تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن

تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن

نکات مهم از یخچال ، فریزر

در مقاله تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن ؛ تاریخچه یخچال ، راهنمای صرفه جویی در مصرف انرژی یخچال فریزر ، نکات ضروری برای استفاده کار آمد از یخچال ، چگونگی تنظیم یخچال تا مواد غذایی تازه داشته باشید ، نکات استفاده از فریزر ، نکات استفاده از درب یخچال ، نکات استفاده از قفسه های بالای یخچال و پایین یخچال ، نکات حفظ ایمنی غذا در یخچال را برای شما عزیزان شرح داده ایم ، لطفا با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید .

توجه : در مقاله نکات مهم از یخچال فریزر به معرفی صفحات نمایندگی تعمیرات یخچال نیز میپردازیم .

تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به تاریخچه یخچال میپردازیم .

قبل از اختراع یخچال و فریزر، یخچال ها برای ذخیره سازی سرما برای بیشتر سال استفاده می شدند. در طول زمستان آنها در نزدیکی دریاچه های آب شیرین قرار داشتند یا در فصل زمستان برف و یخ بسته می شدند و یخچال هایی را با ان ها تشکیل می دادند و بعدها بسیار شایع شدند. استفاده از مواد طبیعی برای خنك كردن غذاها نیز استفاده می شد.مثلا در کوه ها، آب روان حاصل از ذوب شدن برف یک راه مناسب برای سرد کردن نوشیدنی ها است و در طول زمستان می توانید شیر تازه را فقط با نگه داشتن آن در فضای باز تازه نگه دارید. کلمه "یخچال" حداقل در اوایل قرن 17 استفاده شد .
تاریخچه ی یخچال مصنوعی زمانی آغاز شد که ویلیام کولن، استاد اسکاتلندی، یک ماشین یخچال کوچک را در سال 1755 طراحی کرد. کالن از یک پمپ برای ایجاد یک خلاء جزئی در ظرفی از دی اتیل اتر استفاده کرد که سپس گرما را از هوای اطراف جذب می کرد. با این آزمایش حتی مقدار کمی یخ را ایجاد کرد، اما در آن زمان کاربردی عملی نداشت.

یخچال و فریزر خانگی:

در سال 1913، یخچال و فریزر برای استفاده خانگی و خانگی توسط فرد ولف از فورت وین، ایندیانا با مدل های ساخته شده از یک واحد که بر روی یک جعبه یخ نصب شده بود، اختراع شد. در سال 1914، مهندس ناتانیل بول ویلز از دیترویت، میشیگان، یک ایده را برای یک واحد خنک کننده ی الکتریکی کاربردی معرفی کرد که بعدا به پایه Kelvinator تبدیل شد. یخچال و فریزر با کمپرسور در پایین یخچال توسط آلفرد مولونز در سال 1916 اختراع شد. یخچال و فریزر توسط کارل مونترز و بالتازار پلاتن در سال 1922 در سوئد اختراع شد در حالی که هنوز دانشجویان در موسسه سلطنتی فناوری در استکهلم در حال بررسی بودند. این یک موفقیت جهانی بود و توسط شرکت Electrolux ( نماییندگی تعمیرات یخچال الکترولوکس )تجاری شد. پیشگامان دیگر عبارت بودند از چارلز تلی، دیوید بویل و رائول پیکت. کارل فون لینده اولین کسی بود که این محصول را ثبت اختراع کرد و یخچال و فریزر عملی و جمع و جوری را ساخت.

آیا میدانید بیشترین خرابی و ایرادی که در یخچال فریزرها به وجود میاید عدم داشتن برودت و سرما در این محصول میباشد . عاملی که سبب میشود شما خیلی زود متوجه خرابی سیستم برودتی خود شوید که بدون در نظر کرفتن خرابی کمپرسور و نداشتن گاز مخصوص در سیستم های نوفراست میتواند علت های دیگری هم داشته باشد . در دستگاه های ساید بای ساید عوامل خرابی میتواند بیشتر باشد مانند اینکه دستگاه آبگیری نکند و یا سیستم یخسازی آن فعال نباشد و یا آب و یخ از محل مخصوص خارج نگردد . از موارد دیگر میتوان به اتومات نکردن و یا یکسره کار کردن یخچال ها اشاره کرد که میتواند علت های مختلفی داشته باشد . موارد دیگر هم میتواند خرابی و یا فاسد شدن و یا از پارگی لاستیکهای دور درب نام برد و یا اینکه صدای کارکرد دستگاه تغییر پیدا میکند که این مورد هم میتواند علت های مختلفی داشته باشد. ( تعمیر یخچال )

نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک ، نمایندگی تعمیرات یخچال دوو ، نمایندگی تعمیرات یخچال بوش

در این قسمت به نکات ایمنی یخچال میپردازیم :

راهنمایی صرفه جویی در مصرف انرژی یخچال فریزر

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به راهنمای صرفه جویی در مصرف انرژی یخچال فریزر میپردازیم .
امروزه در صد خانواده های بهره مند از این وسیله خانگی در مقایسه با سایر لوازم خانگی در ردیف اولین و مهمترین  وسیله خانگی در کشور قرارداده شده اند. اولین نکته در انتخاب یخچال فریزر دقت در وجود استاندارد موارد ایمنی و مصرف انرژی می باشد.از بین مدل های مشابه یخچال و فریزری را انتخاب نمایید که مصرف انرژی کمتری داشته باشد میزان مصرف برق هر دستگاه الکتریکی برروی صفحه مشخصات فنی آن حک شده است . اندازه یخچال را با توجه به افراد خانواده انتخاب نمایید زیرا اگر ما یخچالی بزرگ خریداری نماییم که نتوانیم از همه ظرفیت آن استفاده نماییم انتخاب درستی نخواهد بود چون اگر یخچال ما خالی یا نیمه خالی بماند در واقع انرژی به هدر می رود و در نتیجه مصرف برق بالا خواهد رفت. برای شروع بکار یخچال پس از وصل آن به برق درجه ترموستات را روی مقدار متوسطی (مثلا شماره 4 قرار دهید و بگذارید یخچال حداقل 3 ساعت خالی و با دربسته کارکند تا برودت به حد لازم برسد). در یخچالهایی که برفک زدایی بصورت دستی انجام می شود باید به طور متناوب و پیوسته برفک زدایی انجام شود زیرا در غیر اینصورت بازده انرژی کاهش می یابد در ضمن هرگز برای پاک کردن از وسایل نوک تیز یا فلزی است فاده نکنید،بعد از برفک زدایی یخچال ترموستات را روی درجه گرمتری قرار دهید که سبب صرفه جویی بیشتر در انرژی شود . با انتخاب یخچالهای مجهز به سیستم برفک آب کنی اتوماتیک (نوفراست) مصرف انرژی بدون دخالت مصرف کننده کاهش می یابد.قرار دادن یخچال یا فریزر در مجاورت منابع و دستگاههای حرارت زا از قبیل :اجاق گاز،آبگرمکن،شوفاژ و همچنین تابش نور مستقیم نور آفتاب مصرف انرژی آن را افزایش می دهد.
اگر یخچال و فریزر داخل آشپزخانه قرار دارند آنها را دور از ماشین ظرفشویی و اجاق (در صورت لزوم در یک محل محفوظ ) نگه دارید .حداقل 2 سانتی متر در اطراف آنها فاصله قرار دهید تا هوا جریان یابد.
فضای پشت یخچال و فریزر برای گردش هوا باید حداقل به اندازه 20 سانتی متر باز باشد ضمنا لازم است لوله های پشت یخچال فریزر حداقل سالی دوبار گردگیری شود این کارها باعث انتقال حرارت بهتر بین هوا و لوله ها خواهد شد،لاستیک های دور درب یخچال فریزر را بازرسی نمایید زیرا ممکن است در طول زمان خراب شده باشند که باعث افزایش جذب گرما و کاهش بازده انرژی می گردد.
از قرار دادن مواد غذایی گرم و داغ در یخچال یا فریزر بپرهیزید ابتدا این مواد را در محیط سرد  نموده و سپس بعد از اینکه خنک شدند آنها را در یخچال فریزر قرار دهید درصورت گذاشتن مقدار زیادی مواد غذایی در یخچال بخصوص فریزر فشار زیادی به موتور یخچال فریزر وارد می شود.
روی غذاها بخصوص مایعات را بپوشانید در غیر اینصورت باعث ورود رطوبت به یخچال گشته و مصرف انرژی یخچال را بالا می برند.
ظروف غذا را با نایلون و یا در مخصوص و یا ورق آلومینیوم بپوشانید و سایر مواد غذایی را نیز در حد امکان در کیسه های عایق بگذارید تا برفک تولید نشود.
برفک ها را بطور مرتب آب نمایید زیرا در صورتیکه ضخامت برفکم به 5 میلی متر برسد مصرف انرژی بالا می رود .
در صورت وجود لامپ در یخچال فریزر مطمئن شوید که هنگام بسته شدن در لامپ خاموش نشود.
از قراردادن هرگونه پارچه برروی طبقات یخچال فریزر باید پرهیز نمود چون اینکار مانع گردش هوا در یخچال گشته و مصرف برق یخچال را بالا می برد.
درصورتیکه ناچار به جابجایی یخچال فریزر هستید حداقل دوساعت پس از تغییر محل یخچال فریزر را به برق متصل نمایید.
لاستیکهای عایق دور یخچال فریزر را تمیز نگاه دارید و درصورت فرسوده بودن و یا ازدست دادن خاصیت آهنربایی که باعث می شود درزهای در به بدنه به خوبی متصل نشود لاستیکها را در آن صورت تعویض نمایید.
مواد غذایی را پیش از سرد شدن کامل در یخچال و فریزر قرار ندهید و از گذاشتن همزمان مقدار زیادی مواد غذایی در یخچال و بخصوص فریزر خودداری کنید عدم رعایت این نکات موجب وارد آمدن فشار زیاد برموتور یخچال و فریزر می شود.
برای تمیز نمودن یخچال فریزر حتما آنرا از برق بکشید تاهم ازخطرات برق گرفتگی در امان باشید و هم از مصرف بی رویه برق جلوگیری شود.
در یخچال را زیاد باز نگذارید چون هوای سرد آن بیرون می رود و یخچال باید برق بیشتری را استفاده کند تا دوباره هوای داخلش را خنک نگه دارد.
چنانچه مصرف برق یخچال یا فریزر را از روی برچسب انرژی یادداشت نموده باشید و بخواهید هزینه سالانه یخچال یا فریزر را محاسبه نمایید کافی است مصرف سالانه یخچال یا فریزر را در بهای برق ضرب نمایید تا هزینه تقریبی سالانه برق بدست آید همچنین از روی برچسب انرژی به آسانی می توانید مصرف برق یخچال یا فریزرها را باهم مقایسه نمایید.
در مواقعی که برای مدت کوتاهی خانه را ترک می کنید و یا به مسافرت می روید ترموستات یخچال را روی درجات پایین تر تنظیم نمایید تا موتور کمپرسور یخچال کمتر کار کند.
مجموعه آی پی امداد با داشتن جواز وپروانه کسب از اتحادیه مربوطه و با تکنسین هایی مجرب و دوره دیده آماده ارائه هرگونه خدمات و تعمیر ونگهداری یخچال شما  ( تعمیر یخچال ) هموطنان گرامی با هر برندی که باشد را دارد یکی از افتخارات ما توانایی جلب رضایت شما مشترک محترم میباشد با اطمینان خاطر تعمیرات خود را به ما بسپارید ما میتوانیم در اسرع وقت جواب اعتماد شما را پاسخ دهیم .

نکات ضروری برای استفاده کارآمد از یخچال

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به نکات ضروری برای استفاده کار آمد ازیخچال میپردازیم .

مطمئن شوید که دمای یخچال مناسب است

نگه داشتن یخچال در دماین مناسب بسیار ضروری می باشد یخچال با دمای بیش از حد گرم می تواند مواد غذایی نا امن و پر باکتری ها کند ، اما نگه داشتن آن بیش از حد سرد نیز می تواند غذا خراب کند و هزینه های انرژی اضافی را نیز در برداشته باشد ، وزارت انرژی توصیه می کند که محفظه غذای اصلی بین 37 تا 40 درجه فارنهایت و فریزر در 5 درجه فارنهایت نگهداری شود. برای اندازه گیری دما در یخچال یک دماسنج را در یک لیوان آب در مرکز سرما قرار دهید و بگذارید آن را به مدت 24 ساعت بگذارید. برای فریزر، آن را بین اقلام یخ زده قرار دهید و پس از 24 ساعت بررسی کنید .

نمایندگی تعمیرات یخچال ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی ، نمایندگی تعمیرات یخچال زیمنس ، نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر

چگونه می توان یخچال خود را تنظیم کرد تا غذا را تازه تر، طولانی تر نگهداری کند (و مصرف انرژی خود را نیز کاهش دهد)

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به نکات تنظیم درست و مناسب یخچال جهت تازه نگه داشتن غذا میپردازیم .

نکته: یخچال شما نه تنها یک محفظه برای نگهداری غذا است؛ این دستگاهی با تکنولوژی بالا است که به شما کمک می کند تا تمام غذاهای مورد علاقه، چاشنی ها و خوراکی های خود را در شرایط مطلوب ذخیره کنید. نه تنها یخچال ها دارای بخش های مختلفی هستند که اهداف متفاوت دارند، بلکه دارای مناطق مختلف دما نیز هستند. این بدان معنی است که اگر شما چیزهایی را در جای اشتباه ذخیره می کنید، از معجزه ی معروف یخچال (تازه نگه داشتن مواد) محروم هستید و این منجر به از دست دادن غذا، از دست دادن پول و تمایل کمتر به آشپزی در خانه می شود، چه کسی می خواهد با مواد غذایی دوست داشتنی اش که فاسد و خراب شده   روبرو شود؟

خنک کردن

غذا باید در دماهای سرد حفظ شود تا از رشد باکتری ها و سایر میکروب هایی که باعث خراب شدن غذا می شود جلوگیری شود و باعث بیماری نشود. یخچال ها باید در 40 F یا پایین نگه داشته شوند و فریزرها باید به 0 F تنظیم شوند. اما حتی اگر یخچال و فریزر به اندازه کافی سرد باشد، درجه حرارت در قسمت های مختلف یخچال متفاوت است، بسته به اینکه چقدر نزدیک به عنصر خنک کننده است. قلق یخچال و فریزر را به دست بیاورید در این صورت عمر غذای شما در یخچال  بیشتر طول خواهد کشید.

نکات استفاده از فریزر

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به نکات استفاده از فریزر میپردازیم .

بیایید با طرز کار با فریزر یخچال ها آشنا بشویم: فریزرها برای نگهداری مواد یخ زده هستند، مانند یخ ، میوه های یخ زده، سبزیجات، گوشت، انواع سرخ کردنی های از پیش آمده شده و ... شما در فریزر قرار می گیرد ، شما همچنین می توانید یک مقدار شگفت انگیز از غذاهای دیگر را در فریزر برای استفاده های بعدی ذخیره کنید، مانند سس ماکارونی ، توجه داشته باشید: شما می توانید نان را تا سه ماه در فریزر منجمد کنید، اما آن را در یخچال ذخیره نکنید یخچال آن را خشک می کند . ترفند کار با فریزر ها، بسته بندی غذاهای محکم در ظروف خود است و چیزها را به خوبی سازماندهی کردن است ، زیرا این ذخیره سازی مواد را بهینه سازی می کند و همچنین باعث صرفه جویی در انرژی می شود. به جای استفاده از ظرف های شیشه ای، که می تواند در فریزر بر اثر دمای بسیار پایین بشکنند آن ها را در ظروف پلاستیکی یا کیسه های فریزر قرار دهید و مرتب بسته بندی کنید ، مقدار مواد در هر بار استفاده را در یک بسته بندی قرار دهید تا در هنگام استفاده نگران جدا سازی مقداری از مواد نباشید .

 

نکات استفاده از درب یخچال

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به نکات استفاده از درب یخچال میپردازیم .
دربها گرمترین قسمت یخچال هستند و باید غذاهائی که بیشتر در معرض خراب شدن مقاوم هستند در این قسمت قرار بگیرد. (چاشنی ها، آبمیوه ها و دیگر مواد غذایی را که می توانند در این نوسانات دما مقاومت کنند، نگهداری کنید. (و به یاد داشته باشید که حتی چاشنی عمر مفید ی دارد که باید به آن توجه کرد و از آنجا که درب های یخچال می توانند گرم شوند (مخصوصا وقتی که آنها اغلب باز و بسته می شود)، لبنیات را نباید در اینجا قرار دهید زیرا دما در این نقطه مناسب این مواد خوراکی نیست ، شیرینی ها و رول ها را نیز در این قسمت قرار ندهید زیرا دمای نامناسب برای این خوراکی ها باعث ایجاد باکتری ها می شود.

 

نکات استفاده از قفسه های بالا یخچال

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به نکات استفاده از قفسه های بالا یخچال میپردازیم .
قفسه های بالایی یخچال دارای دمای مناسب تر هستند، در حالی که قفسه های پایین تر سردترین قسمت هستند. یک استراتژی حرفه ای در استفاده از یخچال این است که مواد غذایی را که نیازی به پختن ندارند در بالای یخچال قرار دهید. این شامل نوشابه، نوشیدنی ها و غذاهای آماده است. گیاهان را می توان با قرار دادن آنها به صورت منظم در یک ظرف شیشه ای با آب و بافت آن یا در یک کیسه پلاستیکی نگهداری کنید،  شما همچنین اگر می خواهید می توانید برای دسترسی آسان به انواع توت ها آن ها را در اینجا نگهداری کنید .

نکات استفاده از قفسه های پایین یخچال

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به نکات استفاده از قفسه های پایین یخچال میپردازیم .

قفسه های پایین تر بهترین گزینه برای گوشت خام، تخم مرغ، غذاهای دریایی و دیگر لبنیات است که در سردترین دمای ممکن در یخچال ذخیره می شوند، برای جلوگیری از گسترش باکتری گوشت خام به مناطق دیگر، یک بخش خاصی از یخچال را به عنوان قفسه ی گوشت در یخچال خود اختصاص دهید. گوشت را در بسته بندی اصلی خود نگهدارید و آن را بر روی یک صفحه یا در داخل و جعبه دست ساز که مرتب تمیز می شود قرار دهید.

به طور کلی: قفسه های خود را بیش از حد بارگیری نکنید ، بر خلاف فریزر، یخچال نباید کاملا از مواد غذایی بسته بندی شود،  هوای سرد نیاز به جریان یافتن در یخچال دارد و اگر این موقعیت را نداشته باشد، با دما و گرما جابه جا می شود، مزیت دیگر پر نکردن یخچال این است که گاها مواد غذایی به صورت نامنظمی به علت کمبود جا در کنار یکدیگر بارگیری می شوند و به هنگام بستن درب یخچال مشکل ایجاد می شود و درب به درستی بسته نمی شود و گاها کاربر متوجه این موضوع نمی گردد و همین باعث افزایش دما در یخچال و فشار به کمپرسور یخچال می شود و هزینه های تعمیراتی را برای شما به همراه خواهد داشت .

نکات حفظ ایمنی غذا در یخچال

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به نکات حفظ ایمنی غذا در یخچال میپردازیم .

نگه داشتن غذا به درستی سرد در یخچال باعث کاهش رشد باکتری ها می شود. در دمای بین 5 تا 63 درجه سانتیگراد ("منطقه خطر")، باکتری ها بر روی غذا می توانند به نقطه ای تبدیل شوند که می تواند شما را بیمار کنند. در اینجا برخی از قوانین خوب برای حفظ ایمنی غذا وجود دارد:
-یخچال را در دمای 5 درجه سانتیگراد یا پایین نگه دارید.
دماسنج یخچال بدون جیوه را در قفسه ی پایین در بالای یخچال قرار دهید و دمای آن یک بار در هفته بررسی کنید.

-اعداد روی شماره گیری ترموستات یخچال لزوما نشانگر خواندن دما نیستند، بنابراین از دماسنج برای چک کردن دمای محفظه داخلی یخچال استفاده کنید راهنمای استفاده از یخچال خود را مطالعه کنید و از مواد غذاهای صحیح در هر درجه حرارت استفاده کنید.

-درب یخچال را به درستی ببندید، زیرا اگر درب باز شود، درجه حرارت افزایش می یابد.
-برخی برای تصفیه کردن آب آشامیدنی مصرفی خود آب را قبل از مصرف می جوشانند به یاد داشته باشید آب پس از جوشاندن باید در محیط آشپزخانه قرار گیرد تا به دمای محیط برسد و سپس برای مرحله خنک سازی به یخچال منتقل گردد ، قرار دادن آب جوش در یخچال باعث افزایش دما در یخچال و آسیب به آن خواهد شد .

ذخیره سازی مواد در یخچال

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به ذخیره سازی مواد در یخچال میپردازیم .

 1. بسیار مهم است که از فاسد شدن مواد غذایی خام و غذاهای آماده  جلوگیری شود.
 2. غذاهای آماده برای خوردن مانند پنیر، ماست، گوشت و گوشت پخته شده را در وسط و بالا قفسه نگه دارید.
 3. گوشت خام، ماهی و مرغ را در ظروف مهر و موم شده در قفسه پایین قرار دهید تا آنها یکدیگر را لمس نکنند و یا بر روی غذاهای دیگر نریزند.
 4. ظرف دو ساعت پس از پخت غذا را در یخچال قرار دهید و ظرف سه روز آن را بخورید.
 5. پس از گذشت تاریخ مصرف غذا دیگر قابل خوردن نخواهد بود و در صورت عدم رعایت این نکته دچار مسمومیت غذایی خواهید شد .

نکات تمیز کردن یخچال

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به نکات تمیز کردن یخچال میپردازیم .

 1. یخچال را به طور منظم، به ویژه درب یخچال، قفسه ها و محفظه های ذخیره سازی را تمیز کنید.
 2. تمام سطوح را کاملا با آب گرم و صابون بشویید، سپس آنها را تمیز کنید.
 3. سطوح خشک را کاملا با یک حوله یا رول کاغذی آشپزخانه پاک کنید.
 4. بلافاصله پس از نشتی یا ریختن آبمیوه یا دیگر مواد در یخچال آن را پاک کنید .
 5. هرگز از مواد پاک کننده استفاده نکنید که ممکن است باعث تغییر در طعم مواد غذایی یا آسیب به یخچال گردد .
 6. حداقل یکبار در هفته، غذاهای مورد نظر را که تاریخ مصرف را گذرانده اند، بررسی کنید و آنها را از یخچال بیرون بکشید.

پاک کردن کویل ها

در صفحه تاریخچه یخچال و نکات مهم و مصرفی آن به پاک کردن کویل ها میپردازیم .

این کویل های فلزی در پشت یخچال شما به خلاص شدن  گرما از کمپرسور ( بخشی که در واقع یخچال شما را خنک می کند) کمک می کند . به گفته وزارت انرژی، تمیز نگه داشتن کویل ها از گرد و غبار و کثیفی، به این معنی است که کمپرسور مجبور نیست که سخت کار کند تا غذای شما را خنک کند.

چرا یخچال اتومات نمیکند ، علت خاموش نشدن موتور یخچال ، قیمت ترموستات یخچال ، تعویض ترموستات یخچال ، تعویض لاستیک دور درب یخچال

 

6 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
روح اله فرحی 20 مهر 1398

سلام سیم باریکی که زیر برفک یخچال هست قطع شده چجور میشه درست کرد ایا گازشم خالی شده

پاسخ دادن
  مدیر 20 مهر 1398

  سلام ف برند یخچال شما چیست ؟ آیا منظور شما سیم ترموستات است ؟

  پاسخ دادن
مریم تمدن خواه 07 شهریور 1398

سلام وقت بخیر مانیتور نصب شده روی در موقع باز و بسته کردن روشن نمیشود ولی یخچال و فریزر هردو سالمند و کار میکنن وقتی با دست روشن میکنم روشن میشه ایراد کجاست؟ممنونم

پاسخ دادن
  مدیر 09 شهریور 1398

  سلام ، کیت مانیتور مشکل دارد .

  پاسخ دادن
حمید 06 اردیبهشت 1398

دیجیتالی که به در یخچال نصب شده .که قفل میشه چکار باید بکنم

پاسخ دادن
  مدیر 07 اردیبهشت 1398

  سلام ، برد الکترونیکی مشکل دارد .

  پاسخ دادن