021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

تفاوت اسپرسو سینگل و دبل

تفاوت اسپرسو سینگل و دبل
تفاوت اسپرسو سینگل و دبل
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

حتما برای شما نیز پیش آمده که با رفتن به یک کافه و دیدن اسامی نوشیدنی های گرم به نام اسپرسو سینگل و اسپرسو دبل برخورد کرده باشید، اما تفاوت میان آن دورا ندانید پس اگر علاقه مند به دانستن تفاوت این دو هستید با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی تفاوت اسپرسو سینگل و دبل بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه از اصلی ترین تفاوت های اسپرسو سینگل و دبل اطلاعی ندارید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با متخصصین آی پی امداد همراه باشید.

اسپرسو چیست؟

اسپرسو یک نوشیدنی ایتالیایی گرم است که از عصاره گیری قهوه توسط فشار بالا و عبور جریان آب داغ از میان دانه های آن تهیه میشود، برای تهیه اسپرسو شما نیاز به یک دستگاه اسپرسوساز و یا موکاپات دارید که هر دوی این وسیله ها در تهیه اسپرسو مورد استفاده قرار میگیرند. در هر دو وسیله آب داغ از میان دانه های قهوه فشرده شده عبور کرده و به عصاره ای که از این طریق به دست می آید اسپرسو گفته میشود.

نحوه تهیه اسپرسو سینگل

برای دانستن نحوه تهیه اسپرسو سینگل ابتدا باید بدانید که به چه وسایلی برای این کار نیاز دارید که در ادامه مواد لازم جهت تهیه اسپرسو سینگل را به شما خواهیم گفت:

 • آب حدود 30 میلی لیتر
 • پودر قهوه آسیاب شده به اندازه پرتافیلر یا محفظه دستگاه موکاپات (که این میزان برای اسپرسو سینگل 7 میلی گرم است)
 • یک عدد فنجان کوچک
 • با توجه به شرایط خودتان میتوانید از موکاپات یا دستگاه اسپرسوساز برقی استفاده نمایید.

برای شروع نحوه تهیه اسپرسو سینگل در دستگاه اسپرسوساز میتوانید مطابق مراحل زیر پیش روید:

 • ابتدا مخزن آب دستگاه را پر میکنید.
 • پس از آن در قسمت پرتافیلر دستگاه پودر قهوه را ریخته.
 • پودر را به وسیله تمپر فشرده میکنید.
 • سپس در جایگاه خود قرار داده و دستگاه را روشن میکنید.
 • پس از گذشت مدت زمان کارکرد دستگاه شما شاهد خروج قهوه از دستگاه خواهید بود.
 • در نظر داشته باشید مدت زمان شات گیری برای اسپرسو سینگل 25 ثانیه میباشد.

در دستگاه موکاپات نحوه حرکت آب به صورت عکس دستگاه اسپرسوساز برقی انجام میشود یعنی مخزن آب در قسمت پایین قرار دارد و با داغ شدن به سمت بالا که محفظه پودر قهوه است حرکت کرده و از آنجا خارج مشود.

نحوه تهیه اسپرسو دبل

برای تهیه اسپرسو دبل یا دوپیو (دوپیو نام دیگر اسپرسو دبل است) شما میتوانید مطابق با دستور زیر عمل نمایید مواد لازم را تهیه نمایید. توجه داشته باشید که برای تهیه اسپرسو دبل شما نیاز به میزان متفاوتی از آب و قهوه دارید که در ادامه این میزان را برای شما آورده ایم:

 • برای تهیه اسپرسو دبل حجم آب مورد نیاز شما حدود 60 میلی لیتر میباشد.
 • میزان قهوه مورد نیاز برای تهیه دبل اسپرسو 14 میلی گرم میباشد.

سایر مراحل تهیه اسپرسو دبل مانند تهیه اسپرسو سینگل است با این تفاوت که میزان شات گیری دبل اسپرسو از این میزان برای سینگل اسپرسو بیشتر است.

تفاوت اسپرسو سینگل و اسپرسو دبل در چیست؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا تفاوت این دو قهوه فقط در میزان آب و قهوه آنها است؟ در جواب این سوال باید یه شما بگووییم خیر! تفاوت اسپرسو سینگل و دبل در موارد دیگری نیز وجود دارد که در ادامه آنها را برای شما توضیح داده ایم:

 • همانطور که اشاره کردیم اولین تفاوتی که به ذهن هر فرد میرسد شاید درتناسب میزان آب و قهوه در این دو نوع باشد.
 • تفاوت بعدی اسپرسو سینگل و دبل در میزان عصاره قهوه در آنها میباشد .
 • وجور کریما در اسپرسو دبل، کریما یک کف قهوه ای رنگ است که در روی اسپرسو دبل ایجاد میشود، ولی در اسپرسو سینگل خبری از کریما نیست.
 • میزان کافئین موجود در این دو نوشیدنی یکی دیگر از تفاوت های اسپرسو سینگل و دبل میباشد که در اسپرسو دبل میزان کافئین موجود از اسپرسو سینگل بیشتر است.
 • طعم نهایی نیز یکی از دیگر تفاوت های اسپرسو سینگل و دبل است با توجه به بیشتر بودن میزان قهوه در اسپرسو دبل طعم آن نسبت به اسپرسو سینگل کمی تلخ تر و سنگین تر میباشد.

نتیجه گیری از تفاوت اسپرسو سینگل و اسپرسو دبل

اینکه شما چه نوع طعمی را برای نوشیدن یک فنجان قهوه میپسندید موضوعی است کاملا سلیقه ای و شاید تا حدود زیادی نیز به اینکه شما در کدام کشور هستید و یا کیفیت کافه و تبحر کافی من یک کافی شاپ چقدر است نیز در میزان رضایتمندی شما از طعم قهوه ای که میل میکنید تاثیر گذار است، در مقاله فوق در مورد انواع قهوه های اسپرسو صحبت کردیم و میزان قهوه و تاثیر روی طعم آنها را نیز مورد بررسی قرار دادیم که شما عزیزان بتوانید انتخاب درست تری برای نوشیدن یک فنجان قهوه داشته باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت بروز هرگونه مشکل در اسپرسوساز خود می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز در تهران بهره مند شوید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست