021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت سرد نکردن آبسردکن

علت سرد نکردن آبسردکن
علت سرد نکردن آبسردکن
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

هیچ چیز بدتر از بازگشت به خانه یا محیط کار و مواجه شدن با یک آبسردکن که به درستی کار نمی کند و آب گرم است، نمی باشد. آبسردکن ها وسایلی هستند که در صورت اختلال در کارکرد آنها در فصل تابستان می توانند یک روز ما را به طور کامل خراب کنند و باعث بروز احساس ناخوشایند در ما شوند، اما چه عواملی سبب می شود که آبسردکن ها به خوبی آب را خنک نکنند؟ اگر این سوال برای شما نیز پیش آمده است، پس در مقاله علت سرد نکردن آبسردکن همراه ما باشید:

کاربران گرامی؛ چنانچه شما نیز به دنبال یافتن علت سرد نکردن آبسردکن خود هستید، توصیه می کنیم در این مقاله از تعمیرگاه لوازم خانگی آی پی امداد با ما همراه باشید.

بررسی دلایل خنک نکردن آبسردکن

دلایل زیادی در خنک نکردن آب آبسرد کن تاثیرگذارند که ما در ادامه به بررسی چند مورد از دلایل خنک نکردن آبسردکن می پردازیم:

 • ممکن است دستگاه شما به پریز برق متصل نباشد. پس در اولین قدم از اتصال صحیح دستگاه به پریز برق اطمینان حاصل نمایید.
 • مرحله بعدی مورد بررسی قرار دادن دکمه های آب سرد و گرم پشت دستگاه می باشد که در صورت خاموش بودن دکمه سردکن، دستگاه شما در جهت خنک کردن آب کار نخواهد کرد.
 • بهتر است برای کارکرد بهتر دستگاه هر 3 ماه آبسردکن خود را تمیز کنید.
 • تنظیم نادرست آبسردکن از دیگر عواملی است که موجب خنک نکردن آبسردکن می شود.
 • خرابی ترموستات دستگاه آبسردکن ممکن است از علل سرد نکردن آب آبسردکن باشد.
 • ایجاد مشکل در برد دستگاه نیز از دیگر عوامل سرد نشدن آب در آبسردکن ها می باشد.
 • ممکن است بعضی از قطعات داخلی آبسردکن در اثر استفاده طولانی مدت خراب شده باشد و نیاز به تعمیر و تعویض داشته باشد.
 • ممکن است موتور دستگاه آبسردکن به مشکل خورده باشد.
 • در پی خرابی کندانسور و فن آبسردکن نیز ممکن است گرم ماندن آب در آبسردکن و خنک نشدن آن دیده شود.

راهکارهایی برای برطرف کردن مشکل خنک نکردن آبسردکن

برخی از مشکلاتی که سبب خنک نکردن آبسردکن می شوند با پیشگیری قابل حل هستند و با به کارگیری راهکارهایی برای برطرف کردن مشکل خنک نکردن آبسردکن می توانید تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری نمایید که ما در ادامه به ارائه برخی از این راهکارها می پردازیم:

 • به صورت روتین و مرتب اقدام به تمیز کردن و شستشوی قطعات آبسردکن خود نمایید.
 • به صدای دستگاه در هنگام کارکردن آن دقت نمایید. ممکن است ترموستات دستگاه عمل نکند و با اینکه پیوسته دستگاه شما در حال کار کردن است، اما همچنان آب را خنک نکند.
 • به تنظیم دمای دستگاه آبسردکن خود دقت داشته یاشید. ممکن است در صورت یک حرکت اشتباهی و یا تماس دستتان با آن، درجه آب سردکن تغییر کرده باشد و سبب خنک نشدن آب شده باشد.
 • سعی کنید دستگاه را در فاصله معینی از دیوار قرار دهید؛ زیرا آبسردکن ها دستگاه هایی هستند که مدام در حال کار کردن می باشند. ممکن است در صورت کارکرد زیاد و داغ کردن آب دستگاه نیز گرم شود.
 • گاهی دستگاه شما در خنک کردن آب مشکلی ندارد، بلکه محلی که شما آبسردکن را نصب کرده اید، در معرض تابش مستقیم نور خورشید است که این امر سبب گرم شدن آب مخزن آبسردکن شما می شود.
 • ممکن است آبسردکن شما در محل خود تراز نباشد که این امر سبب اختلال در کارکرد آن می شود.

نتیجه گیری از علت سرد نکردن آب سردکن

قطعا زمانی که شما هزینه ای را برای خرید یک آبسردکن پرداخت می کنید، توقع نوشیدن یک لیوان آب سرد را از آن در هر ساعتی از شبانه روز دارید و اختلال در کارکرد آبسردکن برای شما مساوی با بی استفاده بودن این دستگاه خواهد بود. پس به منظور بهبود کارایی دستگاهتان و افزایش عمر مفید آن در صورت مشاهده اولین علائم از خنک نکردن آن درصدد رفع این مشکل برآیید تا از متحمل شدن هزینه های بیشتر برای تعمیر آن جلوگیری نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست