021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لباسشویی سام با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

حتما زمانی که برای خرید ماشین لباسشویی اقدام میکنید در بین برندهای ایرانی ماشین لباسشویی سام را نیز مشاهده خواهید کرد اگر به تازگی اقدام به خرید یک ماشین لباسشویی از این برند نموده اید و برای نحوه استفاده از آن نیازمند اطلاعات بیشتر و دقیق تری هستید با ما در ادامه این مقاله با موضوع راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه به دفترچه راهنمای لباسشویی سام دسترسی ندارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها در انهای همین مقاله به گفتمان با تعمیرکار لوازم خانگی آی پی امداد بپردازید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین لباسشویی سام

یکی از دغدغه های اصلی خریداران ماشین لباسشویی محل قرار گیری آن است البته امروزه با پیشرفت طراحی آشپزخانه ها محل ماشین های لباسشویی از پیش تعیین شده و در کنار سینک ظرفشویی میباشد به دلیل اهیمت این موضوع در ادامه برای شما به بررسی انتخاب محل مناسب برای ماشین لباسشویی سام میپردازیم:

 • اولین نکته ای که در راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام به آن اشاره شده است انتخاب یک سطح صاف و کاملا یکدست برای قرار دادن ماشین لباسشویی است به این منظور اگر سطح زیر دستگاه شما دارای پستی و بلندی میباشد بهتر است قبل از قرار دادن دستگاه خود برای یکدست کردن آن اقدام نمایید.
 • بهتر است این محل جایی دور از تابش مستقیم نور خورشید به دستگاه شما باشد.
 • همچنین به دلیل نیاز ماشین لباسشویی به آب بهتر است دستگاه خود را در نزدیکی شیرآب قرار دهید.
 • همچنین فاصله ماشین لباسشویی از دیوار پشت آن باید حداقل 20 سانتی متر باشد و از چسباندن دستگاه به دیوار خودداری نمایید.

نحوه تراز نمودن ماشین لباسشویی سام

برای تراز کردن ماشین لباسشویی خود به منطور کارکرد بهتر و لرزش های کمتر آن میتوانید مطابق با راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام که در ادامه برای شما آورده ایم اقدام نمایید:

 • برای اینکار باید اقدام به باز کردن قفل پیچ های تراز در قسمت جلویی ماشین لباسشویی خود نمایید.
 • پس از آن با چرخاندن این پیچ ها در جهت عقربه های ساعت فاصله آن را از زمین معین کرده.
 • با تراز کردن پیچ های جلویی ماشین لباسشویی سام پیچ های آن در قسمت عقبی تنظیم شده و برای اطمینان از این موضوع میتوانید از کنار به دستگاه خود نگاه کرده و آن را بررسی نمایید که در یک راستا قرار داشته باشند.
 • دقت داشته باشید که برای تراز نمودن ماشین لباسشویی سام خود بهتر است فاصله دستگاه شما از زمین حدود 20 میلیمتر باشد.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی سام

بعد از قرار دادن ماشین لباسشویی خود در محل و تراز نمودن آن نوبت به راه اندازی و نصب این دستگاه در محل خود میرسد که میتوانید این مراحل را از روی راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام که در ادامه برای شما آورده ایم انجام دهید:

 • برای راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی سام خود در ابتدا باید پیچ ترنسلیت که در قسمت پشتی دستگاه شما قرار دارد و میتوانید این محل را در دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام مشاهده نمایید باز نمایید.
 • پس از آن باید شلنگ آب ورودی را به طور صحیح به دستگاه متصل نمایید.
 • همچنین شلنگ تخلیه را نیز باید به دستگاه خود متصل کتید.
 • پس از آن اقدام به اتصال برق به دوشاخه توسط یک محافظ نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین لباسشویی سام

دکمه هایی که بر روی کنترل پنل ماشین های لباسشویی قرار داده شده اند به منظور اعمال تنظیمات توسط کاربر میباشد به این منظور در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین لباسشویی سام برای شما عزیزان میپردازیم:

 • در ابتدا دکمه power را در این دستگاه مشاهده میکنید که برای روشن و خاموش کردن دستگاه از آن استفاده میگردد و میتوانید محل آن را در تصویر دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام مشاهده نمایید.
 • دکمه بعدی start/cancel برای شروع شست و شو و لغو دستور صادر شده است.
 • همچنین در این دستگاه دکمه pause به منظور نگه داشتن فعالیت در همان مرحله را نیز مشاهده مینمایید.
 • دکمه options برای ورود به منوی تنظیمات بیشتر و برنامه های شستشو میباشد.
 • دکمه rinse به معنای آبکشی.
 • دکمه wash برای شستشو .
 • دکمه extra dry به منظور خشک کردن کامل لباس ها قرار داده شده است.

نحوه شستن پرده در ماشین لباسشویی سام

پرده ها به دلیل حساس و ظریف بودن بافت آنها در ماشین لباسشویی سام برنامه ای مجزا دارند از این رو در ادامه به بررسی نحوه شستن پرده در ماشین لباسشویی سام برای شما عزیزان میپردازیم:

 • طبق اطلاعات موجود در راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام بهتر است برای شستن پرده ها از برنامه curtains استفاده نمایید.
 • همچنین برای خراب نشدن پرده و باز نشدن تار و پود آن بهتر است دمای آب متمایل به سرد باشد.

نحوه شستن کفش در ماشین لباسشویی سام

گاهی ممکن است شما تصمیم به شستن کفش های خود در ماشین لباسشویی نمایید که برای این کار نیاز به یک سری اطلاعات از راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام دارید که در ادامه این نکات را برای شما آورده ایم:

 • برای شستن کفش خود در ماشین لباسشویی سام به این نکته توجه داشته باشید که شما فقط میتوانید کفش هایی با جنس کتان را در ماشین لباسشویی خود بشویید و از قرار دادن کفش های چرمی در ماشین لباسشویی خودداری نمایید.
 • برای اینکار در ابتدا به کمک یک دستمال قسمت زیری کفش خود را تمیز نمایید و سپس آن را در ماشین لباسشویی خود قرار دهید.
 • پس از آن از منوی موجود مناسب کتان در ماشین لباسشویی خود برای شستن کفش در لباسشویی سام خود اقدام نمایید.

نحوه فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی سام

گاهی ممکن است پس از قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی خود سرگرم کارهای خود شوید و کودک شما اقدام به فشردن دکمه های ماشین لباسشویی شما نماید و کارکرد آن را نختل کند در ادامه به نحوه فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی سام میپردازیم:

 • برای انجام اینکار مطابق با راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام اقدام به ورود از طریق منوی options نمایید و پس از آن روی گزینه lock کلیک نمایید.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سام

شاید برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد که در اعمال تنظیمات روی ماشین لباسشویی خود شاهد خطا و درست کارنکردن دستگاه خود میشوید در این وضعیت باید اقدام به ریست کردن ماشین لباسشویی سام خود نمایی که برای نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سام میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • دکمه reset به صورت مجزا درکنترل پنل ماشین لباسشویی سام تعبیه نشده است.
 • اما شما میتوانید طبق اطلاعات راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام با ورود به قسمت options و رفتن روی گزینه reset این کار را برای ماشین لباسشویی خود انجام دهید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین لباسشویی سام

تمیز کردن ماشین لباسشویی به منظور افزایش عمر مفید آن و همچنین کارکرد بهتر آن صورت میگیرد به این منظور شما باید این کار را از روی مراحل نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین لباسشویی سام که در ادامه برای شما آورده ایم انجام دهید:

 • بهتر است در ابتدا و زمانی که ماشین لباسشویی شما خشک است مقداری سرکه را دورن دیگ ماشین لباسشویی خود ریخته و سپس توسط برنامه شست و شوی عادی اقدام به شست وشو نمایید.
 • برای تمیز کردن بدنه ماشین لباس شویی خود میتوانید از یک دستمال نمدار به کمک ماده پاک کننده سطوح استفاده نمایید.
 • برای تمیز کردن کشوهای مواد شوینده ماشین لباسشویی خود طبق راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام بهتر است این کشوها را بیرون آورده و پس از شست و شو و خشک کردن در محل خود قرار دهید.

نحوه جا به جا کردن ماشین لباسشویی سام درهنگام اثاث کشی

جا به جا کردن درست ماشین لباسشویی یکی از اقدامات اساسی در جهت نگه داری از این دستگاه میباشد به این منظور در ادامه به بررسی نحوه جا به جا کردن ماشین لباسشویی سام در هنگام اثاث کشی میپردازیم:

 • در ابتدا باید اتصالات برقی دستگاه خود را جدا نمایید.
 • پس از آن اتصالات شلنگ تخلیه آب ورودی را نیز به آرامی باز نمایید.
 • پس از آن پیچ ترنسلیت که در قسمت پشتی دستگاه قرار دارد و میتوانید تصویر آن را در دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام مشاهده نمایید را ببندید.
 • برای جلوگیری از ایجاد خط و خش روی ماشین لباسشویی خود بهتر است آن را دورن یک پتو و یا پلاستیک حباب دار قرار دهید.
 • برای حمل ماشین لباسشویی خود در محل های صاف بهتر است از پایه های چرخدار استفاده نمایید و از کشیدن آن به روی زمین خودداری نمایید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام

در هنگام خرید یک دستگاه مانند ماشین لباسشویی از سمت شرکت تولید کننده به شما دفترچه ای شامل تمام مراحل نگه داری و استفاده اعطا میگردد که با استفاده از آن میتوانید باعث بهبود کارایی دستگاه خود شوید به این منظور در مقاله بالا برای شما راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سام را ارائه کرده ایم.

با توجه به قیمت این روز های ماشین لباسشویی سام بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی سام چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین لباسشویی سام را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین لباسشویی سام خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی سام با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سام به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی سام توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست