راهنمای خرید ماشین لباسشویی

تاریخ انتشار: 11 آبان دسته بندی: راهنمای خرید لباسشویی 18 دیدگاه
راهنمای خرید ماشین لباسشویی

لباسشویی چی بخریم ؟

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی : امروزه ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین و پرکاربرد ترین وسایل منزل می باشد . بهتر است قبل از خرید به پارامترهای اصلی این دستگاه توجه کنید .
هنگام خرید ماشین لباسشویی  جدید، سه نوع مختلف ماشین لباسشویی برای انتخاب وجود دارد:
ماشین لباسشویی های درب از بالا معمولی (پرتابل) ، ماشین لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن (دوقلو)، ماشین لباسشویی درب از جلو اتوماتیک که هر کدام معایب و مزایای خود را دارند .

اینکه لباسشویی خود را خریداری نموده اید و بعد از مدتی با اروری در صفحه نمایش آن مواجه شدید ، نگران نباشید !! چون ، ما تمام ارور های ماشین لباسشویی با برندهای مختلف را تحت پوشش قرار دادهایم و به صورت شفاف با ذکر دلیل و رفع عیب ارور شرح داده ایم . همچنین برای تعمیر ماشین لباسشویی در سراسر تهران میتوانید کلیک نمایید .

به خواندن ادامه دهید و تفاوت لباسشویی اصل و غیر اصل را بدانید .

ماشین لباسشویی چی بخریم ؟

اینکه ماشین لباسشویی چی بخریم به مدل و برند آن وابستگی دارد ، لباسشویی درب از بالا بخریم یا درب از جلو ؟ لباسشویی مکانیکی بخریم یا الکترونیکی ؟

در ادامه به مقایسه برندهای لباسشویی میپردازیم .

راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از بالا معمولی :
در این مدل ها مخزن آب را پر می کنند و حرکت چرخشی همزن عمل شستشو را انجام می دهد. از مزایای این مدل ها قیمت کمتر نسبت به مدل های اتوماتیک می باشد و کاربرد راحت و آسان، سبکی آن، کوچکی و کم جا گیری در مدل های مینی واش از دیگر مزایای آن می باشد. از معایب این مدل این است که به عنوان دستگاهی چند کاره کاربرد ندارد( یعنی فقط قابلیت شستشو دارد)، ظرفیت شستشوی  3 تا 7 کیلوگرم لباس را دارند ، مصرف آب در مدل های لباسشویی درب از بالا زیاد است، نسبتا پر و سر و صدا کار می کنند و ظرفیت آنها می تواند نا متعادل باشد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از بالا

.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو :
این نوع از ماشین لباسشویی از روش معلق شدن برای شستشوی لباسها استفاده می کند. این نوع  ماشین لباسشویی ها ظرفیت محدودی دارند به همین علت آب کمتری استفاده می کنند و با سرعت بالایی می چرخند و با تولید کف کمتر و استفاده مفید (بازدهی بالا) از مواد شوینده کار می کنند.
از مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو ظرفیت بالای آنهاست که تا 9 کیلو گرمی هم در برخی از مدل ها وجود دارد و بطور کلی این مدلها شستشوی بهتری دارند. داشتن خشک کن با سرعت بالا باعث کاهش زمان خشک شدن لباس در آنها می شود .
از معایب ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو این است که به دلیل سرعت بالای چرخاندن  ممکن است باعث به هم پیچیدن لباس و چروک شدن لباسها شود.
راهنمای خرید ماشین لباسشویی دوقلو درب از بالا

برندهای حایر، اسنوا و جنرال الکتریک دارای لباسشویی دوقلو میباشد ، از این حیث ما شما را با نمایندگی تعمیرات آنها آشنا میکنیم :

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی حایر

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی اسنوا

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

   نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ارج

راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از جلو :

این نوع از ماشین لباسشویی  هم تا حدی از آب پر می شوند . شستشوی  لباس در آنها به روش بلند کردن آنها به بالای مخزن آب و پرتاب درون آب  تمیز انجام می شود . این نوع ماشین لباسشویی هم  کف کمتری تولید کرده و از مواد شوینده با بازدهی بالا استفاده می کنند.
مزایای ماشین لباسشویی درب از جلو این است که بهتر و مقرون به صرفه تر از ماشین لباسشویی درب از بالا می شویند و لزوما قیمت خیلی بالایی ندارند.
استخراج رطوبت در چرخش مدور، زمان خشک کردن و صرف انرژی را کاهش می دهد. بطور کلی ماشین لباسشویی درب از جلو صدای کمی تولید می کنند.  به دلیل اینکه درب این نوع از ماشین لباسشویی ها در جلو قرار دارد امکان استفاده از فضای بالای آنها وجود دارد. در حالی که دستگاه‌هایی که درِ ورودی آنها از بالا است، فضای بالای آنها بدون استفاده باقی می ‌ماند.
راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از جلو

بعد از اینکه نوع ماشین لباسشویی خود را با توجه به کاربردی که می خواهید از آن داشته باشید انتخاب کردید ، با توجه به معیار های دیگر که بیان می شود نسبت به انتخاب نهایی مدل مورد نظر اقدام کنید

بیشتر لباسشویی های خانه ما ایرانی ها لباسشویی درب از جلو میباشد و کار کردن و تعمیرات آنها بسیار راحت تر میباشد ، از این حیث ما شما را با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سه برند کنوود ، فریجیدر ، ایندزیت و  بکو آشنا میکنیم .

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بکو

راهنمای خرید ماشین لباسشویی با ظرفیت ماشین لباسشویی

با توجه به تعداد اعضا خانواده برای ظرفیت لازم را برای ماشین لباسشویی انتخاب کنید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی با برند و مدل ماشین لباسشویی

مسلما میزان بودجه ای که شما برای خرید ماشین لباسشویی در نظر می گیرید یکی از عوامل تعیین کننده است اما در عین حال شاید با  کم و زیاد کردن مبلغ خرید گزینه بهتری را بدست آورید .
در مورد برند ماشین لباسشویی هم کاملا بستگی به نظر خود شما یا اعتماد شما به برند خاصی دارد ولی مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش که برای دستگاه از طرف شرکت سازنده و یا وارد کننده در نظر گرفته شده اهمیت دارد .مدت زمان ضمانت بیشتر، دلیلی بر بهتر بودن دستگاه نیست، بلکه تضمینی بر اطمینان خرید می باشد

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر حسب تعداد برنامه

برنامه های متنوع تر در انواع برندهای ماشین لباسشویی به شما اجازه می دهد تا بهترین برنامه را مطابق با البسه مناسب انتخاب نموده و نتیجه بهتری را بدست آورید . در بعضی از دستگاههای جدید علاوه بر برنامه های از پیش تعیین شده به کاربر این امکان را می دهد که بسته به سلیقه خود برنامه ای را برای شستشو تنظیم نماید . در صورتی که شما توانایی و حوصله چنین کاری را دارید خرید این گونه دستگاهها خالی از لطف نیست .

دور موتور دستگاه ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ دور

سرعت خشک کن که با واحد دور در دقیقه مشخص می شود از پارامترهای دیگر یک ماشین لباسشوئی می باشد . اگر شما پس از شستشو در خشک کردن لباسها محدودیت دارید و یا ترجیح می دهید که لباسها را پس از شستشو به صورت خشک و یا نیمه خشک از لباسشویی خارج نمایید بهتر است  ماشین لباسشویی با دور خشک کن بالاتر را خریداری کنید . دور خشک کن معمولا 600 - 800 - 1000 - 1200 - 1400 و 1600 است . البته این مقادیر حداکثر سرعت می باشد و مثلا دستگاهی که دارای دور خشک کن 1200 است قادر است با سرعت های 600 - 800 - 1000 و یا 1200 در هنگام خشک کردن لباسها عمل کند .

ورودی آب گرم و سرد و یا ورودی تک

در صورتی که محل قرار گیری ماشین لباسشویی به شیر آب گرم نزدیک باشد  پیشنهاد می کنیم که دستگاههای دارای دو ورودی آب یا در اصطلاح دو شیر را خریداری نمایید . با این کار در صورتی که شستشوی لباسها در دمای بالاتر انجام شود مقداری از آب گرم از طریق شیر آب گرم تامین می شود و انرژی کمتری مصرف شده  چرا که در غیر این صورت المنت دستگاه می بایستی دمای مطلوب آب را تامین کند .

مصرف انرژی و آب

ماشین لباسشویی به پرمصرف ترین وسیله برقی در 10 سال گذشته تبدیل شده است. اخیرا برخی از تولید کنندگان  برای مطابقت با استاندارد های مصرف انرژی کلیدهای میانبری برای دستگاهها در نظر گرفته اند که باعث شستشوی اقتصادی با مصرف کمتر انرژی را می شوند .
يك لكه گيري مقدماتي لباسها ، در اغلب موارد كمك مي كند تا ماشين لباسشويي در برنامه هاي با آب سرد به خوبي لباسها را پاك و تميز بشويد ، اگر فيلتر ماشين لباسشويي در سيكل شستشو تميز نمي شود بعدازهر بار استفاده آن را تميز كنيد و سالي يك بار فيلترهاي آب گرم و سرد را كه در پشت ماشين قرار دارند تميز كنيد.
نظافت عمومي ماشين به كم شدن مصرف انرژي و افزايش عمر مفيد آن كمك مي كند.
براي صرفه جويي در مصرف برق و همچنين آب بهتر است صبر كنيد تالباسهايي كه بايد شسته شوند به حدي برسند كه ظرفيت ماشين تكميل شود سپس ماشين را در حداقل دماي مناسب ومورد لزوم تنظيم كنيد تا از مصرف بيش از حد برق و اتلاف آب گرم جلوگيري گردد.
به هيچ وجه از ماشين لباسشويي در ساعات اوج مصرف استفاده نكنيد روزهاي تعطيل وساعتهاي اوليه صبح بهترين اوقات براي روشن كردن ماشين لباسشويي است. اگر امكان خشك كردن لباسها در هواي آزاد وجود دارد مي توان از برنامه خشك كن ماشين استفاده نكرد. ماشین‌ های با درب از جلو بسیار کمتر از انواع ماشین‌های با درب از بالا آب مصرف می‌نمایند. بعضی از انواع ماشین‌های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه 0.33 بقیه آب مصرف می‌نمایند. لذا از میزان مصرف آب دستگاه نیز اطمینان حاصل نمایید .

میخواهیم لباسشویی بخریم که وقتی خراب شد دغدغه ای برای تعمیرات لباسشویی نداشته باشیم ، حال با این تفکر به مباحث فنی خرید لباسشویی در زیر میپردازیم .

راهنمای انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب

انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد.  در حالی در واقع فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. مسائلی وجود دارند که احتمالا تا به حال به فکرتان نرسیده است. از جمله هزینه های جاری دستگاه. به عبارت دیگر، به صرفه تر است که در ابتدا پول بیشتری بپردازید تا در آینده هزینه های جاری کمتری داشته باشید.

در ادامه ما شما را با تمام مواردی که برای انتخاب ماشین لباسشویی باید در نظر بگیرید و تمام مشخصات کلیدی آنها آشنا می کنیم. بسته به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید، بهترین محصول را برای خود برگزینید.

برای خرید یک ماشین لباسشویی باید به چه مشخصاتی توجه کرد؟

برای خرید بهترین ماشین لباسشویی 2017 کلیک نمایید .

 • مصرف انرژی

مصرف انرژی و آب فاکتورهایی هستند که مشخص می کنند ماشین لباسشویی شما در یک سال چقدر هزینه دارد. برای بعضی مشتریان، هزینه های جاری از اهمیت بسیاری برخوردار است. به این خاطر که دستگاهی با هزینه های جاری پایین تر در دراز مدت بسیار مقرون به صرفه تر است حتی اگر آن را با قیمت بالاتری خریده باشید.

سیستم برچسب انرژی EU دستگاه هایی با درجه A+++ تا A را در گروه دستگاه های با مصرف انرژی بهینه قرار می دهد. هر درجه، میزانی راندمان دارد. در نتیجه دستگاهی که برچسب مصرف انرژی اش A+++ است، از A کمی راندمانش بالاتر است. تفاوت ناچیزی در مصرف انرژی دستگاه هایی که برچسب انرژی مشابهی دارند وجود دارد که در طول یک سال قابل چشم پوشی ست.

برای اینکه در تصمیم گیری یاری تان کنیم، هر برچسب شامل علامتی برای مصرف توان دستگاه با واحد Wh/year و علامتی برای مصرف آب با واحد lit/year می باشد. دنبال دستگاهی باشید که پایین ترین مقدار را در این قسمت دارد.

 • دیگ

ابعاد دیگ یکی از مهم ترین فاکتورهای ماشین لباسشویی ست که بر حسب وزن باری که دستگاه می تواند برای شستشو تحمل کند، محاسبه یک دیگ 6 کیلوگرمی کافی ست. در هر حال، دیگ های بزرگتر 8 و 10 کیلوگرمی می توانند کاراتر باشند از آن جهت که نه تنها لباس های بیشتری را می توانند بشویند، بلکه قادر به شستشوی اجسام بزرگتر از جمله پتوها نیز هستند. بطور کلی، دیگ بزرگتر برای هر کیلوگرم بار راندمان بیشتری دارد زیرا در این حالت آب و مواد شوینده کمتری مصرف می شود. چرا که همان مقدار بار با دیگ کوچک تر  باید در تعداد مراحل بیشتری شسته شود.

 • سرعت چرخش

به زبان ساده، سرعت چرخش به شما می گوید گه دیگ با چه سرعتی می تواند بر حسب دور در دقیقه بچرخد. بطور کلی، هر چه سرعت چرخش بیشتر باشد، بعد از اتمام کار، لباس های خشک تری تحویل خواهید گرفت. سرعت چرخش ماشین لباسشویی های قیمت مناسب حدود rpm 1100 است اما برای عملکرد بهتر، به دنبال سرعت rpm 1400 یا rpm 1600 باشید. فراموش نکنید که از تراز بودن سطح قرار گیری ماشین لباسشویی مطمئن شوید. تمام ماشین لباسشویی ها پایه های قابل تنظیم دارند. اگر ماشین لباسشویی لق باشد، تق تق کرده و بین مراحل آبکشی ایجاد صدا می کند. ماشین لباسشویی که با همان وضعیت لق رها شود، دچار مشکلات لرزش خواهد شد.

 • ویژگی های خاص

هر برند ماشین لباسشویی ویژگی های خاص خود را دارد که برای ارتقای کیفیت شستشو و کاهش هزینه ها طراحی شده است. برای مثال، مدل های اکوبابل برند سامسونگ ، ابتدا شوینده را در آب حل کرد و با استفاده از هوا کف درست می کند و به محفظه شستشو تزریق می کند و از این طریق کیفیت شستشو را بالا می برد. همچنین با شستشوی 15 درجه به صرفه جویی در هزینه کمک می کند.

 • حالت های شستشو

به حالت های سیکل شستشو در ماشین لباسشویی دقت کنید. دستگاهی که علامت لباس های پشمی داشته باشد می تواند این نوع لباس ها را شستشو دهد و دستگاهی که علامت پنبه داشته باشد، گزینه هایی برای شستن لباس های پنبه ای دارد. اگر دستگاه دارای تنظیمات ظریف زیادی باشد، شستن لباس ها با دست به مراتب راحت تر است.  بعضی ماشین لباسشویی ها تنظیمات ضد چروک شدن لباس دارند که برای که برای لباس هایی که بعد از شستشو نیاز به اتو دارند، اتو کردن را ساده تر می کند.

 • راحت بودن در استفاده

ماشین لباسشویی ها روز به روز بیشتر پیچیده می شوند. بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که کار با تنظیمات آن سخت نیست. مثلا ماشینی که منوی واضخی دارد و دسترسی به تنظیمات معمول آن راحت بوده و نشان بدهد چقدر تا پایان سیکل شستشو مانده است، گزینه مناسبی ست.

 • بهترین برندها

درحالی که حتی برخی از ارزان ترین برندهای لوازم خانگی برای سال ها بدون مشکل کار می کنند، برند های آلمانی و کره ای درامکانات، قابلیت اطمینان و کیفیت ساخت سرآمد هستند. هرچند که قیمت های یشان اغلب بالاتر است. بوش ، زیمنس و نف همگی متعلق به bsh6 هستند که خط تولید هایش را به صورت زیر تقسیم کرده است :

محصولات بوش در محدوده قیمت متوسط و زیمنس و نف در محدوده قیمت های بالاتر قرار دارند . بسیاری از محصولات BSH در بسیاری از کشور های اروپایی مانند لهستان و اسپانیا تولید می شوند. BSH ادعا می کند که تمام کارخانه هایش فارغ از اینکه در کدام کشور هستند بطور یکسانی از استاندارد بالا استفاده می کنند. اما در واقعیت بعضی از آنها متفاوت می باشند.

کارخانه های آلمانی به عنوان با کیفیت ترین و کارامد ترین با بالاترین کنترل کیفیت شناخته شده اند. بنابراین برای نمایندگی تعمیرات بوش و نمایندگی تعمیرات زیمنس کلیک نمایید . صنعت خودرو آلمان در این مشخصات به اثبات رسیده است. تا جایی که ما اطلاع داریم، میله تنها برندی ست که بطور کامل در آلمان ساخته می شود. احتمالا به همین دلیل است که محصولات این برند دارای بالاترین میزان قابلیت اطمینان است. هرچند که قیمت تعمیرات دستگاه های این برند بالاست، ولی شرکت تلاش می کند دستگاه های تعمیری را طی چند روز به مشتریان تحویل دهد در حالی که در بقیه شرکت ها این پروسه چند هفته به طول می انجامد.

و سر انجام، هیچ ارزیابی لوازم خانگی بدون وجود سامسونگ کامل نمی شود. این شرکت در بین برندهای با کیفیت از امتیاز بالایی برخوردار است. برخلاف اینکه سامسونگ اساسا یک شرکت الکترونیکی ست، بعضی مهندسان از قابلیت اطمینان اجزای الکترونیکی آن انتقاد کرده اند.

نکته  نکته : در  رابطه با ماشین لباسشویی ها و خشک کن ها، ما حداقل از 2 مهندس تعمیرات شنیده ایم که بهترین راه برای اینکه بفهمیم دستگاه در آلمان تولید شده یا کشوری دیگر، این است که به لولای در آن نگاه کنیم. اگر دستگاه در آلمان تولید شده باشد، لولا در سمت راست و اگر در کشور دیگری تولید شده باشد لولای در آن در سمت چپ قرار دارد.

کاربر گرامی در نظر داشته باشید چنانچه خودتان فنی باشید ، برای رفاه حال شما عزیزان آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی را به صورت کامل شرح داده ایم تا بدون نیاز به تعمیرکار لباسشویی نیاز شما برآورده شود .

ماشین لباسشویی های بازده بالا کدام ها هستند؟

چه بخواهید از محیط زیست محافظت کنید و چه از لباس هایتان در برابر سایش و پارگی، ماشین لباسشویی های بازده بالا در بازار توجه شما را جلب خواهند کرد. هر چند که این ماشین لباسشویی ها ممکن است گران قیمت تر باشند، اما در هزینه های آب و برق شما صرفه جویی خواهند کرد و لباس هایتان را تمیز تر از ماشین لباسشویی های معمولی خواهند شست.

در امریکا، انقلاب ماشین لباسشویی در اواسط دهه 90 میلادی، وقتی که سازمان انرژی استانداردهایش را برای مصرف برق لوازم خانگی تغییر داد و برنامه ستاره انرژی تحت حمایت فدرال شروع به صدور گواهینامه برای ماشین لباسشویی ها کرد، شروع شد. بنابر گزارش اتحادیه مواد شوینده، حدود 15 درصد از امریکایی ها تا سال 2005 ماشین لباسشویی شان را تبدیل به ماشین لباسشویی بازده بالا کرده بودند.

بازده یا راندمان، تحت دستورالعمل جدید، نه تنها به میزان برق مورد نیاز برای کار کردن ماشین لباسشویی اشاره می کند، بلکه شامل مقدار انرژی که برای گرم کردن آب و خشک کردن لباس ها نیاز است نیز می شود. امتیاز ماشین لباسشویی بر حسب مصرف آب کمتر و بیشتر خشک کردن لباس ها در مرحله آبکشی که نیاز به خشک کن را کمتر خواهد کرد، مشخص می شود.

انجمن متخصصین شیمی و نساجی امریکا گزارش کرده است که به طور متوسط 80 درصد انرژی مصرف شده توسط ماشین لباسشویی صرف گرم کردن آب می شود.در نتیجه این منطقی ست که ماشین لباسشویی های بازده بالا آب کمتری مصرف کنند. چون این ماشین لباسشویی ها از آب کمتری استفاده می کنند، باید از شوینده های مخصوص که کف کمتری دارند استفاده کنند تا اثر آن بر روی لباس ها نماند.

به علت سطح پایین تر آب در ماشین لباسشویی های بازده بالا، لباس هایی که در داخل و خارج آب غلت می زنند، به طور طبیعی بیشتر از ماشین لباسشویی های معمولی کف تولید می کنند. اکثر تولید کننده های مواد شوینده، شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی نیز تولید می کنند که با علامت HE مشخص می شوند.

بنابر اتحادیه صرفه جویی در مصرف انرژی، ماشین لباسشویی های قدیمی یکی از 5 لوازم خانگی پر مصرف می باشند.

وقتی قرار است منابع طبیعی را حفظ کنیم و هزینه های انرژی را در خانه خود کاهش دهیم، نمی توانیم منکر نقش ماشین لباسشویی های بازده بالا شویم که کمی گران تر از ماشین لباسشویی های معمولی هستند. اما آیا پرداخت این هزینه ارزش دارد؟

تجربه نشان داده که بله! یک ماشین لباسشویی بازده بالای براق هزینه های جاری را در چند سال به طور قابل توجهی کاهش می دهد که مانند این است که خشک کنی رایگان هدیه بگیرید. هزینه های جاری ماشین لباسشویی های بازده بالا به این دلیل پایین است که حجم کمتری آب، انرژی و حتی شوینده استفاده می کنند. ماشین لباسشویی های بازده بالا حدود 20 گالن آب استفاده می کنند که این مقدار نصف مقدار آب مورد نیاز یک ماشین لباسشویی اتوماتیک معمولی می باشد.

مصرف آب بهب علت طرز مهندسی شدن این ماشین لباسشویی های می باشد: به جای پر کردن دیگ ماشین لباسشویی تا سطحی بالا، ماشین لباسشویی های بازده بالا از مقدار کمی آب در کف دیگ استفاده می کنند. سپس به جای ساییدن لباس ها در یک حرکت همزنی برای تمیز کردن آن ها، ماشین لباسشویی بازده بالا آن ها را به طور افقی می غلتاند. همانطور که دستگاه آب را می چرخاند، لباس ها نیز شسته می شوند. این پروسه شبیه حالتی ست که با دست لباس را می شوییم و مقدار زیادی در آب صرفه جویی می کند و لباس های ظریف را خراب نمی کند.

استفاده از آب و انرژی کمتر، به معنی هزینه های جاری کمتر می باشد. در حقیقت، سازمان انرژی امریکا گزارش کرده است که هزینه های جاری ماشین لباسشویی بازده بالا حدود سوم ماشین لباسشویی های قدیمی می باشد. با شستن لباس ها با آب سرد حتی می توانید بیشتر هزینه هایتان را کاهش دهید. با توجه به تحقیقات، بیش از 90 درصد هزینه ماشین لباسشویی مربوط به برقی ست که صرف گرم کردن آب می شود و حتی هزینه های خشک کن هنوز مشخص نشده است.

خبر خوب این است که اگر شما ماشین لباسشویی بازده بالا داشته باشید، لباس هایتان یک مرحله جلوتر از ماشین لباسشویی های معمولی به بخش آبکشی می رسند. ماشین لباسشویی بازده بالا برای تمیز کردن لباس ها از آب کمتری استفاده می کند که به این معنی ست که لباس ها در مرحله آبکشی بهتر خشک می شوند. زمانی که آن ها را به خشک کن انتقال می دهید، زمان و انرژی کمتری برای خشک کردن مصرف خواهد شد.

استفاده از ماشین لباسشویی های بازده بالا ایده خوبی به نظر می رسد. اینطور نیست؟

آیا دستگاه های ترکیبی ماشین لباسشویی/خشک کن مصرف انرژی مناسبی دارند؟

اگر فضای کافی برای یک دستگاه ماشین لباسشویی و یک دستگاه خشک کن ندارید، احتمالا دستگاهی که ترکیبی از ماشین لباسشویی و خشک کن باشد، برای شما گزینه مناسبی به نظر برسد. این محصول تقریبا جدید است و عملکردی دو برابر بیشتر داشته و فضایی نصف یک ست دو تایی قدیمی لباسشویی و خشک کن اشغال می کند.

این دستگاه همه کاره که به کومبو[1] معروف است، ظاهری شبیه به ماشین لباسشویی های معمولی دارد: اندازه یکسان، درب دایره شکل و محفظه ای که لباس ها در ان قرار می گیرند. اما در واقع عملکردش با ماشین لباسشویی های معمولی فرق دارد.

امکانات ویژه این دستگاه شامل تنظیماتی برای شستشویی الیاف ظریف، خشک کردن در زمان معین و تمیز کردن بیشتر می باشد. بعضی از مدل های کومبو یک امکان ویژه به نام شستشوی بخار دارند که مزایایی از قبیل افزایش توانایی دستگاه در شستشوی لباس های سفید بدون استفاده از سفید کننده، کاهش چروک لباس ها و افزایش عملکرد کلی دستگاه دارند. اما سوال این است که مصرف انرژی این دستگاه با این مزایا در مقایسه با ماشین لباسشویی های معمولی چطور است؟

 • چیزهایی که باید در مورد کومبو در نظر بگیرید

مسائلی که در هنگام خرید یک ماشین لباسشویی یا خشک کن باید در نظر بگیرید، عبارتند از: قیمت، اندازه و مصرف انرژی.

کومبو در محدوده قیمت 500 تا 500 دلار قرار دارد. ماشین لباسشویی و خشک کن هر کدام جداگانه قیمتی مشابه با کومبو دارند اما می توانند تا چند هزار دلار نیز بالا بروند. در یک تحقیق که در سال 2010 انجام شده بود، بیشتر ماشین لباسشویی های سطلی که قیمتی کمتر از 500 دلار داشتند، در حالی که انرژی و آب بیشتری مصرف می کردند، توانایی شستشوی کمتری نسبت به ماشین لباسشویی های گران قیمت تر داشتند. همچنین در این تحقیق نتیجه گیری شد که دستگاه هایی که مصرف انرژی بهینه ندارند، 130 دلار در سال هزینه بیشتری نسبت به دستگاه هایی که مصرف انرژی بهینه دارند، تولید می کنند.

تصور کنید می خواهید یک دستگاه ترکیبی ماشین لباسشویی / خشک کن و یا کومبو بخرید. اگر قصد فروش خانه با وسایل را دارید، احتمالا بهتر است از خرید یک کومبو آخرین مدل و گران قیمت صرف نظر کنید و یک مدل ارزان تر را بخرید. اگر قصد دارید از کومبو خود تا وقتی که سالم است استفاده کنید، بهتر است یک مدل از کومبو که کیفیت بالا دارد و البته گران قیمت تر است بخرید. زیرا هزینه ابتدایی برای خرید یک دستگاه کیفیت بالا و گران قیمت، در طول زمان جبران شده و در نهایت به صرفه تر خواهد بود.

مانند ماشین لباسشویی های معمولی، دیگ درون کومبو اندازه های مختلفی دارد و با رنگ های گوناگونی از جمله استینلس استیل در بازار موجود می باشد. یکی از مسائلی که با آن روبرو خواهید شد این است که به علت جدید بودن این دستگاه،  همه فروشگاه های لوازم خانگی ان را ندارند و باید برای پیدا کردن فروشگاهی که کومبو در آن موجود است، کمی بیشتر بگردید.

 • آیا کومبو مصرف انرژی بهینه دارد؟

برای فهمیدن بهینه بودن مصرف انرژی در دستگاه های ترکیبی ماشین لباسشویی/ خشک کن چیزهای مختلفی را باید چک کنید. دو نوع کومبو وجود دارد: با تهویه و بدون تهویه. دستگاه های با تهویه اساسا مانند یک ست دو تایی ماشین لباسشویی و خشک کن کار می کنند. برنامه شستشو در این دستگاه ها شامل چرخاندن لباس ها در آب و شوینده، تمیز کردن لباس ها در آب بدون شوینده و آبکشی با چرخش و هوای گرم می باشد. بخار ایجاد شده از دستگاه و خانه توسط یک مجرای تهویه خارج می شود.

البته که یک کومبو بدون تهویه لوله اگزاست و یا خروجی ندارد و با روش های گوناگونی لباس ها را خشک می کند. یک مخزن چگالش سرد می شود و هوای درون دیگ (جایی که لباس های خیس قرار دارند) گرم می شود. وقتی که دیگ می چرخد، این هوای گرم رطوبت را گرفته و به مخزن چگالش هدایت می شود. در این مخزن هوای گرم و مرطوب سرد شده و به آب تبدیل می شود و از یک لوله تخلیه از دستگاه بیرون می رود. لباسشویی ممکن است بعد از اتمام کار کمی نمناک باشد. می توانید برای ماکزیمم کردن عملکرد دستگاه، آن را بیش از حد پر نکنید و یا لباس ها را بعد از سیکل خشک کردن، برای خشک شدن بیشتر به بیرون دستگاه منتقل کنید.

در مورد بهینه بودن مصرف انرژی، در 10 سال اخیر ماشین لباسشویی ها بیشتر بهینه شده اند در حالی که خشک کن ها تغییر چندانی نکرده اند.

مصرف انرژی بهبود یافته در کومبو به علت کاهش استفاده از آب داغ و مکانیک این دستگاه ها می باشد. درام استینلس استیل کومبو سریع تر از هر نوع دستگاه لباسشویی دیگر می چرخد (بیش از 1000 دور در دقیقه) و آب بیشتری از دستگاه بیرون می کشد. به علت کاهش مصرف انرژی و آب در کومبو، یک خانواده 4 نفره می توانند حدود 100 دلار در سال ذخیره کنند.

بنابراین، در نهایت، بسیاری از دستگاه های ترکیبی لباسشویی/ خشک کن را می توان به عنوان وسایلی با مصرف انرژی بهینه شمرد. این دستگاه ها با استانداردهای کنسرسیوم بهینه سازی مصرف انرژی مطابقت داشته و از بالاترین بازده انرژی برخوردار می باشند.

در سیستم استانداردهای امریکا، برچسبی به نام برچسب سیاه و زرد برای نشان دادن مصرف انرژی دستگاه ها وجود دارد که کمیسیون تجارت امریکا وجود این برچسب برای دستگاه های کومبو را اجباری کرده است.

حال که با راهنمای خرید ماشین لباسشوی آشنا شدید و در این باره اطلاعات کسب نمودید ما فرض را بر این میگیریم که شما بعد از خرید نیاز به نمایندگی تعمیرات پیدا کنید ، با این تفاسیر شما را با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آرچلیک ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دلونگی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کندی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و ... آشنا میکنیم ، همچنین برای رویت صفحه نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف از منوی بالا وارد شوید .

18 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
فرشید کاظمی 13 اردیبهشت 1398

سلام کدام ماشین لباسشویی قوی و دارای کیفیت و اصطحلاک کمتر هستش

پاسخ دادن
مینو 03 اسفند 1397

سلام بنظرتون لباسشویی مارک general house دارای کیفیت قابل قبولیه؟ اصلا تفاوت جنرال هاوس و جنرال آدمیرال توچیه؟

پاسخ دادن
  مدیر 04 اسفند 1397

  سلام همه این برندهایی که شما برای خرید لباسشویی مثال زدید در یک سطح میباشد .

  پاسخ دادن
فریباپزشگی 15 بهمن 1397

سلام من میخام ماشین لباسشویی بخرم ال جی 6تومن بود کرال 4600 وازمایش 5300 ازاین 3مارک ال جی وکرال وازمایش کدومش خوبه وکارمیکنه برای جهیزیه میخام لطفا راهنمایی کنید واینکه به نظرتون یخچال یخساران چطوره

پاسخ دادن
حسین 10 بهمن 1397

سلام من میخوام ماشین لباسشویی ایرانی بخرم به نظر شما کدوم برند ایرانی بهتره از نظر کارایی؟

پاسخ دادن
شهرام احمد پور 08 دی 1397

درود بر شما و سپاس از زحمات شما قصد خرید ماشین لباسشویی تا رنج قیمت 6میلیون رو دارم ،طبق بررسی های خودم به برند LG از مدل های J6 وJ8 که گارانتی شرکتی هستند(غیر گلدایران )و برند DAEWOO از سری مدلهای ZEN PRO گارانتی "انتخاب سرویس"بیشتر علاقه مند شدم ،هر دو برند هم از موتورهای دایرکت درایو استفاده می کنند ، با توجه به تجربه کاری که دارید خرید کدام برند و مدل رو توصیه می کنید. تشکر از شما

پاسخ دادن
ناشناس 03 آذر 1397

سلام لطفا در بین برندهای ایرانی بهترین‌ها رو معرفی بفرمائید با سپاس

پاسخ دادن
ناشناس 26 مهر 1397

سلام این لباسشویی های ال جی ک با قیمت پایین تر عرضه میشه واز اونور میاد ولی باضمانت نامه شرکتی پارسیان هست بنظرتون خوبه؟!اخه میگن اونا اصلیه وگلدیران توایران منتشر میشه ایا این درسته؟؟!

پاسخ دادن
ناشناس 25 مهر 1397

سلام مدیر..یه بنده خدایی توی دیوار لباسشویی اکبند سامسونگ گذاشته بود ک زیرقیمت بازاره میگه مدل دیگشو میخوام اینو میخوام بفروشم.۱۲۳ماه ضمانت سام سرویس هم داره. بنظر شما ممکن مشکل دار باشه؟پیشنهاد میکنید ک بخرمش؟!لباسشویی وستل رو پیشنهاد میکنید؟

پاسخ دادن
فایزه 23 مهر 1397

سلام..یه بنده خدایی توی دیوار لباسشویی اکبند سامسونگ گذاشته بود ک زیرقیمت بازاره میگه مدل دیگشو میخوام اینو میخوام بفروشم.۱۲۳ماه ضمانت سام سرویس هم داره. بنظر شما ممکن مشکل دار باشه؟پیشنهاد میکنید ک بخرمش؟!

پاسخ دادن
  ناشناس 15 دی 1397

  ترجیحا وسیله برقی رو از دیوار خرید نکنید

  پاسخ دادن
ناشناس 23 مهر 1397

سلام وخسته نباشی ب مدیر گرام. میخوام لباسشویی بخرم.فروشنده از کندی خیلی تعریف کرد و ایندزیت هم داشت ک مدل قدیمی تر دکمه ای بود.و همچنین دوو. شما چ پیشنهاد میکنید از بین اینا

پاسخ دادن
  مدیر 24 مهر 1397

  سلام ، لباسشویی برندهایی که عنوان نمودید دارای نمایندگی در ایران میباشند و از لحاظ کارایی به خواسته خود فکر کنید ، همچنین دوو با ننمایندگی گروه انتخاب در ایران فعال میباشد که در ایران تولید میشود و از لحاظ قطعات شکلی ندارد .

  پاسخ دادن
ناشناس 23 مهر 1397

سلام جناب عزیز بنظرتون پاکشوما بهتره یا ال جی یا کلا چ مارک دیگه ای پیشنهاد میکنید ک واسمون کار کنه. من واقعا گیج شدم برای جهیزیه میخوایم.نمیخوام بخاطر سه میلیون ارزون تر پول ب برند ایرانی بدم ک واسم درست کارنکنه. بنظر شما پاکشوما کار ال جی رو میکنه برامون؟؟؟؟!

پاسخ دادن
  مدیر 23 مهر 1397

  سلام ف لباسشویی پاکشوما برند خوبی است .

  پاسخ دادن
ریحانه 21 مهر 1397

سلام.. بنظرتون پاکشوما بهتره یا ال جی یا کلا چ مارک دیگه ای پیشنهاد میکنید ک واسمون کار کنه. من واقعا گیج شدم برای جهیزیه میخوایم.نمیخوام بخاطر سه میلیون ارزون تر پول ب برند ایرانی بدم ک واسم درست کارنکنه. بنظر شما پاکشوما کار ال جی رو میکنه برامون؟؟؟؟!

پاسخ دادن
طالعی 08 مهر 1397

سلام بنظرتون لباسشویی زیرروات بهتره یا پاکشوما

پاسخ دادن
  مدیر 08 مهر 1397

  سلام ، با اوضاع حال برند ایرانی اولویت دارد .

  پاسخ دادن