021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت گرم نکردن آبسردکن

علت گرم نکردن آبسردکن
علت گرم نکردن آبسردکن
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

تا چندسال گذشته آبسردکن ها تنها برای سرد کردن آب مورد استفاده قرار میگرفتند اما با پیشرفت در طراحی این دستگاه ها امروزه شاهد حالت گرم کن آب نیز در این دستگاه ها هستیم که میتوانیم در کنار نوشیدن یک لیوان آب خنک از این دستگاه برای نوشیدن چای و آب داغ هم استفاده کنیم، اما در برخی مواقع حالت گرم کن آبسردکن ما کار نمیکند و در حین نوشیدن یک لیوان چای یا نسکافه احساس میکنیم که آب سرد است و آب در آن به اندازه کافی داغ نمیشود اگر این مشکل برای شما نیز پیش آمده است و علاقه مند به دانستن علت گرم نکردن آبسردکن هستید پس در مقاله فوق همراه ما باشید تا به بررسی علل این مشکل بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل گرم نکردن آبسردکن مواجه هستید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با متخصصین تعمیرگاه لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

دلایل گرم نشدن آب آبسردکن چیست؟

دلایل داخلی و خارجی زیادی وجود دارند که سبب گرم نشدن آب در دستگاه آبسردکن شما میشوند که در ادامه به بررسی چند مورد از دلایل گرم نشدن آب در آبسردکن چیست میپردازیم:

 • ممکن است دستگاه شما به درستی به برق متصل نشده باشد و حالت کلی دستگاه شما خاموش باشد که در این شرایط شما فکر میکنید که دستگاه شما آب را گرم نمیکند.
 • کلید قرمز رنگ پشت دستگاه که مربوط به آب گرم است را چک کنید اگر دستگاه شما به درستی کار کند برای چند دقیقه باید این چراغ روشن و سپس خاموش باشد.
 • دمای محیط نیز تاثیر مستقیم بر روی دمای آب خروجی از دستگاه شما دارد.
 • تنظیمات دما دستگاه را چک نمایید ممکن است تنظیماتی که برای آب گرم انجام داده این نیاز به تغییر داشته باشد.
 • سوختن المنت دستگاه نیز ممکن است سبب گرم نشدن آب در دستگاه آبسردکن شود.
 • خرابی ترموستات نیز از دیگر عوامل گرم نشدن آب در دستگاه آبسرد کن میتواند باشد زیار دستور قطع و وصل کارکرد دستگاه را صادر نمیکند.

راهکار هایی برای برطرف کردن مشکل گرم نشدن آبسردکن

شما میتوانید با انجام راهکارهایی برای برطرف کردن مشکل گرم نشدن آبسردکن خود اقدام نمایید که ما ادامه برای شما برخی از این راهکارها را آورده ایم:

 • اتصالات دستگاه خود به برق را چک کنید.
 • از روشن بودن چراغ قرمز پشت دستگاه مطمئن شوید.
 • تنظیمات دمای دستگاه را مجددا چک کنید زیرا با تغییر فصل دمای مناسب برای آب داغ نیز تغییر میکند و قطعا شما در فصل زمستان تمایل به نوشیدن یک چای داغ تر نسبت به فصل تابستان دارید.
 • اگر گرم نشدن آب در دستگاه شما به دنبال سوختگی المنت دستگاه باشد در اسرع وقت باید آن را توسط یک تعمیرکار تعویض نمایید.
 • بهتر است از هر دو حالت سرد کن و گرم کن دستگاه به طور همزمان استفاده نکنید زیرا این کار باعث فشار به دستگاه و خروج آب سرد و گرم با دمای نامطلوب گردد.
 • برای گرفتن یک لیوان آب داغ از دستگاه آب سرد کن خود تا خاموش شدن چراغ دستگاه منتظر بمانید زیرا اگر قبل از خاموش شدن چراغ اقدام به تهیه آب از دستگاه نمایید ممکن است دمای آب مورد قبول شما نباشد.

نتیجه گیری از علت گرم نکردن آبسردکن

همانقدر که قسمت سردکن دستگاه آبسردکن در فصل تابستان در نوشیدن یک لیوان آب خنک حیاتی است قسمت گرم کن این دستگاه نیز در تهیه یک لیوان آب داغ در فصل زمستان برای شما مورد نیاز است پس با استفاده صحیح و اصولی از این دستگاه این امکان را برای خود فراهم کنید که هم مدت بیشتری از آن استفاده نمایید و هم برای تعمیر آن مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نگردید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست