021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت زود خاموش روشن شدن یخچال

علت زود خاموش روشن شدن یخچال
علت زود خاموش روشن شدن یخچال
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه
podcast

پادکست دلیل زود خاموش روشن شدن یخچال

منتظر خواندن دیدگاه شما بعد از گوش کردن به این پادکست خواهیم بود.

یخچال ها یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه هستند که کوچکترین اختلالی در کارکرد آنها موجب نگرانی مصرف کنندگان آن میشود نحوه کارکرد صحیح یخچال بدین صورت است که پس از یک مدت مشخص کارکردن از فعالیت باز میایستد و پس از مدتی مجددا شروع به فعالیت میکند، اما گاهی ممکن است یخچال شما ناگهان خاموش شود و یا اصلا از حرکت نایستد چنانچه این مشکلات برای یخچال شما نیز پیش آمده است در ادامه با مقاله علت زود خاموش روشن شدن یخچال همراه ما باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل زود خاموش و روشن شدن یخچال مواجه هستید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

دلیل زیاد خاموش و روشن شدن یخچال ساید بای ساید

 دلیل روشن خاموش شدن زیاد یخچال ساید بای ساید میتواند وجود اشکال  در یکی از قطعات یخچال شما باشد که در ادامه این مقاله به بررسی علل زیاد خاموش و روشن شدن یخچال ساید بای ساید میپردازیم:

  • قطع و وصل شدن یخچال معمولا زمانی رخ میدهد که در انتقال و اعلام دمای اعلام شده یخچال خطایی وجود داشته باشد.
  • در اکثر یخچال ها وظیفه نظارت بر دمای یخچال بر عهده یک قطعه به نام ترموستات است.
  • البته در برخی از مدل های یخچال ها وظیفه ترموستات را برد الکترونیکی به کمک سنسورهای حساس به میزان دما انجام میدهد.
  • حالا زمانی که اطلاعات ارسال شده اشتباه باشد یخچال زودتر از حالت کارکرد استاندارد روشن و یا خاموش میشود.

تعیین مدت زمان روشن و خاموش شدن یخچال به چه عواملی بستگی دارد؟

کارکرد به صورت اتومات فرآیندی است که به صورت تنظیمات پیش فرض در همه ی یخچال ها وجود دارد اما اینکه تعیین مدت زمان روشن و خاموش شدن یخچال به چه عواملی بستگی دارد موضوعی است که در ادامه این مطلب به توضیح آن خواهیم پرداخت:

  • اولین مساله ای که تعیین کننده زمان اتومات کردن است میزان کارکرد یخچال شما میباشد در واقع طبیعی است که زمان کارکرد موتور یخچال نو کمتر از این زمان برای یخچال هایی است که چندین سال است مورد استفاده قرار گرفته اند.
  • موضوع دیگری که در تعیین زمان اتومات کردن یخچال تاثیر دارد مارک یخچال شما میباشد، تعیین مدت زمان اتومات کردن در انواع برندهای مختلف یخچال متفاوت است.

زمان نرمال روشن خاموش شدن یخچال

همانطور که در قسمت قبل برای شما توضیح دایدم تعیین زمان دقیق اتومات کردن یخچال به چند عامل بستگی دارد اما این میزان برای یک یخچال در حالت استاندارد زمان نرمال روشن و خاموش شدن یخچال  باید در ازای 45 دقیقه کارکرد 15 دقیقه استراحت باشد که البته این اعداد در انواع مختلف یخچال میتواند متغییر باشد و مساله ای که مهم است و حتما باید به آن دقت شود انجام شدن پروسه روشن خاموش شدن (اتومات کردن) یخچال است.

علت زود روشن شدن یخچال

علت زود روشن شدن یخچال یا به عبارت دیگر زود اتومات کردن یخچال به معنای تغییر دمای یخچال زودتر از زمان مشخص شده است به طور مثال اگر قرار است یخچال شما به صورت 45 دقیقه کارکرد و 15 دقیقه استراحت کار کند زمانی که فعالیت خود را قطع کرد زودتر از سپری شدن مدت 15 دقیقه مجددا شروع به کار میکند که در ادامه به بررسی چند علت زود روشن شدن یخچال میپردازیم:

  • ممکن است ترموستات یخچال شما خراب باشد که در این صورت دستور قطع و وصل فعالیت دستگاه را با خطا صادر میکند و منجر به کارکرد کمپرسور به اشتباه میگردد.
  • ممکن است هوای محل قرار گیری یخچال شما بسیار گرم بوده و درجه تنظیمی یخچال توسط شما برای آن دما مناسب نباشد در این صورت شما شاهد اتومات کردن یخچال زودتر از زمان معین خواهید بود.
  • ممکن است لاستیک دور درب یخچال شما پاره شده باشد و به دنبال آن هوای گرم وارد شده به یخچال دمای هوای دورن یخچال شما را زودتر گرم کند.
  • ممکن است کمپرسوریخچال شما خراب شده باشد.
ویدیو آموزش تعویض ترموستات یخچال

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

موتور یخچال چند دقیقه باید کار کند؟

با توجه به اینکه یخچال ها دستگاه هایی هستند که به صورت 24 ساعته کار میکنند قطعا کار کردن موتور آن هم به صورت 24 ساعته میتواند فشار زیادی را به آن وارد کند و منجر به آسیب به یخچال شما گردد به این منظور سیستم کارکرد اتومات در یخچال ها تعبیه شده که همانطور که در قسمت های قبلی این مقاله به آن اشاره کردیم زمان دقیق کارکرد موتوریخچال  به چندین عامل بستگی دارد و حتما در فواصل اتومات کردن زمان مشخصی باید برای استراحت موتور وجود داشته باشد و موتور یخچال نباید به صورت یکسره کار کند.

نتیجه گیری از علت زود خاموش و روشن شدن یخچال

زود خاموش و روشن شدن یخچال در واقع شروعی برای کارکرد یکسره یخچال ما میباشد که یکی از مشکلات اصلی مصرف کنندگان یخچال میباشد، زود اتومات کردن یخچال در واقع برای ما حامل این پیام است که بنا به دلیلی دمای  فضای یخچال ما با نوسان مواجه است و زودتر از زمان مشخص بالا میرود که کمپرسور و موتور باید مجددا فعالیت خود را از سر بگیرند پس به منظور بهبود کارایی دستگاه خود و افزایش عمر مفید یخچال بهتر است در صورت مشاهده روشن و خاموش شدن یخچالتان زودتر از زمان معین در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایید تا از پرداخت هزینه های بیشتر برای تعمیر آن بی نیاز شوید.

 

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست