021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماکروفر دلمونتی

راهنمای استفاده از ماکروفر دلمونتی
راهنمای استفاده از ماکروفر دلمونتی
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ماکروفرها از وسایل پراستفاده در آشپزخانه ها هستند که با استفاده از آنها می توانیم در کوتاه ترین زمان، غذای مورد نظر خود را طبخ و یا گرم نماییم. از این رو این دستگاه ها به سرعت متقاضیان زیادی پیدا کردند. این دستگاه ها در انواع مدل ها و ساخت شرکت های مختلف در بازار دیده می شوند که یکی از شرکت های تولیدکننده ماکروفرها، شرکت دلمونتی است. اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک دستگاه ماکروفر از این برند نموده اید، با ما در ادامه راهنمای فارسی استفاده از ماکیروفر دلمونتی همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماکروفر دلمونتی با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای استفاده ماکروفر دلمونتی بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر دلمونتی

محل قرار دادن ماکروفرها یکی از دغدغه های اصلی خریداران این دستگاه می باشد. البته این انتخاب بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا در صورت قرار دادن ماکروفر در مکان نامناسب سبب کاکرد نادرست دستگاه و همچنین وارد شدن آسیب به آن می شوید. در ادامه به بررسی این موضوع در راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر دلمونتی می پردازیم:

 • بهتر است دستگاه خود را روی یک فضای سفت و محکم و دور از دسترس کودکان قرار دهید.
 • از قرار دادن ماکروفرها بر روی میزهای لق و شل خودداری نمایید.
 • در انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر دلمونتی به این موضوع دقت داشته باشید که این دستگاه را نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید.

نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر دلمونتی

پس از قرار دادن ماکروفر خود در محل آن، باید برای راه اندازی این دستگاه اقدام نمایید. توجه داشته باشید، برای انجام اصولی این کار در اولین بار بهتر است این مراحل را از روی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر دلمونتی انجام دهید:

 • راه اندازی این دستگاه شامل قرار دادن قطعات داخلی آن مانند سینی وسط و سه پایه فلزی آن می باشد.
 • پس از قرار دادن این قطعات درون مایکروفر خود باید توجه داشته باشید که دریچه های هوایی دستگاهتان که در دیواره آن قرار دارند، همواره باید باز باشند.
 • پس از آن برای نصب و راه اندازی ماکروفر دلمونتی خود باید از یک محافظ برای اتصال به برق استفاده نمایید.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر دلمونتی

برای استفاده از ماکروفر خود شما باید نحوه صحیح استفاده از ماکروفر دلمونتی را به خوبی بدانید که به این منظور در ادامه به توضیح این مساله برای شما پرداخته ایم:

 • برای جلوگیری از ایجاد ترکیدگی در ماکروفر بهتر است هرگز غذاهای کنسروی و تخم مرغ را در این دستگاه ها قرار ندهید.
 • همچنین طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر دلمونتی بهتر است در هنگام قرار دادن مواد غذایی دانه ریز در دستگاه، حتما از درپوش استفاده نمایید تا فضای ماکروفر شما را کثیف نکند.
 • برای برداشتن ظروف از درون مایکروفر خود، از دستگیره استفاده نمایید.

نحوه تمیز کردن ماکروفر دلمونتی

تمیز کردن ماکروفرها هم شامل قسمت های بیرونی این دستگاه می شود و هم قسمت های درونی آن. از این رو در ادامه برای شما عزیزان به نحوه تمیز کردن ماکروفر دلمونتی می پردازیم:

 • برای تمیز کردن بدنه دستگاه خود می توانید از یک دستمال نم دار نرم استفاده نمایید.
 • همچنین برای تمیز کردن شیشه جلویی دستگاه خود می توانید مایع شیشه پاک کن و دستمال استفاده نمایید.
 • طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر دلمونتی برای تمیز کردن سینی وسط و سه پایه دستگاه خود باید آنها را بیرون آورده و پس از شستشو در محل خود بگذارید.
 • برای جمع آوری ذرات باقی مانده در ماکروفر می توانید از یک دستمال خشک استفاده نمایید.

نحوه پخت کیک در ماکروفر دلمونتی

پخت کیک یکی از موارد پراستفاده در ماکروفر ها می باشد که برای اطلاع از نحوه پخت کیک در ماکروفر دلمونتی می توانید از ادامه این مقاله با این موضوع استفاده نمایید:

 • در ابتدا باید اقدام به گرم کردن فضای داخلی ماکروفر خود نمایید که برای این کار می توانید در ابتدا دکمه کانوکیشن در این دستگاه را فشار دهید.
 • پس از آن برای جلوگیری از سوختن کیک، طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر دلمونتی ظرف آن را روی سه پایه فلزی دستگاه قرار دهید.
 • در نهایت اقدام به تنظیمات دمایی و زمانی کیک نموده و دکمه start را فشار دهید.

استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر دلمونتی

بر روی کنترل پنل مایکروفر دلمونتی برنامه هایی را مشاهده می کنید که برای استفاده از آنها باید بتوانید به خوبی از نحوه کارکرد آنها اطلاع داشته باشید. در ادامه به آموزش استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر دلمونتی می پردازیم:

 • در لیست برنامه ها، برنامه grill را مشاهده می کنید که برای گریل کردن انواع مرغ و ماهی و سبزیجات از آن استفاده می شود.
 • برنامه بعدی برای پخت ترکیبی است که با نام combi مشخص شده است.
 • همچنین برای ترد و برشته کردن مواد غذایی می توانید از برنامه crispy استفاده نمایید.
 • برای یخ زدایی مواد غذایی منجمد باید از برنامه defrost طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر دلمونتی استفاده نمایید.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر دلمونتی

گریل کردن نیز یکی از قابلیت های پراستفاده در ماکروفرها می باشد که برای اطلاع از نحوه استفاده از گریل ماکروفر دلمونتی می توانید از مراحل زیر استفاده نمایید:

 • ابتدا باید مواد غذایی را به صورت خام و تکه ای روی سه پایه فلزی دستگاه قرار دهید.
 • پس از آن اقدام به تنظیمات دستگاه برای گریل کردن مواد غذایی طبق راهنمای استفاده از مایکروفر دلمونتی نمایید.
 • در انتها دکمه grill و سپس start را بفشارید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر دلمونتی

دکمه ها و کلیدهای قرار داده شده در ماکروفرها برای اعمال تنظیمات این دستگاه ها استفاده می شوند. به این منظور و اطلاع از آنها به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر دلمونتی می پردازیم:

 • در این دستگاه دکمه open را مشاهده می کنید که برای باز و بسته کردن در آن استفاده می شود.
 • از دکمه clock/time برای تنظیم زمان دستگاه استفاده می شود.
 • از دکمه temp برای تعیین درجه حرارت دستگاه استفاده می شود.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده مایکرفر دلمونتی برای نگه داشتن دستگاه در حین کار می توانید از دکمه cancel/stop این دستگاه استفاده نمایید.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر دلمونتی

یکی از مسائلی که همواره مصرف کنندگان یک دستگاه به دنبال اطلاع از آن هستند، راه های افزایش عمر ماکروفر دلمونتی می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

 • بهتر است بعد از خرید یک ماکروفر، تمام مراحل استفاده از آن را طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر دلمونتی انجام دهید.
 • یکی دیگر از این راه ها نظافت به موقع و اصولی دستگاه می باشد.
 • همچنین در صورت کارکرد نادرست دستگاه خود باید در اسرع وقت برای برطرف کردن مشکل آن اقدام نمایید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر دلمونتی

برای استفاده از تمام قابلیت های دستگاه خود باید مراحل استفاده از آن را از روی راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر دلمونتی انجام دهید. برای اطلاع از این موضوع می توانید از راهنمای استفاده که در مقاله بالا برای شما آورده ایم، استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماکروفر دلمونتی بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماکروفر دلمونتی چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماکروفر دلمونتی را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماکروفر دلمونتی خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماکروفر دلمونتی با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر دلمونتی به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر دلمونتی توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست