پاسخ دادن
علی البرزی 29 دی 1397

سلام،حال شما از شما بخاطر حوصله ای که بخرج میدین برای راهنمایی دوستان صمیمانه متشکرم. ی یخچال فریزر نگین قدیمی دارم خیلی برفک میزنه.در قسمت یخچالو فریزر برفک میزنه وقتی خاموشش میکنیم که برفک هاش آب بشه ،دیگه ترموستاتش کار نمیکنه هر چقدر هم جابجاش میکنم دیگه عمل نمیکنه ،عوضش که میکنم یخچال درست کار میکنه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

پاسخ دادن
  مدیر 30 دی 1397

  سلام ، ترموستات و لاستیک یخچال نگین خود را چک نمایید ، برای رفع عیب و تعمیرات میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

  پاسخ دادن
ناشناس 26 دی 1397

سلام خسته نباشید .... ما یه یخچال وفریزر سایوان داریم که کمپرسورش یکسره کار میکنه با یکی دوتا ترموستات جدید امتحانش کردیم اما بازم درست نشد .... گاز هم به اندازه کافی داره میشه بگید مشگلش کجاست ؟؟؟

پاسخ دادن
  مدیر 26 دی 1397

  سلام ، اگر کمپرسور یکسره کار کند میسوزد ، رله اورلود هم چک شود .

  پاسخ دادن
مژگان 25 آذر 1397

سلام یخچال ما موتورش سالمه ولی بدنه قدیمی زنگ زده و خراب داره چطور میشه اتاق رو عوض کنیم الان گاز هم نداره سوراخ شده هزینه گاز چقدر میشه (یخچال ازمایش قدیمی)

پاسخ دادن
  مدیر 27 آذر 1397

  سلام ، بدنه یخچال کار آی.پی امداد نیست ، هزینه نشت یابی و وکیوم و شارژگاز بستگی به جایی دارد که نشت داره .

  پاسخ دادن
علیرضا قاسمی 22 آذر 1397

سلام.سایددوو امروز ازنمایندگی امدن گفتن یخچال گاز نداره ورادیاتور پایین هم دراثرپوسیدگی سوراخه میخواستم قیمت کنودانسور وهزینه شارژ چقدرمیشه 29فوت

پاسخ دادن
  مدیر 22 آذر 1397

  سلام ، هزینه ها در صفحه هزینه تعمیرات یخچال شرح داده شده است ، میتوانید از منو مطالعه نمایید .

  پاسخ دادن
رضا کیانی 09 آذر 1397

سلام فریزر کنوود را تاز گاز زدند گفتند که نشتی احتمالا از لوله‌های دور درب هست و این لوله‌ها رو از مدار حذف کردن از دیروز صدای گردش گاز نسبتا زیادی دارد که مرتب کم و زیاد میشه ضمن اینکه لوله برگشت به کمپرسور هم برفک زده مشکل چیه

پاسخ دادن
  مدیر 10 آذر 1397

  سلام ، مشکل از گاز است . کم یا زیاد نباشد .

  پاسخ دادن
  حامد 22 خرداد 1398

  متاسفانه تعمیرکارای ایرانی اطلاعات حتی پایه ای راجب سیستم های تبرید ندارند برای این همیشه باید تو مراکز معتبر مثل ایپی امداد با سابقه طولانی کار تعمیراتتون رو بسپارین. دوست گرامی یخچالهای خارجی حتی ایرانی قسمت لوله کشی داخل یکپارچه هستش بدون اتصالاتی و تو یخچالهای خارجی از بهترین لوله ها استفاده میشه حالا ایرانیارو نمیگم. ولی این که نشتی گاز از قسمت داخل لوله های دور درب باشه یکی از محالاته تقریبا تو نشتی ها درصدش از یک درصد هم پایینتره چون از داخل نه به هوا دسترسی داره نه چیزی دورشو فوم پولی اورتان گرفته ورود و خروجشو هم از پایین میبینید . تعمیرکار تا نشتی رو سخت میبینه یا نمیتونه پیدا کنه میندازه گردن لوله کشی داخل ولی اینجوری نیست

  پاسخ دادن
علی 07 آذر 1397

سلام یخچال فریزر داشتم بردم واسه شارژ وگاز بعد از این که اوردم به محض این که گاز وارد اوپراتور فریزر میشه صدای فیش فیش گازی با صدای بلند میشنوم علت چیست ممنون

پاسخ دادن
  مدیر 10 آذر 1397

  سلام ، قسمت کپی یخچال را ببینید که دست نزده باشند .

  پاسخ دادن
جمالی 04 آذر 1397

سلام،یخچال ویترینی فروشگاه گازش رفته است هزینه شارژ با نشت گیری آن چقدر میشه؟

پاسخ دادن
  مدیر 06 آذر 1397

  سلام ، حدود 450 هزینه شما میشود .

  پاسخ دادن
ساعد 28 آبان 1397

سلام و خسته نباشید.ساید ال جی مدل پایونیر سرماشو از دست داده بود نمایندگی بررسی کرد متوجه شدیم شیر برقی مشکل داره و موتور هم مکانیکش مشکل داره و قدرت کافی نداره.شیربرقی و کمپرسور تعویض کردیم و درست شد ولی بعد از ده روز مقداری گاز کم کرد اتصالات و نقاط جوش تقویت شد و تست شد مجدد شارژ گاز کردیم ولی بازم بعد ده روز گاز کم کرده.تست فشار انجام دادیم در یک هفته از 200 به 150 افت فشار داریم ولی تست کف صابون هیچ نشتی نشون نمیده و جوشکاری ها سالمن.نمایندگی میگه احتمال داره داخل کابین نشتی داره ولی تا قبل اینکه موتور تعویض بشه یخچال هیچ نشتی نداشت و پنج سال بدون خرابی کار کرده و تا روز تعویض موتور و شیر برقی هیچ نشتی نداشته و گاز کم نکرده.میترسم نمایندگی به اشتباه بقیه قسمت هارو باز کنه و مشکلات دیگه بوجود بیاد.امکانش هست موتور یخچال که نو هست دارای نشتی ریز باشه و گاز کم کنه؟متاسفانه در شهرستان دسترسی به خدمات سخته.تنکابن.مازندران.

پاسخ دادن
  مدیر 30 آبان 1397

  سلام ، نشتی از داخل بدنه شما هست ، مشکل شما ربطی به شیربرقی نداشت ، کمپرسور هم شک دارم که به درستی تعویض شده باشد .

  پاسخ دادن
هما 09 آبان 1397

سلام خسته نباشید یه فریزر پارس دارم چند سال تو انباری بوده الان فقط روشن میشه و سرد نمیشه میخوام بدونم گازش تموم شده یا کلا خرابه در ضمن تموم شدن گاز رو چطور بفهمیم مرسی از پاسخ شما

پاسخ دادن
  مدیر 12 آبان 1397

  سلام ، امکان دارد مشکل شارزگاز داشته باشد ، همچنین رله کمپرسور را چک نمایید .

  پاسخ دادن
  اباصلت اقبالی 05 تیر 1398

  سلام یخچال ما فروزان هست بالا خنک نمی کرد تعمیر کار اشکال از گاز گرفت و صفحه المیونیمی رو عوض کرد دارم نه هم از خودش اضافه کرد حالا یخچال خوب کار نمیکنم وبرعکس شدید میزنه یا فریزر اب میکنه دوباره آمده و میگه موتورتون عیب داره و فن نصب کنید حال ممکن است موتور توسط تعمیر کار خراب شده باشد ممنون

  پاسخ دادن
   مدیر 08 تیر 1398

   سلام ، عیب از تعمیرکار نیست . تست مستقیم موتور را انجام دهید ببینید کمپرسور سالم هست یا خیر .

   پاسخ دادن
مهدی عرب 05 مهر 1397

سلام هزینه شارژ یخچال فریزر هیمالیای قدیمی بدون آبریز (سال ساخت 1380) با نشت گیری چقدر میشه؟

پاسخ دادن
  مدیر 06 مهر 1397

  سلام از 250000 تومان شروع میشود ، بستگس به نشتی و وضعیت لوله ها دارد

  پاسخ دادن
بلوچی 29 شهریور 1397

ازخیرکاری شمامتشکریم

پاسخ دادن
نسیم سیاحی 12 شهریور 1397

سلام خسته نباشین ما یه یخچال قدیمی بوژان داریم جا یخی اون زود زود برفک میزد الان اومدم تمیز کنم متوجه نشدم سوراخش کردم گازش خالی شد،برای تعمیر حتما باید بره تعمیرگاه؟ و اینکه حدودا هزینه تعمیرش چند میشه؟

پاسخ دادن
  مدیر 12 شهریور 1397

  سلام ، حدود 290000 تومان هزینه دارد ، صفحه تیریزون باید جوشکاری شود ، مدار شسته شود با گاز ، شارژگاز انجام شود . شارژگاز و نشتیابی و رفع عیب در محل انجام میگردد ، نیاز به جابه جایی نیست .

  پاسخ دادن
رضا 28 مرداد 1397

با سلام. یخچال ما ارج هست که در قسمت فریزرش از آنجا که برفک زده بود، گذاشتیم تا یخها آب شود. البته یک بار با ملاقه ضرباتی به قسمت یخ ها زده شد. بعد از روشن کردن، قسمت پایین یخچال تا حدی سرد میکنه اما قسمت فریزرش اصلا دیگر سرد نمیکنه و صدای جریان آب نیز از این قسمت شنیده می شود. مشکل از کجاست؟ با تشکر

پاسخ دادن
  مدیر 28 مرداد 1397

  سلام ، یخچال ارج شما نشتی گاز دارد . باید رفع نشتی و سپس شارژگاز شود .

  پاسخ دادن
منصور مهری 20 مرداد 1397

با عرض سلام مدت بيش ار دوهفته است يخچال زانوسی برفک میزند تعمیرگاهی از یخچال بازدید گفتند از ترموستات است وعوض کردنند ولی چند روزبعد مجددا برفک شروع شد. وبرفک ابتدا اوسط شروع وسپس به طبقات دیگر میرسد وپشت یخچال قسمت بالا فقط گرماست فکر میکنم تعمیرگاه خوب تشخیص نداده. علت را اگر ممکنه بفرمایید ممنوم

پاسخ دادن
  مدیر 21 مرداد 1397

  سلام ، دیفراست یخچال زانوسی شما مشکل دارد .

  پاسخ دادن
رضا.ک 09 مرداد 1397

سلام و خسته نباشید. یخچال ساید سامسونگ ما تعمیر کار شخصی دیده و گفته بر اثر گرفتگی لوله گاز باید لوله کشی مجدد شود و دوباره گاز پر شود می خواستم ببینم این کار برای شما هزینه حدودی اش چقدر می شود.

پاسخ دادن
  مدیر 10 مرداد 1397

  سلام ، مدار باید با عضد شستشو داده شود و سپس شارژگاز شود .

  پاسخ دادن
   رضا.ک 10 مرداد 1397

   یعنی نیازی به لوله کشی جدید نیست. همون لوله کشی قبل با عضد باز می شود. چون تعمیرکار به ما گفته بود باید یک لوله جدید برایتان کار بگذارم.

   پاسخ دادن
ناشناس 08 مرداد 1397

یک سامسونگ کوچک دارم مدتی خاموش بود یعنی سه سال بعد روشن کردم بصورت اتومات کار میکند ولی بعد از دو شب و دو روز قسمت یخچال آن یخ میگیرد مشکل چه باشد !متشکرم از راهنمایی تان!

پاسخ دادن
  مدیر 08 مرداد 1397

  سلام ، درجه یخچال شما باید روی 2 باشد ، اگر درجه یخچال را درست تنظیم نموده اید ، دمپر یخچال و سنسورها را چک نمایید .

  پاسخ دادن
مهدی گلزاری 01 مرداد 1397

سلام واسه یخچال ۱۲ فوت مقدار فشار گاز تقریبا چقدر باید باشه وقتی که ترازو نداشته باشیم ممنون

پاسخ دادن
فدا 28 تیر 1397

خیلی عالی بود پیشنهادم اضافه کرون تصاویرمهم است

پاسخ دادن
  مدیر 30 تیر 1397

  سلام ، ممنون ، حتما انجام وظیفه میشه .

  پاسخ دادن
مهدی جهانی منش 08 تیر 1397

س من یخچال فریزر ارج قدیم 12فوت راگازنمودیم ولوله مویین باسردخانه عوض شده یخچال گازشده لوله برگشت سرموتوربرفک میزنه باتشکراز راه نماییتون

پاسخ دادن
  مدیر 09 تیر 1397

  سلام ، گاز زیاد زده اید .

  پاسخ دادن
   مجید حمید 06 اردیبهشت 1398

   سلام خدمت بزرگوار یخچال مدتی پیش نشتی پیدا کرد تعمیر کار امد منزل نشت بر طرف کرد اما موتور اصلا اف نمیکنه گفتن ترموستارت مورد داره عوض کردیم با ز هم همان مشکل داره لطفا راهنمایی کنید متشکرم

   پاسخ دادن
    مدیر 07 اردیبهشت 1398

    سلام ، امکان دارد ترموستات به درستی عوض نشده باشد . مدل یخجال هم بفرمایید .

    پاسخ دادن
    فرهاد ریسی 11 شهریور 1398

    با سلام استاد چندمور د یخچال دیدم مخصوصا یخچال فیلور یخدان پرسی گازش کامل خالی شده بود بعضیاهم گاز کم داشتن فقط وقتی هوا زدم ولی نشتی پیدا نکردم حتی شده تا ۲۴ساعت هم گذاشتم ولی گیج تکون نخورده بود که کم شده نظرتون نشتی داره یا ن اگه نداره پس گازش ازکجا خالی شده؟؟؟

    پاسخ دادن
     مدیر 11 شهریور 1398

     سلام ، نشتی دارد ، لوله ها در یخچال فیلور داخل بدنه میباشد ، لوله ها باید کور شود و کندانسور ضمیمه استفاه شود .

علی 26 خرداد 1397

اگر یخچال یکبار گاز خالی کنه.دوباره تکرار میشه.به اصطلاح دست آدم بند میشه؟ سالی یکبار گاز خالی میکنه؟ چون من ساید سامسونگ 10 ماه پیش خریدم الان گاز خالی گرده نشتی هم گفتن نداره.

پاسخ دادن
مهدی ولیزاده 21 خرداد 1397

سلام,خدمت دوست گرامی یخچال فریزر امرسان آیا بدون نشتی سطح گاز باید کم بشه وهزینه شارژ گاز هم بفرمایید ودر منزل اینکار امکان پذیر می باشد ۳

پاسخ دادن
  مدیر 21 خرداد 1397

  سلام شارزگاز یخچال امرسان در محل انجام میگردد و اینکه باید نشتی برطرف شود . هزینه ها هم داخل منو هست .

  پاسخ دادن
ناشناس 18 خرداد 1397

سلام فریزر هفت کشو هیمالیا نوفراست بیشتر اوقات در حالت دیفرانسل است. و یخ ها را اب میکند. علت چیست؟هزینه تعمیر؟

پاسخ دادن
  مدیر 19 خرداد 1397

  سلام منظور خود را نرسوندید .

  پاسخ دادن
ناشناس 18 خرداد 1397

سلام فریزر هیمالیا نوفراست بیشتر اوقات در حالت دیفرانسل است. و یخ ها اب میشوند. علت چیست؟ هزینه؟

پاسخ دادن
ali 02 اسفند 1396

سلام مجدد.کم وزیادبودن گازمبرد دریخچال ضدبرفک (نوفراست)ازنظرانرژی چه تاثیری روی عملکردمحصول دارد؟وچه عواقبی دارد؟

پاسخ دادن
ali 01 اسفند 1396

با سلام خسته نباشید.سوالی داشتم : کم یا زیادبودن مقدار گاز مبرد چه تاثیری در عملکرد محصول داره؟

پاسخ دادن
ali 01 اسفند 1396

سلام.کم یا زیاد بودن گاز مبرد در یخچال چه تاثیری روی عمل کرد محصول دارد؟

پاسخ دادن
  مدیر 02 اسفند 1396

  سلام ، گاز یخچال زیاد باشد برفک میزند و چنانچه کم باشد سرمای یخچال کم خواهد شد .

  پاسخ دادن
   ali 02 اسفند 1396

   باتشکرازراهنمایی شما .ممنون

   پاسخ دادن
رضا عظیمی 16 بهمن 1396

سلام عرض شد . خسته نباشید. جناب یخچال ما سایوان دو درب پایین و بالا هستش. از دیشب یا روشن نمیشه یا یکسره کار میکنه و فقط فریزرش خنک میشه. قبلا درجه رو ۱/۵ بود ولی از دیشب روی ۴ هستش ولی بازم مثل قبل سرد نمیکنه.ضمنا سوراخ شدگی هم نداره و کلید ترموستات فقط یکی داره واسه یخچال و فریزر. خواستم بدونم مشکلش چیه و چقدر هزینه داره و آیا تو خونه تعمیر میکنید و چقدر زمان میبره. ممنونم

پاسخ دادن
  مدیر 16 بهمن 1396

  سلام ف احتمالا نشتی گاز و نیاز به شارژ گاز دارید .

  پاسخ دادن
فادی البوعبادی 02 آذر 1396

یخچال ماتازه گازگیری کردیم ولی صداداره انگاریکی صدای سرخ کردن باروغن میده مشگل کجاست

پاسخ دادن
  مدیر 03 آذر 1396

  سلام میتونه از شارژ گاز باشه ، موتور یا فن هم چک کنید .

  پاسخ دادن
  رضاخمسه 08 مهر 1398

  سلام دوست عزیز داخل کمپرسور شما گاز بیش از حد دارد ومقدار هم آب داخلش هست مثل روغنی که داخلش آب بریزیدصدا میده

  پاسخ دادن
نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید الجی,تعمیر ساید بای ساید الجی,تعمیرات یخچال ساید بای ساید الجی در محل,تعمیرگاه مجازالجی,تعمیرگاه مرکزی 04 اردیبهشت 1396

[…] نحوه شارژ گاز ساید بای ساید الجی […]

پاسخ دادن
نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید سامسونگ,تعمیر ساید بای ساید سامسونگ,تعمیرات ساید بای ساید سامسونگ ,تعمیرگاه ساید بای ساید سامسونگ,تعمی 04 اردیبهشت 1396

[…] نحوه شارژ گاز ساید بای ساید سامسونگ […]

پاسخ دادن
نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید بلومبرگ,تعمیر ساید بای ساید بلومبرگ,نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید بلومبرگ,تعمیر یخچال ساید بای ساید ب 03 اردیبهشت 1396

[…] نحوه شارژ گاز ساید بای ساید ببلومبرگ […]

پاسخ دادن