021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت تکان خوردن پنکه سقفی

علت تکان خوردن پنکه سقفی
علت تکان خوردن پنکه سقفی
زمان مطالعه: 3 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

پنکه های سقفی دستگاه هایی هستند که به منظور خنک کردن فضا در فصل تابستان به وسیله سوار شدن قطعات آن رو یک صفحه به سقف متصل میشوند و با روشن شدن و چرخیدن در جهت عقربه های ساعت به خنک شدن محیط میپردازند اما چرخش این پره ها باید به صورت یکدست و متعادل با یکدیگر باشد و پنکه باید به فضای روی صفحه ثابت چسبیده باشد و هیچ گونه تکان اضافی نداشته باشد اما در برخی مواقع ما شاهد تکان خوردن پنکه هستیم که در ادامه این مقاله قصد داریم به علت تکان خوردن پنکه سقفی بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل ایجاد صدا در پنکه سقفی خود مواجه شده اید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

علت لرزش های پنکه سقفی چیست؟

همانطور که گفته شد پنکه سقفی باید به صورت یکدست و هماهنگ بین همه پره ها حرکت داشته باشد اما گاهی شاهد لرزش های این دستگاه هستیم که در ادامه به بررسی علت لرزش های پنکه سقفی چیست میپردازیم:

  • شل شدن پره ها بر روی شفت یا صفحه اصلی یکی از اصلی ترین دلایل لزرش های پنکه سقفی میباشد.
  • اتصالات نامناسب پره ها نیز سبب لرزش پنکه سقفی میشود.
  • انحراف صحفه پنکه

در نظر داشته باشید که هرگز این لرزش های کوچک را نادیده نگیرید زیرا در این صورت همین لرزش ها زمینه ساز تکان های بیشتر پنکه سقفی و وارد کردن آسیب به آن میشود.

علت تکان خوردن پنکه سقفی چیست؟

تمامی مواردی که در ابتدا منجر به بروز لرزش های کوچک در پنکه سقفی میشوند در صورت عدم رسیدگی به آنها موجب تکان خوردن پنکه سقفی میشوند در زیر برخی از علل تکان خوردن پنکه سقفی چیست را برای شما عزیزان اورده ایم:

  • در ابتدا و در هنگام نصب صفحه به دیوار به این نکته توجه داشته باشید که اندازه پنکه سقفی که انتخاب میکنید مناسب با فضای شما باشد و از آن بزرگتر نباشد.
  • سقفی که پنکه روی آن نصب میگردد بهتر است از نوع پیش ساخته نباشد زیرا پنکه سنگین بوده ودر دراز مدت و اثر نیروی گرانش زمین ممکن است باعث تکان خوردن و یا کنده شدن یک قسمت از صفحه از سقف گردد.
  • بالانس نبودن پره ها نیز یکی از عمده دلایل تکان خوردن پنکه سقفی میباشد، این پره ها باید به اندازه مشخص و یکدست در محل خود قرار گیرند.
  • ممکن است در اثر استفاده طولانی از پنکه یکی از پیچ های اتصالات آن به سقف شل شده و پنکه به حالت آویزان در آمده باشد.

 علت برهم خوردن تعادل پره های پنکه سقفی چیست؟

گاهی ممکن است شاهد برهم خوردن پنکه باشیم که علت برهم خوردن تعادل پره های پنکه ممکن است به دلایل زیر باشد:

  • شل شدن یکی از پره های پنکه از محل اتصال خود
  • لق شدن اتصالات یک سمت صفحه از محل نصب آن روی سقف
  • گاهی نیز این مشکل به دلیلی اختلال در تنظیمات داخلی پنکه ایجاد میشود.

نتیجه گیری از علت تکان خوردن پنکه سقفی

گاهی در پنکه محل خود شاهد چرخش نامناسب و یا به هم خوردن و تکان های غیر منتظره در پنکه خود هستیم که باید در اسرع وقت و حتی در صورت مشاهده تکان ها و لرزش های کوچک اقدام به رفع این مشکل نمایید زیرا این مساله بسیار خطرناک میباشد و ممکن است در اثر سهل انگاری موجب کنده شدن پنکه از سقف گردد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست