نحوه استفاده از شوینده در جاپودری لباسشویی

comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین بخش به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

بر خلاف گذشته که تنها ماده شوینده موجود برای ماشین لباسشویی پودر بود در حال حاضر شوینده های مختلف و رنگارنگی در بازار موجود است که مصرف کنندگان می توانند از آن بهره ببرند و استفاده نمایند، اما اگر تا به حال با شوینده و لباسشویی کار نکرده باشید طبیعتا در مورد نحوه استفاده از شوینده در جاپودری لباسشویی سولات بسیاری دارید، به شما توصیه می کنیم تا در این ویدیو با ما در مجموعه تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید تا به تمامی سوالات شما در این باره پاسخ داده شود.

ویدیو آموزشی نحوه استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی

طبیعتا مشاهده ویدیو خیلی کارآمد تر از متن می باشد و به همین سبب بخاطر اینکه آموزش بهتری به شما داده باشیم به کمک تعمیرکار تیم آی پی به بررسی تمامی موارد در مورد نحوه استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی پرداختیم، در ادامه به موارد زیر پرداخته ایم:

 • نحوه ریختن مایع لباسشویی در جاپودری ماشین لباسشویی
 • محل ریختن مایع لباسشویی در جاپودری لباسشویی
 • نحوه ریختن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی
 • محل ریختن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی
 • نحوه ریختن نرم کننده در جاپودری ماشین لباسشویی

نحوه ریختن مایع لباسشویی در جاپودری ماشین لباسشویی

مایع لباسشویی به دلیل رایحه خوب و قابلیت نرم کنندگی بالا انتخاب بسیاری از مصرف کنندگان می باشد، اما اینکه نحوه استفاده از مایع نرم کننده در ماشین لباسشویی به چه شکل است موضوعیست که در ادامه باید آن را بررسی کنیم.

قبل از اینکه برنامه شستشو را به ماشیین لباسشویی خود وارد نمایید باید نرم کننده را به میزان دو سوم محفظه بریزید، توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از مایع لباسشویی باید کمی بالاتر ببرید تا انحلال در لباسشویی به طور کامل شکل بگیرد؛ علاوه بر این توجه داشته باشید که دیگ ماشین لباسشویی هم نباید بیش از حد پر باشد مایع به خوبی در دیگ حل شود.

محل ریختن مایع لباسشویی در جاپودری لباسشویی

دومین سوالی که در زمان استفاده از مایه لباسشویی برای مصرف کنندگان ایجاد می گردد این است که مایع لباسشویی را دقیقا در کجای محفظه جاپودری باید ریخت؟

همانطور که تعمیرکار تیم آی پی در ویدیو نحوه استفاده از مواد شوینده در ماشین لباسشویی یک محفظه در جاپودری ماشین لباسشویی وجود دارد که از باقی محفظه ها بزرگتر است و با علامت II مشخص گردیده، بهترین جا برای ریختن مایع لباسشویی همین محفظه است.

علاوه بر این یک محفظه دیگر هم برای فرایند پیش شستشو وجود دارد که با علامت I مشخص شده، در صورتی که فرایند کوتاهی از شستشو دارید می توانید از این محفظه هم استفاده کنید.

نحوه ریختن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی

شاید در نظر بسیاری از بانوان خانه دار ریختن پودر در جاپودری امری ساده و دم دستی باشد، اما افرادی که به تازگی لباسشویی خریداری کرده اند به قطع با این مشکل مواجه هستند و نمیدانند که پودر را باید به درون کدوم محفظه بریزند؛ اگر این پرسش برای شما هم مطرح است در ادامه با فیلم آموزشی نحوه استفاده از شوینده در جاپودری ماشین لباسشویی با ما همراه باشید.

برای انجام یک شستشوی معمولی پر کردن محفظه اصلی جاپودری از پودر کافی می باشد، توجه داشته باشید که میزان ریختن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی بستگی به میزان کثیفی، جنس پارچه و حجم البسه دارد، البته که بهتراست در مواقع که کثیفی زیاد است بجای بیش از حد کردن پودر فرایند شستشو را روی تنظیمات طولانی تری قرار دهید.

محل ریختن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی

محل ریخت پودر در جاپوردی ماشین لباسشویی هم می تواند برای بسیاری از مصرف کنندگان ایجاد سوال نماید، لازم به ذکر است که بزرگترین محفظه جاپودری که II نام دارد مختص به ریختن پودر می باشد، پس اولین جایی که توصیه می کنیم پودر را در آن بریزیر محفظه بزرگ یا II می باشد.

علاوه بر این در صورتی که قصد انجام فرایند شستشوی سریع را دارید می توانید در محفظه کوچک آبکشی یا I هم پودر خود را بریزید.

نحوه ریختن نرم کننده در جاپودری ماشین لباسشویی

بسیاری از افراد برای اینکه لباس هایشان رایحه بهترین را در کنار لطافت بیشتر داشته باشد علاوه بر پودر یا هر شوینده دیگری مقداری نرم کننده هم استفاده می کنند؛ اما اینکه نحوه استفاده از مایع نرم کننده در ماشین لباسشویی به چه صورت است موضوعی است که در این بخش از ویدیو نحوه استفاده از شوینده در لباسشویی به آن خواهیم پرداخت:

 • همانطور که در ویدیو تیم آی پی مشاهده کردید در بالا و سمن راست جاپودری محفظه کوچکی وجود دارد که با نام Softener مشخص شده است، این محفظه مختص به نرم کننده لباسشویی هست.
 • علاوه بر این توجه داشته باشید که ممکن است استفاده بیش از حد از نرم کننده منجر به لک شدن البسه شما گردد، به همین دلیلی بیتر و بالاتر از خط MAX نرم کننده در لباسشویی خود نریزید.
 • علاوه بر این برخی افراد در اسخ به این پرسش که نرم کننده در کجای جاپودری بریزیم مدعی هستند که در دیگ هم می توان این مایع را ریخت اما این موضوع در مورد نرم کننده صدف نمیکنه و فقط در مورد پودر و مایع لباسشویی درست است.
6 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. كريمي 20 خرداد 1401

  سلام من اومدم جا پودري رو دربيارم گير كرده اون قسمت آبي هم نيمه باز شده حالا نه در جا پودري بسته ميشه نه اون آبيه جا ميره بايد چه كنم؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 20 خرداد 1401

   سلام، همون آبی یه ضامنه و باید بدید پایین و درو راحت بکشید بیرون

   پاسخ دادن
 2. خوشقدم 24 اردیبهشت 1401

  سلام خسته نباشید ماشین لباسشویی ما Tub CIeanروی صفحه لمسی ماشین قرار داره چطوری از این برنامه برای شتشویی خود ماشین استفاده کنم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 25 اردیبهشت 1401

   سلام، بستگی به استفاده از دستگاه میتونید استفاده کنید دو ماه یک بار

   پاسخ دادن
  زهرا 25 دی 1400

  لباسشویی ال جی 8کیلو دارم چند روزه آب خوب نمیاد داخلش و ارور ieمیده مجبور میشم دوبار رو تایمر از اول بذارم تا شسته بشه ممنون میشم راهنماییم کنید مشکلش چیه و چطور رفعش کنم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 دی 1400

   سلام، ارور E1 مربوط به شیربرقی دستگاه است یا ورودی آب بسته است

   پاسخ دادن