راهنمای ماشین ظرفشویی دوو

راهنمای ماشین ظرفشویی دوو

Rating: 4.5/5. From 4 votes.
Please wait...

دفترچه آموزش فارسی راهنمای استفاده از ظرفشویی دوو

راهنمای ماشین ظرفشویی دوو

راهنمای ماشین ظرفشویی دوو : در مقاله دفترچه آموزش راهنمای استفاده از ظرفشویی دوو در مورد یکی از وسایل ضروری خانه صحبت خواهیم کرد. ماشین ظرفشویی امروزه جایگاه مهمی در میان خانواده ها پیدا کرده است. بخصوص برای افرادی که مهمانان زیادی دارند و زمان لازم برای شستن ظرف ها بصورت دستی ندارند. این وسیله به شما امکان صرفه جویی در وقت و هزینه را خواهد داد .

دفترچه فارسی راهنمای استفاده از ظرفشویی دوو
دفترچه فارسی راهنمای استفاده از ظرفشویی دوو

همواره در انتخاب ماشین ظرفشویی به یاد داشته باشید، ماشین های ظرفشویی که قیمت پایینی دارند به دلیل مخزن آنان است از جنس پلاستیک است و دستگاه هایی که قیمت بالاتری دارند مخرنشان از جنس استیل است و طبیعتا جنس استیل کارایی بهتری دارد و از زنگ زدگی ، رسوب و لک شدگی پیشگیری می کند.

در این جا در مورد راهنمای استفاده از ظرفشویی دوو برای شما نکاتی را می آوریم . رعایت هشدار های امنیتی لازمه ی استفاده از هر دستگاه می باشد و باید توجه ویژه ای به آن داشت بنابراین ابتدا در این خصوص صحبت خواهیم کرد و سپس به امکانات ماشین ظرفشویی دوو اشاره می شود.

پیشنهاد می کنیم هنگامی که هر نوع لوازم‌خانگی را ‌خریداری می کنید، قبل از شروع به کار دستگاه ،دفترچه راهنما را به‌طور کامل مطالعه کنید.

توجه : چنانچه مشکلی برای ظرفشویی شما به وجود آمده است ، میتوانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی دوو با نمایندگی تعمیرات دوو در ارتباط باشید .

نحوه ی کاربرد دکمه های پنل ظرفشویی دوو در راهنمای فارسی

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی دوو در آی.پی امداد به نحوه کاربرد دکمه های پنل ظرفشویی دوو میپردازیم :

دفترچه آموزش فارسی راهنمای استفاده از ظرفشویی دوو
آموزش دکمه های پنل ظرفشویی دوو

در مقاله راهنمای ماشین ظرفشویی دوو به توضیحات دکمه های پنل آن میپردازیم :

دکمه 1

خاموش/روشن کردن دستگاه

دکمه 2

تاخیر زمانی شستشو، آن را فشار دهید تا ساعت های تعویق شستشوی تنظیم شود. از 3 ساعت تا 12 ساعت شستشو را به تاخیر می اندازد.

دکمه 3

خشک کردن زیاد، جهت افزایش درجه حرارت در مرحله شستشوی نهایی و فاز خشک شدن آن را بفشارید. البته هنگامی که برنامه Glass انتخاب می شود، نمی توانید عملکرد خشک کردن زیاد را انتخاب کنید.

دکمه 4

انتخاب برنامه، این دکمه را برای انتخاب برنامه ها فشار دهید.

دکمه 5

سیستم نیمه بار، شما می توانید از آن در هنگامی که  دارای 4 و یا تعداد ظروف کمتری هستید استفاده کنید لطفا توجه داشته باشید که نمی توان با چرخه  GLASS آن را انتخاب کرد.

دکمه 6

شروع و مکث

دکمه 7

سایر مشخصات  را نشان می دهد.  پرکردن کمک شستشو، پرکردن نمک،فشار آب

دکمه 8

قفل کودک: دکمه تاخیر زمان و خشک کردن زیاد را در یک زمان برای مدت بیش از 3 ثانیه فشار دهید قفل کودک روشن خواهد شد.

نحوه تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی دوو

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی دوو در آی.پی امداد به نحوه تنظیم سختی آب ظرفشویی دوو میپردازیم :

نرم کننده آب باید با استفاده از شماره سخت سختی آب به صورت دستی تنظیم شود. نرم کننده کننده آب، برای حذف مواد معدنی و نمک از آب طراحی شده است که می تواند اثر مضر یا زیان آور برای دستگاه داشته باشد. هرچه مقدار این مواد معدنی و نمک بالاتر باشد ، آب سخت تر است.

نرم کننده باید با توجه به سختی آب در منطقه شما تنظیم شود. اداره آب منطقه شما رامی تواند در مورد سختی آب راهنمایی کند.

برای تنظیم مصرف نمک، لطفا به صورت زیر عمل کنید:

1.دستگاه را روشن کنید

2.دکمه Start / Pause را برای بیش از 5 ثانیه فشار دهید تا برنامه تنظیم کننده آب را ظرف 60 ثانیه پس از روشن شدن دستگاه انجام شود.

3.دکمه Start / Pause را فشار دهید تا مجموعه مناسب را مطابق با محیط محلی خود انتخاب کنید، مجموعه ها به ترتیب زیر تغییر می کنند:

H1-> H2-> H3-> H4-> H5-> H6؛

سختی آب از مکان به مکان دیگر متفاوت است. اگر آب سخت در ماشین ظرفشویی استفاده می شود، ممکن است ته نشین ها بر روی ظروف ظاهر شوند. دستگاه دارای یک نرم کننده مخصوص است که از نمک به طور خاص برای حذف آهک و مواد معدنی از آب استفاده می شود.

نحوه کاربرد مواد شوینده در ماشین ظرفشویی دوو

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی دوو در آی.پی امداد به نحوه کاربرد مواد شوینده ظرفشویی دوو میپردازیم :

استفاده ازمواد شوینده ای که شامل محتوای شیمیایی مناسب است برای از بین بردن آلودگی وبیرون راندن آن از ماشین ظرفشویی ضروری است. بسیاری از مواد شوینده تجاری برای این منظور مناسب هستند.

قرص های شوینده ماشین ظرفشویی دوو

برندهای مختلف قرص های پاک کننده با سرعت های مختلفی حل می شوند. به همین دلیل برخی قرص های پاک کننده نمی توانند در طی برنامه های کوتاه حل کرد و نتایج پاک کنندگی کامل  خود را نشان دهند بنابراین، هنگام استفاده از قرص های پاک کننده، لطفا از برنامه های شستشوی طولانی مدت  استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که مواد شوینده کامل حل می شود.

محفظه مواد شوینده ظرفشویی دوو

محفظه باید قبل از شروع هر چرخه شستشو طبق دستورالعمل های ارائه شده در جدول چرخه شستشوی پر شود.

این ماشین ظرفشویی از مواد شوینده و شستشو کمتری نسبت به ماشین ظرفشویی معمولی استفاده می کند. به طور کلی، فقط یک قاشق غذا خوری برای یک شستشوی نرمال مورد نیاز است.

مواردی که آلودگی بیشتری دارند نیاز به مواد شوینده بیشتری دارند. همیشه مواد شوینده را قبل از شروع ماشین ظرفشویی اضافه کنید، در غیر این صورت خیس شده ولی به درستی حل نمی شود.

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی دوو

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی دوو در آی.پی امداد به نحوه جرم گیری دستگاه میپردازیم :

سیستم تصفیه

برای راحتی شما، ما پمپ تخلیه و سیستم فیلتر را در دسترس آسان در داخل محفظه شستشو قرار داده ایم.

در سیستم فیلتر سه جزء وجود دارد.

 1. فیلتر اصلی

ذرات غذایی وآلودگی که در این فیلتر به دام افتاده می شود و توسط یک فواره خاص که بر روی بازوی آبپاش پایین است شسته و تخلیه می شوند.

2.فیلتر درشت

اقلام بزرگتر مانند قطعاتی از استخوان یا شیشه ای که می توانند از تخلیه در امان بمانند در فیلتر درشت به دام می افتند. برای حذف مواردی که در این فیلتر گرفته شده اند، به آرامی شیرآب موجود در بالای این فیلتر را فشار داده و آن ها را بیرون آورید.

.3 فیلتر کوچک

این فیلتر آلودگی و باقی مانده مواد غذایی را در یک چاهک نگهداری می کند و از وارد شدن به چرخه شستشو ظروف جلوگیری می کند.

تمیزکردن بازوهای آبپاش

ضروری است که به طور مرتب برای محافظت از بازو های آبپاش آنها را تمیز کرد به دلیل اینکه مواد شیمیایی سخت آب ممکن است فواره ها و یاتاقان  های بازوهای آبپاش را آلوده کند.

برای برداشتن بازوهای آبپاش میانی، مهره را گرفته، آن را جهت عقربه ساعت را به عقب بچرخانید تا باز شود. برای برداشتن بازوی آبپاش پایین، بازوی آبپاش را به سمت بالا بکشید.بازوها را در آب گرم و صابون بشویید و برای تمیز کردن فواره ها از برس نرم استفاده کنید. پس از شسته شدن آنها به طور کامل در جای خود قرار دهید.

برای تمیز کردن لبه های اطراف درب، شما باید فقط از یک پارچه نرم و مرطوب استفاده کنید. برای جلوگیری از نفوذ آب به قفل درب و اجزای الکتریکی، از هر نوع پاک کننده اسپری استفاده نکنید. همچنین، از پاک کننده هایی یا پد هایی که ساینده هستند بر روی سطوح بیرونی دستگاه استفاده نکنید همچنین برخی از حوله های کاغذی نیز می توانند بر روی سطح خراش دهند.

نحوه کارکرد برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی دوو

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی دوو در آی.پی امداد به نحوه کارکرد دستگاه میپردازیم :

شستشوی پرقدرت

در مورد اقلامی که شستن دشواری دارند شامل گلدان و تابه به کار می رود.دارای چرخه: پیش شستشو (c 50⁰)- شستشو (c 60⁰)- شستن- شستن - شستشو (c70⁰)- خشك كردن

شستشوی معمولی

برای شستشو روزانه در مورداقلام خیلی کثیف. دارای چرخه: پیش شستشو (c 40⁰)- شستشو (c 55⁰)- شستن- شستن(c65⁰)- خشك كردن

شستشوی اقتصادی

به طور معمول روزانه همراه با کاهش مصرف انرژی و آب استفاده می شود. دارای چرخه: پیش شستشو- شستشو (c 45⁰)- شستن(c60⁰)- خشك كردن

شستشو شیشه(Glass)

برای موارد ظریف که کمی کثیف شده اند. دارای چرخه: پیش شستشو- شستشو (c 40⁰)- شستن- شستن(c60⁰)- خشك كردن

شستشو 90 دقیقه

درجهت کاهش زمان خشک کردن است . دارای چرخه: شستشو (c 65⁰)- شستن -شستن(c65⁰)- خشك كردن

شستشو سریع

شستشو سریع بدون خشک کردن را شامل می شود. دارای چرخه: شستشو (c 45⁰)- شستن(c50⁰) - شستن(c55⁰)

 

هشدارهای ایمنی در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی دوو در راهنمای فارسی

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی دوو در آی.پی امداد به هشدارهای ایمنی آن میپردازیم :

 • در بعضی از ماشین های ظرفشویی (( آسیاب)) تعریف شده که غذاهایی که در ظرف باقی مانده است را خرد می کند و سپس همراه آب آن را به بیرون از دستگاه هدایت می کند.در صورتی که ماشین ظرفشویی شما از این چنین امکاناتی برخوردار نیست لازم است که ظروف را قبل از قرار دادن در دستگاه با دستمال مرطوب پاک کنید.
 • به یاد داشته باشید همه ی ماشین های ظرفشویی به آب گرم وصل می شوند. آبی گرمی که در منازل وجود دارد معمولا دمایی در حدود50 درجه را دارا می باشد. در بعضی از دستگاه هایی که قیمت پایینی دارند از همین دمای آب استفاده می شود اما در ماشین های ظرفشویی گران قیمت تر سیستمی برای گرم گردن آب وجود دارد.
 • دمای آب از این جهت مهم است که در صورتی که شما می خواهید چربی و مواد شوینده را از ظروف پاک کنید دمای آب باید 60 درجه باشد. از مزیت دیگر این دما آن است که دیگر نیازی به آب کشیدن دوباره ظروف وجود ندارد و همین امر باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود.
 • برای قرار دادن ظرف ها در دستگاه حتما به این نکته توجه کنید که تمامی ردیف های دستگاه را پر کنید تا از انرژی و آب استفاده بهینه و حداکثری شود.اما دقت داشته باشید که چیدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی به گونه ی باشد که مشکلی برای گردش آب به وجود نیاید.
 • برای صرفه جویی در انرژی و استفاده بهینه از دستگاه ظرف های کثیف را در حد امکان در طول روز جمع آوری کرده و سپس برای یک بار آن هم در ساعات خارج از پیک مصرف دستگاه را روشن کنید به دلیل اینکه تعداد ظروف در میزان آب مصرفی شما تاثیری ندارد.
 • هنگامی‌که در ماشین ظرفشویی دوو باز است از نشستن بر روی آن یا وارد آوردن فشار خودداری کنید. این عمل منجر به تغییر شکل یا آسیب ماشین ظرفشویی تان می‌شود.
 • برای استفاده از شوینده از آن دسته شوینده هایی که مخصوص ماشین ظرفشویی هستند استفاده کنید. هیچ گاه کف کردن زیاد را مزیت تلقی نکنید در انتخاب نوع شونده، به دلیل آن که شوینده های دیگر می توانند به دستگاه شما صدمه وارد کنند.
 • از شوینده هایی که با نوع شستشو شما تناسب دارد استفاده کنید و حتما قبل از استفاده استاندارد های موجود در شوینده را مدنظر قرار دهید.
 • از تماس مواد شوینده با پوست و چشم‌ها پرهیز کرده و در هنگامی‌که درب دستگاه باز است کودکان را از آن دور نگه‌دارید.
 • لازم نیست بیش از اندازه از مواد شوینده استفاده کنید زیر باعث رسوب مواد شوینده در مخزن دستگاه و همچنین بر روی ظروف می شود.
 • برای صرفه جویی در انرژی و استفاده بهینه از دستگاه ظرف های کثیف را در حد امکان در طول روز جمع آوری کرده و سپس برای یک بار آن هم در ساعات خارج از پیک مصرف دستگاه را روشن کنید به دلیل اینکه تعداد ظروف در میزان آب مصرفی شما تاثیری ندارد.

امکانات موجود در ماشین ظرفشویی دوو در دفترچه راهنمای فارسی

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی دوو در آی.پی امداد به امکانات موجود در آن میپردازیم :

 • ظرفشویی دوو مجهز به سه سبد مجزا جهت شستشوي ظروف می باشد که این امر باعث نتیجه بهتر شستشو خواهد شد.
 • در این ماشین ظرفشویی 7 برنامه برای شستشوی ظروف تعبیه شده است که کارایی دستگاه را افزایش می دهد.
 • ماشین ظرفشویی دوو مجهز به برنامه Intensive می باشد که وظیفه آن شستشوي قوي و شديد می باشد.
 • این دستگاه دارای سیستم Normalبرای زمانی که شستشوی معمولی را در نظر دارید.
 • ازدیگر امکانات ماشین ظرفشویی دوو وجود سیستم Eco است که شستشوی اقتصادی را شامل می شود.
 • برای شستشوی ظروفی که حساس یا از جنس شیشه شکننده اند می توانید از سیستم Glass استفاده کنید.
 • اگر می خواهید شستشوي سريع را برای ظروف خود داشته باشید سیستم Rapid این کار را برای شما انجام می دهد.
 • برای استفاده از برنامه آبکشی و خیساندن از سیستم Soak استفاده کنید.
 • از امکانات ویژه ظرفشویی دوو وجود ب قابليت تاخير زماني شستشو از 1 تا 24 ساعت است.
 • این دستگاه مجهز به فناوری نیم شور است که مواقعی استفاده می شود که تعداد ظروف ما برای شستن زیاد نیست . برای صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کاهش مصرف آب می توانید از ظرفیت بخشی از دستگاه استفاده کنیم .
 • دارای صفحه نمایش بزرگ LCD است.
 • دارای مصرف انرژی پایین وگرید انرژی ++Aکه باعث صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد.
 • این ظرفشویی مجهز به گرید شستشو A است.
 • این ظرفشویی گرید خشک کن A را دارا است.
 • در مورد جایگاه ظروف در ماشین ظرفشویی دوو در سبد بالا لیوان و استکان ها جای داده می شوند و در سبد پایین بشقاب ظروفی که بزرگ وبلند هستند قرار می گیرند.البته یک طبقه نیز برای قاشق و چنگال منظور شده است.

امیدواریم از مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی دوو بهره برده باشید .

توجه : شما عزیزان برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو ، نمایندگی تعمیرات یخچال دوو ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید دوو ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو ، نمایندگی تعمیرات ماکروفر دوو میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code