logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهکار تقویت مکش جاروبرقی

راهکار تقویت مکش جاروبرقی
راهکار تقویت مکش جاروبرقی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهکار تقویت مکش جاروبرقی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

معمولا اکثر مصرف کنندگان پس از مدتی استفاده از دستگاه جاروبرقی خود با مشکل کم شدن مکش آن مواجه می شوند. شاید در وهله اول تصور کنید که موتور دستگاه جاروبرقی آسیب دیده و باید فورا آن را به تعمیرگاه ببرید. در صورتی که اطلاع داشتن از راهکار تقویت مکش جاروبرقی، می تواند به شما کمک کند تا مشکل مکش را به تنهایی حل نمایید.

به طور کلی جاروبرقی، یک وسیله کارآمد و پر استفاده در هر خانه ای به شمار می آید که کم شدن مکش آن یک معضل بزرگ برای مصرف کنندگان به شمار می آید. از این رو آی پی امداد راه های تقویت مکش جاروبرقی را در این مطلب به شما آموزش داده است تا بتوانید به راحتی به وسیله این راهکار ها، مشکل آن را بر طرف کنید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل کم شدن مکش جاروبرقی در منزل مواجه شده اید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

  راه های تقویت مکش جاروبرقی 5 دلیل کم شدن مکش جاروبرقی چیست؟ خالی کردن کیسه جاروبرقی راهی برای تقویت مکش آن تنظیم صحیح دستگاه جاروبرقی برای تقویت مکش آن تعویض به موقع فیلتر برای تقویت مکش جاروبرقی رفع انسداد از لوله تلسکوپی و لوله خرطومی جاروبرقی تقویت مکش جاروبرقی با تعمیر موتور بررسی راه های تقویت مکش جاروبرقی

راهکار تقویت مکش جاروبرقی

پیش از آن که راه های تقویت مکش جاروبرقی را به شما بگوییم، بهتر است به این مسئله توجه کنید که آیا قدرت مکش جاروبرقی شما از زمانی که آن را خریداری کرده اید کم تر شده است یا نه. چرا که خیلی از مدل ها و برند های تولید کننده جاروبرقی، قدرت مکش کم تری نسبت به سایر مدل ها و برند ها دارند. حتی برخی از جاروبرقی ها، با راه های تقویت مکش جاروبرقی نیز نمی توانند قدرت مکش مناسبی را ایجاد کنند. از این رو باید حتما به این مسئله توجه داشته باشید.

5 دلیل کم شدن مکش جاروبرقی چیست؟

قبل از آن که به راهکار تقویت مکش جاروبرقی بپردازیم، بهتر است دلایل آن را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه به بررسی دلایل کم شدن مکش جاروبرقی پرداخته ایم.

توجه داشته باشید که باید پیش از هر کاری، حتما از قدرت موتور جاروبرقی و قدرت مکش آن اطمینان خاطر کسب کنید.

 1. پر بودن کیسه جاروبرقی
 2. تنظیم قطعات جانی جاروبرقی به مانند لوله، خرطومی، برس و …
 3. کثیف بودن فیلتر جاروبرقی
 4. گرفتگی در قسمت قطعات به مانند لوله، خرطومی، برس
 5. خراب بودن موتور جاروبرقی
چرا مکش جاروبرقی کم شده است؟
چرا مکش جاروبرقی کم شده است؟

اگر میخواهید بدانید که چرا مکش جاروبرقی کم شده، کلیک نمایید.

مشاهده مقاله

خالی کردن کیسه جاروبرقی راهی برای تقویت مکش آن

یکی از دلایل بارز کم شدن مکش جاروبرقی، پر بودن کیسه آن می باشد. باید در نظر داشته باشید که خالی کردن کیسه جاروبرقی را به صورت متداول و مرتب انجام دهید. در غیر این صورت علاوه بر این که از قدرت مکش جاروبرقی کم می شود، امکان دارد که به سلامت موتور جاروبرقی نیز آسیب وارد شود. چرا که گرد و خاک به وجود آمده از کیسه جاروبرقی می تواند وارد موتور شده و به آن آسیب وارد کند.

کیسه را خالی نمایید تا مکش جاروبرقی بهتر شود

اگر با خالی کردن کیسه جاروبرقی، تقویت مکش جاروبرقی رخ نداد، باید کیسه آن را تعویض کنید. چرا که امکان دارد کیسه سوراخ شده و یا دچار پارگی شده باشد. باید توجه کنید که حتما باید با یک کیسه نو و جدید آن را تعویض نمایید.

تنظیم صحیح دستگاه جاروبرقی برای تقویت مکش آن

یکی دیگر از راهکار تقویت مکش جاروبرقی، تنظیم صحیح دستگاه می باشد. این تنظیمات شامل ارتفاع دسته جاروبرقی، انتخاب نوع کفی مناسب برای محل و…، می باشد. شما می توانید با تنظیم اصولی و صحیح مکش، تقویت مکش جاروبرقی را انجام دهید. در این صورت حتی می توانید ریز ترین آشغال ها را نیز جمع کنید.

علت مکش نداشتن جاروبرقی
علت مکش نداشتن جاروبرقی

اگر به دنبال دلایل مکش نداشتن جاروبرقی هستید، کلیک نمایید.

مشاهده مقاله

تعویض به موقع فیلتر برای تقویت مکش جاروبرقی

یکی از دلایلی که می تواند قدرت مکش جاروبرقی را کم کند و کثیف بودن و غبار گرفتن فیلتر آن است. توجه داشته باشید که هر دستگاه جاروبرقی دارای دو فیلتر است. یکی از فیلتر ها جلوی ورود گرد و غبار را به موتور جاروبرقی می گیرد. در صورتی که این فیلتر دچار آلودگی شده و یا کثیف شود، قدرت مکش را تحت تاثیر قرار داده و آن را کم می کند.

 • از آن جایی که کلیه فیلتر ها قابل شستشو ساخته شده اند، بهتر است با کمک دفترچه راهنمای فارسی جاروبرقی، فیلتر آن را تمیز نمایید.
 • توجه داشته باشید که باید پس از شستشو فیلتر، باید تا خشک شدن کامل آن صبر کنید.
 • در غیر این صورت می تواند به سلامت موتور دستگاه جاروبرقی شما آسیب وارد کند.
 • توجه داشته باشید که امکان دارد فیلتر جاروبرقی آسیب دیده باشد و یا قابل شستشو نباشد، در این صورت می توانید برای تعویض فیلتر جاروبرقی بسته به مدل و برند تولید کننده آن، با آی پی امداد در تماس باشید.

با تعویض به موقع فیلتر جاروبرقی مکش بهتری خواهید داشت

با رفع انسداد از لوله تلسکوپی و لوله خرطومی جاروبرقی به مکش آن کمک کنید

یکی از راه های تقویت مکش جاروبرقی، رفع انسداد از لوله تلسکوپی و لوله خرطومی است. در صورتی که آشغال و یا وسیله ای در این بخش از جاروبرقی گیر کرده باشد، مانع از مکش جاروبرقی می شود. شما می توانید برای بررسی این بخش از جاروبرقی، لوله تلسکوپی و همین طور لوله خرطومی را از دستگاه جدا کنید. حال با استفاده از پیچ گوشتی برس چرخنده را از لوله جدا نمایید تا بتوانید راحت برای رفع گرفتگی آن اقدام نمایید.

با رفع گرفتگی در لوله خرطومی جاروبرقی مکش بهتری خواهید داشت

به طور معمول تکه های کاغذ یا مو می تواند باعث ایجاد گرفتگی در لوله های شده و قدرت مکش جاروبرقی را کاهش دهد. به همین خاطر در زمان بررسی لوله خرطومی و لوله تلسکوپی، به دنبال شی عجیب و غریبی نباشید.

تقویت مکش جاروبرقی با تعمیر موتور

یکی از راه های تقویت مکش جاروبرقی، تعمیر موتور آن است.‌ چرا که امکان دارد به مرور استفاده از دستگاه جاروبرقی موتور آن معیوب شود.

 • اگر تمامی راه های گفته شده را در جهت تقویت مکش جاروبرقی خود امتحان کردید و تغییر در آن ندیدید، می توانید برای عیب یابی و تعمیر موتور جاروبرقی با یک تکنسین در تماس باشد.
 • شاید علت مکش خوب نداشتن جاروبرقی شما مربوط به خرابی یکی از قطعات موتور به مانند بلبرینگ، پروانه یا … باشد.
 • ما به شما نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آی پی امداد را پیشنهاد می دهیم تا بتوانید در کم ترین زمان و با بهترین نحو ممکن، به تعویض موتور جاروبرقی خود یا تعمیر آن بپردازید.

با تعمیر موتور مکش جاروبرقی را بالا ببرید

نتیجه گیری از راهکار تقویت مکش جاروبرقی

راهکار تقویت مکش جاروبرقی، به چند دسته و به چند راهکار که هر کدام مربوط به بخشی از دستگاه جاروبرقی می باشد، تقسیم بندی شده اند. توجه داشته باشد که اگر هیچ یک از راهکار های ارائه شده بر روی تقویت مکش جاروبرقی تاثیری ایجاد نکرد، بهتر است با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی تماس بگیرید.

 • توجه داشته باشید که عیب یابی و تعمیر دستگاه جاروبرقی کاملا یک امر تخصصی است و اگر در آن مهارت کافی نداشته باشید، امکان دارد که به سایر بخش های دستگاه خود آسیب وارد کنید.
 • همین طور اساس کارایی دستگاه جاروبرقی بر روی قدرت مکش آن است و مسلما دستگاه جاروبرقی که قدرت مکش مطلوبی نداشته باشد، نمی تواند برای یک خانه و خانواده کارآمد باشد.

کاربران گرامی؛ چنانچه با بروز مشکل به خصوصی در جاروبرقی خود مواجه شدید می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در آی پی امداد بهره مند شوید.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. عباس 20 آذر 1400

  سلام جارو برقی روشن نمیشه علت چیست

  پاسخ دادن