تعمیرات اجاق گاز

تاریخ انتشار: 07 دی دسته بندی: تعمیر اجاق گاز 0 دیدگاه
سرویس اجاق گاز

روشهای مختلف و نکات مفید جهت تمیز کردن اجاق گاز ( تعمیرگاه و نمایندگی مجاز اجاق گاز )

بسیاری مواقع از کثیف بودن اجاق گاز به دلایل مختلف رنج میبریم و  ساده ترین روش را استفاده از شوینده های شیمیایی میدانیم ، بدون در نظر گرفتن این موضوع که استفاده از این ماده های شیمیایی با اثرات قوی میتواند برای ما مضر باشد ؛ حال میخواهیم مژده دهیم که دیگر نیازی به استفاده از مواد شیمیایی مضر بیماری زا نیست و در زیر با چند روش تمیز کردن اجاق گاز با استفاده از مواد طبیعی آشنا خواهید شد .

راه حل اول : نمک

شاید خوردن نمک ضررهایی به همراه داشته باشد ولی در اینجا جهت شستن اجاق گاز با دیدگاهی مثبت به این قضیه مینگریم ، قابل ذکر است هنگامی که هنوز اجاق گاز شما گرم است ؛ مقداری نمک بر روی آلودگی ها بریزید و مدتی صبر نمایید ، سپس با یک دستمال روی کثیفی ها را پاک نمایید .

هنگامیکه اجاق گاز شما سرد شد میتوانید نمک بیشتری بریزید تا الباقی آلودگی ها را کاملا پاک نمایید ، در ضمن فراموش نشود نمک باعث از بین رفتن بوی بد سوختنی و …  میشود و هنگامیکه اجاق گاز خود را روشن نمایید دیگر از بوی بد ناشی از روغن و سوختنی رنج نمیبرید .

راه حل دوم : لیمو ترش

خوردن لیموترش این نعمت الهی که بسیار کاربرد دارد به معنای واقعی معجزه میکند ، حال در اینجا با اشاره به این موضوع که لیموترش بوی بد و چربی ها را میتواند از بین ببرد میپردازیم .

فقط کافی است 2 یا 3 عدد آب لیموترش را گرفته و در یک ظرف همراه با مقداری آب یخته و سپس خود لیموها را به ظرف اضافه نمایید و بعد ظرف مدت 30 دقیقه آن را بجوشانید ، تا اجاق گاز شما علاوه بر اینکه بوی خوبی میدهد از شر چربی ها راحت میشوید .

راه حل سوم : جوش شیرین و سرکه

برای از بین بردن سوختگی ها میتوانید از جوش شیرین استفاده نمایید .

در ابتدا روی اجاق گازتان مقداری جوش شیرین ریخته و سپس روی آن آب بریزید و تا صبح دست نزنید ؛ در انتها با اسفنج آن را تمیز نمایید . اگر صبح دیدید کاملا آلودگی برطرف نشده دوباره مقداری جوش شیرین ریخته و این دفعه به جای آب کمی سرکه بریزید تا شروع به حباب کردن کند ، اما برای 30 دقیقه آن را رها نمایید ، سپس الباقی آلودگی ها را با اسفنج پاک نمایید .

راه حل چهارم : جوش شیرین و آبلیمو

اگر دوست داشتید شیشه اجاق گازتان براق باشد فقط راه حل آن جوش شیرین و آبلیمو است . برای این کار ابتدا جوش شیرین و آبلیمو را با هم مخلوط نمایید و آن را به شیشه اجاق گاز خود بمالید و تا 30 دقیقه دست نزنید ، سپس آن را بشورید تا از براق بودن شیشه اجاق گاز خود لذت ببرید .

چند نکته مهم :

1 : از مواد شوینده ، همچون سفید کننده برای شستن استفتده ننمایید ، چنانچه از روشهای بالا استفاده نکردید پودر صابون و اسکاچ میتواند مفید باشد .

2 : برای تمیز کردن میله های اجاق گاز نیز اقدام نمایید ، هم میتوانید یکی از راههای بالا را انتخاب کنید ، هم با پودر صابون و اسکاج نسبت به تمیز کردن آنها بپردازید .

3 : بعد از اینکه داخل فر گاز شما سرد شد میتوانید با مقداری جوش شیرین و دستمال مرطوب به تمیز کردن آن بپردازید .

4 : کلیدهای روی پنل را باز کنید داخل جوش شیرین قرار دهید و با اسکاج تمیز نمایید .

تعمیرات اجاق گاز

جهت تعمیرات اجاق گاز خود با مجموعه آی پی ( متخصص در تعمیرات انواع اجاق گاز ) تماس حاصل نمایید .

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز

 اجاق گاز رزگاز ،اجاق گاز تکنوگاز ، اجاق گاز پادیسان ،  اجاق گاز سینجر ، اجاق گاز اخوان ، اجاق گاز امرسان ،  اجاق گاز آردل ،  اجاق گاز آلتون ،  اجاق گاز عادل گاز،  اجاق گاز استیل البرز

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست