021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماکروفر الجی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی

راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی
راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

مایکروفرها با به‌کارگیری تکنولوژی برتر باعث سرعت بخشیدن به آشپزی و آسان شدن این پروسه برای ما شده اند که می توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی اقدام به گرم کردن و پخت بعضی از غذاها نمایند. ممکن است شما نیز به تازگی یک ماکروفر خریداری کرده باشید و برای اطلاع از چگونگی استفاده از آن نیازمند اطلاعات بیشتری باشید؛ اطلاع از این موضوع در ادامه مقاله راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر ال جی همراه ما باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای مایکروفر ال جی می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر ال جی

مایکروفرها دستگاه های بسیار حساسی هستند که بهتر است بعد از خریداری یک مکان ثابت را برای آن در نظر گرفته و از جا به جا کردن مایکروفر برای جلوگیری از صدمه به آن جلوگیری نمایید. در ادامه طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر ال جی به بررسی این موضوع می پردازیم:

 • بهتر است ماکروفر خود را بر روی یک سطح خشک و کاملا یکدست قرار دهید.
 • برای انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر ال جی به این نکته توجه داشته باشید که این سطح باید ثابت باشید، مانند یک میز سفت و ثابت و یا روی کابینت های آشپزخانه و از قرار دادن آن روی میزهایی که لق هستند، خودداری نمایید.
 • همچنین برای زیباتر بودن نمای آشپزخانه خود بهتر است آن را در نزدیکی پریز برق قرار دهید تا مجبور به استفاده از سیم کشی های طولانی نگردید.
 • هرگز ماکروفر خود را در فاصله نزدیک با اجاق گاز و یا کپسول گاز قرار ندهید.

نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر ال جی

بعد از قرار دادن مایکروفر ال جی خود در محل مناسب باید برای راه اندازی آن باید مطابق با مراحلی که در راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر ال جی آمده است و در ادامه برای شما آورده ایم، اقدام نمایید:

 • پس از اینکه مکان ثابت ماکروفر خود را انتخاب نمودید، بهتر است ماکروفر را به کمک یک محافظ به برق متصل نمایید.
 • پس از آن در نظر داشته باشید که باید دریچه های هوایی که در دیواره ماکروفر قرار دارند، حتما باز باشند.
 • پس از آن یک صفحه دایره ای که با توجه به نوع و مدل ماکروفر شما می تواند شیشه ای و یا فلزی باشد را در قسمت داخلی ماکروفر خود قرار دهید.
 • همچنین در برخی از مایکروفرها یک صفحه فلزی با پایه بلند که می توانید تصویر آن را نیز در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی مشاهده نمایید نیز برای قرار دادن مواد غذایی درون فضای مایکروفر قرار دارد که می توانید در زمان هایی که از دستگاه خود استفاده نمی کنید، اجازه دهید این قطعه درون فضای دستگاه شما باقی بماند.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر ال جی

برای اینکه بتوانید از دستگاه خود به درستی استفاده نمایید باید نحوه کار کردن با دستگاه خود را به خوبی بدانید. از این رو در ادامه به بررسی نحوه صحیح استفاده از ماکروفر ال جی می پردازیم:

 • به منظور استفاده صحیح از دستگاه خود باید این نکته را در نظر داشته باشید که در مایکروفرها برای طبخ و یا گرم کردن هر ماده غذایی برنامه مجزایی قرار داده شده است که باید با توجه به نوع ماده ای که در ماکروفر خود قرار می دهید، این برنامه را انتخاب نمایید.
 • یکی از موارد مهمی که در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی نیز به آن اشاره شده است، انتخاب زمان مناسب برای گرم کردن مواد غذایی می باشد. از این رو به منظور از بین نرفتن بو و طعم اصلی غذای خود بهتر است اقدام به گرم کردن غذا در بازه های زمانی کوتاه نمایید و در صورت گرم نبودن غذا مجددا برای اینکار اقدام کنید.
 • پس از آن در نظر داشته باشید غذا را بهتر است در ظروف مناسب ماکروفر و یا ظروف شیشه و سرامیکی درون آن قرار دهید و از قرار دادن غذا با ظروف فلزی در مایکروفر خود خودداری نمایید.
 • در هنگام برداشت ظرف از درون مایکروفر به این نکته دقت داشته باشید که حتما از دستگیره استفاده نمایید؛ زیرا لبه های ظرف شما بیشتر از قسمت های وسطی آن داغ می گردند.

نحوه تمیز کردن ماکروفر ال جی

برای بهبود کارایی و افزایش طول عمر ماکروفر خود یکی از اصلی ترین کارهایی که باید انجام دهید، نظافت صحیح و به موقع دستگاه خود می باشد. به این منظور و انجام درست و اصولی این کار می توانید از اطلاعات ارائه شده در ادامه این مقاله با موضوع نحوه تمیز کردن ماکروفر ال جی استفاده نمایید:

 • در مایکروفرهای ال جی به منظور تمیز کردن فضای داخلی آن دکمه ای تحت عنوان easy clean قرار داده شده است که برای تمیز کردن داخل مایکروفر از آن استفاده می شود.
 • در ابتدا بهتر است فرآیند بوزدایی را انجام دهید. برای این کار پیشنهاد راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر ال جی استفاده از دکمه تمیز کردن داخل ماکروفر است که با عنوان easy clean در کنترل پنل دستگاه خود مشاهده می کنید. مخلوطی از آبلیمو و یک قاشق جوش شیرین به همراه کمی آب را درون یک ظرف مناسب و داخل دستگاه خود قرار دهید. پس از آن سیستم easy clean دستگاه را فعال نمایید.
 • برای تمیز کردن دیواره های مایکروفر ال جی خود می توانید از یک اسکاج ابری نرم استفاده نمایید و باقی مانده چربی را از دیواره آن تمیز کنید.
 • پس از آن با یک دستمال خشک مواد غذایی ریخته شده در ماکروفر خود را جمع آوری کنید.
 • برای تمیز کردن بدنه و شیشه های جلویی ماکروفر خود می توانید به کمک یک دستمال نرم و مایع پاک کننده سطوح اقدام به انجام این کار نمایید.

نحوه پخت کیک در ماکروفر ال جی

یکی دیگر از قابلیت های پراستفاده ماکروفرهای ال جی استفاه از آنها برای پخت کیک است که در ادامه طبق اطلاعات ارائه شده در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر ال جی به بررسی این موضوع می پردازیم:

 • برای پخت کیک در داخل مایکروفرهای ال جی پس از آماده کردن مواد در ابتدا باید اقدام به گرم کردن داخل ماکروفر خود نمایید.
 • پس از آن برای شروع نحوه پخت کیک در ماکروفر ال جی باید سه پایه بلند فلزی را در داخل آن قرار دهید و دکمه کانوکیشن به معنای پیش گرمایش را فشار دهید.
 • پس از آن در نظر داشته باشید که معمولا دماهای روی ماکروفر ال جی مضربی از 10 هستند و اگر برای پخت کیک شما در دستور آن دمای 175 درجه قید شده است، شما این دما را روی 180 تنظیم می نمایید.
 • پس از انجام مراحل فوق بدون تنظیم زمان اقدام به فشردن دکمه start نمایید.
 • پس از چند دقیقه با شنیدن صدای بوق متوجه گرم شدن فضای داخلی ماکروفر خود می گردید که باید دکمه stop را فشار داده و مجددا اقدام به فشردن دکمه کانوکیشن نمایید.
 • در این مرحله طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی با چرخاندن دما و فشردن مجدد دکمه استارت می توانید برای طبخ کیک اقدام نمایید.

استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر ال جی

ماکروفرها علاوه بر گرم کردن کاربردهای دیگری نیز برای انواع پخت را ارائه می دهند. به این منظور در ادامه به چگونگی استفاده از برنامه های پخت در مایکروفر ال جی می پردازیم:

 • در قسمت برنامه های کنترل پنل ماکروفر خود دکمه micro را مشاهده می نمایید که از آن برای پختن و داغ کردن غذا توسط امواج مایکروویو استفاده می شود.
 • برنامه دیگری که در طراحی ماکروفرهای ال جی قرار داده شده است، کانوکیشن می باشد که به معنای پیش گرمایش است و برای گرم کردن فضای داخلی ماکروفر از آن استفاده می گردد.
 • برنامه combination در مایکروفرهای ال جی به معنای پخت ترکیبی می باشد، مانند استفاده در هنگام سرخ شدن و گریل شدن به صورت همزمان.
 • برنامه دیگر معرفی شده در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی defrost به معنای یخ زدایی می باشد که برای از بین بردن یخ مواد غذایی از این برنامه استفاده می شود.
 • برنامه team chef به منظور بخار پز کردن مواد غذایی استفاده می شود.
 • برنامه دیگری که در ماکروفرهای ال جی مشاهده می شود، پخت اتومات است که با توجه به منوی آن می توانید Persian cook را انتخاب نمایید و بعد از آن از منویی که اسامی غذاهای ایرانی است، اقدام به برنامه پخت غذای مورد نظر خود نمایید.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر ال جی

گاهی ممکن است بخواهید در ماکروفر ال جی خود اقدام به تهیه مرغ گریل نمایید. به این منظور می توانید از اطلاعات مربوط به این قسمت در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی که در ادامه برای شما آورده ایم، استفاده نمایید:

 • برای گریل کردن در ماکروفر ال جی در ابتدا باید ماده غذایی خود را درون ماکروفر قرار دهید.
 • برای استفاده از گریل مایکروفر ال جی باید پس از قرار دادن ماده غذایی خود درون آن و انتخاب زمان مشخص اقدام به فشردن دکمه Grill در دستگاه خود نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر ال جی

علاوه بر برنامه های مایکروفر ال جی، شما برای استفاده از آن باید بتوانید از دکمه های روی این دستگاه برای اعمال تنظیمات استفاده نمایید. به این منظور در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر ال جی می پردازیم:

 • اولین دکمه ای که رو این دستگاه مشاهده می کنید، دکمه on/off دستگاه است که برای روشن و خاموش کردن دستگاه از آن استفاده می شود.
 • پس از آن یک دکمه به صورت فشاری قرار دارد که با فشردن آن درب ماکروفر شما باز شده و در صورت بستن درب این دکمه به سمت بیرون حرکت خواهد کرد. همچنین تصویر دکمه های مایکروفر ال جی خود را می توانید در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی خود مشاهده نمایید.
 • پس از انتخاب یک برنامه مشخص برای کارکرد ماکروفر با فشردن دکمه start می توانید موجب آغاز کارکرد دستگاه خود شوید.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر ال جی

قطعا استفاده از یک دستگاه و رعایت الگوی مناسب استفاده اصلی ترین راه افزایش طول عمر مفید آن می باشد. به این منظور و در مورد ماکروفر ال جی در ادامه برای شما برخی از راه های افزایش طول عمر ماکروفر ال جی را آورده ایم:

 • انتخاب زمان مناسب برای یک فرآیند در مایکروفر ال جی یکی از مواردی است که در صورت رعایت آن می توانید باعث بهبود کارکرد و افزایش طول عمر دستگاه خود شوید.
 • همچنین یکی دیگر از مواردی که در راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر ال جی به آن اشاره شده است، رعایت نکات در هنگام استفاده از آن می باشد.
 • نظافت به موقع دستگاه می تواند یکی دیگر از راه های افزایش طول عمر ماکروفر شما باشد.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر ال جی

به منظور استفاده بهتر از همه قابلیت های مایکروفر ال جی در هنگام خرید این محصول به شما دفترچه راهنمایی تقدیم می گردد که بهتر است برای افزایش عمر دستگاه خود تمام مراحل و نکات را از روی این دفترچه انجام دهید. همچنین می توانید از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی که در مقاله بالا برای شما آورده ایم، استفاده نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست