logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع

راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع
راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در مقاله راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا به چگونگی آزمایش اتاق ac ، ویژگی هایی که به هنگام خرید سیستم تهویه مطبوع هوا باید در نظر گرفت. راهنمای خرید کولرگازی، پرتابل، قابل حمل، پنجره ای، ویژگی های هوشمند در سیستم تهویه هوای مطبوع، مارکهای سیستم تهویه هوای مطبوع و هر آنچه نیاز است شما عزیزان درباره راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا بدانید را شرح داده ایم.

راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع

مقاله راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا را در کمال صبر و حوصله دنبال نمایید .

بهترین تهویه مطبوع برای فضای خود را پیدا کنید در مقاله زیر تست ، ارزیابی و مقایسه آخرین سیستم های تهویه مطبوع را برای شما تهیه شده است ، بنابراین شما می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید .

چگونه ما اتاق AC را آزمایش می کنیم؟

در صفحه راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا به چگونگی آزمایش اتاق ac میپردازیم .

چگونه ما اتاق AC را آزمایش می کنیم؟

در گزارش های مصرفی، ما سیستم های تهویه مطبوع اتاق را در یک اتاق کنترل شده با آب و هوای ویژه آزمایش می کنیم. ما سه اندازه پنجره های AC کوچک، متوسط و بزرگ را آزمایش می کنیم و مطابق اندازه اتاق برای هر تهویه مطبوع تنظیمات لازم را اعمال می کنیم. ما درجه حرارت را در محفظه به دمای 90 درجه فارنهایت ایجاد می کنیم، سپس اندازه گیری می کنیم که چقدر طول می کشد تا AC را به دمای 15 درجه فارنهایت برساند و به این دلیل که تهویه مطبوع پر سر و صدا می تواند آزار دهنده باشد، ما اندازه گیری می کنیم که چگونه هر واحد در پایین ترین و بالاترین تنظیمات قرار دارد.

ویژگی هایی که به هنگام خرید سیستم تهویه هوای مطبوع باید در نظر گرفت

در صفحه راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا به ویژگی هایی که به هنگام خرید لازم است در نظر بگیرید پرداخته ایم .

مصرف انرژی

سیستم تهویه هوای مطبوعی بهتر است که در حین عملکرد با کیفیت انرژی کمتری را مصرف کند ، هم چنین سیستم تهویه مطبوع جدید با ستاره انرژی در اتاقی با عایق بندی بهتر و پیروی دستورالعمل های سازنده برای ارائه کاکرد بهتر محصول کمک می کند .

مصرف انرژی

نویزهای ایجادی در حال کارکرد

مدل هایی که در آزمایش های سر و صدا بسیار عالی یا بسیار خوب عمل می کنند خیلی آرام هستند و تنها صدایی که می توانید بشنوید این است که فن اجرا می شود. سیستم های تهویه مطبوع که نقاط ضعف و قوت خود را به نمایش می گذارند می توانند در هنگام پایین بودن تنظیمات، متفاوت عمل کنند بنابراین در تنظیمات متنوع میزان نویز را اندازه گیری کنید .

 

فاکتور محل پنجره

سیستم های تهویه مطبوع پنجره ای عموما یک کار بهتر را انجام می دهند که هوا را در یک جهت می گیرند و خارج می کنند، اگر پنجره ای برای شما بر روی دیوار  نصب نباشد، می تواند مشکل باشد. برای یکنواخت شدن یک اتاق، شما باید هوا را به مرکز خود هدایت کنید، بنابراین بررسی کنید که آیا AC شما نیاز به نفوذ هوا به سمت راست یا چپ دارد. بعضی از طرفداران طرفدار دارند که چرخش دارند

 

نصب درست تهیه هوا

برای بهره وری بیشتر از پنجره تهویه هوا، آن باید به درستی و در مکان مناسب کولرگازی نصب شود. اکثر واحدها برای پنجره های دو طرفه طراحی شده اند. اگر شما پنجره های گنجه ای دارید، ممکن است بخواهید یک تهویه مطبوع دیواری خریداری کنید،  اطمینان حاصل کنید که سطح پنجره شما مناسب است، بنابراین آن را باید به درستی نصب کنید و هر دستگاه تولید گرما مانند یک تلویزیون یا لامپ را از دستگاه دور نگهدارید .

 

بررسی محل فیلتر

اطمینان حاصل کنید که شما می توانید به راحتی به فیلتر برای تمیز کردن آن دسترسی داشته باشید. (چیزی که اغلب انجام می دهید برای حفظ واحد در بهترین حالت عملکرد آن .)

بررسی محل فیلتر

خنک کننده هوشمند را در نظر بگیرید

برخی از سیستم های تهویه مطبوع هوشمندانه تر شده اند و به شما امکان کنترل و تنظیم آنها را از طریق گوشی های هوشمند خود می دهند. شما حتی ممکن است بتوانید آنها را به سایر واحد های خنک کننده در خانه خود وصل کنید.

گارانتی محصول

برخی از سیستم های تهویه مطبوع دارای ضمانت طولانی تر نسبت به بقیه است، هنگام خرید یک واحد جدید، وب سایت سازنده را برای اطلاعات بررسی کنید و از خرده فروش ضمانت نامه را برای نام تجاری و مدل مورد نظر خود که خریداری می کنید، بخواهید.

 

بهترین تهویه مطبوع را برحسب نیازهای خود انتخاب کنید

 

قبل از خرید بررسی کنید از یک سیستم تهویه هوای مطبوع چه انتظاراتی دارید ؟ مثلا تهویه در فضای بزرگ ، قابل حمل بودن یا خنک سازی چندین محیط (اتاق ها) ، کم صدا بودن در حین کارکرد ، قیمت پایین تر محصول ، یا این که از افرادی هستید که برند محصول برای تان از اهمیت بیشتری برخوردار است .

فضای خود را تنظیم کنید

قبل از اینکه قیمت و ویژگی های مورد نظر خود را در نظر بگیرید، با تعیین اندازه مورد نیاز برای فضای مورد نظر برای خنک کردن، و همچنین جایی که واحد را قرار می دهید، شروع کنید. سیستم تهویه مطبوع پنجره در آزمایشات ما ظرفیت خنک کننده را از 5000 تا 12،500 واحد گرم  (Btu) دارد.
برای اندازه گیری اتاق خود، طول اتاق را با عرض ضرب کنید. اما به تنهایی با Btu خرید نکنید. Energy Star توصیه می کند که شما برای سایر ملاحظات، مانند ارتفاع سقف خود، جایی که واحد قرار داده می شود، و اندازه پنجره ها و درهای شما، نیز در نظر گرفته شود،  علاوه بر این:
• اگر اتاق به شدت سایه دار باشد، ظرفیت را تا 10 درصد کاهش دهید.
• اگر اتاق بیش از حد نورگیر باشد، ظرفیت را تا 10 درصد افزایش دهید.
• اگر بیش از دو نفر به طور منظم اتاق را اشغال کنند، برای هر فرد اضافی 600 Btu اضافه کنید.
• اگر واحد در آشپزخانه استفاده شود، ظرفیت را با 4000 بایت افزایش دهید.

 

کدام مدل برای شما مناسب است؟

برخی از واحدهای کوچک برای خرید سیستم تهویه هوا نیاز به صرف هزینه کمتری دارند، که باعث می شود آنها برای خرید برند گران تری وسوسه شوند – ممکن است شما نیاز به خنک کردن یک فضای بسیار کوچک داشته باشید یا اگر شما نیاز به خنک کردن یک منطقه بزرگتر دارید، باید جستجو کنید که بهترین سیستم تهویه برای شما کدام است .
تقریبا تمام سیستم های پنجره ای که مورد آزمایش قرار گرفته اند، از آخرین استانداردهای انرژی استار برخوردارند و آنها تا حداقل 10 درصد کارآمدتر از تهویه های بدون صدور گواهینامه می باشند. مدل های پایدار دارای عملیات آرام و کنترل های راحت هستند و در شرایط خشک شدن کار می کنند، بررسی وضعیت تهویه مطبوع زیر را دنبال کنید تا ببینید که چگونه آنها کار می کنند.

راهنمای خرید کولرگازی پنجره ای

در صفحه راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا به انتخاب برای کولرگازی پنجره ای پرداخته ایم .

راهنمای خرید کولرگازی پنجره ای

ظرفیت کم بین 5،000 تا 6،500 BTU است.  تقریبا 100 تا 300 فوت مربع را خنک می کند، این سیستم های تهویه کوچکترین، سبکترین و ارزانترین هستند، اما آنها نمی توانند یک اتاق با اندازه ی بیش از 300 فوت مربع را تهویه کنند.
هزینه: 150 تا 250 دلار.

ظرفیت متوسط بین 7،000 تا 8،200 BTU است. تقریبا 250 تا 400 فوت مربع تهویه می شود. با بالا رفتن توانایی قیمت ها شروع به بالا رفتن می کنند، و نسبت به اندازه و وزن آنها برای نصب و حذف برای ذخیره سازی در زمستان سخت تر است.
هزینه: 200 تا 400 دلار

ظرفیت های بزرگ از 9،800 تا 12،500 BTU است، بین 350 تا 650 فوت مربع را خنک می شود. بهترین برای خنک سازی یک اتاق بزرگ بسیار مناسب است ، اما حجم و وزن این مدل ها در زمان نصب دست و پا گیر است .
هزینه: 350 تا 600 دلار.

تهویه مطبوع قابل حمل

در صفحه راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا به انتخاب برای تهویه مطبوع قابل حمل پرداخته ایم .
مدل های قابل حمل برای خانه هایی هستند که در آن تنظیمات پنجره یا مقررات ساختمانی مانع نصب تهویه های پنجره ای می شود. قدرت سیستم های تهویه مطبوع قابل حمل در آزمایشات ما از 9000 تا 15،500 BTU نشان داده شده است. اما تهویه مطبوع قابل حمل و پنجره ای تنها با این مقیاس مقایسه نمی شوند ،

تهویه مطبوع قابل حملآخرین تست های تهویه مطبوع ما نشان داد که آنطور که تولیدکنندگان ادعا می کنند که در این سیستم ها، تهویه آنقدر هم خوب نیست به علاوه آنها گران هستند و از انرژي بيشتري نسبت به تهویه های پنجره ای استفاده می کنند، مراکز تعمیرات نیز خرید این نوع سیستم تهویه هوا را پیشنهاد نمی کنند ، درست است که قابل حمل هستند اما وزن سنگینی دارند و اگر ناخواسته به چیزی مانند فرش گیر کنند و رول فرش باعث افتادن آن ها به زمین می شود و هزینه های تعمیری را برای شما می خراشد .

هزینه: 300 تا 700 دلار.

 

راهنمای خرید  اسپیلت

در صفحه راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا به انتخاب برای کولرگازی پرداخته ایم .
این تهویه یک راه هوشمند برای اضافه کردن تهویه مطبوع به تعداد محدودی از اتاق ها است، بدون نیاز به باز کردن دیوارها برای نصب مجرای تهویه و استفاده از سیستم مرکزی هوا یا نصب و حذف کردن هر ساله ؛ اگر چه ما اخیرا تست اسپلیت را انجام نداده ایم، در آزمایش های گذشته ما همه ی خنک کننده ی کاکرد عالی را انجام دادند و در داخل و خارج از سیستم تهویه مطبوع پنجره بسیار آرام بود. در واقع، در محدوده پایین آنها به سختی قابل شنیدن بود.

راهنمای خرید  اسپیلتسیستم تهویه مطبوع اسپلیت گران تر از پنجره ها و یا دستگاه های قابل حمل است و نیازمند نصب حرفه ای می باشد اما ارزان تر از سیستم مرکزی تهویه است ، اگر شما نیاز به تهویه تنها چند اتاق دارید، این روش اسپلیت که تهویه تقسیم بندی شده ای دارد توصیه می گردد، با این حال، اگر بخواهید اکثریت خانه خود را خنک نگه دارید، سیستم مرکزی تهویه مطبوع احتمالا انتخاب ارزان تری است.
هزینه: 1000 دلار و بالاتر .

ویژگی های هوشمند در سیستم تهویه هوای مطبوع

در صفحه راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا به ویژگی های هوشمند در سیتسم تهویه هوای مطبوع پرداخته ایم .
تمام سیستم های تهویه هوا در رتبه بندی های تهویه مطبوع با توجه به نیاز افراد یک کارکرد عالی برای خنک کاری انجام می دهند. آنها همچنین دارای ویژگی های مناسب مانند صفحه نمایش دیجیتال، تایمر داخلی و کنترل از راه دور می باشند. بعضی از واحدها دارای کنترل لمسی هستند، و چند جهت جریان هوا را به طور خودکار تغییر می دهند تا هوا خنک را در سراسر اتاق پراکنده کنند.  اگر به دنبال ویژگی های متنوع در تهویه مطبوع که عملکرد و کارایی خوبی نیز داشته باشند هستید این موارد را نیز در آپشن های سیستم جستجو کنید .

مارک های سیستم تهویه هوای مطبوع

در صفحه راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا به مارک های سیستم تهویه مطبوع هوا پرداخته ایم .

تمام مارک های زیر تهویه مطبوع پنجره ای هستند که توسط انرژی استار  تصدیق شده است :

ال جی، کنمور، حایر

نکته با اهمیت در انتخاب سیستم های تهویه مطبوع موضوعی است که مجریان و کارفرمایان محترم کمتر به آن توجه می نمایند. موضوع اینست که در مقایسه و انتخاب اقتصادی یک سیستم تهویه مطبوع باید کل هزینه خرید و نصب تجهیزات بعلاوه هزینه های بهره برداری شامل هزینه های سرویس و نگهداری و مصرف انرژی را در دوره بهره برداری مشخص و جمع کل هزینه را به طول عمر متوسط تجهیزات سیستم تهویه مطبوع تقسیم نمود. این یعنی هزینه سالیانه یک سیستم تهویه مطبوع که مساویست با :

 

هزینه یک سیستم تهویه مطبوع هوا = طول عمر تجهیزات / (هزینه خرید و نصب تجهیزات + هزینه سرویس و نگهداری + هزینه مصرف انرژی)

بدین ترتیب ممکن است هزینه خرید و نصب یک سیستم تهویه مطبوع ارزان تر تمام شده ، ولی طول عمر تجهیزات آن سیستم یک دوم یا یک سوم سیستم به ظاهر گرانتر باشد. مثلا طول عمر متوسط سیستم مرکزی چیلر و فن کویل تقریبا سه برابر انواع اسپلیت یونیت می باشد. بدین ترتیب در طول دوره بهره برداری از سیستم مرکزی چیلر و فن کویل، اسپلیت یونیت های منصوبه باید سه بار خریداری ، نصب و جمع آوری شود. هزینه تخریب و جمع آوری تجهیزات قدیمی نیز موضوعی است که باید در آنالیز مقایسه ای ما در جمع هزینه های سیستم تهویه با عمر کوتاهتر منظور شود . در همین راستا هزینه های سرویس و نگهداری و هزینه مصرف انرزی و مقایسه این هزینه ها در انتخاب اقتصادی هر سیستم تهویه مطبوع عاملی تعیین کننده می باشد.
در انتها نوع کاربری ساختمان و نوع معماری و ملاحضات مربوط به تامین برق پروژه نیز در انتخاب سیستم تهویه مطبوع از عوامل تعیین کننده می باشد که می تواند در جای خود مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گیرد

لینکهای مربوط به راهنمای خرید سیستم تهویه مطبوع هوا

نمایندگی تعمیرات کولرگازی اجنرال

نمایندگی تعمیرات کولرگازی الجی

نمایندگی تعمیرات کولرگازی سامسونگ

نمایندگی تعمیرات کولرگازی تراست

نمایندگی تعمیرات کولرگازی میتسوبیشی

نمایندگی تعمیرات کولرگازی گری

نمایندگی تعمیرات کولرگازی هیتاچی

نمایندگی تعمیرات کولرگازی هایسنس

نمایندگی تعمیرات کولرگازی بلومبرگ

سوالات متداول درباره تعمیرات کولرگازی

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست