021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات یخچال پارس با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از یخچال پارس

راهنمای استفاده از یخچال پارس
راهنمای استفاده از یخچال پارس
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شرکت پارس یک شرکت ایرانی تولیدات لوازم خانگی است که چندین سال است اقدام به تولید محصولات با کیفیت داخلی نموده است از این رو اگر شما هم به تازگی یک یخچال پارس را خریداری نموده اید و برای استفاده از آن به اطلاعات بیشتری نیاز دارید در راهنمای استفاده از یخچال پارس همراه ما باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای یخچال پارس با همراهی متخصصین آی پی امداد در ای مقاله می توانید از راهمای استفاده از یخچال پارس در این وبسایت بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال پارس

پس از خرید یخچال پارس و انتقال آن به محل شما یکی از سوالات پر تکرار در مورد محل قرار گیری آن میباشد که برای انجام آن باید به این نکته توجه داشته باشید که از نکات راهنمای استفاده ازیخچال پارس پیروی نمایید در ادامه برخی از این نکات را برای شما آورده ایم:

 • اولین نکته ای که باید در مورد این موضوع به آن دقت نمایید این موضوع است که سطح زیری یخچال شما باید صاف و یکپارچه باشد و هیچ گونه پستی و بلندی نداشته باشد.
 • به فاصله ای که یخچال را در آن قرار میدهید با دیوار دقت نمایید این فاصله باید در کمترین حالت 20 سانتی متر باشد.
 • نکته بعدی در انتخاب محل مناسب برای یخچال پارس قرار نگرفتن این دستگاه در معرض تابش مستقیم نور خورشید میباشد.
 • همچنین یخچال شما باید در محلی به دور از اجاق گاز و سایر وسایل گرمازای محیط شما باشد.

نحوه تراز نمودن یخچال پارس در راهنمای آن

تراز کردن یخچال شما به منظور کارکرد بدون لرزش و صدا باید انجام گردد به این منظور میتوانید برای تراز نمودن یخچال پارس در راهنمای آن مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • یخچال های پارس برای تراز شدن دارای دو پایه هستند که در واقع برای فاصله یخچال از زمین و همچنین گرفتن حتی کوچکترین لرزش های یخچال در هنگام کارکرد است.
 • برای اینکار طبق راهنمایی های راهنمای استفاده از یخچال پارس باید این پایه ها را به وسیله اهرمی که دارند تنظیم نمایید و پس از قفل کردن ان برای جلوگیری از حرکات آنها ، در زیر دو ضلع کناری و رو به بیرون یخچال خود قرار دهید.

نحوه راه اندازی و نصب یخچال پارس

پس از قرار گیری صحیح یخچال شما در مکان خود باید برای راه اندازی یخچال پارس مطابق با اصول آن در راهنمای استفاده از یخچال پارس پیش روید در ادامه این اصول را برای شما آورده ایم:

 • در ابتدا باید تمام قطعات یخچال خود را از پلاستیک ها و بسته بندی های آن خارج نموده.
 • پس از آن اقدام به قرار دادن طبقات یخچال خود در محل خودشان نمایید.
 • باید کشوهای فریزر و طبقات درب یخچال را نیز در محل خود قرار دهید.
 • اگر یخچال شما مجهز به آبسردکن است باید مخزن آب آن را پرنموده .
 • در این مرحله از راه اندازی و نصب یخچال پارس خود باید اقدام به تنظیم دمای یخچال خود نمایید.
 • حالا میتوانید به کمک اتصال یخچال به یک محافظ یخچال خود را روشن نمایید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال پارس

شما برای تنظیم دمای یخچال خود به صورت درست باید بتوانید از نحوه کارکرد دکمه های آن اطلاع داشته باشید به این منظور در ادامه این مقاله به معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال پارس برای شما میپردازیم:

 • دکمه ای که بر روی دیوار قسمت یخچال پارس شما قرار دارد و با نوشته on/off در کنار آن مشخص شده است برای روشن و خاموش کردن دستگاه شما مورد استفاده قرار میگیرد.
 • بر روی سقف یخچال پارس دکمه ای با قابلیت گردش برای تنظیم دمای یخچال قرار دارد که میتوانید تصویر آن را نیز در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال پارس مشاهده نمایید.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال پارس در زمستان و تابستان

تعیین درجه دمای مناسب در یخچال ها از آن جهت حائز اهمیت است که در صورت تنظیم اشتباه موجب فاسد شدن و یا یخ زدن مواد غذایی ما میگردد به این منظور در ادامه برای شما انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال پارس در زمستان و تابستان را مورد بررسی قرار میدهیم:

 • بهتر است طبق راهنمای استفاده از یخچال پارس دمایی که برای یخچال در فصل تابستان انتخاب میکنید 4+ باشد همچنین این دما برای فریزر بهتر است 19_ باشد.
 • دمای تنظیم شده برای یخچال در فصل زمستان بهتر است 2 و برای فریزر بهتر است 16_ باشد.

نحوه تعویض لامپ یخچال پارس

لامپ های یخچال پارس در قسمت دیواره پشتی این دستگاه قرار دارند که گاهی ممکن است در صورت باز و بسته کردن زیاد درب یخچال موجب سوختگی گردند و نیاز به تعویض داشته باشند در ادامه به نحوه تعویض لامپ یخچال پارس میپردازیم:

 • در حین انجام اینکار باید نکات ایمنی گفته شده در راهنمای استفاده از یخچال پارس را به خوبی رعایت نمایید بهتر است جریان برق را در حین تعویض لامپ قطع نمایید همچنین بهتر است مواد غذایی که در مسیر دست شما قرار دارند را نیز بردارید تا از سقوط آنها جلوگیری نمایید.
 • در مرحله بعدی میتوانید به کمک یک کاردک و یا پیچ گوشتی اقدام به بیرون آوردن لامپ معیوب و تعویض آن با لامپ نو نمایید.

نحوه تمیز کردن یخچال پارس

باید به این نکته توجه داشته باشید که تمیز کردن یخچال به صورت اصولی و درست در بهبود کارایی و افزایش طول مفید آن نقش بسزایی دارد زیرا یخچال ها محیط نگه داری مواد غذایی است باید در حفظ بهداشت آن دقت داشته باشید در ادامه به نحوه تمیز کردن یخچال پارس برای شما میپردازیم:

 • در ابتدا و برای تمیز کردن اصولی یخچال خود باید مواد غذایی را از یخچال خود بیرون بیاورید و اقدام به کشیدن یخچال خود از برق نمایید.
 • در مرحله بعدی میتوانید برای تمیز کردن فضای داخلی یخچال خود طبقات را بیرون آورده و بعد از شست و شو و خشک کردن در محل خود قرار دهید برای اینکار میتوانید از راهنمای استفاده از یخچال پارس استفاده نمایید.
 • پس از آن باید بدنه یخچال خود را در صورتی که استیل است با یک ماده پاک کننده سطوح و اگر غیر استیل است با مخلوط آب ولرم و جوش شیرین تمیز نمایید.
 • برای تمیز کردن قسمت فریزر یخچال خود باید کشوهارا بیرون بیاورید و بعد از آب شدن برفک و یخ ها فضای داخل آن را نیز به خوبی تمیز نمایید.

نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال پارس

در قسمت پشتی یخچال شما لوله های مشکی و باریکی که به شکل شبکه های به هم پیوسته هستند قرار دارند که این لوله ها کندانسور یخچال شما میباشند که وظیفه تولید سرما را بر عهده دارند اما گاهی مشاهده میگردد که در صورت تمیز نکردن این لوله و شبکه ها سرمای یخچال شما کاهش پیدا میکند در ادامه به نحوه تمیز کردن پشت یخچال میپردازیم:

 • نحوه تمیز کردن این لوله ها در راهنمای استفاده از یخچال پارس به کمک یک دستمال نمدار میباشد.
 • که بعد از انجام آن میتوانید به کمک جاروبرقی گردوغبار مانده را نیز از بین ببرید.

نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال پارس

سرمای حاصل از دیفراست یا یخ زدایی در یخچال ها به وسیله محفظه ای که در قسمت پشتی یخچال قرار دارد از آن خارج میشود که این محفظه درین یا ناودان یخچال نام دارد که در صورت تمیز نکردن این قسمت شاهد جمع شدن آب در کشوی یخچال خود و همچنین یخ زدن دیوار پشتی یخچال هستیم به این منظور در ادامه به نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال پارس میپردازیم:

 • در راهنمای استفاده از یخچال پارس به منظور تمیز کردن ناودان یخچال خود میتوانید از یک میل بافتنی و یا سیخ لستفاده نمایید.
 • بعد از آن به کمک مقداری آب جوش تمام گرفتگی های این مسیر را باز نمایید.

نحوه جابه جایی یخچال پارس در هنگام اثاث کشی

یکی از زمان هایی که باید به انتقال یخچال خود دقت ویژه داشته باشید حمل و نقل و جا به جایی یخچال پارس میبشاد که در صورت رعایت نکردن نکات ذکر شده در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال پارس ممکن است سبب بروز آسیب در آن گردید در ادامه به این موضوع میپردازیم:

 • برای اینکار یخچال و فریزر خود را به صورت کامل تخلیه نمایید .
 • پس از آن اقدام به کشیدن یخچال خود از برق نمایید.
 • بهتر است طبقات یخچال خود را نیز در جا به جایی یخچال پارس در هنگام اثاث کشی بیرون بیاورید تا از سقوط آن جلوگیری نمایید.
 • پس از آن اقدام به بستن درب یخچال خود توسط یک طناب نمایید.
 • برای جلوگیری از ایجاد خط و خش روی یخچال خود میتوانید دور آن را پلاستیک حباب دارد کشیده و یا از یک پتو استفاده نمایید.
 • سعی کنید یخچال را به صورت عمودی جا به جا کنید و اگر نیاز به خم کردن یخچال بود این میزان از 30 درجه بیشتر نباشد.

بررسی راهنمای استفاده از یخچال پارس به طور کلی

با توجه به گران قیمت بودن یخچال ها و همچنین هزینه های زیاد تعمیر و تعویض قطعات یک یخچال بهتر است برای استفاده از یخچال پارس خود از ابتدا از راهنمای استفاده از یخچال پارس که در مقاله بالا برای شما آوردیم استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های یخچال پارس بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر یخچال پارس چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت یخچال پارس را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت یخچال پارس خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از یخچال پارس با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای یخچال پارس به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از یخچال پارس توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست