021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی 021-58941 با ما در تماس باشید

راهنمای فارسی ماکروفر میدیا

راهنمای فارسی ماکروفر میدیا
راهنمای فارسی ماکروفر میدیا
زمان مطالعه: 6 دقیقه

ماکروفر، جزو دسته لوازم برقی خانگی به شمار می آید که برای کارایی بهتر و راحت تر از آن شما نساز به راهنمای فارسی دارید. از این رو برای استفاده تخصصی تر شما از دستگاه ماکروفر میدیا، آی پی امداد در این مطلب، راهنمای فارسی ماکروفر میدیا آورده است. راهنمای فارسی استفاده ماکروفر میدیا، شامل کلیه موارد و نکات ضروری می باشد که شما از زمان راه اندازی تا زمان اعمال انواع برنامه های پخت به آن نیاز دارید.

کاربران گرامی چنانچه نظر یا تجربه به خصوصی در مورد نحوه استفاده از ماکروویو میدیا دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر یا پرسش خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به صورت آنلاین به گفتمان با متخصصین آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

 • راهنمای فارسی ماکروفر میدیا
 • راهنمای فارسی ماکروفر میدیا، به شما آموزش می دهد تا در زمان نصب و راه اندازی چه نکاتی را رعایت کنید. همین طور باید بدانید که نحوه صحیح نگهداری از ماکروفر میدیا چه مواردی می باشد.

  توجه کنید که برای طولانی تر شدن عمر مفید دستگاه ماکروفر میدیا، شما ملزم به رعایت یک سری نکات هستید. در غیر این صورت پس از مدتی مجبور خواهید شد تا هزینه تعمیر و یا تعویض قطعات ماکروفر میدیا را پرداخت نمایید. که این اصلا صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

 • نکات ایمنی مهم در زمان استفاده از ماکروفر میدیا
 • هر یک لوازم و وسایلی که با نیروی برق کار می کنند، دارای نکات ایمنی می باشند. به طور مثال در مورد دستگاه ماکروفر میدیا شما باید بدانید که نباید جهت اتصال دو شاخه ماکروفر میدیا به پریز برق، از سه راهی و یا سیم سیار استفاده کنید. بلکه باید دو شاخه را به صورت مستقیم به پیریز برق وصل نمایید.

  • همین طور باید بدانید که چه ظروفی برای قرار دادن در داخل دستگاه ماکروفر میدیا مناسب هستند. شما باید بدانید که از قرار دادن ظروف آلومینیومی و همین طور سفالی و یا ظروف چینی که دارای خطور طلایی رنگ هستند و امکان دارد که اشعه های ماکروفر میدیا را منکعس کنند، به شدت خودداری کنید.
  • توجه کنید که سطح زیرین ماکروفر میدیا، باید حتما صاف و بدون لرزش باشدف در غیر این صورت به سلامت دستگاه ماکروفر میدیا شما آسیب وارد می شود.

  نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر میدیا

  برای نصب و راه اندازی ماکروفر میدیا، کافی است چند مرحله را طی کنید. همین طور باید نکاتی را در نظر داشته باشید. به طور مثال، زمانی که دستگاه ماکروفر میدیا را از جعبه درآوردید، حتما آن را بر روی سطحی صاف و فاقد شیب و لرزش و لغزش قرار دهید.

  • توجه کنید که محل قرار گیری دستگاه ماکروفر میدیا باید نزدیک به پریز برق باشد. پس از آن، باید حلقه غتلک و همین طور سینی، به طور صحیح در سر جای خود قرار گرفته باشند.
  • فاصله جانبی از یخچال، اجاق گاز و… را فراموش نکنید. بهترین فاصله جانبی ماکروفر میدیا از وسایلی مانند یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی و… بیش از 30 سانتی متر می باشد.
  • پس از رعایت نکات فوق، می توانید‌ دو شاخه دستگاه ماکروفر میدیا را به پریز برق متصل کنید.

  شیوه فعال سازی قفل کودک در راهنمای فارسی ماکروفر میدیا

  قفل کودک به شما این اطمینان خاطر را می دهد تا در زمان پخت و یا نبود شما در خانه، دستگاه ماکروفر میدیا هیچ گونه خطری از خود نخواهد داشت. به همین خاطر برای فعال سازی آن باید دکمه child lock را فشار دهید. این کار را برای 3 ثانیه انجام دهید تا صدای بوق را بشنوید.

  پس از شنیده شدن صدای بوق، عبارت LOC به شما نمایش داده خواهد شد. در صورتی که  می خواهید قفل کودک را غیر فعال کنید، می توانید از دکمه Clear/Stop استفاده کنید. تنها کافی است این دکمه را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک دستگاه ماکروفر میدیا شما غیر فعال شود.

  راهنمای یخ زدایی با زمان‌ و وزن در ماکروفر میدیا

  یخ زدایی به وسیله دستگاه ماکروفر میدیا، می تواند سرعت عمل بیش تری به طبخ غذای ما بدهد. برای استفاده از دستور یخ زدایی، شما می توانید به دو روش که بر اساس زمان و وزن است، مواد غذایی منجمد خود را یخ زدایی کنید.

  • بدین صورت که ابتدا مواد غذایی یخ زده را در داخل دستگاه ماکروفر میدیا قرار دهید. سپس دکمه Weight Defrost را فشار دهید تا وزن مواد غذایی خود را مشخص کنید. سپس دکمه استارت را بزنید.
  • همین طور برای انجام عملیات یخ زدایی به وسیله زمان می توانید Time Defrost را فشار داده و هر مقدار مدت زمانی که را می خواهید برای یخ زدایی مواد غذایی منجد شده درون دستگاه ماکروفر میدیا مشخص نمایید. پس از این کار نیز باید دکمه استارت را فشار دهید.

  آموزش پخت انواع کیک و مواد غذایی به کمک ماکروفر میدیا

  ماکروفر میدیا، یک دستگاه با داشتن چندین دستور پخت مختلف است. توجه کنید که برای استفاده از هر دستور و برنامه پخت، باید تنظیمات مربوط به آن را اعمال کنید. به طور مثال برای طبخ کیک می توانید از دکمه Cake استفاده کنید و یا اگر تصمیم دارید که پیتزایی خوشمزه در منزل درست‌کنید، با با فشردن دکمه Pizza، فرآیند پخت پیتزا را با کمک دستگاه ماکروفر میدیا، آغاز نمایید.

  به طور کل دستگاه ماکروفر میدیا، یک ماکروفر با چندین برنامه پخت مختلف است که شما می توانید در صورت نیاز، هر یک از آن ها را فعال نمایید.

  نحوه آماده سازی پاپ کورن با ماکروفر میدیا

  پاپ کورن، یکی از تنقلات خوشمزه به شمار می آید که شما می توانید با کمک ماکروفر میدیا به راحتی آن را در خانه درست کنید. برای طبخ پاپ کورن، باید ظرفی که مناسب برای دستگاه ماکروفر میدیا می باشد را انتخاب کنید. سپس ذرت ها و همین طور نمک را در داخل ظرف ریخته و ظرف را درون دستگاه ماکروفر میدیا قرار دهید.

  درب دستگاه ماکروفر میدیا را بسته و مدت زمان آماده سازی پاپ کورن را بر روی 3 دقیقه بگذارید. توجه کنیدکه برای آماده سازی پاپ کورن با کمک دستگاه ماکروفر میدیا نباید از روغن استفاده نمایید.

  آموزش استفاده از دکمه های روی پنل ماکروفر میدیا

  شما با یک نگاه گذرا می توانید بفهمید که دکمه های زیادی بر روی پنل دستگاه ماکروفر میدیا تعبیه شده اند که هر کدام کارایی منحصر به فرد خود را دارند.

  • به طور مثال شما می توانید با استفاده از کلید stop هر زمان که بخواهید انجام به کار دستگاه ماکروفر میدیا را متوقف کنید. همین طور برای طبخ انواع غذا ها با استفاده از برنامه های پخت دستگاه ماکروفر میدیا، می توانید از دکمه Auto cook استفاده کنید. شما با فشردن این دکمه می توانید انواع برنامه های پخت را که برای دستگاه ماکروفر میدیا در نظر گرفته شده اند را مشاهده کنید.
  • همین طور دکمه stop برای متوقف کردن هر گونه عملیات در دستگاه ماکروفر میدیا می باشد.

  مواردی که نباید درون ماکروفر میدیا قرار دهید

  توجه کنید که دستگاه ماکروفر میدیا نیاز به مراقبت دارد. به همین خاطر در راهنمای فارسی ماکروفر میدیا، نکاتی جهت باید ها و نباید ها آورده شده است.

  • به طور مثال توجه کنید که تحت هیچ شرایطی نباید ظروف سفالی و یا آلومینیومی را درون دستگاه ماکروفر میدیا قرار دهید. همین طور باید بدانید که قرار دادن کنسروجات جه با درب بسته و چه با درب باز، برای دستگاه ماکروفر میدیا، مناسب نمی باشند.
  • لازم به ذکر است که ظروف پلاستیکی که قابلیت قرار گرفتن در دستگاه ماکروفر میدیا را ندارند، نیز نباید برای گرم نمودن و یا طبخ غذا در دستگاه ماکروفر میدیا مورد استفاده قرار بگیرند.

  شیوه جرم گیری و رفع بوی مواد غذایی‌ در راهنمای فارسی ماکروفر میدیا

  مسلما پس از مدتی استفاده از دستگاه ماکروفر میدیا، دستگاه دچار جرم و کثیفی می شود.‌به همین خاطر در راهنمای فارسی ماکروفر میدیا، به صورت مجزا به این بخش پرداخته شده است.

  شما جهت تمیز نمودن بدنه و داخل دستگاه ماکروفر میدیا می توانید از اسپری جوش شیرین و سرکه و یا سرکه سفید استفاده کنید. توجه کنید که برای سلامت دستگاه ماکروفر میدیا، نباید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید. همین طور باید برای پاک کردن آن از دستمال هایی که نرم بوده و ایجاد خط و خش بر روی ماکروفر میدیا نمی کنند، استفاده نمایید.

  بررسی کلی راهنمای فارسی ماکروفر میدیا

  در راهنمای فارسی ماکروفر میدیا، کلیه نکات ضروری و لازم الاجرا آورده شده است که شما باید پیش از نصب و راه اندازی دستگاه ماکروفر میدیا، به آن ها دقت کنید. توجه کنید که دستگاه ماکروفر میدیا نیز مانند سایر لوازم برقی خانگی، نیاز به مراقبت دارد و باید حتما کلیه نکات گفته شده در راهنمای فارسی ماکروفر میدیا را انجام دهید.

  • در نظر داشته باشید که برای تعمیر دستگاه ماکروفر میدیا نباید به شخصه دست به آچار شوید، چرا که ساختار دستگاه ماکروفر میدیاف نیاز به مهارت و شناخت دارد. در غیر این صورت به سلامت دستگاه ماکروفر میدیا خود آسیب وارد می کنید.
  • در صورت بروز هر گونه مشکل، به شما توصیه می کنیم که حتما با تکنسین ها کاربلد آی پی امداد تماس حاصل نمایید.

  کاربران گرامی توجه داشته باشید که تعمیر ماکروفر امری تخصصی است و بدون داشتن دانش فنی بالا مقدور نمی باشد؛ به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تا از خدمات تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد برای تعمیر ماکروفر میدیا خود در محل استفاده کنید.

  0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  دیدگاهی بنویسید

  دیدگاه خود را وارد کنید
  نام خود را وارد کنید
  ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست