021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت روشن نشدن آبمیوه گیری

علت روشن نشدن آبمیوه گیری
علت روشن نشدن آبمیوه گیری
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

علت روشن نشدن آبمیوه گیری می تواند به خاطر بروز مشکلات متعددی در دستگاه باشد که از آن جمله می‌توان به نرسیدن جریان برق به دستگاه، خرابی پریز و دوشاخه یا همچنین وجود قطعی در مدار اصلی موتور،سوختگی موتور و… اشاره کرد، که در این مقاله علت های مختلف روشن نشدن آب میوه گیری به همراه روش حل مشکل به صورت کامل بیان شده است برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه علت روشن نشدن آبمیوه گیری میتوانید در بخش دیدگاه های همین مقاله و یا قسمت پرسش و پاسخ از کارشناسان آی پی امداد پرسش نمایید.

 بررسی دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری

روشن نشدن اب میوه گیری علت های متعدی می تواند داشته باشد که در لیست زیر چند نمونه از رایج ترین موارد بیان شده است:

 • نبود برق در پریز یکی از علت های روشن نشدن آب میوه گیری است.
 • وجود مشکل در دوشاخه و یا سیم رابط نیز یکی دیگر از علت های روشن نشدن آبمیوه گیری می تواند باشد.
 • در برخی مواقع روشن نشدن دستگاه می تواند به خرابی کلید اصلی یا همان کلید استارت مربوط باشد.
 • سوختگی موتور از علت های دیگر روشن نشدن آب میوه گیری است.
 • وجود قطعی در مدار اصلی موتور نیز یکی دیگر از علل روشن نشدن دستگاه به حساب می آید.
 • خرابی اورلود از دلایل روشن نشدن دستگاه آب میوه گیری است.
 • و…

برای رفع مشکلات به وجود آمده هنگام روشن نشدن آب میوه گیری چه کنیم؟

با توجه به اینکه دلایل مختلفی می تواند باعث روشن نشدن آب میوه گیری شود؛ به همین دلیل در مرحله اول باید مشکل اصلی پیدا شود و بعد از آن اقدام به رفع مشکل کرد. روش حل مشکلات رایج که در لیست فوق بیان شده را در ادامه مطالب به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

با ادامه این مقاله از آی پی امداد همراه باشید.

چگونه مشکل نبود برق پریز هنگام روشن نشدن آب میوه گیری را تشخیص داده و حل کنیم؟

نرسیدن برق به پریز از دلایل اصلی روشن نشدن آبمیوه گیری میباشد.

 •  همانگونه که گفته شد نبود برق در پریز می تواند یکی از علت های روشن نشدن دستگاه باشد که در این حالت خیلی راحت می توانید با استفاده از ولتاژ آومتر یا ولت متر برق پریز را تست نمایید.
 • در صورتی که هنگام اتصال رابط دستگاه اندازه گیری به پریز، عقربه ها به سمت پریز انحراف یابند در این حالت مشکل از دستگاه می باشد.

خرابی و اشکال در سیم رابط از دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری

جهت تشخص و رفع خرابی و اشکال در سیم رابط از دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری چه باید کرد؟

 •  با توجه به اینکه در اکثر مواقع دلیل روشن نشدن آبمیوه گیری می‌تواند وجود مشکل در دوشاخه و یا سیم رابط باشد پس باید از سالم بودن این موارد اطمینان حاصل کرد.
 • در این حالت می توانید با وصل دوشاخه دیگر به سیم رابط، از سالم بودن دوشاخه اطمینان حاصل کنید.
 • اگر در سیم ها اثرات لهیدگی مشاهده کردید در این حالت به صورت ۱۰۰ درصدی داخل سیم قطعی به وجود آمده است که باید تعمیر گردد.

 اگر مشکلی در دوشاخه مشاهده نشد و یا قطعی در سیم رابطه وجود نداشت در این حالت ایرادهای دیگر می تواند دلیل روشن نشدن دستگاه باشد.

سوختن موتور از علت های روشن نشدن آبمیوه گیری

با توجه به این که موتور های گوناگون در ساخت آبمیوه گیری ها استفاده می شود شما باید ابتدا نوع موتور آبمیوه‌گیری را شناسایی نمایید بعد از آن می توانید اقدام به تعمیر نمایید و یا از افراد متخصص برای رفع تعمیر موتور کمک بگیرید.

چگونه وجود ایراد در کلید اصلی را هنگام روشن نشدن آبمیوه گیری تشخیص دهیم و حل کنیم؟

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری خرابی کلید اصلی آن میباشد:

 • شما خیلی راحت می توانید سیم های اتصال یافته به کلید را از آن جدا نمایید و به وسیله اهم متر (R * 1) آن را بررسی کرده و سپس میتوانید رابط های آومتر را به پایه های کلید وصل نمایید و بعد از آن باید کلید را روشن و خاموش نمایید.
 •  اگر کلید سالم باشد در حالت وصل، عقربه آومتر به سمت صفر متمایل می شود
 • وقتی کلید در حالت خاموش قرار گرفت، جهت عقربه به طرف بی نهایت باز می گردد.
 • پس اگر شما علائمی به غیر از این موارد گفته شده را مشاهده کردید در این حالت می توانید با تعویض کلید مشکل روشن نشدن آبمیوه گیری را حل کنید.

قطعی در سیم های اصلی مدار از علت های روشن نشدن آبمیوه گیری

در برخی موارد مشاهده می‌شود که وجود قطعی در سیم های اصلی مدار آبمیوه گیری می‌تواند باعث گردد تا دستگاه روشن نشود:

 • در این حالت می توانید بدنه دستگاه را باز کنید و بعد از آن اتصالات آن را به صورت دقیق بررسی کنید.
 • اگر مشاهده کردید که از محل اتصال خود خارج شده است خیلی راحت می توانید به صورت مجدد سیم مربوطه را در جای اصلی خود قرار داده و دوباره اقدام به روشن کردن آبمیوه گیری کنید.

رفع خرابی اورلود هنگام روشن شدن آبمیوه گیری به چه صورت است؟

با توجه به اینکه برخی از آبمیوه گیری ها دارای اورلود می باشند؛ اورلود معمولاً در بخش برق اصلی مدار و نول می باشد که کنتاکتهای این قطعه حفاظتی معمولاً در حالت استاندارد به یکدیگر متصل می باشند.

 • نول هنگام عبور از آن به موتور می رسد در صورتی که این اتصال قطع گردد، باعث می شود نول به موتور نرسد و در نتیجه آن آبمیوه گیری روشن نخواهد شد.
 •  برای تست نبود مشکل در اورلود میتوانید سیم های متصل شده به آن را جدا کنید و با استفاده از آومتر (R * 1) اقدام به بررسی نمایید.
 • در صورتی که قطعه مربوطه سالم باشد باید عقربه ها منحرف شوند در غیر این صورت باید ورلود را با نوع مشابه سالم آن تعویض نمایید.

منظور از نوع مشبه اورلود محصولی با همان حروف و ارقام نوشته شده بر روی قطعه است.

عیب یابی و رفع مشکل قطعی در مدار موتور هنگام روشن شدن آبمیوه به چه شکل انجام میشود؟

با توجه به این که موتور های استفاده شده در ساخت آبمیوه گیری ها مختلف می باشند، مثلاً آب‌میوه‌گیری هایی که دارای موتورهای چاکدار یا یونیورسال هستند از موتورهای الکتریکی سری درساخت آنها استفاده می گردد.

 • هنگام قطع ارتباط موتور با سایر اجزا، می تواند باعث روشن نشدن دستگاه گردد که در این حالت می‌توانید برای حل این مشکل دستگاه را از برق جدا کنید و با استفاده از اهم متر به بررسی دقیق اتصالات اجزای موتور با یکدیگر بپردازید.
 • بعد از آن می توانید با پیدا کردن قطعه آسیب دیده آن را ترمیم کرده و اتصالاتی که در مدار قطع شده اند را درست نمایید تا مشکل روشن نشدن آبمیوه گیری حل گردد

خلاصه مقاله علت های مهم روشن نشدن آب میوه گیری و تعمیر آن

همانگونه که در مطالب فوق ذکر شد علت‌های مختلفی می‌توانند در روشن نشدن آبمیوه گیری دخیل باشند که از آن جمله می‌توان به خراب بودن موتور، وجود مشکل در سیم های مدار اصلی، وجود مشکل در سیم و پریز یا دو شاخه و یا خراب بودن دکمه اصلی و… اشاره کرد که در این حالت مشتریان عزیز می توانید با پیدا کردن مشکل اصلی بر حسب اطلعات گفته شده در موارد بالا با توجه به روش های بیان شده اقدام به حل مشکل دستگاه نمایید.

18 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. بیرانوند 22 شهریور 1400

  سلام خسته نباشید. آب میوه گیری فوما دارم از مخلوط کن برای درست کردن دوغ استفاده کردم یک دور خورد ولی دیگ کار نکرد ولی نور ال ای دی روشن هست

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 شهریور 1400

   سلام، یا ال ای دی ها اتصالی دارد و یا کوبل کف پارچ خرابه

   پاسخ دادن
 2. محمدرضا صالحی 18 شهریور 1400

  سلام آبمیوه گیری چند کاره مارک maier به تازه گی خریدم یکبار از دستگاه اصلی برای خوردکردن استفاده کردم هیچ مشکلی نداشت اما این سری آبمیوه گیری برا گرفتن آب هویچ استفاده کردم که خیلی صدای بلندی اداشت دستگاه رو خاموش کردم و از پریز کشیدم بعدازچند دقیقه دوباره دستگا ه رو به پریز زدم اما دیگه روشن نشد

  پاسخ دادن
  مالوین 12 شهریور 1400

  سلام،آب میوه گیری مالوین دارم روشن میشود،لمسی است استارت نمیخوره،کلا۲بار ازاین کالای نو استفاده کردم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 13 شهریور 1400

   سلام، میکروسوئیچ هارو چک کنید، اگر مشکلش رفع نشد دکمه پاور ایراد داره.

   پاسخ دادن
  سید سعید حسینی 16 مرداد 1400

  با سلام و خسته نباشید. آب میوه گیری مدل Pjb 82 feller رو برای اولین بار روشن کردم فقط دکمه on off روشن میشه که روش میزنی هیچ اتفاق دیگه ای نمیفته.دومه ها لمسی میباشد.ممنون میشم اگه کمکی بکنید!!.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 17 مرداد 1400

   سلام، اگر دکمه ها کار نکند، مشکل از برد صفحه لمسی است

   پاسخ دادن
   Saeedalizadeh 29 مرداد 1400

   منم همین مشکل رو دارم

   پاسخ دادن
  احسان 08 مرداد 1400

  سلام آبمیوه گیری مدل سویس هوم روشن نمیشه. کلیدو باز کردم دو سر خروجی موتورو به برق وصل کردم کار کرد. فکر میکنم مشکل از کلیده. ولی کلیدش تو بازار موجود نیست. چه کار کنم؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 08 مرداد 1400

   سلام، یا پلاتین های کلیدها باید درست شود و یا کلید باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
   فتاحی 27 مرداد 1400

   سلام آبمیوه گیری مدل tefal elea dvo کارنمیکند کلید های ایمنی که دو تا میباشد یکسره کردم کار نکرد لطفا راهنمایی کنید ممنون.

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 28 مرداد 1400

    سلام، بررسی نمایید که کلیدها خراب نباشد

    پاسخ دادن
  میثم 28 بهمن 1399

  سلام ابمیوه گیری بلک اندیکر به محض روشن شدن دوباره خاموش می شود و با ضربه کوچک به بدنه دوباره همین روند تکرار می شود علت چیست ؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 30 بهمن 1399

   سلام، میکروسویئچ آبمیوه گیری بلک انددکر شما باید بررسی شود و در صورت خرابی تعویض نمایید. توجه داشته باشید که به هنگام استفاده از آبمیوه گیری، وقتیکه آب میوه یا باقی مانده تفاله بر روی آن قسمت تجمع میکند در فرایند آبمیوه گیری به دلیل چسبناک شدن تداخل ایجاد میکند.

   پاسخ دادن
    زهرا 04 مرداد 1400

    سلام آبمیوه گیری گرفتم بلانتون مدل 4002 هر چی این پیچشون میپیچونم روشن نمیشه ولی وقتی خیلی باهاش ور میرم قشنگ همه قسمتشو کامل میزارم رو هم روشن میشه وسط کار یهو خاموش میشه یکی ک بزنی تو سرش روشن میشه چرا اینجوریه.. میره رو تایم؟؟

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 05 مرداد 1400

     سلام، کلید تعویض شود

     پاسخ دادن
  فرزاد 14 بهمن 1399

  سلام من یه ابمیوه گیری CRown. گرفتم الان به برق وصل میکنم چراغ کوچیک بغل کلید گردانش روشن میشه اما ابمیوه گیری کار نمیکنه خواستم ببینم چکارش باید بکنم؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 14 بهمن 1399

   سلام، میکروسوئیچ درب بررسی شود.

   پاسخ دادن