logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت پریدن فیوز تردمیل

علت پریدن فیوز تردمیل
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت پریدن فیوز تردمیل به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

تردمیل یکی از جذاب‌ترین و محبوب ترین لوازم ورزشی است. اکثر افراد در باشگاه‌های ورزشی یا منزل خود با تردمیل گرم کرده و ورزش هوازی انجام می‌دهند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد باشید، حتماً با مشکلاتی نظیر پریدن فیوز تردمیل مواجه شده‌اید. ما در این مقاله از آی پی امداد دربارۀ علت پریدن فیوز تردمیل خواهیم گفت و به ارائه ی راه حل‌هایی برای رفع این مشکل خواهیم پرداخت. بدون شک پس از مطالعه این مقاله دربارۀ دلایل پریدن فیوز تردمیل اطلاعات دقیق‌تری خواهید داشت. شما عزیزان می‌توانید برای رفع این قبیل مشکلات، از خدمات تعمیر تردمیل آی پی امداد بهره‌مند شوید. چنانچه سوال خاصی دربارۀ مشکل پریدن فیوز تردمیل دارید، در دیدگاه این مطلب یا بخش پرسش و پاسخ سایت آی پی امداد مطرح کنید تا متخصصین این حوزه، دراسرع‌وقت به شما پاسخ دهند.

3 علت رایج پریدن فیوز تردمیل

وقتی فیوز تردمیل می‌پرد، حتماً دلیل خاصی وجود داشته و بخشی از عملکرد دستگاه دچار اختلال شده است. ما در این بخش 3 علت پریدن فیوز تردمیل را بررسی می‌کنیم. در اکثر مواقع مشکل پریدن فیوز دستگاه تردمیل به همین سه مورد مربوط می‌شود:

 1. خراب شدن فیوز تردمیل
 2. اتصالی در جریان برق
 3. آمپر کشیدن بیش از حد ممکن از فیوز تردمیل

3 علت رایج پریدن فیوز تردمیل

چرا فیوز تردمیل می پرد؟

برای عیب‌یابی دقیق مشکلات نامبرده، در ادامه هر یک از دلایل را شرح داده و راه‌حلی برای رفع آن ارائه می‌دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

1. خراب شدن فیوز تردمیل

تصور کنید که در حال قدم زدن بر روی دستگاه تردمیل هستید و ناگهان فیوز آن پریده و دستگاه خاموش می‌شود. در این شرایط دو حالت وجود دارد: ممکن است موتور تردمیل خراب شده باشد یا خرابی فیوز تردمیل منجر به بروز این اختلال شده باشد. علت خراب شدن فیوز تردمیل به موارد زیر مرتبط است:

خراب شدن فیوز تردمیل

 • بار زیاد کشیدن از تردمیل: جالب است بدانید وقتی که تردمیل با سرعت بالا یا تنظیمات شیب بالا استفاده می‌شود، بار زیادی بر روی موتور و سیستم الکتریکی وارد می‌شود. این بار بیش از حد باعث افزایش جریان الکتریکی شده و می‌تواند فیوز را خراب کند.
 • اتصالی در سیم‌ها: ممکن است سیم‌ها، اتصالات یا قطعات الکتریکی داخل تردمیل دچار اختلال و خرابی شوند. این نوع خرابی‌ها منجر به بروز خطاهای الکتریکی مانند ایجاد اتصال کوتاه می‌شود و در نتیجه به فیوز تردمیل آسیب جدی وارد می‌کند.
 • نوسانات برقی: ممکن است در نوسانات برقی شما مشکلی وجود داشته باشد و این مسئله منجر به خراب شدن فیوز تردمیل شود.

راه‌حل:

 • بهترین راه‌حلی که می‌توان برای این مشکل ارائه داد، استفاده اصولی و درست از دستگاه تردمیل است. برای مثال وقتی شروع به استفاده از تردمیل می‌کنید، در همان دقایق اول سرعت آن را افزایش ندهید. افزودن شیب نیز منجر به خرابی فیوز تردمیل می‌شود.
 •  اگر تمامی جوانب احتیاط را رعایت می‌کنید، اما همچنان فیوز تردمیل دچار نوسان و قطعی می‌شود، یعنی مشکل فیوز تردمیل جدی‌تر بوده و حتماً باید از تعمیرکاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

2. اتصالی در جریان برق

از دیگر علت‌های پریدن فیوز تردمیل می‌توان به وجود اتصالی در جریان برق دستگاه اشاره کرد. ممکن است اتصال فاز و نول در مدار وجود داشته باشد و این مسئله به‌ صورت خودکار منجر به پریدن فیوز و خاموش شدن تردمیل شود. این مشکل در اکثر مواقع برای تردمیل‌هایی که در باشگاه‌های ورزشی و سایر لوازم ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند، رخ می‌دهد. وجود اتصالی در جریان برق از جمله خطراتی است که دستگاه شما را تهدید می‌کند. استفاده از محافظ برق در این شرایط بسیار ضروری است و معمولاً جریان برق را در شرایط نوسان شدید قطع کرده و احتمال آسیب به فیوز تردمیل را کاهش می‌دهد. اگر در برابر اتصالی جریان برق واکنشی نشان ندهید، ممکن است فیوز تردمیل بسوزد.

اتصالی در جریان برق

راه‌حل:

 • برای رفع این مشکل توصیه می‌کنیم در پیک مصرف انرژی از تردمیل استفاده نکنید؛ زیرا احتمال اتصالی بسیار بالاست.
 • برای دستگاه تردمیل محافظ جریان برق خریداری کرده و هر چند وقت یک بار برای سرویس کاری تردمیل اقدام کنید. در این شرایط افراد متخصص قادر به تشخیص عیوب و مشکلات فیوز بوده و در صورت وجود اختلال برای رفع و تعمیر آن اقدام می‌کنند.

3. آمپر کشیدن بیش از حد ممکن از فیوز تردمیل

جالب است بدانید که هر فیوز تردمیلی ظرفیت خاص خود را دارد که این ظرفیت با واحد آمپر بر روی بدنه فیوز نوشته شده است. وقتی در قطعات الکتریکی فیوز تردمیل اختلالی وجود داشته باشد، شاهد آمپر کشیدن بیش از حد از فیوز دستگاه خواهید بود. هماهنگی جریان برق و ظرفیت فیوز یکی از موارد مهمی است که عدم توجه به آن، منجر به پریدن فیوز تردمیل می‌شود.

راه‌حل:

 • قبل از هر اقدامی باید مطمئن شوید که جریان برق متناسب با ظرفیت فیوز تردمیل است.
 • اگر مشکلی در این زمینه وجود نداشت ولی فیوز همچنان می‌پرید، باید از متخصصین این حوزه برای عیب‌یابی دقیق مشکل کمک بگیرید.
 • در بدترین شرایط ممکن است فیوز خراب شده باشد که با تعویض فیوز جدید مشکل رفع می‌شود.

برای تعمیر مشکل پریدن فیوز تردمیل با کجا تماس بگیریم؟

در این مطلب از آی پی امداد دربارۀ علت پریدن فیوز تردمیل صحبت کردیم. حال می‌دانید وقتی فیوز تردمیل می‌پرد و دستگاه خاموش می‌شود، مشکل از کجاست و چگونه می‌توان برای رفع آن اقدام کرد. در پایان نیز باید بگوییم که شما عزیزان می‌توانید برای تعمیر فیوز تردمیل و مشکلاتی که در عملکرد دستگاه مشاهده می‌کنید، از خدمات آی پی امداد استفاده کنید. به این منظور می‌توانید با شماره‌های 02158941 یا 02191093903 تماس گرفته و درخواست تعمیرکار را ثبت کنید. متخصصین و تعمیرکاران حرفه‌ای آی پی امداد، دراسرع‌وقت برای تعمیر دستگاه تردمیل شما اقدام می‌کنند.

دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده!

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال دیدگاه حتما به نکات زیر توجه نمایید:

 • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد پاسخ داده می شود.
 • لطفاً سوال خود را با جزئیات کامل مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
 • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست