logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

شب ها اسپرسوساز را خاموش کنیم؟

شب ها اسپرسوساز را خاموش کنیم؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله شب ها اسپرسوساز را خاموش کنیم؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آیا باید شب ها اسپرسوساز را خاموش کنیم؟ دستگاه اسپرسوساز یکی از تجهیزات ضروری کافی شاپ و مهمترین تجهیزات زندگی ما است که طرز استفاده از اسپرسوساز را به خوبی می دانیم. در این مقاله از آی پی امداد به نکات بسیار مهمی نظیر انواع دستگاه اسپرسوساز و چگونه بفهمیم اسپرسوساز در کدام دسته قرار می گیرد؟ اشاره خواهیم کرد.

خلاصه ای از آیا باید اسپرسوساز را شب ها خاموش کنیم؟

کاربران گرامی وبسایت تعمیرات لوازم خانگی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از آیا باید اسپرسوساز را شب ها خاموش کنیم؟ را مطرح کرده ایم.

طریقه استفاده از اسپرسوساز
  • ابتدا مخزن آب را به مقدار لازم پر کنید.
  • پرتافیلتر را باز کرده و پودر قهوه را داخل سبد پرتافیلتر بریزید.
  • سطح قهوه را با دست صاف کنید
  • سپس دستگاه را روشن کنید و تا چراغ محصول سبز شود
  • وقتی چراغ روشن است، فنجان را زیر هد گروپ قرار دهید.
معرفی انواع دستگاه اسپرسوساز
  • اسپرسوساز دارای سوئیچ فشار
  • اسپرسوساز مجهز به کنترل PID
اسپرسوساز شما در کدام دسته قرار می گیرد؟
  • می توانید به صدای اسپرسوساز گوش دهید و ببینید که آیا هنگام روشن و خاموش شدن سوئیچ فشار، فواصل 20 و 200 ثانیه را می شنوید.
  • می توانید قاب دستگاه را در صورت داشتن دانش باز کرده و به دنبال دکمه فشاری بگردید.

طرز استفاده از اسپرسوساز

اگر به نوشیدنی هایی مانند قهوه و اسپرسو علاقه دارید. بهتر است نحوه استفاده از این محصول را یاد بگیرید. کار با این دستگاه آسان نیست و شما نمی توانید قهوه و اسپرسو خوب را از ابتدا تهیه کنید. برخلاف قهوه که فقط از دانه های آن استخراج می شود. دستگاه اسپرسوساز با استفاده از پمپ فشار، دیگ بخار و فیلتر پرتا، آب گرم را از طریق دانه ها ارسال می کند و یک نوشیدنی اسپرسو خوب تهیه می شود.

طرز استفاده از اسپرسوساز

در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز خود در خانه، ابتدا مخزن آب را بردارید و بشویید. مخزن آب را به مقدار لازم پر کنید و آن را ذخیره کنید. پرتافیلتر را باز کرده و پودر قهوه را داخل سبد پرتافیلتر بریزید. برای بهترین نتیجه، سطح قهوه را با دست صاف کنید و فشار دهید تا کاملا یکنواخت شود. دانه های قهوه را نباید زیاد بپزید؛ زیرا ممکن است نوشیدنی کیفیت لازم را از دست بدهد. پس از اینکه پودر قهوه را داخل پرتافیلتر ریختید، آن را در هد گروپ دستگاه قرار دهید و قفل کنید. قبل از اینکه دستگاه را روشن کنید، مطمئن شوید نازل بخار در حالت روشن قرار گرفته است. سیم دستگاه را به برق وصل کنید و آن را از طریق پنل روشن کنید.

پس از انجام مراحل بالا، صبر کنید تا چراغ محصول سبز شود. وقتی چراغ روشن است، فنجان را زیر هد گروپ قرار دهید. دکمه پخش قهوه را فشار دهید و وقتی فنجان پر شد دکمه مورد نظر را دو بار فشار دهید. اگر می خواهید کف شیر درست کنید، کف شیر به دست آمده از نازل بخار را در یک لیوان بریزید. اکنون دستگاه را از پریز برق بکشید تا درپوش فیلتر آزاد شود و آن را از یونیت جدا کنید.

انواع دستگاه اسپرسوساز

آنچه مردم از یک دستگاه اسپرسوساز می‌ خواهند متفاوت است، بنابراین می توانید گزینه های مختلفی را در بازار پیدا کنید. در ادامه به اسپرسوسازهایی خواهیم پرداخت.

اسپرسوسازهای دارای سوئیچ فشار

در این دستگاه ها مشکل کنترل دما و فشار داخل دیگ بر عهده قطعه مکانیکی به نام سوئیچ فشار می باشد. این المنت دستگاه را تا رسیدن به فشار مورد نظر و خاموش شدن المنت فشار تنظیم شده در حداکثر توان نگه می دارد. برای مثال فشار بخار دستگاه را روی 1/3 بار قرار دهید. در این حالت دستگاه تا زمانی که فشار به 1/3 بار برسد باقی می ماند و سپس سوئیچ فشار دستگاه را خاموش می کند. بنابراین در این دستگاه ها عنصر اسپرسو خاموش می شود یا با حداکثر توان کار می کند. به این نوع کنترل «روشن و خاموش» می گویند.

اسپرسوسازهای دارای سوئیچ فشار

اسپرسوسازهای مجهز به کنترل PID

در چنین دستگاه هایی، بر اساس طراحی سیستم PID، هنگامی که المنت روشن می شود، با قدرت بالا کار نمی کند. از طرف دیگر، اکثر ماشین های دارای PID حالتی به نام Eco Mode یا Economic Mode دارند. علاوه بر این،‌ سوئیچ فشار جای خود را به قطعات الکترونیکی داده که استهلاک پایین‌ تری در مقایسه با قطعات مکانیکی دارند. بنابراین، با دستگاه های اسپرسوساز با PID، در صورت تضمین پایداری برق و آب و در صورت وجود ویژگی Eco mode، بهتر است دستگاه را در شب روشن نگه دارید.

اسپرسوسازهای مجهز به کنترل PID

چگونه بفهمیم اسپرسوساز در کدام دسته قرار می گیرد؟

به طور معمول، بروشور دستگاه اسپرسوساز ویژگی ها و فناوری هر مدل را توضیح می دهد. همچنین می توانید از فروشنده دستگاه در مورد آن سوال کنید. اما اگر به این موارد دسترسی ندارید، می توانید خودتان متوجه شوید. هنگامی که دستگاه روشن است، می توانید به صدای اسپرسوساز گوش دهید و ببینید که آیا هنگام روشن و خاموش شدن سوئیچ فشار، فواصل 20 و 200 ثانیه را می شنوید. همچنین می توانید قاب دستگاه را در صورت داشتن دانش باز کرده و به دنبال دکمه فشاری بگردید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست