logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری

علت بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری
علت بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از مشکلاتی ممکن است در هنگام استفاده از دستگاه آبمیوه گیری اتفاق بیافتد، وجود بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری است. این مشکل مانع از استفاده آبمیوه گیری می شود. به همین علت باید برای رفع این موضوع اقدام شود. تشخیص علت بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری تنها را برای رفع این مسئله است. در این مطلب ما به بررسی اینکه چرا آبمیوه گیری بوی بد می دهد و نحوه رفع مشکل بوی نامطبوع یا سوختگی آبمیوه گیری می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب همراه آی پی امداد باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش علت بوی بد آبمیوه گیری خود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

۳ علت وجود بوی نامطبوع و سوختگی در آبمیوه گیری

چرا آبمیوه گیری بوی بد می دهد؟ متاسفانه دلایل متعددی هستند که باعث ایجاد بوی نامطبوع و سوختگی در دستگاه آب میوه گیری می شوند. بوی بد در دستگاه آبمیوه گیری ممکن است باعث طعم بد آب میوه شود. همچنین در مواقعی وجود بوی بد در آب میوه گیری ممکن است نشان دهنده خراب شدن یک قطعه در این دستگاه باشد. بنابراین بهتر است هرچه سریع برای شناسایی علت بوی بد و سوختگی در آبمیوه گیری اقدام شود. دلایل بوی نامطبوع آبمیوه گیری عبارت است از:

سوختن یا داغ شدن موتور دلیل بوی بد و سوختگی آبمیوه گیری

سوختن یا داغ شدن موتور دستگاه آبمیوه گیری اولین علت بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری است. هر دستگاه برقی ممکن است در اثر استفاده مداوم، استفاده از دستگاه به مدت طولانی، ورود آب به درون موتور و … بسوزد و یا موتور آن نیمسوز شود. در واقع ممکن است عوامل چون قدیمی شدن دستگاه به مرور زمان باعث آسیب دیدگی دستگاه شود. در این وضعیت ممکن است موتور دستگاه بسوزد یا نیم سوز شود که بوی بدی را از خود انتشار می دهد. ممکن است دلیل بوی سوختگی آبمیوه گیری ناشی از سوختن یکی از قطعات آبمیوه گیری باشد. بنابراین اگر حین استفاده از آب میوه گیری بوی سوختگی را احساس را کردید، توصیه می شود حتماً دو شاخه از پریز جدا کنید و به دستگاه استراحت دهید.

سوختن موتور آبمیوه گیری

نشت  آب میوه به بخش های داخلی دستگاه از علل بوی نامطبوع آبمیوه گیری

دومین علت بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری ممکن است به دلیل نشت کردن آب میوه به درون بخش های داخلی دستگاه باشد. ممکن است در حین کار با آبمیوه گیری احساس کنید بوی میوه پوسیده از دستگاه خارج می شود. همچنین ممکن است خارج شدن بوی سوختگی از دستگاه را احساس کنید. در این وضعیت ابتدا بهتر است از درست کردن آبمیوه صرف نظر کنید؛ زیرا ممکن است آب میوه به دلیل بوی نامطبوع خراب شود. نشت کردن آب میوه به درون آب میوه گیری علاوه برای افزایش امکان سوختن موتور دستگاه و سایر قطعات بعد از مدتی به دلیل تمیز نشدن کپک زده و باعث بوی بد در آبمیوه گیری می شود.

نشت آب در آبمیوه گیری باعث بوی سوختگی میشود

شاید با خود فکر کنید چه عاملی باعث نشت کردن آبمیوه به درون بخش های داخلی دستگاه می شود؟ هرگونه شکستگی، خراب شدن واشر، خراب شدن صافی و … ممکن است باعث ورود ذرات آبمیوه به درون دستگاه شود. به همین جهت برای جلوگیری از بوی نامطبوع آبمیوه گیری توصیه می شود از سلامت صافی و واشر ها اطمینان حاصل کنید.

وجود تفاله میوه درون محفظه دلیل بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری

سومین علل بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری به عاملی چون وجود تفاله انواع میوه درون محفظه آبمیوه گیری ارتباط پیدا می کند. شست و شوی نا مناسب محفظه آبمیوه گیری و قطعات آن از عواملی هستند که باعث باقی ماندن تفاله درون محفظه آبمیوه گیری می شوند. ممکن است بعد از چند روز به دلیل وجود تفاله درون قطعات دستگاه و محفظه آن، بوی نامطبوعی چون پوسیدگی انواع میوه از دستگاه خارج شود.

وجود تفاله میوه در آبمیوه گیری باعث بوی بد میشود

برای رفع بوی بد و سوختگی در آبمیوه گیری چه باید کرد؟

در صورتی که قصد از بین بردن بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری را دارید، باید ابتدا علت های بالا را با دقت بررسی کنید تا به تشخیص علت بوی نامطبوع دستگاه آبمیوه گیری را تشخیص دهید. بعد از تشخیص علت بوی نامطبوع در آبمیوه گیری بهتر است هر چه سریع تر برای رفع آن مشکل اقدام کنید. از جمله کارهایی که باعث رفع بوی بد آبمیوه گیری و جلوگیری از بوی بد سوختگی و نامطبوع در آبمیوه گیری می شود، عبارت است از:

 • در صورت وجود بوی نامطبوع بلافاصله با استفاده از مواد شوینده اقدام به شستشوی آبمیوه گیری نموده و سپس با پارچه ای نرم و خشک آن را آبگیری کنید.
 • بدنه دستگاه و سایر قطعات آن را با پارچه اس نسبتاً نمدار تمیز کنید.
 • اقدام به عیب یابی آبمیوه گیری نمایید.
 • در صورتی که علت بوی بد نشت مواد به درون دستگاه است، بهتر است هر چه سریع تر به تعویض واشر یا صافی دستگاه بپردازید.
 • در صورت وجود بوی سوختگی به سرعت دو شاخه دستگاه آبمیوه گیری را از پریز جدا کنید.
 • به هیچ عنوان به صورت مداوم و طی زمان طولانی در از دستگاه آبمیوه گیری استفاده نکنید‌.
 • بعد از هر بار استفاده دستگاه را در جعبه مخصوص خود قرار دهید تا در معرض رطوبت قرار نگیرد.

مشکل بوی بد یا سوختگی در آبمیوه گیری

نتیجه گیری از علت بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری

در مطلب بالا به بررسی عوامل متعددی که باعث بوی بد یا سوختگی آبمیوه گیری پرداختیم. در صورتی که عواملی چون سوختگی موتور یا خراب شدن قطعات دستگاه باعث بوی بد در دستگاه آبمیوه گیری می شوند، بهتر است از یک تعمیرکار با سابقه بخواهید تا تعمیرات موتور دستگاه و قطعات آن را انجام دهد. آی پی امداد یک شرکت با سابقه و موفق در زمینه تعمیرات آبمیوه گیری و لوازم خانگی است که با استفاده از تجهیزات پیشرفته و قطعات اصلی تعمیر انواع لوازم برقی و خانگی را طی زمان کوتاه و تحت نظر کارشناسان برتر انجام می دهد. شما می توانید در صورت خراب شدن آب میوه و هر نوع وسیله برقی و خانگی به این تیم حرفه ای مراجعه کنید.

14 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. محمد ابراهیمی 04 فروردین 1402

  اولین بار آب میوه گیری چهار کاره ووکاتی رو روشن کردیم و بستنی رو هم زدیم که بدی سوختگی از موتور اومد باید چکار کرد واسش؟ سپاسگذارم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 04 فروردین 1402

   سلام. این بو مربوط به نو بودن موتور دستگاه است و مشکلی ندارد.

   پاسخ دادن
 2. زهرا 10 اسفند 1401

  سلام برای اولین بار ابمیوه گیرمو زدم به برق برای گرفتن اب هویج بوی بدی میده و اینکه هر دو دیقه یک بار خاموش میشه دیگ کار نمیکنه بعد پنج دیقه ده دیقه دوباره کار میکنه دو دیقه دیگ همونجوری میشه دلیلش چی میتونه باشه ایا هویج باعث فشار به ابمیوه گیر میشه یا مشکلی داره ابمیوه گیرم مدلش هم پاناسونیک ۴ کاره است

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 11 اسفند 1401

   درود کاربر گرامی، موتور چون ضعیفه بهتره هویج را به چند تکه تقسیم کنید و داخل آبمیوه گیری بی اندازید.

   پاسخ دادن
    زهرا 11 اسفند 1401

    همین کار هم کردیم در طی یک ابمیوه گیری یک پارچ حدودا ۴.۵بار خاموش شد

    پاسخ دادن
  ترانه 06 اسفند 1401

  سلام آبمیوه گیرم نوعه داشتم اب میگرفتم بوی سوختگی اومد موتور داغ شد و دود ازش اومد علت چیه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 07 اسفند 1401

   سلام، کوبل زیر پارچ قفل کرده و باید بررسی شود. کمی روغن زیر کوبل بزنید

   پاسخ دادن
  بهرامی 24 آذر 1401

  سلام.ببخشید من اولین بار از،ابمیوه گیری ک خریدم استفاده میکنم موقع اب گرفتن میوه ها دستگاه زود داغ میشه بوی سوختگی میوه علت چیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 25 آذر 1401

   سلام، احتمالا بوی نویی آبمیوه گیری است. اگر به تازگی خریداری کرده اید و قبلا استفاده نشده بوی نو بودن دستگاهه

   پاسخ دادن
  اکرم آزادیان 05 آذر 1401

  سلام در حین آب هویج گیری بوی سوختگی از دستگاه اومد پریز رو کشیدم و درب دستگاه رو باز کردم که دود از اون خارج شد ولی دوباره دستگاه روشن شد الان دوباره باز که خواستم اب هویج بگیرم باز هم همین اتفاق تکرار شد لطفا بگین علتش چیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 07 آذر 1401

   سلام. مشکل از کوبل زیر آبمیوه گیری یا نیم سوز شدن موتور دستگاه است.

   پاسخ دادن
    اکرم آزادیان 07 آذر 1401

    ممنون بابت پاسخگویی

    پاسخ دادن
  ناشناس 01 آبان 1401

  سلام داشتم هویچ اب میگرفتم که دود از دستگاه بلند شد دیگه هم روشن نمیشه ایا سوخت

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 02 آبان 1401

   سلام، کوبل زیر آبمیوه گیری و موتور بررسی شود

   پاسخ دادن