021-58941 تماس
Logo
logo logo ماکروفر پاناسونیک با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماکروفر پاناسونیک

راهنمای استفاده از ماکروفر پاناسونیک
راهنمای استفاده از ماکروفر پاناسونیک
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از وسایل پر استفاده در آشپزخانه ها که لذت آشپزی را برای ما در حداقل مدت زمان به ارمغان آورده اند ماکروفر ها هستند که پس از استقبال مردم از این دستگاه ها شرکت های زیادی اقدام به تولید ماکروفر نمودند یکی از این شرکت ها پاناسونیک میباشد اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماکروفر از این برند نموده اید برای اطلاع از نحوه استفاده از آن با ما در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک همراه باشید:

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماکروفر پاناسونیک می توانید می توانید با همراهی متخصصین وبسایت اینترنتی خدمات تعمیر لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر پاناسونیک

با یک انتخاب درست برای محل قرار دادن ماکروفر خود میتوانید زمینه را برای کارکرد بهتر این دستگاه فراهم نمایید از این رو در ادامه طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک به بررسی این محل میپردازیم:

 • سعی کنید محلی که برای ماکروفر خود در نظر میگیرید مکانی دور از اجاق گاز و یا کپسول باشد.
 • بهتر است این دستگاه را روی کابینت و یا پیشخوان محل خود قرار دهید و از قرار دادن ماکروفر روی سطح لق خودداری نمایید.
 • در انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر پاناسونیک به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه شما در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نداشته باشد.

نحوه نصب و راه انداری ماکروفر پاناسونیک

بعد از قرار دادن ماکروفر در محل خود بهتر باید برای راه اندازی این دستگاه ها اقدام نمایید در ادامه به بررسی نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر پاناسونیک برای شما عزیزان میپردازیم:

 • در ابتدا باید قطعات داخلی ماکروفر خود را در آن قرار دهید به این منظور باید سینی وسط و سه پایه فلزی دستگاه را در مکان خود درون ماکروفر قرار دهید.
 • بر روی دیواره های ماکروفر شما دریچه هایی وجود دارد که همیشه باید باز باشد طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک در صورت مشاهده بسته بودن این دریچه ها برای باز کردن آنها اقدام نمایید.
 • در مرحله آخر برای اتصال دستگاه خود به برق باید از یک محافظ استفاده نمایید.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر پاناسونیک

برای کارکرد بهتر و رضایت مندی بیشتر شما از ماکروفر خود باید نحوه صحیح استفاده از آنها را به خوبی بدانید برای این کار در ادامه به بررسی نحوه صحیح استفاده از ماکروفر پاناسونیک برای شما عزیزان میپردازیم:

 • برای گرم کردن و طبخ غذا در ماکروفر بهتر است از ظروف شیشه ای و یا سرامیکی استفاده نمایید و از قرار دادن ظروف فلزی درون ماکروفر خودداری نمایید.
 • برای بیرون آوردن ظروف حتما از دستگیره استفاده نمایید.
 • سعی کنید در حین کار ماکروفر خود درب آن را باز نکنید.
 • طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک به این نکته توجه داشته باشید که غذاهای کنسروی و تخم مرغ را نباید درون ماکروفر قرار دهید.

نحوه تمیز کردن ماکروفر پاناسونیک

ماکروفر ها فضایی هستند که مواد غذایی و خوراکی ما درون آن قرار میگیرد از این رو نظافت و تمیزی این محل با سلامت ما رابطه مستقیم دارد و همانطور که در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک نیز به آن اشاره شده است باید به این کار به صورت درست و اصولی اقدام کنید برای انجام اینکار میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • برای تمیز کردن فضای داخلی ماکروفر خود میتواندی مقداری آب لیمو را در آب حل کرده و به کمک یک اسفنج نرم برای تمیز کردن فضای داخلی ماکروفر خود از آن استفاده نمایید.
 • بهتر است برای تمیز کردن شیشه جلویی ماکروفر خود از یک دستمال نرم و محلول شیشه پاک کن استفاده نمایید.
 • برای اطلاع از نحوه تمیز کردن ماکروفر پاناسونیک در مورد سینی و سه پایه آن در صورت چربی زیاد میتوانید آنها را بیرون آورده و پس از شست و شو در محل خود قرار دهید.
 • همچنین برای تمیز کردن بدنه دستگاه خود میتوانید از یک دستمال نمدار استفاده نمایید.

نحوه پخت کیک در ماکروفر پاناسونیک

برای پخت کیک میتوانید از ماکروفر پاناسونیک استفاده نمایید به این منظور در ادامه به بررسی نحوه پخت کیک در ماکروفر پاناسونیک میپردازیم:

 • در ابتدا برای گرم کردن فضای داخلی ماکروفر خود باید اقدام به فشردن دکمه Pre heat نمایید و پس از آن میتوانید ظرف محتویات کیک خود را بر روی سه پایه فلزی ماکروفر خود قرار دهید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر پاناسونیک پس از آن اقدام به فشردن دکمه conv و بعد از آن تنظیمات دستور پخت کیک نمایید.

استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر پاناسونیک

برای بدست آوردن نتیجه دلخواه از پخت و پز با ماکروفر پاناسونیک باید بتوانید از برنامه های آن به درستی استفاده نمایید به این منظور در ادامه به نحوه استفاده از برنامه های پخت ماکروفر پاناسونیک میپردازیم:

 • برنامه ای که در قسمت بالای این کنترل پنل وجود دارد و با کلمه keep warm نمایش داده شده است در صورت استفاده غذا را تا 30 دقیقه بعد از اتمام فرآیند نیز گرم نگه میدارد.
 • از برنامه turbo defrost برای یخ زدایی سریع مواد غذایی استفاده میشود.
 • برنامه melt and soften برای نرم کردن غذا استفاده میشود.
 • از برنامه grill طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک برای گریل کردن مواد غذایی استفاده میشود.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر پاناسونیک

گریل کردن نیز یکی دیگر از روش های طبخ است که این قابلیت در ماکروفر های پاناسونیک نیز قرار داده شده است و به منظور اطلاع از نحوه استفاده از گریل ماکروفر پاناسونیک میتوانید مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید:

 • در ابتدا باید مواد غذای را به صورت جدا گاه و تکه تکه روی سه پایه فلزی دستگاه خود قرار دهید.
 • پس از آن باید طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک اقدام به فشردن دکمه گریل بر روی این دستگاه نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر پاناسونیک

برای استفاده درست از ماکروفر ها شما باید معنا ونحوه کارکرد هر کدام از دکمه های آن را بدانید به این منظور در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر پاناسونیک برای شما میپردازیم:

 • دکمه start برای شروع تنظیمات اعمال شده قرار داده شده است.
 • پس از آن دکمه stop/reset را مشاهده میکنید که برای لغو دستور و قطع فعالیت دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک از دکمه clock برای تعیین زمان استفاده میشود.
 • از دکمه fan برای تغییر هوای درون ماکروفر استفاده میشود.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر پاناسونیک

قطعا شما در هنگام خرید یک ماکروفر این توقع را دارید که بتوانید سال های زیادی از این دستگاه استفاده نمایید اما این موضوع مستلزم رعایت یک سری نکات است که در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک برای شما آورده ایم :

 • استفاده از دفترچه راهنما یکی از راه های افزایش طول عمر ماکروفر پاناسونیک میباشد.
 • همچنین انتخاب یک محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر نیز یکی دیگر از این موارد میباشد.
 • نظافت به موقع و اصولی نیز میتواند باعث افزایش عمر دستگاه شما و بهبود کارایی آن گردد.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر پاناسونیک

استفاده درست و اصولی از یک دستگاه سبب میگردد تا شما بتوانید سال های بیشتری از دستگاه خود استفاده نمایید به این منظور میتوانید این مراحل را از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک که در مقاله بالا برای شما آوردیم بیاموزید.

با توجه به قیمت این روز های ماکروفر پاناسونیک بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماکروفر پاناسونیک چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماکروفر پاناسونیک را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماکروفر پاناسونیک خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماکروفر پاناسونیک با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر پاناسونیک به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر پاناسونیک توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست