021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه حمل ماشین لباسشویی

نحوه حمل ماشین لباسشویی
نحوه حمل ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ماشین های لباسشویی یکی از سنگین ترین لوازم خانگی هستند که شاید حتی فکر کردن به جا به جایی آن ما را دچار استرس کند، و همیشه افرادی که درگیر اثاث کشی هستند به این موضوع فکر میکنند که ماشین لباسشویی را چگونه جا به جا کنند، البته اگر این کار به صورت درست و اصولی انجام گردد نه تنها سخت نیست بلکه میتوان آن را به راحتی و بدون وارد کردن آسیب به لباسشویی انجام داد، اگر شما نیز در گیرودار اثاث کشی به فکر نحوه حمل ماشین لباسشویی خود هستید با ما در این مقاله همراه باشید.

کاربران گرامیِ چنانچه قصد جابه جایی ماشین لباسشویی خود را دارید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با متخصصین تعمیرگاه آی پی امداد همراه باشید.

اقدامات ضروری قبل از بسته بندی کردن ماشین لباسشویی

برای جا به جایی ماشین لباسشویی تنها بستن درب دیگ آن وکشیدن از برق کافی نیست و شما باید یکسری اقدامات ضروری قبل از بسته بندی کردن ماشین لباسشویی خود انجام دهید تا هم حمل و نقل آن را آسان کرده و هم با باربری درست سبب مراقبت از لباسشویی خود گردید در ادامه برخی از این اقدامات ضروری را برای شما اورده ایم:

 • ابتدا دیگ ماشین لباسشویی خود را به صورت کامل از لباس خالی کنید.
 • سپس به خالی بودن دیگ ماشین لباسشویی خود از آب هم مطمئن شوید پس از آن شیر آب ورودی به ماشین را در جهت عقربه های ساعت چرخانده تا این شیر بسته شود.
 • بهتر است درب دیگ لباسشویی را برای 2 ساعت باز بگذارید تا درون آن کاملا خشک شود و از بو گرفتن فضای داخلی آن نیز جلوگیری گردد.
 • پس از آن ماشین لباسشویی خود را از برق کشیده.
 • و در این مرحله اقدام به باز کردن شلنگ آب ماشین لباسشویی به آرامی و بدون وارد شدن ضربه به شلنگ نمایید.
 • میتوانید این شلنگ ها را به صورت جداگانه درون یک نایلون و یا کارتن قرار دهید.
 • پس از آن تمامی قطعات کوپک مثل پیچ م مهره های اتصالات ماشین لباسشویی را نیز به دقت جمع کرده و در یک نایلون قرار دهید.

طریقه بسته بندی ماشین لباسشویی برای حمل و نقل

اگر دقت کرده باشید در هنگام خرید ماشین لباسشویی آن را در لایه ای از یونولیت و یا پلاستیک حباب دار قرار میدهند تا از وارد شدن آسیب های احتمالی و ایجاد خط و خش در هنگام جابجایی بر روی آن جلوگیری گردد پس شما هم برای حمل و نقل آن میتوانید از پلاستیک حباب دار و یا یونولیت استفاده کنید طریقه بسته بندی ماشین لباسشویی برای حمل و نقل را در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

 • همانطور که گفتیم بهتر است برای اطراف ماشین لباسشویی از یک یونولیت استفاده کرده و در اضلاع اطراف آن قرار دهید.
 • پس از آن میتوانید دور تا دور ماشین لباسشویی را به طور کامل با پلاستیک حباب دار بپوشانید و اطراف ان را نیز به خوبی سفت کنید تا پلاستیک از دور ماشین لباسشویی باز نگردد.
 • پس از آن به منظور سفت کردن ماشین لباسشویی میتوانید آن را به وسیله یک طناب دور تا دور محکم ببندید.
 • در صورت موجود بودن کارتن لباسشویی میتوانید بعد از بستن آن را روی ماشین لباسشویی قرار دهید.

راهنمایی جا به جایی ماشین لباسشویی در اثاث کشی

برای جا به جایی ماشین لباسشویی در زمان اسباب کشی میتوانید با احتیاط کامل و مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • دقت داشته باشید که جا به جایی ماشین لباسشویی نیز مانند یخچال حتما باید به صورت ایستاده انجام شود و از چرخاندن لباسشویی تا حد امکان خودداری نمایید.
 • میتوانید برای جا به جایی لباسشویی بر روی زمین از چرخ های باربر استفاده نمایید.
 • برای بلند کردن ماشین لباسشویی و قرار دادن آن درون ماشین باربری بهتر است دو نفر قسمت زیری آن را گرفته و یک نفر نیز از بالا بر کل لباسشویی تسلط داشته باشد تا از سقوط کردن آن جلوگیری نمایید.
 • سعی کنید درون ماشین محل ثابتی را برای ماشین لباسشویی انتخاب کنید و نیز از قرار دادن اجسام سنگین بر روی آن خودداری نمایید.

چگونه از وارد شدن آسیب به ماشین لباس شویی در هنگام جابه جایی جلوگیری کنیم؟

قطعا بعد از جابجایی ماشین های لباسشویی ما اقدام به راه اندازی مجدد آنها در مکان جدید خواهیم کرد پس کیفیت حمل و نقل در سلامت ماشین لباسشویی ما تاثیرگذار خواهد بود به این منظور به بررسی این موضوع که چگونه از وارد شدن آسیب به ماشین لباسشویی در هنگام جا به جایی جلوگیری کنیم میپردازیم:

 • به منظور حفظ سلامت ماشین لباس شویی و پیش نیامدن مشکل در هنگام نصب مجدد آن مهمترین نکته طریقه بسته بندی کردن آن میباشد.
 • همانطور که گفته شد بهتر است با قرار دادن یونولیت در اضلاع ماشین لباسشویی از وارد شدن صدمه به آن جلوگیری نماییم.
 • همچنین در صورت در اختیار نداشتن پلاستیک حباب دار میتوانید از یک پارچه برای دور تا دور آن استفاده نمایید.
 • بهتر است برای حمل و نقل ماشین لباسشویی در بین طبقات و پله ها از یک شرکت باربری کمک بگیرید که این جا به جایی را به صورت اصولی برای شما انجام دهند و از وارد کردن آسیب های احتمالی به ماشین لباسشویی شما جلوگیری گردد.

نتیجه گیری از نحوه حمل ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی از جمله وسایل گرانقیمت هر خانه ای محسوب میگردند به همین دلیل رعایت الگوی درست استفاده و همچنین جا به جایی در سلامت و افزایش سال هایی که ما میتوانیم از آن استفاده کنیم تاثیر گذار خواهد بود بدین منظور و جهت حفظ سلامت لباسشویی خود میتوانید قبل از هرگونه تغییر در محل این دستگاه ها از مقاله بالا کمک بگیرید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست