021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماکروفر هاردستون

راهنمای استفاده از ماکروفر هاردستون
راهنمای استفاده از ماکروفر هاردستون
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ماکروفرها یکی از دستگاه هایی هستند که به منظور سهولت در پخت و پز و تسریع این کار اختراع شده اند یکی از شرکت های تولید لوازم خانگی هاردستون است که اقدام به تولید ماکروفر نیز نموده است اگر شما نیز اقدام به خرید یک ماکروفر از برند هاردستون نموده اید برای استفاده از آن نیازمند اطلاعاتی هستید که در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون به شما ارائه میدهیم:

کربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماکروفر هاردستون می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر هاردستون

پس از خرید ماکروفر یکی از اولین دغدغه های مصرف کنندگان محل قرار دادن این دستگاه است که در صورت انتخاب این محل به صورت نادرست میتوانید باعث کارکرد نادرست آن شوید به این منظور در ادامه به بررسی انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر هاردستون میپردازیم:

 • مکانی که برای ماکروفر خود انتخاب میکنید باید یک سطح صاف و یکدست باشد.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون این دستگاه باید در فاصله دوری از اجاق گاز و یا کپسول گاز قرار داشته باشد.
 • بهترین مکان برای قرار دادن ماکروفرها پیشخوان و یا کابینت هایی با پشت ثابت و سفت هستند.

نحوه نصب و راه انداری ماکروفر هاردستون

بعد از قرار دادن ماکروفر در محل خود باید به برای راه اندازی این دستگاه ها اقدام نمایید به این منظور و در ادامه به نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر هاردستون میپردازیم:

 • در ابتدا باید اقدام به بیرون آوردن قطعات داخلی ماکروفر از پلاستیک و نایلون های آن نمایید و سینی وسط را به همراه سه پایه فلزی درون دستگاه خود قرار دهید.
 • همچنین به هواکش هایی که در دیواره ماکروفر قرار دارند توجه داشته باشید زیرا این محفظه ها باید همیشه باز باشند میتوانید تصویر دقیق محل قرارگیری این هواکش ها را در تصویر دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون مشاهده نمایید.
 • در انتها به وسیله یک محافظ اقدام به اتصال دستگاه خود به برق نمایید.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر هاردستون

یکی از راه هایی که باعث میشود شما بتوانید سال های بیشتری از ماکروفر خود استفاده نمایید استفاده صحیح از این دستگاه ها میباشد به این منظور در ادامه به بررسی نحوه صحیح استفاده از ماکروفر هاردستون میپردازیم:

 • در ابتدا به این مساله دقت داشته باشید که باید ظروفی که در ماکروفر خود قرار میدهید جنسی به غیر از فلز باشد.
 • برای برداشت ظروف از درون ماکروفر خود حتما از دستگیره استفاده نمایید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون هرگز کنسرو و تخم مرغ را دورن این دستگاه ها قرار ندهید.

نحوه تمیز کردن ماکروفر هاردستون

ماکروفرها مکانی هستند که ما مواد غذایی و خوراکی را درون آن قرار میدهیم از این رو نظافت ان از اهمیت ویژه ای برخوردار است برای اطلاع از نحوه دقیق تمیز کردن ماکروفر در ادامه به نحوه تمیز کردن ماکروفر هاردستون میپردازیم:

 • برای تمیز کردن شیشه جلویی ماکروفر خود باید از یک دستمال نرم به همراه ماده شیشه شوی استفاده نمایید.
 • برای تمیز و ضد عفونی کردن فضای داخلی ماکروفر خود باید مخلوطی از آب جوش به همراه جوش شیرین و سرکه تهیه کرده و درون فضای ماکروفر خود قرار دهید و با حداقل زمان دستگاه خود را روشن نمایید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون میتوانید سینی و سه پایه فلزی را بیرون آورده و پس از شست وشو و خشک کردن در محل خود قرار دهید.
 • باقی مانده مواد غذایی را میتوانید به کمک یک دستمال خشک از فضای دورنی دستگاه خود جمع آوری نمایید.

نحوه پخت کیک در ماکروفر هاردستون

شاید یکی از بخش های جذاب استفاده از ماکروفر استفاده از قابلیت پخت کیک در آن باشد که این مرحله را با موضوع نحوه پخت کیک در ماکروفر هاردستون برای شما آورده ایم:

 • بر روی کنترل پنل ماکروفر هاردستون خود دکمه ای که با نام کانوکیشن را مشاهده میکنید که این دکمه در واقع به معنای پسش گرمایش و داغ شدن فضای داخلی ماکروفر برای پخت کیک مبیاشد.
 • برای طبخ کیک در ابتدا بدون تعیین زمان و درجه حرارت تنها اقدام به فشردن این دکمه مینمایید.
 • پس از غیر فعال شدن دکمه کانوکیشن طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون ماکروفر شما برای طبخ کیک آماده است .
 • و شما میتوانید محتویات کیک خود را بر روی سه پایه دستگاه قرار داده و تنظیمات مورد نظر را اعمال نمایید.

استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر هاردستون

برای اینکه بتوانید از ماکروفر خود به درستی استفاده نمایید باید معنای برنامه هایی که در این دستگاه قرار دارد را به خوبی بدانید به این منظور در ادامه به آموزش استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر هاردستون میپردازیم:

 • اولین برنامه ای که در قسمت قبلی نیز به آن اشاره کردیم برنامه پیش گرمایش فضای ماکروفر و یا کانوکیشن است.
 • برنامه بعدی grill میباشد که به منظور گریل کردن مواد غذایی و سبزیجات مورد استفاده قرار میگیرد.
 • برنامه بعدی combi است که درهنگام طبخ غذا به صورت ترکیبی از آن استفاده میشود.
 • همچنین برای آب کردن یخ مواد غذایی دکمه defrost در این دستگاه قرار داده شده است که مکان دقیق قرارگیری هر کدام از این دکمه ها را میتوانید در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون مشاهده نمایید.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر هاردستون

گریل کردن یکی از شیوه های طبخ محسوب میگردد که برای گریل کردن انواع گوشت ، مرغ و سبزیجات میتوانید از برنامه گریل ماکروفر هاردستون استفاده نمایید در ادامه نحوه استفاده از گریل ماکروفر هاردستون را برای شما آورده ایم:

 • مواد غذایی را به صورت تکه ای و جداگانه بر روی سه پایه فلزی دستگاه قرار دهید.
 • پس از آن طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون باید اقدام به فشردن دکمه grill از لیست برنامه های ماکروفر خود نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر هاردستون

علاوه بر برنامه هایی که برروی ماکروفر هاردستون قرار دارند شما در این دستگاه دکمه هایی را نیز برای اعمال تنظیمات مشاهده مینمایید که به منظور یادگیری شما با کارکرد این دکمه ها در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر هاردستون میپردازیم:

 • در ابتدا در این دستگاه دکمه on/off را مشاهده میکنید که برای روشن و خاموش کردن دستگاه از آن استفاده میشود.
 • دکمه start برای شروع تنظیماتی که روی دستگاه اعمال کرده اید استفاده میشود.
 • دکمه stop/cancel برای قطع و یا لغو دستوری که به دستگاه خود داده اید استفاده میشود.
 • همچنین همانطور که در قسمت های قبل راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون گفته شد دکمه کانوکیشن نیز در کنار ای دکمه ها قرار دارد.
 • از دکمه clock /time برای تعیین زمان پخت استفاده میشود.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر هاردستون

اولین و اصلی ترین راه افزایش طول عمر یک دستکاه رعایت الگوی صحیح استفاده از ان است به این منظور در ادامه به برخی از نکات راه های افزایش طول عمر ماکروفر هاردستون میپردازیم:

 • بهتر است تمام مراحل انجام را از روی دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون انجام دهید.
 • نظافت اصولی و به موقع دستگاه سبب افزایش عمر دستگاه شما میشود.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر هاردستون

دفترچه های راهنما از سوی شرکت تولید کننده یک محصول به منظور استفاده صحیح شما از این محصولات ارائه میگردد به این منظور و استفاده شما در مقاله بالا برای شما راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون را آورده ایم.

با توجه به قیمت این روز های ماکروفر هاردستون بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماکروفر هاردستون چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماکروفر هاردستون را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماکروفر هاردستون خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماکروفر هاردستون با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر هاردستون به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر هاردستون توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست