021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

فیلتر قهوه کاغذی استفاده کنیم یا دائمی؟

فیلتر قهوه کاغذی استفاده کنیم یا دائمی؟
فیلتر قهوه کاغذی استفاده کنیم یا دائمی
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که در هنگام رفتن به یک کافی شاپ به ریزترین مسائل دقت می کنید، قطعا بررسی فیلتر قهوه نیز مسئله ای است که شما به بررسی آن پرداخته اید؛ زیرا یعضی افراد در هنگام نوشیدن قهوه از حس کردن حتی ریزترین دانه های قهوه در دهانشان احساس ناخوشایندی دارند. برخی بر این باورند که در کافی شاپ ها بهتر است از فیلترهای دائمی قهوه استفاده شود و برخی دیگر نیز مخالف این نظر را دارند و موافق با فیلتر قهوه کاغذی هستند، اما در واقعیت کدام یک از این دو نوع فیلتر بهتر است؟ پس اگر این موضوع سوال شما نیز می باشد، با ما در مقاله فیلتر قهوه کاغذی استفاده کنیم یا دائمی همراه باشید:

کاربران گرامی؛ در صورتی که برای شما نیز سوال فیلتر قهوه کاغذی استفاده کنیم یا دائمی پیش آمده است، در این مقاله با متخصصین آی پی امداد همراه باشید.

فیلتر قهوه کاغذی چیست؟

همانطور که از اسم فیلتر مشخص است، این ورقه های از جنس کاغذ بین دو چیز نقش حائل را بازی می کنند و مانع نفوذ حتی ریزترین دانه ها می گردند، اما حال این سوال پیش می آید که فیلتر قهوه کاغذی چیست؟ در فیلترهای قهوه نیز فضای بین بافت این کاغذ به قدری ریز است که حتی ریزترین دانه های قهوه توانایی عبور از آن را نمی توانند داشته باشند. به همین دلیل یک فنجان قهوه که با فیلتر تهیه می شود، بسیار خالص و فاقد هرگونه ذراتی در داخل آن است. با توجه به اینکه فیلترهای کاغذی از چوب درختان تهیه می شوند، در دو نوع سفید و قهوه ای مشاهده می شوند که در ادامه به اختصار آنها را برای شما شرح خواهیم داد:

  • همانطور که گفته شد، فیلتر قهوه کاغذی از چوب درختانی مانند بامبویا پالپ تهیه می شود که در رنگ طبیعی و دستکاری نشده، یعنی به رنگ قهوه ای روشن دیده می شود.
  • اما فیلترهایی که سفید هستند، توسط عوامل بیرونی رنگ آنها به سفید تغییر داده می شود که در سالیان گذشته این سفید کردن به وسیله کلر انجام می شد و با توجه به مضر بودن کلر برای انسان و محیط زیست، این روش با روش سفید کردن به وسیله اکسیژن جایگزین شد.

فیلتر قهوه دائمی چیست؟

فیلتر قهوه دائمی همانطور که از نامش پیداست، نیاز به تعویض نداشته و به صورت دائمی یا مدت طولانی تری نسبت به فیلتر قهوه کاغذی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و از نظر هزینه برای شما مقرون به صرفه تر می باشد؛ زیرا اگر شما در مکانی مثل یک کافی شاپ باشید که تعداد قهوه هایی که درست می کنید، بالا می باشد، برای خرید این فیلترها باید هزینه زیادی پرداخت کنید و مدام در حال تعویض کردن آنها باشید. فیلر قهوه دائمی را در انواع زیر می توانید تهیه نمایید:

  • فیلتر قهوه سبدی شکل که در مواقعی که شما برای ریختن قهوه در فنجان از آن می توانید استفاده کنید.
  • فیلتر قهوه مخروطی در هنگامی که نیاز دارید با قهوه نوشیدنی دیگری تهیه نمایید و یا قهوه را در بین یک ماده دیگر بریزید.

فیلتر قهوه کاغذی بهتر است یا دائمی؟

اینکه شما از کدام نوع فیلتر برای محل خود و یا کافی شاپ استفاده می کنید، امری است کاملا سلیقه ای و تا حد زیادی به هزینه ای که شما برای خرید این فیلترها می کنید، بستگی دارد، اما در ادامه به بررسی چند علل برای مقایسه اینکه فیلتر قهوه کاغذی بهتر است یا دائمی می پردازیم:

  • از نظر هزینه و اینکه شما برای منزل اقدام به تهیه یک فیلتر قهوه می کنید، بهتر است که یک فیلتر قهوه دائمی را خریداری نمایید تا هم عمر طولانی تری داشته باشد و هم با انتخاب یک نوع قهوه ثابت موردپسند خود می توانید از تداخل طعم و عطر قهوه های مختلف در آن جلوگیری نمایید.
  • اگر این فیلتر را برای کافی شاپ خریداری می کنید و از نظر هزینه مشکلی ندارید، بهتر است فیلتر کاغذی استفاده نمایید تا طعم قهوه بهتری را برای مشتریان خود ایجاد کنید و در نتیجه کیفیت قهوه کافه شما نیز بالاتر برود.
  • در نظر داشته باشید که فضای بین الیاف فیلترهای کاغذی بسیار ریزتر و دقیق تر از فیلترهای دائمی است و قهوه ای که با فیلتر کاغذی تهیه می شود، طعمی ملایم تر و رنگی روشن تر دارند.
  • اما در فیلترهای دائمی به دلیل بزرگتر بودن این سوراخ ها، عصاره بیشتری از قهوه به درون فنجان شما نفوذ کرده و نگ آن تیره تر خواهد شد.
  • در نهایت اگر هزینه برای شما در الویت قرار دارد، پیشنهاد ما به شما فیلترهای دائمی و اگر در خرید این وسیله هزینه اهمیتی برای شما ندارد پیشنهاد ما به شما فیلتر قهوه کاغذی است.

نتیجه گیری از مقایسه فیلتر قهوه دائمی و کاغذی

همانطور که در مقاله بالا برای شما عزیزان توضیح دادیم، برای خرید یک قیلتر قهوه زمانی که شما صاحب یک کافی شاپ هستید و یا قهوه را به عنوان کار خود عرضه می کنید، بهتر است در انتخاب کیفیت آن نیز وسواس بیشتری به خرج دهید؛ زیرا بعضی افراد از حس کردن دانه های قهوه در دهان خود احساس بدی دارند و این ممکن است برای کسب و کار شما یک امتیاز منفی محسوب گردد، اما با دقت در انتخاب فیلتر قهوه مناسب می توانید یک قهوه خوش طعم و دلچسب که طرفداران زیادی نیز دارد را تهیه و عرضه نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست