021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات یخچال سینجر با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از یخچال سینجر

راهنمای استفاده از یخچال سینجر
راهنمای استفاده از یخچال سینجر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شرکت سینجر یک شرکت ایرانی تولیدات لوازم خانگی است که چندین سال است اقدام به تولید لوازم خانگی با کیفیت کرده است یکی از این تولیدات که در بین مصرف کنندگان نیز توانسته درصد بالایی از رضایت مندی را به دست بیاورد یخچال های سینجر هستند که اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک یخچال از این برند نمده اید با ما در ادامه راهنمای استفاده از یخچال سینجر همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای یخچال سینجر می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای یخچال سینجر بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال سینجر

بعد از خرید یخچال یکی از دغدغه های مصرف کنندگان محلی است که قرار است یخچال شما در آن قرار بگیرد به این منظور با استفاده از اطلاعات راهنمای استفاده از یخچال سینجر برای شما به انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال میپردازیم:

 • در انتخاب این محل دقت داشته باشید که سطح زیری یخچال شما باید کاملا صاف و یکدست باشد و در صورت داشتن پستی و بلندی باید به کمک یک شی کمکی اقدام به صاف کردن این سطح نمایید.
 • مرحله بعد در رهنمای استفاده از یخچال سینجر رعایت فاصله قرار گیری یخچال شما از دیوار است که این فاصله باید در حدود 30 سانتی متر باشد.
 • همچنین سعی کنید یخچال خود را از اجاق گاز و سماور دور نگه دارید.

نحوه راه اندازی و نصب یخچال سینجر

بعد از اینکه محل قرار گیری یخچال خود را انتخاب نمودید در مرحله بعدی باید برای نصب و راه اندازی یخچال خود اقدام نمایید که برای انجام اینکار در ادامه به نحوه راه اندازی و نصب یخچال سینجر برای شما میپردازیم:

 • ابتدا تمام قطعات یخچال خود را از پلاستیک و نایلون های آن بیرون بیاورید.
 • پس از آن مطابق با تصویردفترچه راهنمای استفاده از یخچال سینجر اقدام به قرار دادن طبقات در محل خودشان نمایید.
 • در مرحله بعدی باید کشوهای فریزر خود را نیز در محلشان قرار دهید.
 • پس از انجام تنظیمات دمای یخچال خود میتوانید یخچال را به محافظ برق متصل نمایید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال سینجر

برای تغییرات دمایی و روشن و خاموش کردن یخچال خود شما باید از دکمه هایی که روی یخچال خود میبینید استفاده نمایید به این منظور و برای آشنایی شما با این دکمه ها به معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال سینجر میپردازیم:

 • بعد از باز کردن درب یخچال خود در ابتدا دکمه روشن و خاموش یخچال را که با علامت power مشخص شده است مشاهده میکنید.
 • پس از آن برای تنظیم دمای یخچال خود مطابق با راهنمای استفاده از یخچال سینجر میتوانید از دکمه گردان داخل یخچال سینجر به این منظور استفاده نمایید.
 • در صورت مجهز بودن یخچال شما به آبسردکن در قسمت بالایی این قطعه کلمه water نوشته شده است که با فشار شاسی آن میتوانید اقدام به برداشت آب نمایید.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال سینجر در زمستان و تابستان

انتخاب درجه مناسب دما به منظور جلوگیری از فاسد شدن و ایجاد یخ زدگی در مواد غذایی انجام میشود به این منظور در ادامه برای شما به انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال سینجر در زمستان و تابستان میپردازیم:

 • بهتر است دمای یخچال شما در فصل تابستان 5 و فریزر شما در این فصل در دمای 19_ تنظیم شده باشد.
 • همچنین طبق اطلاعلات دفترچه راهنمای استفاده از یخچال سینجر در فصل زمستان بهتر است دمای یخچال سینجر شما 3 و دمای فریزر 17_باشد.

نحوه تعویض لامپ یخچال سینجر

لامپ های موجود در طراحی یخچال سینجر از نوع رشته ای و در سقف این دستگاه هستند که در صورت استفاده نادرست از یخچال و باز و بسته کردن زیاد آن ممکن است دچار سوختگی گردد به این منظور در ادامه نحوه تعویض لامپ یخچال سینجر را برای شما آورده ایم:

 • در ابتدا برق دستگاه خود را قطع نمایید و مواد غذایی که در مسیر دست شما قرار دارند را نیز بردارید تا در صورت برخورد این مواد به بیرون از یخچال سقوط نکنند.
 • پس از آن روکش محافظ را نیز از روی لامپ یخچال خود برداشته و با کمک دست به آرامی لامپ را بیرون بیاورید.
 • پس از آن طبق راهنمای استفاده از یخچال سینجر میتوانید لامپ جدید را در این محل قرار دهید.

نحوه تمیز کردن یخچال سینجر

تمیز کردن یخچال ها شامل انجام اینکار برای قسمت های دورنی و بیرونی آن میگردد به این منظور و انجام درست اینکار طبق راهنمای استفاده از یخچال سینجر در ادامه برای شما چگونگی انجام اینکار را آورده ایم:

 • برای تمیز کردن یخچال خود در ابتدا باید اقدام به بیرون آوردن مواد غذایی از آن نمایید.
 • پس از آن میتوانید یخچال خود را از برق بکشید .
 • در این مرحله کشوهای فریزر خود را بیرون بیاورید تا در صورت وجود برفک زمانی که شما سرگرم تمیز کردن یخچال خود هستید این برفک ها به آرامی آب گردد.
 • پس از آن برای تمیز کردن یخچال سینجر خود میتوانید طبقات آن را به آرامی بیرون آورده و شست وشو دهید .
 • برای تمیز کردن بدنه یخچال خود در صورتی که جنس بدنه استیل باشد میتوانید از اسپری پاک کننده سطوح و در صورتی که استیل نبود از محلول آب ولرم و جوش شیرین استفاده نمایید.

نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال سینجر

در قسمت پشتی همه یخچال ها لوله های باریک و مشکی رنگی به صورت شبکه ای قرار دارد که وظیفه ایجاد سرما در یخچال را برعهده دارد و در صورتی که تمیز کردن این لوله ها به درستی انجام نشود شما شاهد کاهش سرمای یخچال خود هستید در ادامه به نحوه تمیز کردن پشت یخچال( کندانسور یا همان لوله های شبکه ای ) یخچال سینجر میپردازیم:

 • برای انجام اینکار باید در ابتدا کمی یخچال خود را از دیوار فاصله دهید.
 • پس از آن مطابق با اطلاعات راهنمای استفاده از یخچال سینجر به کمک یک دستمال نمدار اقدام به تمیز کردن این لوله ها نمایید.
 • و در نهایت میتوانید به کمک جاروبرقی ذرات باقی مانده از این کار را به خوبی جمع آوری نمایید.

نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال سینجر

شاید در یخچال خود متوجه وجود یک محفظه کوچک در قسمت پشتی فضای یخچال خود شده باشید که برای شما علت وجود آن سوال باشد این محفظه در واقع درین و یا ناودان یخچال شما است که آب ناشی از عمل دیفراست یا یخ زدایی یخچال شما از این محفظه خارج میگردد اما گاهی به دنبال تمیز نکردن این قسمت شاهد گرفتگی در آن هستیم که همانطور که در راهنمای استفاده از یخچال سینجر نیز آمده است کثیفی این قسمت یکی از علل ایجاد خرابی در یخچال ها است در دامه به بررسی و نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی در درین یخچال سینجر میپردازیم:

 • بهتر است این مسیر را به وسیله یک جسم باریک و بلند مانند میل بافتنی و یا سیخ به خوبی باز کنید.
 • پس از آن یک قیف در سر این محفظه قرار داده و با ریختن مقداری آب جوش باعث باز شدن این مسیر شوید.

نحوه جابه جایی یخچال سینجر در هنگام اثاث کشی

برای نگه داری بهتر از یخچال خود و وارد نشدن صدمه به آن باید در هنگام اثاث کشی به آن دقت ویژه ای داشته باشید به این منظور در ادامه به نحوه جا به جایی یخچال سینجر در هنگام اثاث کشی میپردازیم:

 • بهتر است برای انجام اینکار در ابتدا اقدام به بیرون آوردن مواد غذای از یخچال خود نمایید.
 • پس از آن میتوانید یخچال را از برق جدا نمایید.
 • در مرحله بعدی اگر طبقات یخچال را بیرون نمی آورید برای جلوگیری از سقوط آنها باید دور تا دور یخچال خود را به کمک یک طناب محکم ببندید.
 • پس از آن طبق اطلاعات راهنمای استفاده از یخچال سینجر میتوانید برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی آن دور تا دور آن را با یک پلاستیک حباب دار و یا یک پتو بپوشانید.
 • برای حمل یخچال بر روی سطوح صاف میتوانید از پایه های چرخدار استفاده نمایید.
 • همچنین از خم کردن یخچال بیش از 30 درجه خودداری نمایید.

بررسی راهنمای استفاده از یخچال سینجر به طور کلی

شما میتوانید با رعایت الگوی صحیح استفاده از دستگاه خود در افزایش طول عمر و بهبود کارکرد آن تاثیرگذار باشید از این رو برای استفاده صحیح از یخچال سینجر خود میتوانید از راهنمای استفاده از یخچال سینجر که در مقاله بالا در اختیار شما قرار دادیم استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های یخچال سینجر بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر یخچال سینجر چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت یخچال سینجر را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت یخچال سینجر خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از یخچال سینجر با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای یخچال سینجر به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از یخچال سینجر توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست