021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

جدیدترین فناوری‌های کولر گازی

جدیدترین فناوری‌های کولر گازی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

با پیشرفت علم و تکنولوژی به بسیاری از محصولات فناوری‌هایی اضافه گردیده که نحوه زندگی خیلی از ما نیز متحول شده. کولر گازی‌ها در مدل‌های قدیمی معایب زیادی داشتند، اما در سری جدید کولر گازی‌ها امکانات زیادی اضافه شده که بسیاری از معایب گذشته رفع شده‌اند. جدیدترین فناوری‌های کولر گازی باعث شده‌اند که کار کردن با این دستگاه‌های کار آمد بسیار راحت و بهتر از قبل باشد. در ادامه این فناوری‌های جدید را بیشتر مورد بررسی قرار داده‌ایم.

کولر گازی‌های هوشمند

بسیاری از کولر گازی‌هایی که امروزه تولید می‌شوند دارای ویژگی‌های زیادی از جمله قابلیت اتصال به اینترنت هستند که کاربر راحت‌تر می‌تواند با آن کار کند. با اتصال به اینترنت کولر گازی‌ها این امکان را به کاربران میدهند که در هر جایی از دنیا که هستند بتوانند کولر گازی خود را کنترل نمایند. برای استفاده از این قابلیت کاربر تنها کافی است که برنامه‌ی سازگار با دستگاه را برروی گوشی خود نصب کند و آن را با دستگاه هماهنگ سازد. سپس از هر جایی میتواند فرایند کولر گازی خود را تحت کنترل داشته باشد.

تمیز کردن خوکار کولر گازی باiClean ،Blow Clean و iCleanser

کولر گازی‌ها در هنگام چرخش هوا و خنک کردن محل، گرد و غبارها توسط فیلتر به دام می‌افتند که این امر سبب میشود هوا از آلودگی‌ها پاک گردد. اما بعد از مدتی این فیلترها توسط گرد و غبار تقریبا مسودو شده و کارایی اولیه خود را از دست می‌دهند. همچنین با کثیف شدن فیلترها کولر گازی به علت نداشتن چرخش هوای مناسب باید برای خنک کردن محل بیشتر کار کند. در کولر گازی‌های جدید سیستم‌هایی تعبیه شده‌اند که فیلترها به صورت خودکار تمیز می‌شوند تا از سوختن موتور جلوگیری شود.

تکنولوژی اینورتر

بسیاری از برندها در ساخت کولر گازی فناوری‌ها و تکنولوژی‌هایی به کار برده‎اند که باعث شده مصرف کنندگان در استفاده از این محصولات رضایت بالایی داشته باشند. از برندهای پرطرفدار میتوان سامسونگ و الجی را نام برد. بسیاری از برندهای پرطرفدار در کولرگازی‌های خود از سیستم اینورتر استفاده کرده‌اند. فناوری اینورتر یکی از جدیدترین فناوری‌های کولرگازی است که مانند یک شتاب دهنده عمل می‌کند. در واقع این سیستم قدرت کمپرسور را بررسی و تنظیم میکند. به طور مثال اگر کمپرسور نیاز به قدرت بیشتری داشته باشد سیستم اینورتر قدرت بیشتری به آن میدهد.

قدرت بیشتر و یا کمتر توسط دمایی که برای ترموستات تنظیم شده تعیین میگردد.

ترموستات هوشمند کولر گازی

یکی از برترین امکانات و ویژگی‌ کولر گازی‌های هوشمند استفاده از ترموستات هوشمند است. این ترموستات‌های هوشمند باعث می‌شوند که کولر گازی در مصرف انرژی بهینه‌تر گردد همچنین از طرفی دیگر خانه را در بهترین دما نگه‌دارد. این ترموستات‌های هوشمند را از طریق اینترنت اشیا در جایی دور از خانه نیز کنترل نمایید.

فن‌های قوی در کولر گازی

در مدل‌های قدیمی کولر گازی تنها یک سرعت ثابت برای چرخش فن وجود داشت. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی بهترین و بهینه‌ترین چرخش فن با سرعت‌های متفاوت ارائه می‌شود. به طور مثال در روزهای گرم که نیاز به چرخش سریعتر و در روزهای خنک‌تر نیاز به چرخش آرام‌تر است کولر گازی به صورت خودکار این قابلیت‌ها را ارئه می‌دهد. همچنین این فناوری در فن‌ها باعث شده که کولر گاز در هنگام کار کردن کاملا بی‌صدا کار کند.

کنترل کننده رطوبت خودکار در کولر گازی هوشمند

در کولر گازی‎های معمولی سیستمی برای تشخیص میزان رطوبت وجود ندارد به همین علت نشت اب در کولر گازی‌های قدیمی بسیار شایع بود. همچنین در مدل‌های قدیمی به علت عدم وجود کنترل کننده رطوبت هوا کولر گازی‌ها مصرف بیشتری داشتند. کنترل کننده رطوبت جز جدیدترین فناوری‌های کولرگازی است که از سنسورهایی پیشرفته برای اندازه گیری میزان رطوبت هوا استفاده شده که این کار از نشت آب تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.

قابلیت کنترل کننده رطوب در فصل‌های بارانی و مناطق ساحلی که میزان رطوبت به شدت زیاد است اهمیت بیشتری دارد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست