این سوال توسط سلیمانی پرسیده شده است

علت سردی لوله بخاری گازی چیست؟

سلام روز بخیر، به تازگی بخاری گازی نصب کردیم. خونمون جای لوله نداشت و به همین دلیل کار گذاشتیم و نصب دستگاه و دوکش طبق اصول انجام شده. اوایل که به لوله دست میزدم، داغ بود ولی الان سرده. چیکار باید کرد و آیا سرد بودن لوله بخاری گازی خطرناکه؟

1 پاسخ به این سوال داده شده
  • آی پی امداد 28 شهریور 1402

    درود کاربر گرامی، داغ بودن لوله بخاری گازی یکی از مواردی است که می تواند نشان دهنده عملکرد صحیح دستگاه باشد. بنابراین اگر لوله بخاری شما سرد است، به این معناست که دستگاه عملکرد مناسبی نداشته و گاز حاصل از سوخت آن به درستی خارج نمی گردد. این مشکل می تواند مربوط به موارد مختلفی مانند نصب غیراصولی دودکش، عدم استفاده از کلاهک H، نصب دودکش یا لوله بخاری در ارتفاع پایین، گرفتگی مسیر خروجی دودکش و یا نصب لوله بخاری به صورت افقی باشد که برای بررسی و رفع مشکل باید نسبت به بررسی هریک از این موارد در سریع ترین زمان اقدام نمایید؛ زیرا بی توجهی به این مشکل می تواند موجب عدم خروج گاز، کمبود اکسیژن و در نهایت گاز گرفتگی شود. در صورتی که تخصص و دانش لازم جهت عیب یابی و رفع مشکل داغ نشدن لوله بخاری گازی خود را ندارید، می توانید برای تعمیر بخاری گازی خود از خدمات تکنسین های مجرب آی پی امداد بهره مند شوید.

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال پاسخ حتما به نکات زیر توجه نمایید:

  • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربرانی که تخصص دارند یا مصرف کننده این محصول می باشند، پاسخ داده می شود.
  • اگر جوابی که توسط تعمیرکار آی پی امداد داده شده است، برای شما قانع کننده نیست و یا هنوز مشکل دستگاه شما برطرف نشده است، سوال خود را با جزِئیات بیشتر مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
  • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ تعمیرکاران یا دیگر کاربران؛ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
پاسخ شما
پاسخ خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست