علت داغ شدن جاروبرقی

علت داغ شدن جاروبرقی

Rating: 2.0/5. From 1 vote.
Please wait...

عت داغ شدن موتور جاروبرقی

علت داغ شدن جاروبرقی

علت داغ شدن موتور جاروبرقی
علت داغ شدن موتور جاروبرقی

در این مقاله به علت داغ شدن جاروبرقی ( علت داغ شدن موتور جاروبرقی ) و اینکه چرا جاروبرقی داغ شده است میپردازیم ، آی.پی امداد با آموزش تعمیرات جاروبرقی سعی در راهنمایی شما عزیزان دارد تا چنانچه فنی هستید بدون نیاز به تعمیرکار جاروبرقی به تعمیر جاروبرقی خود بپردازید ، مقاله های متعدد آی.پی امداد در حوزه آموزش و راهنمای جاروبرقی را دنبال نمایید .

توجه : چنانچه به دنبال علت داغ شدن جاروبرقی خود هستید و حتی با خواندن این مقاله مشکل شما برطرف نشد ، جهت تعمیر جاروبرقی خود فقط و فقط با تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی.پی تماس حاصل نمایید ، تا از قطعات فابریک و ضمانتنامه رسمی خدمات بهره مند شوید .

مقاله علت داغ شدن جاروبرقی : جارو برقی از تجهیزات و وسایل برقی خانه است که بواسطه یکسری قطعات مکانیکی و الکترونیکی فعالیت می کند. یکی از اصلی ترین قطعات این جارو برقی ها موتور است که تمامی قدرت و توان جارو های به این قطعه وابستگی دارد و خود موتور نیز بریا اینکه به خوبی کار خود را انجام دهد به سایر قطعات وابسته است.

در بسیاری از مواقع داغ شدن موتور جاروبرقی تا حدودی نرمال است و اگر حتی پس از 20 تا 30 دقیقه کار کردن موتور جارو برقی به میزانی داغ شود سیستم ایمنی جارو برقی موتور را از کار می اندازد تا آسیبی نبیند . اما اگر این میزان بیش از حد نرمال شد و جارو برقی خاموش نشد و یا خیلی زود به زود موتور داغ کند و جارو برق خاموش شود حتما باید به دنبال علتی برای داغ شدن جاروبرقی باشیم و این نشان می دهد که قطعه و یا قطعاتی در جارو برقی از سلامت قبل برخوردار نیستند.

توجه : چنانچه جاروبرقی بوش ، آاگ ، سامسونگ ، الجی ، دوو و کنوود شما داغ شده است و نیاز به تعمیرات دارد ، از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آاگ ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کنوود استفاده نمایید .

علت داغ شدن موتور جاروبرقی

در بسیار از مواقع تشخیص داغ شدن موتور جاروبرقی از روی بوی داغ شدن آن می باشد و یا با تست لمس دست می توان به این مهم پی برد. اما گاهی سایر عوامل نیز به همراه این بو خودشان را نشان می دهند که این موضوع برای عیب یابی جارو برقی اهمیت زیادی دارد. مثلا وقتی جارو برقی داغ کند ممکن است به همراه ان صدای ناهنجاری هم شنیده شود و یا لرزشی در جارو برقی دیده شود و یا به غیر از بوی داغی بوی سوختگی هم بدهد. با توجه به هر یک از این مشخصه ها می توان دلایل زیر را به عنوان بارز ترین دلایل وجود مشکل در داغ شدن جارو برقی عنوان کرد:

در مقاله علت داغ شدن جاروبرقی ترموستات جاروبرقی را چک میکنیم :

  • ترموستات خراب شده است ( علت داغ شدن موتور جاروبرقی )

در برخی از مدل های جارو برقی که البته امروزه در اغلب آنها کار برد دارد ترموستاتی تعبیه شده تا پس از مدتی کارکردن موتور در صورتیکه حرارت موتور به اندازه ای مشخص رسید فرمان خاموش شدن موتور را بدهد. لذا اگر ترموستات در زمان خود وارد عمل نشود موتور داغ می کند و بوی داغی در فضا پیچیده می شود.

راحت ترین تشخیص این عیب میزان کارکرد جارو برقی است که همانگونه که توضیح دادیم اگر بیش از 30 دقیقه جارو کار کند و این بوی داغی به مشام برسد به احتمال زیاد تنها ترموستات خراب است و درست عمل نمی کند. برای این منظور بهتر است با استفاده از یک ترموستات سالم و یا با استفاده از اهم متر ترموستات را چک کنید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

در مقاله علت داغ شدن جاروبرقی خرابی برد جاروبرقی را چک میکنیم :

  • خرابی برد جارو برقی ( علت داغ شدن موتور جاروبرقی )

گاهی هم ممکن است علت اینکه جارو برقی داغ می کند و در زمان مناسب خاموش نمی شود اطلاعات نا درست و یا سوختن برد باشد. در این حالت ترموستات کار خود را انجام می دهد ولی برد اطلاعات را به موتور انتقل نمی دهد.

در مقاله علت داغ شدن جاروبرقی موتور جاروبرقی را چک میکنیم :

  • موتور نیم سوز شده است ( علت داغ شدن موتور جاروبرقی )

موتور های جارو برقی از یک سیم پیچ اصلی و یک سیم پیچ راه انداز یا کمکی استفاده می کنند. در  هر شرایط ممکن است در بین حلقه های اتصال این سیم پیچ ها  و یا کلاف آنها اتصالی بوجود بیاید . این موضوع باعث کوتاه شدن مسیر جریان الکتریکی  می شود که نتیجه آن به وجود نیامدن میدان مغناطیسی مناسب  برای گردش موتور است که این مهم ترین دلیل در داغی موتور می باشد.

موتور های نیم سوز به شدت جریان مصرف می کنند . برای این کار باید متخصص تعمیر جارو برقی را خبر کنید ولی در حالت کلی باید سیم پیچی عوض شود. هر چند در بسیار مواقع تعویض موتور بهترین راه شاید باشد.

  • زیاد بودن بار موتور ( علت داغ شدن موتور جاروبرقی )

موتور های جارو برقی در توان های مختلفی تولید می شوند ولی در هر صورت هر کدام ظرفیت نامی مشخصی دارند.  اگر بنا به هر دلیل مانند خرابی برخی مدار ها و ... بیش از توان موتور به ان بار وارد شود و  موتور نیروی زیادی برای کار از دست می دهد و جریان زیادی از سیم های ان عبور می کند که این میزان نیرو با سطح سیم پیچی و دور موتور همخوانی ندارد.  از این رو موتور خیلی زود داغ می کند و به راحتی باعث سوختن موتور می شود. پیشنهاد می کنیم در صورت دیدن چنین وضعیتی فورا با تعمیرکار حرفه ای جارو برقی تماس بگیرید. نشان مهم این حالت این است که موتور جارو برقی بدون توقف مرتبا کار می کند و خیلی زود داغ می شود. یک راه ساده دیگر بررسی مدار های جارو برقی با استفاده از آمپر متر است.

  • کلید گریز از مرکز عمل نمی کند ( علت داغ شدن موتور جاروبرقی )

وقتی جارو برقی را روشن می کنید سیم پیچ راه انداز و یا کمکی ابتدا وارد مدار می شود و سپس با راه اندازی سیم پیچ اصلی از مدار خارج می شود. وقتی کلید گریز از مرکز خراب شود سیم پیچ راه انداز نمی توان از مدار خارج شود و این موضوع باعث می شود که به غیر از سیم پیچی اصلی ، سیم پیچ راه انداز هم جریان بکشد و باعث داغ شدن موتور شود. معمولا تعمیرکاران حرفه ای موتور جارو برقی با گوش دادن به صدای کنتاکت وارد و خارج شدن سیم پیچ کمکی به صحت عملکرد ان پی می برند. در این حالت تنها راه بررسی و سرویس کلید گریز از مرکز است.

در مقاله علت داغ شدن جاروبرقی فیلتر و پاکت جاروبرقی را چک میکنیم :

  • پر بودن کیسه زباله ، کثیفی فیلتر و را مسدود شدن راه لوله ( علت داغ شدن موتور جاروبرقی )

معمولا وقتی فیلتر هوا  کثیف باشد و یا تبادل هوا با بیرون برای موتور به خوبی انجام نشود موتور خیلی زود داغ می شود. موضوع دیگر پر بودن کیسه زباله جارو برقی است که باعث فشار زیادی به موتور می شود . این قضیه در گیر کردن زباله در دهانه لوله مکش هم می تواند اتفاق بیافتد. اگر به همراه داغ شدن موتور جارو برقی میزان مکش جارو هم کم شده باشد یکی از این عوامل عمده ترین دلیل داغ شدن موتور جارو برقی می تواند باشد.

  • خراب بودن فن موتور ( علت داغ شدن موتور جاروبرقی )

اگر موتور جارو برقی داغ می کند شاید یکی از اولین عواملی که باید بررسی شود فن موتور باشد. خرابی فن در جارو برقی شایع است و ربطی به نوع مدل جارو برقی ندارد. از این رو اگر موتور داغ می کند قبل از بررسی خود موتور بهتر است درب جارو برقی را باز کنید و یک برا دیگر بدون اینکه دست به جارو بزنید موتور را روشن کنید. اگر فن خراب باشد کار نمی کند و یا به سختی کار می کند. برای رفع این مشکل باید فن تعویض شود.

 هر  چند عوامل زیادی می تواند در دالغ شدن موتور جارو برقی دخیل باشد ولی عمده مواردی که در رابلا توضیح داده شد علت داغی موتور جارو برقی هستند.

اگر تجربه و دانشی در حوزه جارو برقی ندارید این کار را به افراد متخصص و با تجربه واگذار کنید زیرا کوچکترین اشتباه در تشخیص می تواند مشکل را چندین برابر کنید.

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی.پی امداد با افتخار به همکاری و تعمیر انواع جارو برقی و لوازم خانگی در بیش از 50 سال گذشته در سطح تهران بزرگ با استفاده از تکنسین ها و تعمیرکاران حرفه ای و به روز انواع جارو برقی  آماده ارائه خدمات غیب یابی و تعمیر انواع جارو برقی در محل شما و با هزینه بسیار کم می باشد.

تعمیرات ما تنها با استفاده از قطعات جاروبرقی اصلی و اورجینال هر نوع برندی از جارو برقی می باشد و در آخر هم تعمیرات ما به مدت یک سال برای آسودگی خیال شما ضمانت خواهند شد.

در هر ساعت از شبانه روز می توانید با کارشناسان ما در شرکت تعمیر لوازم خانگی ای پی امداد تماس گرفته و از خدمات حرفه ای و سریع ما بهره مند شوید.

شما عزیزان برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی پارس خزر و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی هیتاچی و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سانی میتوانید کلیک نمایید .

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.