logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

افزایش طول عمر ماکروفر

افزایش طول عمر ماکروفر
افزایش طول عمر ماکروفر
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله افزایش طول عمر ماکروفر به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ماکروفر یک نوع دستگاه برقی نسبتاً کوچک است که امروزه برای گرم کردن مواد غذایی و پخت انواع کیک، شیرینی، پیتزا، یخ زدایی و … مورد استفاده قرار می گیرد. اما نکته ای که اکثر مصرف کنندگان به آن توجه نمی کنند، نحوه نگهداری از ماکروفر است. اغلب افراد نحوه نگهداری درست از ماکروفر را نمی دانند و به همین جهت با انجام برخی از کارها باعث کاهش عملکرد و خراب شدن آن می شوند. افزایش طول عمر ماکروفر موضوعی است که باید به آن توجه شود. زیرا امروزه قیمت خرید لوازم برقی به شدت افزایش یافته است و موجب نگرانی مصرف کنندگان شده است. در این مطلب به بررسی راه های افزایش طول عمر ماکروفر می پردازیم.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش درباره نحوه بالا بردن طول عمر ماکروفر می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرگاه مجاز آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

برای افزایش طول عمر ماکروفر آن را تمیز کنید

یکی از راه هایی که باعث افزایش طول عمر ماکروفر می شود، تمیز کردن ماکروفر بعد از هر بار استفاده است‌. ماکروفر دستگاهی است که ممکن است بعد از هر بار استفاده به دلیل پخت غذا کثیف شود. ماندن خرده های مواد غذایی درون ماکروفر باعث می شود تا سینی ماکروفر بعد از مدتی خراب شود و نیاز به تعویض داشته باشد. همچنین وجود گرد و غبار روی دستگاه و قطعات آن به مرور زمان باعث ضعیف شدن دستگاه و خراب شدن موتور نیز می شود. به همین جهت بهتر است بعد از هر بار استفاده و بعد از خنک شدن سینی، با استفاده از دستمال مرطوبی آن را تمیز کنید.

برای افزایش طول عمر ماکروفر آن را تمیز کنید

جهت افزایش طول عمر ماکروفر از محافظ برق استفاده کنید

یکی از دلایلی که باعث سوختن ماکروفر می شود، اتصالی و نواسانات برق است. متاسفانه نوسان جریان برق به دلیل خاموش و روشن شدن مداوم باعث می شود تا موتور دستگاه بسوزد. به همین جهت بهتر است از یک محافظ کابل برق در هنگام اتصال سیم ماکروفر به پریز برق استفاده کنید تا آسیبی به ماکروفر وارد نشود. این کار از بروز خطر آتش سوزی و اتصالی دستگاه نیز جلوگیری کرده و مانع از این می شود تا عملکرد دستگاه دچار اختلال شود.

افزایش طول عمر اجاق گاز
افزایش طول عمر اجاق گاز

چه راهکار هایی برای افزایش طول عمر اجاق گاز موجود است؟

مشاهده مقاله

برای جلوگیری از کاهش عمر ماکروفر از مواد غذایی و ظروف سنگین استفاده نکنید

موضوعات زیادی است که باعث کاهش طول عمر ماکروفر می شود اما قرار دادن مواد غذایی و ظروف سنگین از مهم ترین دلایل خرابی این دستگاه هستند. اگرچه بیشتر مواد غذایی حجم زیادی ندارد اما در صورتی که ماده غذایی منجمد باشد و یا درون ظرف نسبتاً سنگینی قرار گرفته باشد، باعث فشار زیاد روی دستگاه شده و بعد از مدتی باعث خراب شدن ماکروفر می شود. به همین علت بهتر است از ظرف های نسبتاً سبک و مواد غذایی با حجم مناسب در ماکروفر استفاده کنید.

برای جلوگیری از کاهش عمر ماکروفر از مواد غذایی و ظروف سنگین استفاده نکنید

برای افزایش طول ماکروفر از برنامه از پیش تنظیم شده استفاده کنید

بیشتر کسانی که از ماکروفر استفاده می کنند، توجه چندانی به برنامه های از پیش تنظیم شده ندارند و مطابق با اطلاعات قبلی خودشان تنظیمات ماکروفر را انجام می دهند. این موضوع باعث شده است که عده زیادی از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات خاصی در این زمینه با تنظیم اشتباه دستگاه باعث خراب شدن ماکروفر شوند. برای افزایش طول عمر ماکروفر چه باید کرد؟ بهترین راه برای بالا رفتن طول عمر ماکروفر این است که دفترچه راهنمای ماکروفر خود را مطالعه کرده و با توجه به توضیحات، از دستگاه خود استفاده کنید.

برای افزایش طول ماکروفر از برنامه از پیش تنظیم شده استفاده کنید

افزایش طول عمر هود
افزایش طول عمر هود

برای افزایش طول عمر هود آشپزخانه چه باید کرد؟

مشاهده مقاله

جهت افزایش طول عمر ماکروفر از ظروف مناسبی در دستگاه استفاده کنید

یکی از مهم ترین عواملی که باعث کاهش طول عمر ماکروفر می شود این است که بسیاری از افراد از ظروف نامناسبی در ماکروفر استفاده می کنند. بهتر است بدانید که استفاده از ظروفی از جنس آلومینیوم، فلز، ظروف لب طلایی، ظروف لب نقره ای، ظروف سرامیکی، پلاستیکی و … برای درون ماکروفر مناسب نیستند. در همین راستا توصیه می شود از ظروف مخصوص درون ماکروفر استفاده کنید تا آسیبی به ظرف و ماکروفر شما وارد نشود.

جهت افزایش طول عمر ماکروفر از ظروف مناسبی در دستگاه استفاده کنید

برای افزایش عمر دستگاه ماکروفر درب آن را به آرامی ببندید

آیا راه حلی برای افزایش طول عمر ماکروفر وجود دارد؟ قطعاً یکی از بهترین راهکارهایی که باعث بالا رفتن طول عمر دستگاه ماکروفر می شود این است که درب ماکروفر سالم بماند. همانطور که می دانید در صورتی که درب ماکروفر باز باشد، هیچ برنامه ای رو دستگاه اعمال نمی شود و دستگاه روشن نخواهد شد. بسیاری از افراد بدون توجه به این موضوع درب ماکروفر را محکم می کوبند. این موضوع باعث خراب شدن قفل و چفت درب ماکروفر یا شکستگی آن می شود. بنابراین بهتر است برای بالا رفتن طول عمر دستگاه ماکروفر، درب آن را ببندید. ضمناً بهتر است بعد از هر بار استفاده، از باز گذاشتن درب ماکروفر خودداری کنید.

برای افزایش عمر دستگاه ماکروفر درب آن را به آرامی ببندید

نتیجه گیری از افزایش طول عمر ماکروفر

در مطلب فوق به بررسی راه های افزایش طول عمر ماکروفر پرداختیم. دانستیم که عواملی چون ضربه به درب ماکروفر، تمیز نکردن، استفاده از ظروف نا مناسب در ماکروفر از دلایلی هستند که باعث کاهش طول عمر ماکروفر می شوند. ماکروفر دستگاه بسیار حساسی است و هرگونه سهل انگاری در نگهداری از آن باعث خراب شدن آن می شود. بر همین اساس بهتر است در نگهداری از آن بسیار دقت شود.

در صورتی که ماکروفر شما از هر برندی به هر علتی خراب شده باشد، می توانید جهت تعمیرات با شرکت آی پی امداد تماس حاصل فرمایید. آی پی امداد یکی از بزرگ ترین شرکت هایی است که تعمیرات انواع ماکروفر ال جی، سامسونگ، پاناسونیک، بوش و…را انجام می دهد. شما می توانید با مراجعه به تیم آی پی امداد از خدمات ویژه این مجموعه بهره مند شوید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست