021-58941 تماس
Logo
logo logo جاروبرقی اسنوا با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا

راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا
راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اسنوا یکی از شرکت های تولید کننده لوازم خانگی است که چندین سال است اقدام به ساخت لوازم خانگی نموده و توانسته درصد زیادی از بازار را نصیب خود کند ممکن است به تازگی اقدام به خرید یک جاروبرقی از برند اسنوا نموده باشید و برای استفاده از آن به راهنما نیاز داشته باشید به این منظور در ادامه به بررسی راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا میپردزایم:

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای جاروبرقی اسنوا می توانید با همراهی متخصصین وبسایت تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله از راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا بهره مند شوید.

راهنمای استفاده صحیح از جاروبرقی اسنوا

در هنگام استفاده از جاروبرقی ها باید به رعایت موارد اساسی استفاده از آن که در راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا آورده شده است دقت نمایید:

 • در نگهداری از این دستگاه باید یک محل مناسب را برای قرار دادن آن در نظر بگیرید فضایی که بر روی قسمت بالای جاروبرقی شما دستگاهی قرار نگیرد.
 • از قرار دادن اجسام بر روی جاروبرقی خود خودداری نمایید.
 • در صورت داشتن کودک از نشستن کودک خود بر روی جاروبرقی خودداری نمایید.
 • در هنگامی که از جاروبرقی خود استفاده نمکنید بهتر است در اسرع وقت اقدام به جمع کردن سیم این دستگاه نمایید.
 • هنگاهی که پاکت جاروبرقی شما پر میشود طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا باید برای خالی کردن آن اقدام نمایید تا از وارد شدن فشار به موتور دستگاه شما جلوگیری گردد.

بررسی اجزای جاروبرقی اسنوا

جاروبرقی ها نیز مانند سایر وسایل الکترونیکی از تعدادی قطعه که کنار یکدیگر قرار گرفته اند تشکیل شده است که در ادامه به بررسی اجزای جاروبرقی برای شما میپردازیم:

 • در بیرونی ترین قسمت جاروبرقی بدنه آن قرار دارد که وظبفه حفاظت از قسمت های داخل وموتور دستگاه بر عهده آن است.
 • پس از آن در داخل این محفظه موتور دستگاه قرار دارد که کلیه تنظیمات دستگاه تحت کنترل این قسمت است.
 • فیلتر هوا یکی از قسمت های دیگر داخلی این دستگاه ها است که برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به دستگاه قرار دارد.
 • در قست بیرونی دستگاه طبق دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا یک لوله نرم و انعطاف پذیر که خرطومی دستگاه قرار دارد به همراه یک لوله بلند در ادامه آن دیده میشود.
 • در قسمت سر دستگاه نیز برس و یا غلتک دستگاه که با حرکت کردن منجر به جمع آوری زباله ها میگردد قرار دارد.

نحوه باز کردن جاروبرقی اسنوا

برای تعویض فیلتر و پاکت جاروبرقی شما باید بتوانید درب آن را باز نمایید در ادامه به نحوه باز کردن جاروبرقی اسنوا میپردازیم:

 • در بسایری از مدل های جاروبرقی های اسنوا برای باز کردن درب جاروبرقی شما باید از شاسی که در قسمت میانی این دستگاه قرار دارد استفاده نمایید.
 • تصویر محل قرار گیری این شاسی را میتوانید در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از جاروبرقی اسنوا نیز مشاهده نمایید.
 • بعد از فشردن این شاسی و باز کردن درب آن میتوانید تعویض فیلتر و یا پاکت اقدام نمایید.

معرفی مدارهای الکترونیکی جاروبرقی اسنوا

همه وسایل الکترونیکی از تعدادی مدار برای کارکرد خود تشکیل شده اند که در ادامه به معرفی مدارهای الکترونیکی جاروبرقی اسنوا میپردازیم:

 • مدارها در جاروهای برقی بمیتوانند از نوع چراغ دار و یا بی چراغ باشند.
 • مدار این جاروبرقی ها شامل یک موتور دکمه خاموش و روشن میباشد.
 • همچنین در برخی از مدل های جاروبرقی مدارها دارای میکروسوئیچ هستند که برای اطلاع از نوع دقیق مدار جاروبرقی خود میتوانید از دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا کمک بگیرید.

نکات ایمنی در استفاده از جاروبرقی اسنوا

از آنجایی که جاروبرقی ها دستگاه هایی هستند که با برق سروکار دارند در هنگام استفاده از آنها باید به نکات ایمنی دقت داشته باشید از این رو در ادامه به بررسی نکات ایمنی در استفاده از جاروبرقی اسنوا میپردازیم:

 • بهتر است به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به موتور دستگاه خود آن را در ساعات اوج مصرف برق روشن نکنید.
 • در صورتی که مساحت محلی که میخواهید از جاروبرقی استفاده نمایید زیاد است باید طی دو و یا چند مرحه اقدام به انجام اینکار نمایید تا به موتور دستگاه شما فشار وارد نشود.
 • طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا در صورت خرابی و آسیب دیدگی سیم جاروبرقی خود در اسرع وقت باید برای رفع این مشکل اقدام نمایید.

راه های افزایش طول عمر جاروبرقی اسنوا

قطعا زمانی که هزینه ای را برای خرید یک دستگاه مانند جاروبرقی پرداخت میکنید توقع این موضوع را نیز دارین که سالیان زیادی بتوانید از این دستگاه استفاده نمایید به این منظور باید راه های افزایش طول عمر جاروبرقی اسنوا را به خوبی بدانید که در ادامه برخی از این موارد را برای شما آورده ایم:

 • استفاده به موقع از دستگاه و وارد نکردن فشار به آن در هنگام اوج مصرف برق میتوانید یکی از این راه ها باشد.
 • همچنین طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا در صورت عدم تعویض پاکت جاروبرقی ممکن است سبب وارد شدن آسیب به آن شوید.

بررسی نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی اسنوا

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد فیلتر جاروبرقی وظیفه جلوگیری از ورود گرد و غبار به قسمت های موتوری دستگاه را بر عهده دارند از این رو در ادامه به بررسی نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی اسنوا میپردازیم:

 • در ابتدا باید از مرحله باز کردن درب جاروبرقی در راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا استفاده کرده و اقدام به باز نمودن درب جاروبرقی خود نمایید.
 • پس از آن پاکت جاروبرقی خود را نیز بیرون بیاورید.
 • در قسمت پشتی پاکت جاروبرقی شما فیلتر قرار دارد که معمولا به صورت کشویی خارج میگردد و یا بیرون آوردن آن میتوانید برای قرار دادن فیلتر جدید اقدام نمایید.

بررسی نحوه تعویض پاکت جاروبرقی اسنوا

جاروبرقی های قدیمی اسندا دارای پاکت های قابل تعویض و قابل شستو شو بودند اما در مدل های جدید این دستگاه میتوانید اقدام به تعویض پاکت نمایید برای بررسی نحوه تعویض پاکت جاروبرقی اسنوا میتوانید از مراحل زیر اقدام نمایید:

 • بعد از باز کردن درب بدنه جاروبرقی طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا باید نوع کیسه دستگاه خود را مشخص کنید
 • پاکت های دائمی بیشتر از جنس کتان و یا برزنتی بوده و قابل شست وشو نیز هستند.
 • اما پاکت های قابل تعویض از جنس الیاف هستند.
 • طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده ازجاروبرقی اسنوا با کشیدن به سمت بالای این پاکت ها میتوانید برای تعویض آنها اقدام نمایید.

بررسی نحوه تعویض خرطومی جاروبرقی اسنوا

خرطومی جاروبرقی به لوله نرم و قابل انعطاف این دستگاه گفته میشود که در قسمت بالایی لوله تلسکوپی دستگاه قرار دارد و در صورت سوراخ و یا خراب شدن باید اقدام به تعویض آنها نمود در ادامه به بررسی نحوه تعویض خرطومی جاروبرقی اسنوا میپردازیم:

 • یک سر لوله خرطومی به بدنه دستگاه متصل است که در کنار محل اتصال آن یک شاسی کوچک مشاهده میکنید برای باز کردن این اتصال باید اقدام به فشردن این شاسی کوچک برای بیرون آمدن قسمت سری خرطومی نمایید.
 • قسمت دیگر این لوله به لوله تلسکوپی دستگاه شما متصل است که طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا برای باز کردن آن باید آن را به صورت چرخشی حرکت دهید.
 • پس از باز کردن اتصالات آن میتوانید برای تعویض این لوله اقدام نمایید.

راهنمای فارسی استفاده از جاروبرقی اسنوا به طور خلاصه

جاروبرقی ها دستگاه هایی هستند که در صورت استفاده نادرست از آنها هر یک از اجزای آن ممکن است دچار خرابی و یا نقص کارکرد شوند و برای استفاده از تمام قابلیت های آن باید بتوانید از این دستگاه به صورت درست و اصولی استفاده نمایید به این منظور و آگاهی از اطلاعات مربوط به آن میتوانید از راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا که در مقاله بالا برای شما آوردیم استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های جاروبرقی اسنوا بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر جاروبرقی اسنوا چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت جاروبرقی اسنوا را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت جاروبرقی اسنوا خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از جاروبرقی اسنوا با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای جاروبرقی اسنوا به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از جاروبرقی اسنوا توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست