021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال

نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال
نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

کندانسور یخچال در واقع نام دیگر رادیاتور خنک کننده گاز یخچال میباشد که از قطعات پشتی یخچال ها هستند با وجود دور از دسترس بودن این قطعه اما به دلیل قرار گرفتن آن در فاصله بین دیوار و یخچال و همچنین جریان هوا در این منطقه ما شاهد وجود گردو غبار در این قطعه هستیم که ممکن است این آلودگی ها موجب کارکرد ناصحیح دستگاه شما گردد بدین منظور در این مقاله قصد داریم به نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال بپردازیم پس اگر شما نیز به دنبال اطلاعاتی برای این کار هستید با ما در این مقاله همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه قصد تمیز کردن کندانسور یخچال را دارید به شما توصیه می کنیم تا با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله به بررسی نحوه انجام این کار بپردازید.

انواع کندانسورهای یخچال

کندانسور های یخچال با توجه به مدل یخچال ها در اندازه ها و مدل های مختلف تولید شده اند که در ادامه به بررسی انواع کندانسورهای یخچال میپردازیم:

 • در مدل های قدیمی ما شاهد شبکه ای از توری ها هستیم که در پشت یخچال ها قرار دارند و به انها کندانسور های بیرونی گفته میشود که این مدل از کندانسورها چون به صورت میله ای هستند آلودگی کمتری را به خود جذب میکنند.
 • نوع دیگر کندانسورها انواع استوانه ای آن است که در مجاورت با موتور یخچال قرار میگیرد و معمولا مجهز به یک فن خنک کننده نیز هستند.

چگونه پشت یخچال را تمیز کنیم؟

به منظور کارکرد بهتر موتور و قطعات پشتی یخچال بهتر است آن را در فاصله شخص و استاندارد از دیوار قرار داده و به صورت دوره ای قسمت پشتی یخچال خود را چک کنید تا هم از قرار نداشتن یک جسم خارجی در آن مطمئن گردید و هم در صورت مشاهده گرد و غبار و یا سایر ذرات نسبت به تمیز کردن ان اقدام نمایید برای تمیزکردن پشت یخچال شما میتوانید آن را از برق کشیده و به کمک یک جاروبرقی پشت آن را تمیز کنید و یا به کمک یک دستمال گرد و خاک روی قسمت بیرنی قطعات را پاک نمایید.

نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال

ابتدا اقدام به شناسایی نوع کندانسور یخچال خود نمایید که در ادامه نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال را برای هر دو نوع کندانسور به شما آموزش خواهیم داد:

 • در صورتی که در پشت یخچال خود شبکه ای از میله های سیاه رنگ را مشاهده کردید میتوانید به صورت دوره ای و در فاصله زمانی هر شش ماه به کمک یک دستمال اقدام به تمیز کردن کندانسور از گردو غبار نمایید.
 • در صورت استوانه ای بودن کندانسور یخچالتان ابتدا دستگاه را از برق کشیده و از قطع شدن جریان برق به دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید.
 • میله نگهدارنده پشت دستگاه را بیرون آورید تا پره های سرد کننده کندانسور دستگاه در معرض دید شما قرار بگیرند.
 • در این مرحله به کمک سری باریک جاروبرقی تان اقدام به تمیز کردن گرد و غبارها نمایید و مراقب باشید که پره های دستگاه خم نشوند.
 • بعد از برداشتن کامل گرد و غبار ها به وسیله جاروبرقی میتوانید اقدام به پاک کردن قسمت های رویی کندانسور به وسیله یک دستمال نمایید.
 • پس از آن میله نگهدارنده را مجددا سر جای خود قرار دهید و یخچال را به برق متصل کنید.

عدم تمیز کردن کندانسور یخچال باعث بروز چه مشکلانی میشود؟

همانطور که گفته شد کندانسور به قسمت رادیاتور یخچال گفته میشود که ممکن است عدم تمیز کردن کندانسور یخچال مشکلات زیر را برای ما به وجود بیاورد:

 • اختلال در کارکرد و نحوه جریان گاز یخچال
 • داغ شدن موتور یخچال
 • وارد شدن آسیب به قطعات اصلی یخچال در اثر داغ شدن موتور
 • خراب شدن مواد غذایی دورن یخچال به دنبال کارکرد نا صحیح کندانسور در اثر تمیز نشدن

نتیجه گیری از نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال

برای کارکرد مناسب هر دستگاه بهتر است به صورت دوره ای اقدام به تمیز کردن قطعات مختلف آن نمایید یکی از قطعات مهم یخچال ها که کثیف بودن آن میتواند مشکلاتی را برای دستگاه شما ایجاد کند کندانسور و یا رادیاتور یخچال میباشد که محل ورود گاز یخچال است که اگر این قطعه در صورت آلودگی به خوبی وظیفه خود را انجام ندهد کارکرد گاز یخچال نیز مختل شده و به دنبال آن ما شاهد داغ شدن و خرابی موتور وهمچنین خراب شدن مواد غذایی در یخچال خواهیم بود پس بهتر است به منظور جلوگیری از پرداخت هزینه برای تعمیر کندانسور یخچال خود به صورت متناوب و دوره ای برای تمیز کردن آن اقدامم نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست