021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت روشن نشدن جاروشارژی

علت روشن نشدن جاروشارژی
علت روشن نشدن جاروشارژی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

جاروشارژی وسیله است که در عین سبک و کوچک بودن کارایی و محبوبیت بسیار بالایی در بین مصرف کنندگان دارد، اما گاهی پیش میاید که جاروش شارژی ما روشن نمیشود، اگر شما نیز ار آن دسته افرادی هستید که با این مشکل مواجه هستید با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی علت روشن نشدن جاروشارژی بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چناننچه با مشکل روشن نشدن جاروارژی مواجه اید به شما توصیه می کنیم تا با همراهی تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد به عیب یابی این مشکل در منزل بپردازید.

نحوه کارکرد جاروهای شارژی به چه صورت است؟

همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است جاروهای شارژی به گونه ای طراحی شده اند که در فضاهایی که برق وجود ندارد امکان استفاده داشته باشند، در ادامه نحوه کارکرد جاروهای شارژی را به شما توضیح خواهیم داد:

 • جاروهای شارژی معمولا مجهز به باطری 12 ولتی هستند که در صورت شارژ کامل میتوانند با حداکثر زمان کارایی تمیز کردن را برای ما انجام دهند.
 • مدت زمانی که نیاز است که باطری جاروی شارژی شما درون پایه شارژ قرار بگیرد 20 دقیقه میباشد.
 • پس از آن شما میتوانید از جاروی شارژی خود استفاده کنید.

6 علت روشن نشدن جاروشارژی

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در هنگام استفاده از جاروشارژی ناگهان متوجه شده اید که جارو شارژی شما روشن نمیشود! چه عواملی باعث روشن نشدن جارو شارژی میشود؟ در ادامه به بررسی علل روشن نشدن جاروی شارژی میپردازیم:

 • اولین موردی که پس از مواجه شدن با این موقعیت به ذهن هرکس میرسد تمام شدن شارژ جاروشارژی میباشد که باعث میشود جاروشارژی روشن نشده و ما نتوانیم برای نظافت از آن استفاده کنیم.در این مواقع میتوانید جارو را به مدت 20 دقیقه به شارژر متصل کرده و مجددا اقدام نمایید.
 • ممکن است موتور جاروی شما دچار ایراد شده باشد که در این صورت ما شاهد روشن نشدن جاروشارژی هستیم، موتور جارو شارژی در اثر استفاده از الگوی نامناسب، طولانی بودن مدت روشن ماندن جارو شارژی و یا افتادن و ضربه خوردن و یا حتی خالی نکردن مخزن به مت طولانی و فشار به آن دچار مشکل میشود.
 • ممکن است دکمه های روشن و خاموش کردن جاروی شارژی شما از کار افتاده باشد و یا در اتصالات داخلی این دکمه های مشکلی پیش آمده باشدکه در اینصورت نیز شاهد روشن نشدن جاروشارژی خواهیم بود.
 • باطری دستگاه شما ممکن است به دلیل ماندن بیش از حد مجاز در شارژر و یا استفاده طولانی مدت خراب شده باشد که در اینصورت چاره ای جز تعویض آن ندارید.
 • اشکال در سیم پیچی های داخلی جاروشارژی نیز از دیگر عواملی است که باعث روشن نشدن جاروی شارژی میشود.
 • اگر از حالت برقی دستگاه خود استفاده میکیند ممکن است در جریان برق ورودی و یا پریز محل شما مشکلی وجود داشته باشد.

چرا جاروشارژی دیگر شارژ نمیشود؟

گاهی زمانی که شما از حالت برقی جاروخود استفاده میکنید این دستگاه به خوبی کار میکند اما در مواقع استفاده از حالت شارژی و زمانی که شما دستگاه را به شارژر متصل میکنید جاروشارژی دیگرشارژ نمیشود علت این موصوع را در ادامه بررسی میکنیم:

 • این مشکل زمانی بروز میکند که شارژر شما به هر دلیلی کار نمیکند مثل زمانی که شارژر خراب شده.
 • ممکن است سیم شارژر دچار مشکل شده باشد.
 • ممکن است پایه شارژر شما دچار مشکل شده باشد.
 • ممکن است پریزی که شارژر به ان متصل است با مشکل مواجه شده باشد.
 • ویا ممکن است برق محل شما قطع شده باشد.

نحوه تعمیر جاروشارژی در زمان صورت روشن نشدن این محصول

نحوه تعمیر جاروشارژی کاری کاملا تخصصی و نیازمند انجام توسط یک فرد متخصص است زیرا این وسیله در ظاهر ساده به نظر میرسد اما پیچیدگی های خاص خود را دارد اما میتوان با انجام اقدامات زیر مشکلات ساده جاروهای شارژی را برطرف کرد:

 • از کامل بودن شارژ دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید.
 • باطری دستگاه را تعویض کرده و مجددا برای روشن کردن دستگاه اقدام نمایید.
 • فیلتر جارو شارژی را تعویض کرده و بار دیگر سعی در روشن کردن دستگاه کنید.
 • شارژر دستگاه خود را تعویض نمایید.

موارد فوق پیشنهادات ما برای رفع این مشکل توسط خودتان بودند، چنانچه با انجام آنها مشکل دستگاه شما برطرف نشد باید در اسرع وقت برای رفع مشکل جاروشارژی در صورت روشن نشدن به یک نمایندگی تعمیرات جاروشارژی مراجعه کنید تا با رعایت اصول و وارد نکردن صدمه جدی تر به دستگاه شما این مشکل را رفع نمایند.

نتیجه گیری از علت روشن نشدن جاروشارژی

تمیز نبودن محیط اطراف به خودی خود برای همه آزار دهنده است چه بسا این مشکل در پی خرابی یک دستگاه مانند جاروشارژی بروز کند میتواند باعث آزردگی خاطرهمه شود، هر دستگاه برای استفاده راهکارها و راهنمایی هایی دارد که در دفترچه راهنمای آن ثبت شده و در صورت مطالعه و رعایت میتوان حداکثر کارایی و بهبود را از دستگاه مان به همراه عمرطولانی مفید جاروشارژی مان تجربه کرد. همچنین شما میتوانید با رعایت موارد فوق از بروز اشکال در جاروشارژی خود جلوگیری نمایید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل بروز ایراد یا خرابی در جاروشارژی خود مواجه شده اید می توانید برای رفع و حل این مشکل از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروشارژی در آی پی امداد بهره مند شوید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست