021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علل نچرخیدن غلطک جاروشارژی

علل نچرخیدن غلطک جاروشارژی
علل نچرخیدن غلطک جاروشارژی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در سال های اخیر با گسترش زندگی ماشینی جاروزدن منزل با دست کاری سخت و وقت گیر است و اگر مساحت منزل شما نیز بالا باشد این کار جز خستگی وکلافگی و تمیز نشدن درست منزل برای شما نتیجه ی به همراه نخواهد داشت، گاهی جاروشارژی شما روشن میشود و در ظاهر هیج مشکلی برای کارکرد صحیح آن وجود ندارد، اما مثل همیشه کار نمیکند و برس سر جارو به درستی نمیچرخد، اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید وبرای رفع آن نیاز به راهنمایی دارید پس با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی علل نچرخیدن غلطک جاروشارژی بپردازیم و راهکارهای آن را توضیح دهیم؟

کاربران گرامی چنانچه نظر یا تجربه به خصوصی در مورد نچرخیدن غلطک جاروشارژی دارید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

نحوه کارکرد غلطک جارو شارژی

جاروشارژی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی را در مکش توسط جاروشارژی برعهده دارند اما یکی از قسمت های مهم جاروشارژی غلتک یا همان برس سر دهانه جارو شارژی میباشد که در جمع آوری ذرات و گرد و غبار نقش اساسی دارد، در ادامه به بررسی نحوه کارکرد غلطک جاروشارژی میپردازیم:

  • با توجه به نوع اندازه ومدل جارو چارژی برسی که در سر آن تعبیه شده است، متفاوت است .این برس میتواند به شکل خطی و یا در برخی مدل های جاروشارژی هوشمند دایره ای نیز باشد.
  • نحوه کارکرد برس جارو شارژی پس از روشن شدن جارو شارژی بدین صورت است که با چرخیدن روی سطح فرش و یا دیگر سطوح وظیفه جمع آوری مو، گرد و خاک و سایر زباله های ریز را بر عهده دارد.

علل نچرخیدن غلطک جاروشارژی

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که جاروشارژی شما در حین کار به خوبی عمل نکرده و برس جاروشارژی به خوبی نمیچرخد در این شرایط میتوانید به بررسی علل نچرخیدن غلطک جاروشارژی که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم بپردازید:

  • یکی از رایج ترین علل نچرخیدن غلطک جاروشارژی میشود تمیز نکردن برس آن برای مدت طولانی است، با توجه به سروکار داشتن برس با سطوح و جمع آوری گرد و غبار و …در صورتی که پس از چند بار استفاده اقدام به تمیز کردن برس جاروشارژی نکنید پس از مدتی متوجه نچرخیدن غلتک جاروشارژی میشوید.
  • گاهی گیر کردن اجسامی مانند لنگه جوراب یا یک تکه پارچه کوچک موجب نچرخیدن غلطک جاروشارژی میشود.
  • جمع شدن مو دوره برس جاروشارژی نیز از دیگر عواملی است که سبب نچرخیدن غلطک جاروشارژی میشود.
  • اما گاهی تمامی موارد نگه داری در مورد غلطک جاروشارژی را به درستی انجام میدهیم اما باز غلطک جارو ما چرخش مناسب برای تمیز کردن سطوح را ندارد ممکن است در این شرایط غلطک جاروشارژی شما به دنبال گیر کردن یکی تکه کوچک از یک جسم خارجی قفل کرده باشد یعنی با اینکه هیچ مشکلی برای چرخش آن وجود نداشته باشد اما باز هم شروع به چرخش نمیکند، میتوانید برای برطرف کردن این مشکل جاروشارژی را خاموش کرده یکبار غلطک را در آورده اطراف محل قرار گیری آن را تمیز کرده و سپس در جای خود قرار دهید، اگر با انجام این کار نیز مشکل نچرخیدن غلطک جاروشارژی شما برطرف نشد بهتر است برای رفع این مشکل این کا را به یک تعمیرگاه جاروشارژی بسپارید.

نحوه تعمیر غلطک جاروشارژی در صورت نچرخیدن؟

نچرخیدن برس سر جاروشارژی باعث میشود که جاروشما نتواند اجسامی مانند مو و یا سایر موارد چسبیده به سطوح را به خوبی جمع آوری کند، اما گاهی با انجام برخی اقدامات در جهت تعمیر غلطک جاروشارژی در صورت نچرخیدن در محل خود میتوانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید و همچنین باعث افزایش کارایی جاروشارژی خود شوید، که در ادامه برخی از این اقدامات را برای شما توضیح میدهیم:

  • با کمک یک وسیله مانند چنگال اقدام به تمیز کردن و برداشت موهای چسبیده به غلطک جاروشارژی خود نمایید.
  • سعی کنید در صورت مشاهده مواردی مانند دسته مو یا لنگه جوراب ابتدا آنها را برداشته و سپس برای تمیز کردن آن سطح با جاروشارژی اقدام نمایید، تا از گیر کردن آنها دور غلطک جاروبرقی جلوگیری نمایید.
  • تجمع بیش از حد گردوغبار دور غلطک باعث عدم چرخش صحیح آن میشود که برای برطرف کردن این مشکل میتوانید به صورت دوره ای غلطک را از جاروشارژی جدا کرده شستشو داده و پس از خشک شدن مجددا آن را به جاروشارژیتان متصل نمایید.
  • اگر با انجام موارد فوق مشکل دستگاه شما حل نشد برای رفع این مشکل باید با یک نمایندگی تعمیرات جاروشارژی تماس حاصل نمایید.

نتیجه گیری از علل نچرخیدن غلطک جاروشارژی

در این مقاله به صورت مفصل به بررسی علل نچرخیدن غلطک جاروشارژی پرداختیم؛ در صورتی که با مطالعه این مقاله نتوانستید به پرسش های خود پاسخ دهید به شما توصیه می کنیم تا در این بخش با ما همراه باشید.

با توجه به مقایسه هزینه های خرید و تعمیر یک وسیله مانند جاروشارژی به این نتیجه میرسیم که نگه داری از جاروشارژی و استفاده از آن طبق یک الگوی مناسب در افزایش طول عمردستگاه و بهبود کارایی آن نقش اساسی را ایفا میکند، شما نیز میتوانید در قدم اول طبق توضیحات بالا در جهت نگه داری صحیح و اقدامات پیش گیرانه از بروز عواملی در جهت نچرخیدن غلطک جاروشارژی خود اقدام نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست