021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از یخچال فریجیدر

راهنمای استفاده از یخچال فریجیدر
راهنمای استفاده از یخچال فریجیدر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

برند فریجیدر یکی از قدیمی ترین و پر سابقه ترین برند یک شرکت آمریکایی است که سالهاست به تولید یخچال هایی با کیفیت بسیار بالا تولید میکند اگر شما نیز جزو آن دسته افرادی هستید که برای جهیزیه و یا منزل خود به تازگی اقدام به خرید یخچال فریجیدر نموده اید با ما در مقاله راهنمای استفاده از یخچال فریجیدر همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورتی که به دفترچه راهنمای یخچال فرریجیدر دسترسی ندارید می توانید با همراهی تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر استفاده کنید.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال فریجیدر

با توجه به هزینه زیادی که شما برای خرید یک محصول مانند یخچال پرداخت میکنید بهتر است در ابتدای خرید نسبت به آن دقت کافی را داشته باشید  همانطور که در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر نیز مشاهده میکنید محل انتخاب شده توسط شما در واقع تعیین میکند که کارکرد یخچال شما چگونه باشد، در ادامه به موضوع  انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال فریجیدر برای شما عزیران میپردازیم:

 • سطح زیر یخچال شما باید به طور کامل صاف و یکدست باشد زیرا در صورت نا صاف بودن این سطح شامد کارکرد نادرست یخچال خود خواهید بود.
 • مکانی را برای یخچال خود انتخاب نمایید که از گرمای حاصل از اجاق گاز و سماور به دور باشد گرما میتواند بر عملکرد یخچال شما تاثیر منفی بگذارد.
 • سعی کنید یخچال فریجیدر خود را در معرض تابش مستقیم نور آفتاب یا برخورد باد کولر قرار ندهید.
 • برای انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال فریجیدر بهتر است به فاصله آن با دیوار و سایر اجسام نیز دقت کافی را داشته باشید.

نحوه تراز نمودن یخچال فریجیدر در راهنمای فارسیq

تراز نمودن یخچال یکی از اقدامات اساسی در جهت بهبود کارکرد یخچال در راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر میباشد، شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد ک مشاهده میشود در صورت تراز نبودن یخچال صداهایی از آن شنیده میشود بدین منظور برای نحوه تراز نمودن یخچال فریجیدر در راهنمای فارسی میتوانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • تراز نمودن یخچال در انواع مدل های یخچال فریجیدر با استفاده از ابزار مختلفی انجام میگردد، بعضی از این یخچال ها دارای پیچ تنظیم و برخی دیگر نیز مجهز به پایه برای تراز شدن هستند. البته پایه بیشتر در مدل های قدیمی مشاهده میشوند و با پیشرفت یخچال ها و سنگین تر شدن بدنه آنها در بیشتر مدل های امروزی شاهد وجود پیچ تنظیم تراز هستیم.
 • به این منظور و برای بالا بردن قسمت جلویی یخچال باید این پیچ را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و تا جایی این کار را ادامه دهیم تا در صورت باز کردن درب یخچال، درب حرکت نکرده و ثابت بایستد.
 • در صورت وجود نداشتن پیچ های تنظیم باید از پایه های یخچال فریجیدراستفاده نمایید که به این منظور این پایه ها در قسمت های جلویی و عقبی زیر یخچال قرار میگیرند و به وسیله اهرمی که دارند تنظیم میشوند.

نحوه راه اندازی و نصب یخچال فریجیدر

با در اختیار داشتن دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر شما همیشه نیاز به یک تکنسین برای نصب و راه اندازی یخچال خود ندارید و میتواندید به راحتی این کار را توسط خودتان انجام دهید: به این منظور میتوانید از نحوه راه اندازی و نصب یخچال فریجیدر خود که در ادامه برای شما آورده این کمک بگیرید:

 • برای راه اندازی یخچال شما احتیاج دارید که تمامی قطعات یخچال خود را در محل دقیق آنها قرار دهید به این منظور آنها را از پلاستیک خود بیرون آورد.
 • و پس از آن اقدام به قرار دادن طبقات یخچال به صورت کشویی نمایید.
 • در مرحله بعدی شما باید طبقات درون درب یخچال خود را نیز در محل خود قرار دهید، و پس از آن کشوهای فریزر را نیر در محل خودشان قرار دهیدو
 • و پس از نصب شیر آب ورودی یخچال برای آبسرد کن و یخساز میتوانید یخچال فریجیدر خود را با توجه به دمای فصلی که در آن قرار دارید تنظیم نموده .
 • در مرحله آخر یخچال شما باری اتصال به برق آماده است که برای این کار سعی کنید حتما از یک محافظ استفاده نمایید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال فریجیدر

دکمه های روی درب یخچال های فریجیدر نیز مانند ساید یخچال های ساید بای ساید به منظور تنظیمات یخچال مورد استفاده قرار میگیرند که در ادامه برای شما به معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال فریجیدر میپردازیم:

 • اولین نکته در مورد یخچال های فریجیدر که در راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر نیز آمده است محل قرار گیری دکمه ON/OFF این یخچال است که دورن یخچال قرار دارد.
 • بر روی درب این یخچال شما تعداد زیادی دکمه نمیبینید در قسمت چپ دکمه OPTIONS را مشاهده میکنید که با فشردن آن میتوانید به منوی اصلی که شامل  HOME,RESET,WATER,ICE,MUTE,ALARM  است دست پیدا کنید.
 • دقیقا در زیر این دکمه دکمه LOCK را برای قفل کردن فعالیت های یخچال مشاهده میکنید.
 • در سمت راست دکمه ای با علامت + و _ برای بالا و پایین بردن صفحات و تنظیمات قرار دارد.
 • که در زیر آن نیز دکمه LAMP دستگاه قرار دارد.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال فریجیدر در زمستان و تابستان

تعیین درجه دمای مناسب برای یخچال ها باعث ایجاد تازگی و فاسد نشدن در مواد غذایی میگردد بدین منظور قصد داریم انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال فریجیدر در فصل زمستان و تابستان را برای شما عزیزان آموزش دهیم:

 • اهمیت تنظیم درجه حرارت را در قسمت های مختلف ایجاد مشکل در یخچال ها و در راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر مشاهده میکنید، به این منظور و برای این تنظیمات باید دمای تنظیم شده برای فصل تابستان در یخچال روی 5 باشد و این میزان برای فریزر یخچال  بهتر است منفی20 درجه سانتی گراد باشد.
 • میزان این دما در فصل زمستان بهتر است روی 3 بوده و برای فریزر نیز روی منفی 16 تنظیم گردد.

طریقه استفاده از صفحه نمایش یا دیسپلی در یخچال ساید بای ساید فریجیدر

صفحه نمایش یخچال فریجیدر نسبت به سایر مدل های ساید بای ساید توانایی و کارایی بیشتری دارد به این منظور شما میتوانید علاوه بر مشاهده دما و ارور های یخچال بر روی آن همانطور که در راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر در قسمت معرفی دکمه ها گفته شد تمامی منوهای باز شده در قسمت OPTIONS یخچال فریجیدر برای شما در صفحه دیسپلی نمایش داده خواهد شد. و طریقه استفاده از صفحه نمایش در یخچال ساید بای ساید فریجیدر به کمک دکمه های اطراف آن میباشد.

نحوه تعویض لامپ یخچال فریجیدر

لامپ های قرار داده شده در طراحی یخچال فریجیدر از نوع لامپ های ال ای دی بزرگ هستند که در دیواره پشتی یخچال قرار دارند که میتوانید تصویر آن را در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر مشاهده نمایید، لامپ ها جزو قطعات مصرفی یخچال محسوب میگردند و ممکن است به هر دلیلی دچار خرابی و یا سوختگی گردند به این منظور میتوانید برای اطلاع از نحوه تعویض لامپ یخچال فریجیدر مطابق زیر عمل نمایید:

 • در ابتدا باید مواد غذایی که در مسیر دست شما قرار دارند را بیرون آورده تا در صورت برخورد با دست شما سقوط نکنند.
 • بهتر است در حین انجام اینکاربرق دستگاه را برای ایمنی بیشتر قطع نمایید.
 • پس از آن به کمک یک پیچ گوشتی به آرامی و بدون وارد کردن ضربه اقدام به بیرون آوردن لامپ و تعویض آن با لامپ جدید مینمایید.

نحوه تمیز کردن یخچال فریجیدر

تمیز کردن یخچال ها یکی از نکات مهمی است که همواره  در قسمت های مختلف راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر به آن اشاره شده است، زیرا این مکان دقیقا مکانی است که مواد غذایی که ما میخوریم در آن قرار دارد و به دنبال آلوده بودن ممکن است سبب بیماری ما گردد. برای آگاهی از نحوه تمیز کردن یخچال فریجیدر میتوانید مطابق مراحل زیر اقدام نمایید:

 • در اولین قدم برای بیرون آوردن مواد غذایی از درون یخچال خود اقدام نمایید تا مواد شوینده به داخل آنها وارد نگردد همچنین بر فضایی داخلی یخچال خود تسلط کامل داشته باشید.
 • پس از آن میتوانید یخچال خود را از برق بکشید.
 • برای تمیز کردن طبقات یخچال فریجیدر خود میتوانید آنها را بیرون آورده و یا در همان محل خودشان به کمک یک دستمال نرم و یک مایع پاک کننده سطوح آنها را تمیز نمایید.
 • برای تمیز کردن بدنه یخچالتان نیز بهتر است از یک دستمال نرم به همراه محلول جوش شیرین و آب ولرم استفاد نمایید.
 • در صورت جدا شدن آبسرد کن یخچال فریجیدر خود آن را چندین مرتبه از آب پر و خالی کنید.
 • پس از انجام این مراحل میتوانید یخچال فریجیدر خود را با رعایت نکات ایمنی توضیح داده شده در دفترچه راهنمای یخچال فریجیدر به برق متصل نمایید.

نحوه ریست کردن فیلتر آب یخچال فریجیدر

برای ریست کردن فیلتر آب یخچال فریجیدر خود شما میتوانید از قسمت منوی یخچال یا همان OPTIONS مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید :

 • همانطور که در راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر برای شما عزیزان دکمه های این یخچال را معرفی کردیم وگفتیم بسیاری از تنظیمات این یخچال از روی گزینه OPTIONS آن انجام میشود میتوانید پس از وارد شدن به این منو دکمه WATER  را زده .
 • و پس از آن بر روی دکمه ریست از منوی یخجال خود کلیک نمایید.

نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال فریجیدر

ممکن است در هنگام جا به جا کردن یخچال فریجیدر خود متوجه وجود یک سری لوله های شبکه ای مانند مشکی در پشت آن شده باشید که در واقع این لوله ها کندانسور یخچال میباشد، گاها مشاهده شده است که در صورت تمیز نکردن و ایجاد گرد و خاک در قسمت های پشتی یخچال و این لوله ها نمیتوانند به درستی عمل سرمازایی را در یخچال ایجاد نمایند و سرمای یخچال شما کاهش پیدا میکنند برای نحوه تمیز کردن پشت یخچال گلد فریجیدر میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • طبق راهنمایی انجام شده در دفترچه راهنمای فارسی یخچال فریجیدر برای از بین بردن گرد و خاک لوله های شبکه ای پشت دستگاه باید یخچال را کمی جلو کشیده و پس از آن به کمک یک دستمال اقدام به تمیز کردن آن نمایید.
 • پس از آن میتوانید به کمک سری باریک جاروبرقی و یا سری باریک جاروشارژی اقدام به جمع آوری ذرات باقی مانده در اطراف این لوله ها نمایید تا از مشکل کاهش سرمای یخچال خود جلوگیری نمایید.

 • نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال فریجیدر
 • در قسمت داخلی و پشتی همه یخچال ها محفظه ای وجود دارد که برای تخلیه آب از ناشی از عمل دیفراست قرار داده شده است عمل دیفراست به یخ زدایی در یخچال ها گفته میشود که در اثر آن باید محلی برای تخلیه این آب وجود داشته باشد ، این محل ها همان درین یا ناودان یخچال هستند که متاسفانه گاهی به دلیل تمیز نکردن دچار گرفتگی میشوند توجه داشته باشید در صورت دو قلو بودن یخچال شما، یخچال شما دارای دو درین میباشد، به منظور تمیز کردن قسمت فاضلاب یخچال و رفع گرفتگی یخچال فریجیدر میتوانید مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید:

  • برای تمیز کردن این قسمت میتوانید از یک جسم میله مانند که قابلیت انعطاف نیز دارد مثل یک میله بافتنی و یا سیخ نازک استفاده نمایید و آن را دورن این محفظه قرار دهید تا در صورت گرفتگی سبب باز شدن آن گردد.
  • پس از آن میتوانید یک قیف در سر درین یخچال فریجیدر قرار داده و مقداری آب جوش برای برطرف کردن چسبندگی و ذرات چسبیده به این قطعه بریزید تا مسیر آن برای آب های ناشی از دیفراست باز گردد.اگر این مکان را در یخچال خود مشاهده نکردید میتوانید برای پیدا کردن آن از تصویر آن در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر استفاده نمایید.

 • نحوه جابه جایی یخچال فریجیدر در هنگام اثاث کشی
 • یخچال ها یکی  از گران قیمت ترین لوازم خانگی محسوب میگردند به این دلیل در هنگام جا به جایی و اثاث کشی بهتر است همانگونه که در راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر به آن  تاکید شده است در حمل این وسایل نهایت دقت را داشته باشید تا از وارد شدن آسیب به آنها جلوگیری نمایید برای نحوه جا به جایی یخچال فریجیدر در هنگام اثاث کشی میتوانید مطابق زیر عمل کنید:

  • برای جلوگیری از پرت شدن و سقوط اجسام دورن یخچال بهتر است تمام طقات و کشوهای آن را بعد از بیرون آوردن از برق خالی کنید.
  • پس از آن اقدام به خالی کردن آب موجود در آبسرد کن و مواد غذایی درون فریزر نمایید.
  • در مرحله بعدی باید به وسیله یک طناب یا پلاستیک حباب دار دور تا دور یخچال فریجیدر خود را بپوشانید و پس از آن میتوانید در صورت موجود بودن کارتن یخچال از آن برای جا به جا کردن یخچال خود استفاده نمایید.
  • در هنگام جا یه جا کردن یخچال خود در بین طبقات دقت داشته باشید تا حد امکان از افقی کردن یخچال خودداری نمایید تا برای نحوه قرار گیری گاز آن مشکلی پیش نیاید.

  بررسی راهنمای استفاده از یخچال فریجیدر به طور کلی

  همانطور که در جای جای  راهنمای فارسی استفاده از یخچال فریجیدر برای شما عزیزان توضیح دادیم دفترچه های راهنما برای به کار گیری اصول و مقررات استفاده از یک محصول با این دستگاه ها به مصرف کنندگان ارائه میگردد تا با استفاده از آن سبب افزایش طول عمر دستگاه خود گردند.

  0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  دیدگاهی بنویسید

  دیدگاه خود را وارد کنید
  نام خود را وارد کنید
  ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست