logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

از بین بردن بوی بد ماکروفر

از بین بردن بوی بد ماکروفر
از بین بردن بوی بد ماکروفر
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله از بین بردن بوی بد ماکروفر به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

از بین بردن بوی بد ماکروفر یکی از دغدغه های بسیار مهم افرادی است که از این دستگاه برقی برای گرم کردن یا پختن انواع مواد غذایی استفاده می کنند. با پختن برخی از غذاها در ماکروفر ممکن است بوی غذا درون ماکروفر باقی بماند و باعث ایجاد بوی نا مطبوع در هنگام پخت مواد غذایی دیگر شود. بنابراین عده زیادی از افراد بعد از پخت غذا در ماکروفر به دلیل وجود بوی بد دچار نگرانی می شوند. به همین علت عده زیادی از مصرف کنندگان با این سوال که روش از بین بردن بوی بد ماکروفر چگونه است؟ مواجه هستند. در صورت وجود بوی بد در مایکروفر چه باید کرد؟ در این مطلب برای رفع مشکل مصرف کنندگان به معرفی برخی از روش های از بین بردن بوی بد ماکروفر می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش درباره زمان از بین بردن بوی بد مایکروفر خود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرگاه مجاز آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

از بین بردن بوی بد در ماکروفر با کمک مواد شوینده

اولین راهکار برای حذف بوی بد در ماکروفر، شستشوی سینی یا بشقاب درون ماکروفر با کمک مواد شوینده مخصوص ظروف است. قطعاً یکی از عواملی که باعث ماندن بوی بد در ماکروفر می شود، وجود باقی مانده ذرات یا آغشته شدن ظرف ماکروفر به غذا است. در همین راستا توصیه می شود برای از بین بردن بوی بد ماکروفر سینی را از دستگاه خارج کنید و ابتدا آن برای مدت چند ساعت درون ظرفی حاوی مقداری شوینده و آب گرم قرار دهید. پس از چند ساعت مجدداً سینی ماکروفر را با کمک آب ولرم و شوینده مخصوص ظروف بشویید. این راه طی زمان بسیار کوتاهی باعث از بین بردن بوی بد در مایکروفر می شود. بنابراین بعد از پخت غذا بلافاصله سینی یا ظرف ماکروفر را خارج کنید تا بوی غذا از دستگاه خارج شود.

از بین بردن بوی بد ماکروفر با مواد شوینده

رفع بوی بد مایکروفر با کمک آب و سرکه

چه راهی برای از بین بردن بوی بد مایکروفر وجود دارد؟ یکی از راه های از بین بردن بوی بد مایکروفر این است که پس از پختن غذا بلافاصله ظرف حاوی غذا را از ماکروفر خارج کرده و آن را درون ظرفی که حاوی مقداری آب و سرکه است، قرار دهید. سرکه عاملی است که موجب از بین رفتن بوی مواد غذایی از ظروف ماکروفر می شود. به همین علت درون کاسه ای را از آب گرم پر کنید و سرکه سفید را به مقدار لازم به آن اضافه کنید. در ادامه سینی یا ظرف را درون کاسه قرار داده و آن را درون فر یا روی شعله قرار دهید تا پس از جوش خوردن آب، بوی مواد چون گوشت از بین برود.

رفع بوی بد ماکروفر با آب و سرکه

از بین بردن بوی بد ماکروفر با کمک آب لیمو

یکی از کاربردی ترین موادی که برای از بین بردی بوی موادی چون پاپ کورن سوخته استفاده می شود، آب لیمو است. آب لیمو طی زمان بسیار کوتاهی می تواند بوی بد سوختگی مواد چون پفیلا یا پاپ کورن را از دستگاه ماکروفر از بین ببرد. برای از بین بردن بوی بد پاپ کورن در مایکروفر ابتدا باید ظرف و درون ماکروفر را تمیز کنید تا ذرات باقی مانده سوختگی درون آن باقی نمانده باشد. برای حذف بوی بد سوختگی یا بوی بد پاپ کورن در ماکروفر مقداری آب را درون کاسه ماکروفر ریخته و به آن به اندازه دو تا سه قاشق آب لیمو اضافه کنید. سپس درب ماکروفر را ببیند و فن دستگاه را دوشن کنید. روشن کردن فن ماکروفر کمک می کند تا بو از درون دستگاه ماکروفر خارج شود. در پایان با کمک پارچه نمدار و نرم درون ماکروفر و اطراف دیواره ها را تمیز کنید.

از بین بردن بوی ماکروفر با آب لیمو

رفع بوی بد مایکروفر با کمک جوش شیرین

چگونه می توان بوی بد غذا در ماکروفر را از بین برد؟ یکی از راه های از بین بردن بوی بد مایکروفر در منزل، استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین یکی از انواع موادی است که موجب از بین رفتن بوی بد غذا در ماکروفر می شود. به همین جهت مقداری آب را درون کاسه ای ریخته و چند قاشق از جوش شیرین را به آن اضافه کنید. در ادامه این ترکیب را مخلوط کرده و درون ماکروفر قرار دهید. دستگاه را روشن کنید تا برای چند دقیقه این مخلوط در ماکروفر بجوشد. جوشیدن این ترکیب در ماکروفر باعث از بین رفتن بوی بد مواد غذایی می شود. همچنین می توانید آب را با مقداری از جوش شیرین ترکیب کنید و تمام بخش های ماکروفر را با کمک پارچه آغشته به این ترکیب تمیز کنید.

رفع بوی بد مایکروفر با جوش شیرین

از بین بردن بوی بد ماکروفر با کمک وانیل

چگونه می توان بوی بد ماکروفر را از بین برد؟ از دیگر راهکارهایی که باعث از بین رفتن بوی بد ماکروفر می شود، استفاده از وانیل است. وانیل یکی از خوش طعم ترین و خوشبوترین موادی است که برای ایجاد بوی مطبوع در مواد غذایی استفاده می شود. بنابراین شما می توانید از طریق وانیل برای رفع بوی بد مایکروفر اقدام کنید. برای رفع بوی بد مایکروفر به کمک وانیل، ابتدا مقداری آب را درون کاسه ریخته و مقداری وانیل به آن اضافه کنید. بعد از ترکیب کردن آن، ظرف را درون ماکروفر قرار داده و دستگاه را برای چند دقیقه روشن کنید. این کار باعث می شود تا بوی بد غذا به طور کل از ماکروفر خارج شود.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست