logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

مزایا و معایب یخچال های کوچک

مزایا و معایب یخچال های کوچک
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله مزایا و معایب یخچال های کوچک به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

همراهان گرامی آی پی امداد، ضمن خوش آمدگویی به شما، خوشحالیم از اینکه قرار است با هم به بررسی مزایا و معایب یخچال های کوچک بپردازیم و در مورد ویژگی این نوع یخچال ها و هر آنچه لازم است را در اختیارتان قرار دهیم. یخچال های کوچک را با نام یخچال های هتلی و مینی یخچال نیز میشناسند. بنابراین ممکن است در طول مطلب هر سه اسم این نوع یخچال ها را ببینید، اما بدانید که منظور ما همان یخچال کوچک است. خرید مدل های مختلف یخچال برای هر خانه از ضروری ترین اقداماتی است که باید انجام شود.

فرقی نمی کند که یخچال کوچک باشد یا بزرگ، ساید بای ساید باشد یا معمولی، تک باشد یا دوقلو، در هر صورت یخچال باید در خانه وجود داشته باشد؛ زیرا بدون وجود آن یک جای کار می لنگد. حتی کوچکترین یخچال نیز کارایی لازم را ارائه می کند و با وجود آن میتوان از مواد غذایی یا نوشیدنی های سالم و تازه لذت برد. همانطور که میدانید، موضوع این مطلب در مورد یخچال های کوچک است که قرار است مزایا و معایب آن را بررسی کنیم. اما قبل از پرداختن به این موضوع، بهتر است با ویژگی های یخچال های کوچک آشنا شویم. با آی پی امداد همراه باشید.

ویژگی های یخچال های کوچک و سوالات کاربران در مورد این یخچال ها

یخچال های مینی یا هتلی که به خاطر اندازه کوچکشان بسیار محبوب و پر طرفدار هستند، بهترین انتخاب برای هتل ها، مغازه ها، محیط های کوچک آپارتمانی، آشپزخانه های با فضای محدود، کاروان ها یا کمپرها، دفترکار، اتاق خواب و خلاصه هر فضایی که نیاز به داشتن یک یخچال کوچک در آن احساس میشود، است. گاهی نیز برخی افراد میخواهند در کنار داشتن یک یخچال با اندازه معمولی، یک یخچال کوچک نیز داشته باشند و چه انتخابی بهتر از یخچال های هتلی که هم فضای کمی اشغال می کنند و هم قابل حمل هستند. از یخچال های کوچک میتوان برای نگهداری انواع مواد غذایی و شیشه ها از آن استفاده کرد.

ویژگی های یخچال های کوچک و سوالات کاربران در مورد این یخچال ها

یخچال های کوچک چند فوت هستند؟

با توجه به اینکه یخچال های کوچک نیز دارای ظرفیت های مختلف و اندازه های متفاوتی هستند این نوع یخچال در اندازه های 3 فوت، 5 فوت، 7 فوت، 9 فوت و 10 فوت نیز تولید و عرضه میشوند و خریدار میتواند متناسب با نیاز خود و فضایی که در اختیار دارد یکی از آن ها را انتخاب کند.

 • یخچال های مینی یا همان یخچال های هتلی معمولا دارای 90 سانتی متر ارتفاع هستند و معمولا یک درب دارند. اما در بعضی از مدل های دو درب، فضای کوچکی را نیز به قسمت فریزر اختصاص داده اند.
 • همچنین در برخی از مدل های یخچال های کوچک روی درب فضاهایی برای قرار دادن نوشیدنی یا مواد غذایی تعبیه شده و برخی از آن ها کشو دارند.
 • یخچال های مینی دارای طبقه بندی مرتب و جادار نیز هستند که امکان قرار دادن مواد غذایی را فراهم می کند.

مصرف برق یخچال های هتلی چقدر است؟

یخچال های کوچک از نظر مصرف برق جزء یخچال های کم مصرف هستند؛ زیرا ظرفیت زیادی ندارند.

 • رده مصرف برق یخچال های مینی بر اساس مدل های مختلف آنها ممکن است در رده‌ انرژی A++ و A+ و A قرار داشته باشند و مصرف برق آن ها نیز 60، 90، 100 یا 110 وات است.

موتور یخچال های کوچک از چه نوعی است؟

یخچال های هتلی یا همان یخچال های کوچک در برخی مدل ها دارای کمپرسور هستند. از این رو با سیکل تبرید گاز مبرد، درون محفظه یخچال را خنک نگه می دارند. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این نوع یخچال ها حین کار کمپرسور صدا ایجاد می کنند.

 • مدل های دیگری از یخچال های کوچک نیز ساخته شده اند که بدون موتور و از طریق ترموالکتریک محفظه را خنک نگه میدارند.
 • برتری این نوع یخچال ها نسبت به مدل هایی که کمپرسور دارند، این است که بسیار کم صدا و حتی میتوان گفت بدون صدا هستند.
 • مدل دیگری از یخچال های کوچک نیز ساخته شده که فرآیند خنک کردن کابین آنها با کمک کمپرسور و مایع خنک کننده انجام میشود.
 • در این نوع یخچال ها که یخچال های جذبی نام دارند، روش خنک کردن محفظه با استفاده از به جریان انداختن مایع خنک کننده در کابین است.

کابین و دمای یخچال در این یخچال ها چگونه است؟

 • در مدل های بدون فریزر یخچال های هتلی، دمای کابین آن ها عددی بین 5 تا 18 درجه سانتی گراد است.
 • در مدل های فریزر دار یخچال های کوچک نیز دمای خیلی پایین ندارند. برخلاف یخچال های معمولی مواد غذایی که در فریزر قرار دارند، یخ نمی زنند.

مزایای یخچال فریزرهای کوچک

در این بخش نقاط قوت یخچال های کوچک را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • اولین مزایایی که باید برای این یخچال ها عنوان شود، فضای بسیار کمی است که اشغال می کنند. برای خانه های آپارتمانی و یا دفترکار که نمیتوان فضای زیادی را به یخچال اختصاص داد، این نوع یخچال ها بسیار مناسب هستند؛ زیرا به راحتی در فضاهای کوچک جا میگیرند.
 • قیمت یخچال های کوچک باتوجه به ابعاد آنها مناسب است. برای افرادی که قصد ندارند هزینه زیادی را برای خرید یخچال صرف کنند، گزینه بسیار مناسبی است.
 • یخچال های کوچک به دلیل حجم کمتری که دارند، کمترین مصرف برق را نسبت به یخچال های بزرگ دارند. این مسئله باعث می‌شود که صرفه جویی در هزینه برق میشود.
 • قابلیت حمل آسان یکی از مهم ترین مزیت های یخچال های کوچک است. این یخچال را میتوان به تنهایی نیز حمل کرد و از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد. این مزیت برای افرادی که مدام در حال جابجایی هستند و به صورت موقت در یک محل زندگی می کنند، بسیار مهم است.
 • صدای یخچال های کوچک در مقایسه با یخچال های معمولی بسیار کم است. این مزیت برای افرادی که از صداهای مختلف یخچال اذیت میشوند، بسیار مهم است.

مزایای یخچال فریزرهای کوچک

معایب یخچال فریزرهای کوچک

در ادامه می توانید به بررسی نقاط ضعف یخچال های کوچک یا هتلی بپردازید:

 • اگرچه در بررسی مزایای این نوع یخچال ها گفتیم که به خاطر اندازه کوچکشان فضای کمی اشغال می کنند، اما اینکه فضای یخچال های کوچک محدود است، ممکن است کارایی آن را برای خانواده های بزرگ یا افرادی که به فضای بزرگ برای نگهداری مواد غذایی نیاز دارند، زیر سوال ببرد.
 • با توجه به اینکه یخچال های کوچک فضای کمتری برای نگهداری مواد غذایی به کاربر می دهند، اما نسبت به یخچال های بزرگ و معمولی کارایی کمتری دارند. ممکن است نگهداری مواد غذایی در این یخچال ها نیز متفاوت باشد. درون یخچال کوچک نمی توان مواد غذایی را برای مدت طولانی درون آن نگهداری کرد.
 • اگرچه در قسمت های قبلی گفتیم که یکی از ویژگی های یخچال های کوچک این است که صدای کمی تولید می کنند. اما لازم به ذکر است که در برخی از مدل ها صدای بلند و آزاردهنده ای تولید می کنند. این مسئله ممکن است برای برخی از افراد مشکل ساز باشد.
 • همانطور که اشاره کردیم، یخچال های کوچک قابلیت کمتری برای نگهداری مواد غذایی دارند.
 • اگر یخچال های کوچک نیاز به تعمیر داشته باشند، به دلیل کوچک و حساس بودن قطعات آن، ممکن است همه تعمیرکاران نتوانند آن را تعمیر کنند.
 • گاهی اوقات قیمت هایی که برای یخچال های کوچک اعلام میشود، نسبت به کارایی، تکنولوژی به کار رفته در آنها و ظرفیت این نوع یخچال ها بسیار زیاد است.

در نهایت، باید توجه داشت که مزایا و معایب یخچال های کوچک به مدل و برند خاصی که در نظر گرفته می‌شود، بستگی دارد. برای افرادی که به دنبال یک یخچال کوچک و مطمئن هستند، باید به دقت مدل‌ها و برندهای مختلف را مقایسه کرده و از خریدی که با نیازهای آنان سازگار است، اطمینان حاصل کنند.

آنچه در مورد مزایا و معایب یخچال های کوچک آموختیم

همراهان گرامی آی پی امداد از اینکه تا انتهای این مطلب در مورد ویژگی ها و مزایا و معایب یخچال های کوچک با ما همراه بودید، از شما سپاسگذاریم و قدردان حضور شما هستیم. امیدواریم خواندن این مطلب از آی پی امداد برای شما عزیزان مفید بوده باشد. در این مطلب ابتدا ویژگی های یخچال های کوچک را برشمردیم. حال میدانیم که این نوع یخچال ها چقدر ظرفیت دارند، ابعاد آن ها چقدر است و موتور آن ها از چه نوعی است.

 • در مورد مزایای این نوع یخچال ها گفتیم که برای فضاهای محدود بسیار مناسب هستند و کارایی بسیار خوبی دارند.
 • گفتیم که این یخچال ها به راحتی قابل حمل هستند و میتوان حتی به تنهایی نیز آن ها را به هر مکان دلخواه جابجا کرد.
 • کم مصرف بودن این نوع یخچال ها نیز مزیت آن ها است.
 • اما در مورد معایب یخچال های کوچک گفتیم که ممکن است قیمت بسیار بالایی داشته باشند یا حین کار صداهای آزار دهنده ای داشته باشند.
 • همچنین در صورت نیاز به تعمیر، قطعات و تکنسین هایی که توانایی تعمیر آن را دارند، به سختی پیدا خواهد شد؛ زیرا همه قطعات آنها کوچک و حساس است.

البته اگر برای تعمیر یخچال کوچک احتیاج به حضور تکنسین داشته باشید، تکنسین های مجموعه آی پی امداد با کمال میل پذیرای حل مشکلات یخچال کوچک یا یخچال هتلی شما هستند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست