تعمیر پنکه

خدمات تعمیر پنکه رومیزی، سقفی و ایستاده در مجموعه آی پی امداد با استفاده از قطعات اورجینال، گارانتی تا 12 ماه، فاکتور رسمی و هزینه مناسب در محل یا کارگاه پیشرفته توسط تکنسین های متخصص در تمامی نقاط شهر تهران به مشتریان ارائه می شود.

بازه هزینه تعمیرات پنکه: 120/000 الی 390/000 تومان
تکنسین متخصص: 250+
سفارش موفق: 500+ هزار
تعمیر پنکه

تعمیر پنکه سقفی، ایستاده، رومیزی و ... قطعا کاری تخصصی است، اما آی پی امداد این کار را به بهترین شکل و با بهترین قیمت برای شما انجام خواهد داد. خدمات مرکز تعمیرات پنکه شامل مناطق شرق، غرب، شمال و جنوب تهران می باشد. تعمیرکاران متخصص و ماهر آی پی امداد هرگونه خرابی پنکه شما را با استفاده از قطعات اصلی، گارانتی معتبر 3 الی 12 ماه و فاکتور رسمی تعمیر می کنند. همچنین با استفاده از خدمات تعمیر پنکه در آی پی امداد می توانید تا 75 درصد در هزینه های خود صرفه جویی کنید. در صورتی که پنکه شما نمی چرخد، باد گرم میزند، برعکس میچرخد، روشن نمی شود و ... می توانید از تکنسین های مجرب آی پی امداد برای عیب یابی و تعمیر هریک از قطعات دستگاه خود کمک بگیرید. لازم به ذکر است که با استفاده از خدمات این مجموعه به حفظ کیفیت و افزایش طول عمر دستگاه خود کمک خواهید کرد. برای ارتباط با مرکز آی پی امداد با شماره 02158941 یا 02191093903 تماس بگیرید.

خدمات تعمیر پنکه رومیزی، ایستاده و سقفی در آی پی امداد دارای 90 الی 365 روز گارانتی می باشد.

تعمیر در محل
فاکتور رسمی
گارانتی تا 12 ماه
قطعات اورجینال
پشتیبانی 24 ساعته
تاسیس از دهه 1370
مراجعه حضوری به کارگاه
تحویل کالا توسط پیک آی پی امداد

نحوه تماس و ثبت درخواست تعمیر پنکه در تهران

نحوه تماس با مرکز تعمیرات پنکه در تهران به شرح زیر است:

 • برای تعمیر پنکه خود می توانید با شماره 02158941 یا 02191093903 تماس حاصل فرمایید.
 • همچنین می توانید درخواست تعمیرات پنکه خود را به صورت آنلاین در سایت آی پی امداد ثبت کنید.

از چه روش هایی می توان برای تعمیر پنکه از خدمات آی پی امداد بهره مند شد؟

کاربران عزیز آی پی امداد می توانند به سه روش زیر از خدمات تعمیر پنکه رومیزی، ایستاده، سقفی و دیواری خود آی پی امداد بهره مند شوند:

 1. مراجعه حضوری به تعمیرگاه: برای تعمیر پنکه خود می توانید به آدرس کارگاه آی پی امداد درج شده در قسمت تماس با ما مراجعه کنید.
 2. تعمیر پنکه در محل: اگر مشکل جزئی در دستگاه خود دارید، تعمیرکار آی پی امداد می تواند در محل کار یا منزل شما مشکل را پیدا کرده و رفع کند. این بدان معنی است که تعمیر پنکه در محل شما امکان پذیر است.
 3. ارسال پنکه به کارگاه توسط پیک آی پی امداد: شما کاربران عزیز می توانید از خدمات پیک یا سفیر مجموعه آی پی امداد نیز بهره مند شوید. تمامی پیک های مجموعه آی پی امداد به باکس ضد ضربه مجهز هستند و دستگاه را با ضربه گیر وکیوم می کنند و سپس جهت تعمیرات به کارگاه ارجاع می دهند. در نهایت بعد از 72 ساعت کاری و پایان تعمیر پنکه، دستگاه را در محل به شما تحویل می دهند.

روش ارائه خدمات تعمیرات پنکه سقفی، دیواری و رومیزی در آی پی امداد

 1. پس از ثبت درخواست، لینک پنل کاربری برای شما ارسال می شود.
 2. شما می توانید نام تعمیرکار یا تعمیرگاه، زمان حضور وی، مدت گارانتی، فاکتور و … را در پنل کاربری خود مشاهده کنند.
 3. همچنین می توانید به صورت آنلاین با کارشناسان واحد پیگیری و شکایت در ارتباط باشید.
 4. تعمیرکار مربوطه در کمتر از یک ساعت یا طبق توافق با شما در محل حاضر می شود و خدمات تعمیر پنکه را ارائه می دهد.
 5. پس از انجام تعمیرات پنکه، فاکتور رسمی و گارانتی معتبر به شما عزیزان ارائه می گردد.
 6. در نهایت رضایت شما از عملکرد تکنسین پنکه توسط کارشناسان واحد Happy Call مجموعه آی پی امداد بررسی خواهد شد.
 7. همچنین می توانید برای امتیاز دهی به تعمیرکار مربوطه به پنل کاربری خود در سایت آی پی امداد مراجعه کنید.
 8. یک کارشناس از ابتدای درخواست سرویس تا پایان دوره گارانتی به صورت آنلاین در پنل کاربری شما را راهنمایی می کند.
 9. کلیه خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات پنکه دارای 3 تا 12 ماه گارانتی می باشد.

با استفاده از خدمات تعمیرکار آی پی امداد تا 75 درصد در هزینه تعمیر پنکه خود صرفه جویی نمایید.

sp-ip
نحوه تماس برای تعمیر پنکه در آی پی امداد
ثبت آنلاین درخواست تعمیرات در آی پی امداد
تماس با شماره تلفن 58941-021
بعد از ثبت درخواست تعمیر، پروفایل کاربری شما در سامانه مشتریان آی پی امداد ثبت می شود.

هزینه تعمیر پنکه رومیزی، سقفی و ایستاده

هزینه تعمیرات پنکه در آی پی امداد بسیار منصفانه است. کیفیت بالای کار همراه با قیمت های مناسب سبب شده تا بین مشتریان و مرکز آی پی امداد اعتماد دوطرفه برقرار باشد. یکی از خدماتی که در آی پی امداد به مشتریان ارائه می گردد، شفاف سازی کامل هزینه های تعمیر پنکه سقفی، ایستاده و رومیزی قبل از شروع تعمیرات دستگاه است. در این مجموعه پیش از اینکه تکنسین تعمیر پنکه را شروع کند، هزینه های ناشی از تعمیرات دستگاه را براساس نرخ اتحادیه برآورد خواهد کرد. سپس این هزینه ها را به مشتری اعلام می کند. اگر مشتری رضایت کامل داشته باشد، تعمیرکار آی پی امداد پنکه را عیب یابی و تعمیر می نماید. در پایان کار نیز فاکتوری شامل تمامی هزینه های تعمیر به مشتری تقدیم شده و هزینه ها مطابق با آن دریافت خواهد شد. به طور کلی هزینه تعمیرات پنکه با توجه به فاکتورهای زیر متغیر می باشد:

 • نوع مدل پنکه (سقفی، دیواری، ایستاده، رومیزی)
 • قطعه یا قطعات معیوب دستگاه
 • نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات پنکه
 • مدت زمان گارانتی دستگاه
 •  و …

تکنسین متخصص آی پی امداد پس از عیب یابی دقیق دستگاه شما، هزینه های مربوط به تعمیرات پنکه را مشخص خواهد کرد. لازم به ذکر است که اولویت تعمیرکار این مجموعه تعمیر و سپس تعویض قطعات پنکه شما می باشد. همچنین برای تعویض قطعات دستگاه شما تنها از قطعات اصلی با قیمت به صرفه استفاده می شود که در نهایت هزینه های شما را تا 75% کاهش خواهد داد. در جدول زیر به صورت حدودی قیمت انواع خدمات پنکه را ذکر کرده ایم.

جدول تعرفه خدمات

قطعات پنکههزینه تعمیرات پنکه
برد الکترونیکی170/000 الی 210/000 تومان
موتور190/000 الی 245/000 تومان
تايمر يا سوئيچ85/000 الی 110/000 تومان
استاتور يا جعبه دنده110/000 الی 140/000 تومان
گلوئی90/000 الی 150/000 تومان
پایه90/000 الی 130/000 تومان
موتور گردان افقی يا عمودی140/000 الی 170/000 تومان
سيم برق90/000 الی 140/000 تومان
بدنه سوئيچ110/000 الی 170/000 تومان
نمایش بیشتر

آی پی امداد تعمیر کدام مدل ها و برندهای پنکه را انجام می دهد؟

انواع مختلفی از پنکه ها در برندها و مدل های متنوعی وجود دارند که آی پی امداد به تعمیر تمامی آنها با بهترین کیفیت می پردازد. در صورتی که پنکه شما دچار خرابی شده است، می توانید از تعمیرکاران مجرب آی پی امداد برای رفع مشکل آن کمک بگیرید. در این مجموعه برای تعمیر هر کدام از لوازم خانگی نظیر پنکه از تعمیرکار مختص آن محصول در واحد فنی استفاده می شود. این کار باعث می شود کیفیت کار ارتقاء یافته و در نتیجه لوازم خانگی شما به شکل صحیح و در کمترین زمان تعمیر شوند. در ادامه به بررسی هریک از مدل های پنکه که در آی پی امداد عیب یابی و تعمیر می شوند، می پردازیم:

 • ایستاده (پایه دار)
 • رومیزی
 • سقفی
 • دیواری
 • مه پاش
 • تلسکوپی
 • قابل حمل

تکنسین های متخصص آی پی امداد انواع برندهای ایرانی و خارجی پنکه را تعمیر می کنند، اما برندهایی که خرابی بیشتری داشته و تقاضای تعمیر بیشتری دارند، عبارتند از:

 • میدیا Midea
 • تولیپس Toulips
 • سانی Sunny
 • ویداس Vidas
 • سایا Saya
 • پارس خزر Pars Khazar
 • هاردستون Hardstone
 • تفال Tefal
 • کنوود Kenwood
 • جنرال General
 • فلر Feller
 • ارشیا Arshia
 • و …

خدمات تعمیرکار پنکه در آی پی امداد

هریک از انواع مدل های پنکه ممکن است با گذشت زمان یا به دلایل مختلفی نظیر استفاده نامناسب دچار ایراداتی شوند که در این شرایط باید اقدام به تعمیرات پنکه خود نمایید. در همین راستا، متخصصین مرکز آی پی امداد انواع خدمات مربوط به تعمیر جزئی و کلی مدل های مختلف پنکه را با بهترین کیفیت به مشتریان ارائه می دهند. کارشناسان مجموعه آی پی امداد می توانند هریک از مشکلات پنکه شما را به صورت دقیق عیب یابی کرده و با استفاده از ابزار پیشرفته و قطعات فابریک آنها را برطرف نمایند. از جمله خدماتی که توسط تعمیرکاران آی پی امداد جهت تعمیر پنکه به مشتریان ارائه می شود، شامل موارد زیر است:

 • تعمیر و تعویض کلیه قطعات پنکه نظیر: موتور، خازن، پروانه، پره ها، شبکه سیمی محافظ پره ها، تایمر، سوئيچ، صفحه کلید، قاب، پایه، دسته، برد الکترونیکی، سیم و کابل، ریموت، بوش، گلویی و …
 • سرویس کامل پنکه نظیر شستشو و تمیزکاری پره ها، روغن کاری بلبرینگ های شفت و …

مرکز تعمیر پنکه در تهران

مرکز تعمیرات پنکه دارای شعب متعددی در سطح شهر و مناطق مختلف تهران است. ازدیاد این شعب دو مزیت مهم دارد، اولا اینکه در صورت هرگونه مشکل و نیاز به خدمات تعمیرات پنکه، به راحتی با مراجعه به نزدیک ترین شعبه مشکل شما حل خواهد شد و دوما در کوتاه ترین زمان، تکنسین متخصص آی پی امداد برای تعمیرات پنکه به محل شما مراجعه خواهد کرد. این مجموعه دارای شعبه هایی در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران می باشد که می تواند در سریع ترین زمان ممکن خدمات مربوطه را به مشتریان خود ارائه نماید. کلیه خدمات تعمیر پنکه در تهران در سریع ترین زمان، با قطعات اصل و گارانتی معتبر انجام می شود.

خدمات پنکه در محل کار یا منزل

آی پی امداد به منظور رفاه حال مشتریان خود، خدمات تعمیرات پنکه را در محل و منزل آنها ارائه می دهد. بر همین اساس، تکنسین های این مرکز در همان روزی که سفارش تعمیر مشتری ثبت می شود، به محل مورد نظر اعزام می شوند. البته شایان ذکر است که زمان حضور تکنسین آی پی امداد در محل با مشتری هماهنگ می شود تا مشکلی پیش نیاید. آنها با نحوه عیب یابی و تعمیر انواع مدل های پنکه آشنایی دارند و به همین جهت نیز کار عیب یابی و تعمیر پنکه در محل را با سرعت بالایی انجام می دهند. تعمیر پنکه در منزل و محل کار می تواند مزایای زیادی را برای مشتریان به همراه داشته باشد. حرکت ندادن دستگاه پنکه و جلوگیری از هرگونه احتمال آسیب به دستگاه قطعا مهمترین نکته قابل توجه است. آی پی امداد شرایطی را برای هر متقاضی ایجاد کرده است که مشتریان بتوانند خدمات مورد نیاز را در محل کار یا منزل دریافت کرده و در وقت و هزینه های خود نیز صرفه جویی نمایند.

استفاده از خدمات تعمیرات پنکه در آی پی امداد چه مزایایی دارد؟

برای اینکه بتوانید پنکه خود را با بهترین کیفیت تعمیر کنید، می توانید از خدمات مرکز مجاز و معتبر آی پی امداد بهره مند شوید. این مجموعه از سال 1370 اقدام به فعالیت در زمینه تعمیرات انواع لوازم خانگی نظیر پنکه در تهران نموده است و طی سال ها با در نظر گرفتن رضایت و آسایش مشتریان خود توانسته است به جایگاه بالایی در این زمینه دست پیدا کند. در ادامه هریک از مزایای استفاده از خدمات تعمیرات پنکه سقفی، ایستاده، رومیزی و … در آی پی امداد را برای شما شرح خواهیم داد:

 • تعمیرکاران آی پی امداد از تخصص و مهارت بسیار بالایی برخوردار هستند.
 • برای کلیه خدمات به مشتریان گارانتی معتبر 3 الی 12 ماه ارائه می دهد.
 • از قطعات اصلی و درجه یک برای تعمیر پنکه شما استفاده می شود.
 • کلیه خدمات در اسرع وقت در محل مورد نظر مشتری ارائه می گردد.
 • خدمات آی پی امداد می تواند هزینه های شما را تا 75% کاهش دهد.
 • دارای شعب مختلفی در سراسر نقاط شهر تهران می باشد.
 • کارشناسان واحد پشتیبانی این مجموعه به صورت آنلاین و 24 ساعته از مشتریان پشتیبانی خواهند کرد.

عیب یابی مشکلات رایج پنکه

شما می توانید برخی از مشکلاتی که در پنکه وجود دارند را بدون حضور تعمیرکار، به تنهایی برطرف کنید. البته اگر دارای دانش فنی در زمینه‌ تعمیرات لوازم الکتریکی نیستید، به هیچ عنوان به تعمیر پنکه‌ خود فکر نکنید. مرکز تعمیرات پنکه در آی پی امداد با اعزام تعمیرکاران ماهر و مجرب به محل، پنکه شما را با بالاترین کیفیت و پایین ترین هزینه تعمیر خواهد کرد. در ادامه به بررسی هریک از مشکلات پنکه سقفی، رومیزی، ایستاده و .. پرداخته ایم.

نچرخیدن پره های پنکه

 • در ابتدا، بررسی کنید که آیا دوشاخه دستگاه به درستی به پریز وصل شده است. همچنین مطمئن شوید که سیم برق با جریان برق ارتباط برقرار کرده است.
 • بررسی کنید که سایر اجزای دستگاه مانند موتور درست کار کنند. در صورتی که همه چیز به درستی کار می‌ کند، ممکن است مشکل در قسمت پره های پنکه باشد.
 • در صورتی که هر نوع ذرات گرد و خاکی بر روی پنکه تجمع داشته باشد، می تواند باعث نچرخیدن پنکه شده و کارکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد.
 • بنابراین، پنکه را و تمامی تجهیزات آن باز کرده و پس از تمیز شدن، همه را در جای خود قرار دهید.

صدای بلند پنکه

 • در بسیاری از موارد، علت صدای پنکه سقفی، ایستاده و رومیزی می تواند به دلیل وجود گرد و خاک بر روی دستگاه باشد. شما می توانید با پاک کردن پنکه با یک دستمال تمیز و خشک، مشکل آن را رفع کنید.
 • ممکن است این صدا به دلیل عدم تعادل دقیق وزنی بین پره ها باشد. شما می توانید با دستیابی به پره های پنکه و تعادل دادن پره ها، مشکل را حل کنید.
 • استفاده از روغن روان کننده موتور می تواند به شما در تعمیر مشکل صدای پنکه کمک کند.
 • بلبرینگ ها یکی از پایه های مهم پنکه هستند و در صورت خرابی می توانند باعث ایجاد صدا شوند. در این صورت، شما باید بلبرینگ های پنکه خود را تعویض کنید.

روشن نشدن پنکه

 • اطمینان حاصل کنید که پنکه به یک منبع تغذیه سالم متصل شده است. همچنین کابل برق را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که عیبی در آنها وجود ندارد.
 • ممکن است دکمه روشن و خاموش در پنکه به خوبی کار نکند.
 • همچنین مطمئن شوید که دکمه ها به درستی تنظیم شده باشد.
 • اگر پس از بررسی همه موارد فوق پنکه هنوز روشن نمی شود، ممکن است مشکل در بخش موتور پنکه باشد.

کار نکردن پنکه

 • اطمینان حاصل کنید که پنکه به صورت صحیح به منبع برق متصل شده است و قطعات مربوط به تغذیه، مانند کابل برق یا دوشاخه مشکلی ندارند.
 • بعضی از پنکه ها دارای چند حالت سرعت هستند. اگر پنکه شما دارای این قابلیت است، اطمینان حاصل کنید که سرعت آن به درستی تنظیم شده، در حالی که پنکه روشن است، سرعت آن را افزایش دهید.
 • اگر با مراحل قبلی مشکل رفع نشد، موتور پنکه را بررسی کنید. بررسی کنید که پنکه به صورت آزاد و بدون مشکل می چرخد. در صورتی که پنکه نمی تواند بچرخد، ممکن است بلبرینگ ها یا دیگر اجزای مکانیکی آن خراب باشند.
 • اگر همه چیز به درستی کار می کند اما همچنان متوجه علت کار نکردن پنکه خود نشده اید، ممکن است روی حالت خاموش قرار گرفته باشد. در چنین حالتی، دکمه روشن و خاموش را بررسی کنید.

برعکس چرخیدن پنکه

 • با تنظیم اولیه‌ پنکه در برخی از موارد می‌ توان مشکل برعکس چرخیدن پنکه را برطرف کرد.
 • در صورتی که پس از تنظیم دستگاه نیز همچنان این مشکل وجود دارد، لازم است خازن و موتور دستگاه را بررسی کنید.
 • برای بررسی علت برعکس چرخیدن پنکه و رفع مشکل دستگاه خود می توانید از خدمات متخصصین مرکز مجاز آی پی امداد بهره مند شوید.

خاموش شدن پنکه

 • ابتدا مطمئن شوید که دستگاه به خوبی به برق متصل شده است. چک کنید که دیگر دستگاه ها یا لامپ ها در اتاق شما کار می کنند یا خیر.
 • سوییچ پنکه را باز و بسته کنید.
 • اگر پنکه شما برای مدت طولانی استفاده شده و گرم شده باشد، ممکن است به دلیل سیستم حفاظت حرارتی، خاموش شود. برای حل این مشکل به پنکه اجازه دهید که برای مدتی خاموش شود و سپس دوباره آن را روشن کنید.
 • در صورتی که پس از بررسی نکات بالا مشکل شما حل نشود، احتمالاً یک قطعه الکترونیکی در پنکه شما دچار مشکل شده است.

باد گرم زدن پنکه

 • در صورتی که فن به شدت کثیف باشد، ممکن است بادگیری خود را به خوبی انجام نداده و باد خنک را به درستی حرکت ندهد.
 • در صورتی که فن شما به شدت خراب شده و قابلیت تعمیر نداشته باشد، بهتر است فن را جایگزین کنید.
 • اگر هنوز مشکل گرم شدن دستگاه وجود دارد، بررسی کنید که سیم های دستگاه به درستی وصل شده و دچار خرابی نشده باشند.
 • برای جلوگیری از بروز مشکل باد گرم زدن پنکه، مطمئن شوید که مسیر خروجی هوا از پنجره مناسب است.

چنانچه تخصصی در زمینه عیب یابی و رفع مشکل دستگاه خود ندارید، تعمیرکار پنکه در آی پی امداد می تواند به شما کمک نماید.

سوالات متداول تعمیرات پنکه

سوالات متداول تعمیر پنکه در آی پی امداد که توسط مشتریان مطرح می شود، به شرح زیر است:

هزینه تعمیرات پنکه در مجموعه آی پی امداد بر اساس تعرفه اتحادیه و با توجه به نوع ایراد دستگاه شما تعیین می شود.

کلیه خدمات تعمیر پنکه در آی پی امداد دارای گارانتی معتبر 3 الی 12 ماه می باشد.

برای استفاده از خدمات تعمیرات پنکه توسط تکنسین های متخصص و مجرب آی پی امداد می توانید با شماره 02158941 تماس بگیرید.

شما کاربران گرامی می توانید پنکه خود را حضورا به کارگاه مجهز آی پی امداد منتقل کرده و یا از خدمات تعمیرات دستگاه خود در محل بهره مند شوید.

7 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • محسن مطلب 10 شهریور 1402

  سلام خسته نباشید، پروانه 6 پر پنکه geepas مدل Gf21112N رو موجود دارین؟ ممنون

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 11 شهریور 1402

   درود، باید پنکه بررسی شده و سپس پروانه روی آن نصب شود. می توانید با شماره 02158941 تماس بگیرید.

   پاسخ دادن
 • یوسف مقدم 19 خرداد 1402

  با سلام، موتور نو برای پنکه خریدم و نصب کردم. الان کار میکنه و داغم نمیکنه ولی خیلی زور میزنه مشکل چیه؟ ممنون

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 19 خرداد 1402

   درود، مشکل از موتور دستگاه است که باید چک شود.

   پاسخ دادن
   • یوسف 19 خرداد 1402

    سلام مجدد اگه سیماشو اشتباه بزنیم میسوزه؟

    پاسخ دادن
    • آی پی امداد 20 خرداد 1402

     درود، هرگونه اتصالات نادرست در دستگاه موجب بروز خرابی یا سوختگی موتور خواهد شد.

     پاسخ دادن
     • یوسف 20 خرداد 1402

      ممنون از راهنماییتون

اینستاگرام آی پی امداد